PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 10
Użytkowników online: 0
RSS

KS-5. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 4.02.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 5/2015 z dnia 04.02.2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Posiedzenie prezydium ZG PZK.
W dniu 7. lutego 2015 r. w sekretariacie ZG PZK odbędzie się pierwsze w tym roku posiedzenie prezydium ZG PZK. Początek o godz. 12.00.
W porządku obrad m. in.
-Omówienie sytuacji finansowej PZK, w tym realizacja budżetu za 2014 r. oraz projekt budżetu na 2015rok,
- Obchody 85. rocznicy powstania PZK,
- Rola PZK we wzmacnianiu strategicznej obronności,
- Analiza wniosków na odznaczenia,
- Sprawy sportowe, w tym organizacja Młodzieżowych Mistrzostw R1 IARU w ARDF,
- Sprawy bieżące wniesione przez członków prezydium.

SP2JMR

2. Kopa Biskupia zaprasza.
Szybko mija zima i czas pomyśleć o letnich przygodach oraz zaplanować urlopowy wypoczynek. Wszystkim urodzonym na nizinach w głębi naszego kraju, a szczególnie mieszkającym w depresji proponujemy pracę na KF i UKF  ze szczytu Biskupiej Kopy /899npm/ k. Prudnika w woj. Opolskim. Istniejąca tam od kilkunastu lat baza krótkofalowców jest ciągle czynna i udoskonalana przez grupę zapaleńców, którzy nie szczędzą sił i środków, żeby było wygodniej i bezpieczniej. Do chwili obecnej do dyspozycji gości jest nowy domek z miejscem do spania dla pięciu osób oraz 21 metrowy maszt z antenami . Wyposażenie techniczne to TS 510 podarowany przez Marcina M0HHP, a naprawiony i udoskonalony przez Janusza SP9LJE, który śmiało może konkurować z nie jednym nowoczesnym TRX, FT 290 ze wzmacniaczem PA 22 W oraz profesjonalny zasilacz 12V 30A. Dzięki naszym czeskim kolegom w domku i okolicy jest też nieograniczony dostęp do Internetu. Na miejscu można kupić wszystkie napoje produkcji czeskiej, a co bardziej wymagający mogą zejść  500m do niżej położonego polskiego schroniska, gdzie za niewielkie pieniądze można zjeść smaczny obiad oraz zamówić nocleg ze zniżką dla krótkofalowca tel. 774397584. Najbliższe sklepy to miejscowość Zlate Hory ok. 1 godzina marszu zielonym szlakiem, gdzie można płacić złotówkami, a będąc tam trzeba koniecznie zwiedzić miejscowe muzeum i kopalnię złota oraz zjeść znakomity posiłek w restauracji  Modry Dzwonek pamiętającej czasy cesarza Franciszka Józefa. Czerwony albo łatwiejszy żółty szlak zaprowadzi nas na polską stronę do miejscowości Jarnołtówek, gdzie również zrobimy zaopatrzenie oraz zwiedzimy unikalną tamę na rzece, ciekawej architektury kościół i liczne tam ośrodki wczasowe z basenami, spa itp. Opiekunem bazy i koordynatorem jest Tadeusz SP6MRC ,do którego trzeba wcześniej zadzwonić tel  60147912, żeby się dowiedzieć gdzie odebrać klucze od domku itp. Za pobyt nie są i nigdy nie będą pobierane żadne opłaty, bo zrobili to wszystko krótkofalowcy dla krótkofalowców. Zabieraj dobre buty i fajny humor, a do GPS wpisz Biskupia Kopa JO80RG. Grupa budowlańców z Opolszczyzny serdecznie zaprasza.
Marek SP9UO

