PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

KS-50. Komunikat sekretariatu ZG PZK zdnia 10.12.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
KOMUNIKAT NR 50/2014 z dnia 10.12.2014 r.

Witam serdecznie odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1.     Stacje okolicznościowe z młodymi operatorami w akcji December YOTA Month Award. Od tygodnia na pasmach amatorskich pracują aktywnie stacje okolicznościowe z ponad 30 krajów, obsługiwane przez operatorów w młodym wieku. Jest to kolejna impreza operatorska i jednocześnie akcja dyplomowa w wykonaniu YOTA. „Youngsters On The Air”, czyli „Najmłodsi w Eterze” rozwijają pod skrzydłami IARU i doświadczonych liderów młodzieżowe inicjatywy krótkofalarskie. W okresie letnim YOTA przy współpracy z krajowymi stowarzyszeniami krótkofalarskimi organizuje międzynarodowe obozy szkoleniowe. Zimą aktywność przenosi się na fale eteru. Wszystkie ich działania łączy wspólny cel - zwrócenie uwagi świata krótkofalarskiego na młodzież i przyczynienie się do powstawania nowego narybku w naszym środowisku. Aktualnie czynna jest sieć radiostacji okolicznościowych, przydzielających punkty do dyplomu December YOTA Month Award. Szczegółowe informacje, regulamin dyplomu, znaki wywoławcze, zdjęcia znajdują się w witrynach internetowych o niżej podanych adresach:
http://www.ham-yota.com/december-yota-month/
http://www.ham-yota.com/wp-content/uploads/2014/11/YOTA-December-MONTH-2014-Bulletin-2.0.pdf
Dyplom jest elektroniczny, bezpłatny i atrakcyjny. Obsługa QSL, zgłoszenia na dyplomy, logowanie łączności - wspomagane informatycznie za pośrednictwem Internetu.
PZK reprezentuje radiostacja HF0YOTA, obsługiwana przez operatorów Szkolnego Klubu Krótkofalowców SP6PYP z Bystrzycy Oławskiej. Od początku grudnia na HF0YOTA nawiązano ponad 1000 QSO. Operatorzy (w tym najmłodsi członkowie SPDX Club) preferują styl pracy DX-pedycji, dobrze radzą sobie z powstającym niekiedy pile-up'em i skupiają się głównie na łącznościach międzynarodowych. Robią to oczywiście w czasie wolnym od nauki. Czuwa nad nimi Tomasz SP6T.
Info: Jerzy SP3SLU

2.     Krótkofalowcy członkowie PZK we władzach Wolsztyna.

Po wyborach samorządowych 2014: Nowy burmistrz w Wolsztynie.
Wojciech Lis – SP3RBQ.
Wojciech Lis został nowym burmistrzem Wolsztyna. Według oficjalnych wyników nowy burmistrz uzyskał ok. 51 procent głosów.
Wielkie zmiany zajdą też w Radzie Miejskiej Wolsztyna. Aż ośmiu swoich radnych wprowadził W. Lis. W tym gronie są Agnieszka Czajka z Tłok – SQ3REA, oraz z Wolsztyna Stefan Piechocki, Robert Malewicz, Mariusz Przybyła, Jarosław Adamczak, Jarosław Wróblewski, Jakub Lorenz z Obry i Paweł Kopciuch z Niałka Wielkiego.
Info. SP3AMO

3.     Bożena SQ5BT radną dzielnicy Warszawa Praga.
Na kolejną kadencję została wybrana jako Radna Dzielnicy Warszawa Praga Bożena Manarczyk SQ5BT członek Praskiego OT PZK, delegat na KZD.
Info. Marek SP5LS

4.    Krótkofalowcy w Jarosławiu. Kolega Janusz Szkodny SP8DRG po raz trzeci został wybrany na Przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia, a Kolega Bogusław Wołoszyn SP8HNX został wybrany na Radnego Rady Powiatu Jarosławskiego.
Info. Zbyszek SP8AUP

5.    Spotkanie świąteczno-noworoczne INOWROCŁAW 2014.
W dniu 6 grudnia w Restauracji Dąbrówka w Inowrocławiu odbyło się kolejne już tradycyjne świąteczno - noworoczne spotkanie koleżanek i kolegów krótkofalowców z Inowrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Włocławka i okolic, wraz z towarzyszącymi im osobami.
Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter z racji uczestnictwa w nim gości w osobach: Pani Ewy Sobczyk Wiceprezes Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Pana Grzegorza Kaczmarka Kierownika Klubu „Kopernik” i jednocześnie radnego Rady Miasta Inowrocławia wraz z małżonką oraz kolegi Piotr Skrzypczaka SP2JMR Wiceprezesa Polskiego Związku Krótkofalowców.
Po części oficjalnej w której nastąpiło powitanie gości, krótką informacją o KlubieSP2 KCW oraz przemowach zaproszonych gości wzniesiono toast za kolejne spotkanie integracyjne. Należy wspomnieć, że w tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ok. 60 osób. Spotkanie zostało zorganizowane przez Inowrocławski Klub Krótkofalowców SP2 KCW, który to w roku 2016 będzie obchodził 55 lecie powstania i przeprowadzenia pierwszych łączności.
Prowadzone dyskusje w czasie spotkania toczyły się w miłej i sympatycznej atmosferze, wymieniono szereg doświadczeń i spostrzeżeń. Stało się ono również okazją do poruszenia szeregu tematów związanych z techniką amatorską oraz perspektywą uprawiania naszego hobby. W dyskusjach przejawiała się również troska co do dalszej możliwości uprawiania naszego hobby.
Jak zwykle całości spotkania dopełniło wspaniałe menu przygotowane przez Panią Magdę właścicielkę restauracji „Dąbrówka” oraz przesympatyczną obsługę. Wyrazy podziękowania należą się również koledze Mariuszowi SQ2EAH za trzymanie pieczy nad sprawną obsługą imprezy.
Zamieszczone poniżej zdjęcia najlepiej oddadzą wspaniałą atmosferę panującą na Spotkaniu. W atmosferze niekończących się życzeń składanych sobie w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia oraz zbliżającym się Nowym Rokiem 2015 spotkanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych.
Do zobaczenia za rok.
Roman SP2GTJ