3. Staropolskie Dni Aktywności 2015.
Wzorem poprzednich lat, w dniach od 7 do 20 lutego 2015 roku odbędzie się tradycyjna już impreza Staropolskiego OT 51 PZK - STAROPOLSKIE DNI AKTYWNOŚCI (SDA). W tym roku będzie to już szósta edycja, a zarazem kolejna okazja do zdobycia okolicznościowego Certyfikatu dokumentującego wspólne świętowanie powstania oddziału 51.
W TYM ROKU DLA UCZCZENIA ROCZNICY 90 LAT POWSTANIA IARU WŁĄCZONE ZOSTAŁY DO PRACY W SDA DWIE STACJE OKOLICZNOŚCIOWE PRACUJĄCE Z TEJ OKAZJI.
Na pasmach będą aktywni członkowie OT-51 oraz stacje okolicznościowe indywidualne i jako wiodące stacje klubowe.
Wszelkie informacje dostępne na stronie oddziałowej http://ot51.pzk.org.pl
Regulamin dostępny jest bezpośrednio na stronie:
http://ot51.pl/viewpage.php?page_id=26
Zapraszamy wszystkich do wspólnych łączności i zabawy.
Rafał SQ7OTA

4. Ekspedycja na Navassa Island K1N.

Niewątpliwie wydarzeniem roku 2015 w świecie dx-manów jest ekspedycja na Navassa Island (IOTA-098). Nasi członkowie uprawiający sport wyczynowy "DX-ing" wiedzą zapewne, że ruszyła właśnie ekspedycja na Navassa Island o znaku K1N. Z Navassa nie było aktywności radiowej od 22 lat i przez najbliższe 10 lat nikt nie dostanie tzw. „landing permission” – oficjalnego pozwolenia na lądowanie na wyspie.

Ekspedycja jest realizowana w ramach większego projektu: KP1 - Navassa Island, KP5 - Desecheo Island.
Navassa to bardzo ciekawe miejsce, mające swoją historię: wydobycie guano, kopalnia fosfatów, latarnia morska, trudno dostępna wyspa położona na Karaibach pomiędzy Haiti na wschodzie i Jamajką na zachodzie.
Ekspedycja K1N pracuje od 2 - 15 lutego 2015 r. Jest to szansa dla wszystkich tych, którzy tego DXCC Entity nie mają.
Strona ekspedycji: http://www.navassadx.com/
Ekspedycja na Navassa Island została zorganizowana po wielu latach zabiegów i negocjacji z USFWS (U.S. Fish and Wildlife Service) i niemałym kosztem.

Lądowanie zespołu ekspedycyjnego na Navassa odbywa się za pomocą śmigłowca. Ta usługa kosztuje, bagatela 200 tys $. Na wyspie przebywają: pracownicy USFWS, 14 operatorów, niezwykle doświadczonych. Praca K1N przez 2 tygodnie.
Na Navassa nie ma zasobów wody pitnej, wszystko trzeba zabrać ze sobą, wodę, żywność, paliwo do agregatów i oczywiście cały sprzęt radiowy, anteny, kable i całe wyposażenie obozowe.

Życzymy wszystkim powodzenia w realizacji QSO z K1N!
73 Zygi SP5ELA

5. DJ90IARU.
Niniejszym informujemy, że nasi niemieccy przyjaciele (DARC) są również aktywni na pasmach z okazji 90 lecia pod znakiem okolicznościowym IARU DJ90IARU od 01 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. W ich imieniu zapraszamy również do łączności z ich stacją. Nie wiem tylko czy łączności/nasłuchy z tą stacją będą liczone do punktacji?
Pozdrawiam  73!
DL/SP1-22042 Maciej

6. Po ćwiczeniach WASR.
W dniu 29 stycznia 2015 roku odbyły się ćwiczenia łączności kryzysowej organizowanych przez WASR. Wywołanie rozpoczęliśmy o godzinie 17:48, kończąc ostatnim 79 QSO o godzinie 20:15.
Dziękuję wszystkim stacjom, które postanowiły odpowiedzieć stacji sztabowej SN85PZK.
Sugestie i uwagi, które padły w trakcie łączności zostaną uwzględnione w następnych ćwiczeniach oraz zostaną omówione na grupie EmCom.
W ćwiczeniach przetestowany został skrypt logujący QSO oraz usprawniający przekazywanie komunikatów.
Wykaz stacji uczestniczących w ćwiczeniach: http://wasr.pl/news.php?readmore=121
Błażej, SQ3TGV

7. W lutym w eMK QTC
.
Lutowe wydanie eMK QTC ma nieco historyczny charakter, ale nie tylko. Jak zwykle każdy czynny w eterze radiooperator powinien znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie. Oprócz więc ciekawostek historycznych są wiadomości DX, awards i contest. Na uwagę zasługuje publikacja nieznanego dotąd zdjęcia z obrad pierwszej konferencji założycielskiej IARU w kwietniu 1925 roku. Jest więc co czytać i co oglądać.
Skrócony spis treści:
- Rozporządzenie ministra, - K6W z Wake Island we wrześniu, - Wspomnień czar SP5LP, - WOŚP w zagrała eterze, - SP5ICQ - wyspiarski łowca 2014, - Dyplomowa akcja Elbląg 777, - Szczypta historii "750-lecie Elbląga", - Szósty w SP, - Marzenie o Szeherezadzie, - Wszystkich Świętych Award 2015, - Kaliningradzka Obłast Award, - Kaliningradzkie WW Lokatory Award, - Ku pamięci wschodniopruskiej operacji Award, - Prezent od Świętego Mikołaja dla SP9MDY, - HBFF Awards OnLine, - Okrągłe rocznice, - K1N już w lutym, - Ogasawara na HF, - Mauritius w lutym, - Poszukiwane adresy, - Rekord na 10 GHz, - PP70FEB ku pamięci Brazylijskiego Kurpusu Ekspedycyjnego, - 110 Lat Rotary International, - Suriname w marcu, - 60. rocznica TAAF, Kary za zakłócanie, - Zimowi szaleńcy, - QSL Routest, - Nowy Podręcznik DX-erów wg K7UA, - Pacific tour YT1AD, - 90 Lat SARL, - Mapa QRM, - 68 kQSO EP6T, - eLicencje w USA.  (sp2fap)

8. Wieczór autorski Janusza Słowińskiego SP9YI w Willi Fitznera w Siemianowicach Śl.

12 lutego br. o godz. 18.00 w okazałym pałacyku – Willi Fitznera w Siemianowicach Śl. przy ul. 27 – go stycznia 3 w Siemianowicach Śl. odbędzie się wieczór autorski Janusza Słowińskiego SP9YI – krótkofalowca i podróżnika, który na jachcie „Bona Terra” wielokrotnie przemierzał morza i oceany, w tym dwukrotnie zaliczył najbardziej groźny rejon świata tj. Przylądek Horn. Drugie podejście do tego rejonu o mało co nie zakończyło się tragicznie, ponieważ jacht w wyniku sztormu zatonął na dnie oceanu, a Janusz wyłowiony w ostatniej chwili przez miejscową straż przybrzeżną cudem uniknął śmierci. Temat prelekcji: „O Karaibach. Podróże dalekomorskie”.  Prelekcja zawierać będzie również akcenty krótkofalarskie. Janusz Słowiński jest współautorem dwóch publikacji tj. „Pokonać Horn” i „Ostatni rejs Bona Terry”, a Jego opowieści są niezwykle barwne i ciekawe. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych krótkofalowców, zwłaszcza z rejonu SP9. Zaproszenie adresowane jest również do osób spoza kręgu krótkofalarskiego. Wstęp jest bezpłatny, ale z uwagi na fakt, iż to tzw. „tłusty czwartek”, to każdy z uczestników otrzyma symboliczny pączek i kawę, za co należy uiścić przy wejściu kwotę 5,00 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Tadeusz SP9HQJ

9. Aktywność Henryka SP6OPZ zasługuje na spore uznanie..
W załączniku do niniejszego komunikatu znajduje się informacja o planowanych aktywnościach krótkofalarskich Henryka SP6OPZ. Jego zaangażowanie w promocję krótkofalarstwa znalazła odzwierciedlenie w wystąpieniach władz Kamiennej Góry oraz innych stowarzyszeń. (SP2JMR)

10. Współzawodnictwo SP Contest Maraton 2014 zostało zakończone. W załączniku nr 2 do niniejszego komunikatu znajduje się klasyfikacja pięciu najlepszych stacji w poszczególnych kategoriach.
Końcowe, całościowe wyniki zamieszczone są na portalu PZK w zakładce WSPÓŁZAWODNICTWA.
73 Kazik sp9gfi

11.  Zaproszenie do zawodów.

Klub Łączności SP 8 ZIV przy Komendzie Hufca im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu w niedzielę 8. lutego zapraszają do udziału w Zawodach Krótkofalarskich
O „ PUCHAR ” KOMENDANTA  HUFCA  ZHP. Regulamin stanowi załącznik nr 3 do niniejszego komunikatu.
Zbyszek SP8AUP

SP5XM S.K. W dniu 1 lutego 2015 zmarł Jan Ładno SP5XM.
Współautor bardzo popularnego podręcznika dla krótkofalowców, wydawanego w latach 60. i 70. ubiegłego wieku pod tytułem "Poradnik Radiooperatora Krótkofalowca".
Było to jedyne źródło wiedzy krótkofalarskiej w SP w tamtych czasach.
Dzięki tej publikacji bardzo duża rzesza "zapaleńców" (także piszący te słowa ex SWL SP8-1127) zdobyła podstawy wiedzy krótkofalarskiej.
Był członkiem SPDXC numer członkowski SPDXC: 26. Przed laty bardzo aktywny   DXman. Ostatnio mało aktywny na pasmach.
Pogrzeb odbędzie się w Mińsku Mazowieckim w sobotę 7 lutego 2015 w Mińsku
Mazowieckim, w Starym Kościele przy ul Warszawskiej/Kościelnej, o
godzinie 14:00.

Informacje przekazali:
jego brat Henryk Ładno SP5ALP oraz Tomek SP5UAF.
Remek SQ7AN

Zdzisław Bieńkowski SP6LB S.K. 1.01.1929 – 3.02.2015. W dniu 3 lutego bieżącego roku odszedł od nas na zawsze Zdzisław Bieńkowski. Licencjonowany nadawca SP7LB od roku 1952, a od roku 1959 do ostatnich dni, jako SP6LB.
Życiorys Zdzisława jest zapisem powojennej historii krótkofalarstwa polskiego.
Zdzisław zaczynał swoją krótkofalarską przygodę w roku 1948 w Łodzi, uczestnicząc w tworzeniu Klubu Krótkofalowców przy Politechnice Łódzkiej.
Uczestniczył, jako delegat w zjazdach PZK w roku 1950 i zjeździe reaktywującym PZK w roku 1956. Delegat na zjazdach PZK w latach 1958 – 2005.
Był członkiem założycielem Polskiego Klubu UKF i jego wieloletnim prezesem.
W roku 1978 zaprojektował i wdrożył do masowej produkcji antenę Yagi, znaną, jako „antena Yagi 9 el. SP6LB”.
W tym samym roku wydał książkę „Amatorskie anteny KF i UKF”. W 10 lat później ukazała się Jego druga książka „Poradnik UKF-owca”.
Książki te oraz „antena SP6LB” pozwoliły setkom krótkofalowców uaktywnić się na pasmach UKF.
Kompetencje Zdzisława sprawiły, że reprezentował PZK na Konferencjach I Regionu IARU w Warszawie, de Haan, Tel Aviv, Lillehammer, San Marino i Davos.
Na wniosek PZK w roku 1985 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim.
Zdzisław był też członkiem SPDXC, PKRVG.
Działał aktywnie w środowisku, gdzie zamieszkał. Przez wiele kadencji był prezesem Oddziału PZK w Jeleniej Górze.
To tylko część Jego wielorakich dokonań. Przedstawienie całego krótkofalarskiego dorobku Zdzisława wymaga osobnego opracowania.
Odszedł od nas człowiek oddany sprawom krótkofalarstwa. Tak bardzo oddany, że zdecydował, aby na Jego nagrobku obok imienia i nazwiska został utrwalony znak SP6LB.
Będzie nam brakowało Jego wiedzy, doświadczenia i zaangażowania w sprawy polskiego krótkofalarstwa.
Niech spoczywa w pokoju.

Członkowie Stowarzyszenia Polski Klub UKF

Poniżej linki z informacjami o życiu śp. Zdzisława SP6LB:
http://otpzk.gdansk.pl/archiwum/dokumenty/sp6lb.html  (1985 Przyjęty do SPDXC z numerem 354/K)
A tu wpisy Kolegów, film wspomnieniowy Włodka SP5DDJ o Wujku: http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=75798&temat=414184&nr_str=1


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK


TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje: Zbyszkowi SP8AUP, Sylwestrowi SP2FAP, Tomkowi SP5CCC, Remkowi SQ7AN, Kazikowi SP9GFI, Błażejowi SQ3TGV, Rafałowi SQ7OTA, Maciejowi DL/SP1-22042, Markowi SP9UO.


Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.


articles: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty KS 2015

Załącznik nr1
SP6OPZ
 Wykaz znaków okolicznościowych na rok 2015

SN0ZGP – w dniach od 18 do 27 kwietnia 2015
     
Znak z okazji  Biegu Zdobywca Góry Parkowej w Kamiennej Górze.
Bieg odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2015 r.
Planowane miejsce zainstalowania stacji – Podziemna Trasa Kompleksu „ Arado”
Współpraca z Urzędem Miasta w Kamiennej Górze i Kamiennogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Razem”

SN0FGR – w dniach od 01 do 10 maja 2015

Znak z okazji 70 rocznicy uzyskania wolności przez Filię Obozu Gross Rozen w Kamiennej Górze. Obóz Pracy (AL Landeshut) w Kamiennej Górze uzyskał wolność  w dniu 09 maja 1945 roku. Planowane miejsce zainstalowania stacji – Podziemna Trasa Kompleksu „Arado”, Obóz Pracy.
Współpraca z Urzędem Miasta w Kamiennej Górze.

SN0DKG – w dniach od 29 maja do 08 czerwca 2015

Znak z okazji dorocznych Dni Kamiennej Góry. Dni Kamiennej Góry obchodzone są 07 czerwca 2015 r. Planowane miejsce zainstalowania stacji – ruchome.
Współpraca z Urzędem Miasta w Kamiennej Górze.

SN0RKG – w dniach od 17 do 27 lipca 2015

Znak z okazji corocznego Zlotu Krasnali, cyklicznej imprezy dla dzieci.
Zlot Krasnali odbędzie się na polanie Rezerwatu Przyrody „Głazy Krasnoludków” w Gorzeszowie w dniu 25 lipca 2015. Planowane miejsce zainstalowania stacji – polana rezerwatu ( stacja będzie czynna 7 raz).
Współpraca z Urzędem Gminy i Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kam.Góra z siedzibą w Krzeszowie.

SP30OPZ – w dniach od 15 do 30 września 2015

Znak z okazji 30 lecia pracy w eterze. Planowane miejsce zainstalowania stacji – zmienne. Współpraca z Urzędem Gminy w Kamiennej Górze.

Ponadto praca z innych okazji i z różnych miejsc w kraju.
Zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych kolegów i instytucje i kluby.
Nadrzędnym celem pracy radiostacji jest popularyzacja krótkofalarstwa wśród młodzieży i społeczeństwa.

Henryk SP6OPZZałącznik nr 2.

Końcowe wyniki współzawodnictwa w zawodach krajowych 2014 – SP Contest Maraton (SPCM)
Współzawodnictwo zostało przeprowadzone wg Regulaminu zamieszczonego na portalu PZK w zakładce WSPÓŁZAWODNICTWA.

Kategoria SO CW – sklasyfikowano 35 stacji.
1.    SP4AWE    1424
2.    SP1AEN    1412
3.    SP4GL    1278
4.    SP2MHD    1020
5.    SP2DKI        1000
Kategoria SO CW/SSB – sklasyfikowano 18 stacji.
1.    SP4JCP    1425
2.    SQ9E        1327
3.    SP9A        1087
4.    SP5KP    889
5.    SP7FGA    888
Kategoria SO SSB – sklasyfikowano 52 stacje.
1.    SP7SEW    1353
2.    SP9IEK    1184
3.    SQ9CWO    973
4.    SQ4G        972
5.    SQ9PCA    804
Kategoria  QRP CW/SSB – sklasyfikowano 15 stacji.
1.    SQ2DYF    802
2.    SP5XVR    701
3.    SP9HVV    625
4.    SN5L        545
5.    SP5LKJ    501
Kategoria MO CW – sklasyfikowano 9 stacji.
1.    SP7PKI    1278
2.    SP9PSB    909
3.    SP4KCF    577
4.    SP4KAC    445
5.    SP7PGK    437
Kategoria MO CW/SSB – sklasyfikowano 14 stacji.
1.    SP6ZDA    1232
2.    SP9ZHR    1174
3.    SP4KSY    1147
4.    SP3PWL    1125
5.    SP3KWA    758
Kategoria MO SSB – sklasyfikowano 11 stacji.
1.    SP3PJY    1200
2.    SP4KHM    1047
3.    SP9KUP    702
4.    SP6KGJ    656
5.    SP7PGK    575
OT PZK.
1.    Olsztyński OT-21    7834
2.    Śląski OT-6        5243
3.    Białostocki OT-17    4673
4.    Rybnicki OT-31    4300
5.    Łódzki OT-15    4088
Załącznik nr 3

                       Z W I Ą Z E K    H A R C E R S T W A    P O L S K I E G O
Klub Łączności SP 8 ZIV przy Komendzie Hufca
im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu
o r g a n i z u j e
Zawody Krótkofalarskie
O „ PUCHAR ” KOMENDANTA  HUFCA  ZHP

R E G U L A M I N


1.    Celem organizowanych Zawodów jest złożenie hołdu patronce naszego Hufca Czesławie „BAŚCE” Puzon w 92 rocznicę Jej urodzin, oraz okazji  XXVII – tej rocznicy nadania Jej imienia Komendzie Hufca ZHP w Jarosławiu.
2.    Do wzięcia udziału w Zawodach zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych          i klubowych z SP  z mocą do 100 Wat – udział stacji zagranicznych mile widziany.
3.    Zawody odbędą się w dniu  8 lutego 2015 roku (niedziela) w godz. od 6.00 do 7.00 czasu UTC – od 7,00 do 8,00 czasu lokalnego.
4.    Pasmo 3,5 MHz – Emisja SSB - Moc do 100 W.
5.    Punktacja:
- za nawiązanie łączności ze stacją organizatora  SP 8 ZIV               - 10 pkt.
- za nawiązanie łączności za stacjami klubowymi ZHP                   -   5 pkt.
- za nawiązanie łączności z krótkofalowcami–członkami klubów harcerskich - 2 pkt.
- za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami klubowymi i indywidualnymi-1 pkt.
6.    Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzy cyfrowego numeru łączności np. 59/001, stacja organizatora podaje skrót JA np. 59/001/JA, członkowie klubów harcerskich podają dodatkowo znak swojej stacji klubowej np. 59/001/SP 8 ZIV.
7.    Klasyfikacja:
a)    radiostacje indywidualne – członkowie klubów harcerskich,
b)    pozostałe radiostacje indywidualne,
c)    radiostacje klubowe ZHP,
d)    pozostałe radiostacje klubowe,
e) najaktywniejsza radiostacja organizatora.
8.    Wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.
9.    Nagrody:
- za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – „PUCHAR” lub okolicznościowy „GRAWERTON”,
- za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie    -  DYPLOM.
10.    Wyniki ogłoszone zostaną w terminie do 3-ch miesięcy od zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach przekazu  PZK a puchary i dyplomy wręczone zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników zawodów.
11.    Uczestnicy Zawodów proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 14 lutego 2015 roku czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać: adres pocztowy, grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji z wpisaną punktacją, datę i czas łączności, raport nadany i odebrany.
12.     Zestawienie z wpisaną punktacją należy przesłać na adres pocztowy:
Klub Łączności SP 8 ZIV 37-500 Jarosław, skr. pocztowa 127 lub pocztą elektroniczną – E-mail:  ot35@o2.pl  - przyjęcie zgłoszenia drogą elektroniczną zostanie zawsze potwierdzone przez organizatora  zawodów.
13.    Decyzje Komisji są ostateczne.
14.    Komisja w składzie:

 
   Przewodnicząca – phm.  .Jagoda Dryś  SP 8 AYL  Komendantka Hufca
   Członkowie        - phm  Zbigniew Guzowski  SP 8 AUP Kierownik Klubu
                             - hm   Mirosław Froń  SP 8 TJX  Członek Klubu

ADRESATÓW  NINIEJSZEGO  REGULAMINU  PROSIMY  O  JEGO  ROZPROPAGOWANIE
ORGANIZATORLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,710,808 Unikalnych wizyt