6.     Po Barbórce. Na stronie Oddziałowej OT-31 w Rybniku podano wykaz otrzymanych logów od uczestników tegorocznej edycji zawodów Barbórka 2014.
http://ot31.pzk.org.pl/barborka_logi.html
Henryk SQ9MZ
członek klubu SP9PRO, współorganizatora zawodów

7.    Nowa lista SPFF.

Dr OP's. Tradycyjnie pora na krótkie podsumowanie działań związanych z aktywnościami SPFF. Tym razem w drugim półroczu 2014 roku.
Ostatnia aktualizacja listy SPFF - 24.06.2014, ilość obszarów SPFF - 1002.
Od dnia publikacji nowej listy można było nawiązać łączności z 234 obszarami SPFF w tym z 89 obszarami NEW ONE.
Ilość wszystkich aktywowanych i zalogowanych obszarów SPFF wg stanu na dzień 07.12.2014 – 912. Procent aktywowanych i potwierdzonych SPFF w stosunku do ogólnej liczby obszarów - 91,02 %

Zgodnie z regulaminem WWFF do listy SPFF dopisujemy kolejne 90 obszarów z tzw. grupy A czyli Parki Narodowe, Parki Krajobrazowe, Rezerwaty Przyrody, Obszary Chronionego Krajobrazu oraz Zespoły Przyrodniczo-Krajobrazowe. Ze względu na bardzo dużą ilość NEW ONE i brakiem aktywności, po raz kolejny do nowej listy nie dopisujemy obszarów do województwa podlaskiego.
Zgłoszenie uzgodnionych i konsultowanych do dnia 07.12.2014, nowych obszarów SPFF zostało przesłane do WWFF w dniu 08.12.2014 roku.

Zgodnie z informacją uzyskaną od koordynatora programu SPFF, od dnia 10.12.2014 roku obowiązuje nowa lista 1092 obszarów SPFF.
Nowa lista dostępna jest na portalu www.spcff.pl w zakładce Lista SPFF oraz na www.spff.eham.pl w zakładce Download (po zalogowaniu).

Tym samym od 10 grudnia 2014 roku rozpoczynamy kolejne konsultacje ws. nowej listy. Na portalu spff.eham.pl w zakładce Lista SPFF opublikowana jest lista tzw. poczekalnia, gdzie kolorem zielonym zaznaczone są obszary zgłoszone przez aktywatorów i osoby zainteresowanie tematyką SPFF. Lista, zgodnie z poniższym harmonogramem, jest otwarta do dnia 06 czerwca 2015 roku.
Tryb aktualizacji nowej listy SPFF:
- zgłaszanie dodatkowych obszarów do dnia 06 czerwca 2015 roku
- selekcja oraz szczegółowe ustalenia w dniu 07 czerwca 2015 roku
- przesłanie nowej listy do WWFF w dniu 10 czerwca 2015 roku

Korzystając z okazji składam podziękowania kolegom SP8P, SP9UPK, SP4SHW, SP1MVG, SP6YG, SQ6JNX, SQ6PLD, SQ9CXC, SP7MJX, SQ9LOM, SP5XSL, SP5PB, SP9MDY i SP8BBK za poświęcony czas na aktualizację listy SPFF.

Podziękowania należą się również dla wszystkich aktywatorów za ogromny wkład w propagowanie programu dyplomowego Polska Flora Fauna i bardzo wysoki poziom operatorski podczas aktywności. Widać to po rosnącym zainteresowaniu programem SPFF oraz bardzo dużą ilością łączności nawiązywanych z kolejnych aktywacji.
73 & 44
Sławek SP4EOO, SPFF List Manager

8.    Obchody 30 lecia PK RVG. Szanowne Koleżanki i Koledzy
Pozostało 2 miesiące do zakończenia obchodów 30 lecia PK RVG.
Aby uatrakcyjnić kończące się obchody 30. lecia w okresie od 28 grudnia br. do 28 stycznia 2015 uaktywniamy wszystkie stacje okolicznościowe tak, aby można było spełnić warunki dyplomu z okazji 30. lecia PK RVG. Jednocześnie wprowadzamy bonus!! Stacje, które wykażą się największą ilością QSO emisjami cyfrowymi z wszystkimi lub prawie wszystkimi członkami klubu wg listy na stronie www.pkrvg.org w okresie 30 lat istnienia klubu otrzymają okolicznościowe statuetki sponsorowane przez Prezesa klubu, a pierwsze 10 stacji okolicznościowe dyplomy.

Będą aktywne następujące stacje: SN30RVG, HF30RVG, SN30R, SN30V, SN30G.

Vy 73 Krzysztof sp2uuu Prezes PKRVG


9.    Wykaz QSL Managerów Okręgowych PZK.
W załączniku do komunikatu znajduje się zaktualizowany wykaz QSL Managerów Okręgowych PZK. Zwracam uwagę na zmianę w okręgu SP5.


SP7CKF s.k.

Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 81 lat zmarł nasz Kolega Ryszard Muszalski SP7CKF.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek 11 grudnia 2014 o godz. 11.00 na Cmentarzu przy ul. Kurczaki w Łodzi.
Niech na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Koledzy z Oddziału Łódzkiego PZK

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje:
Sławkowi SP4EOO, Henrykowi SQ9MZ, Romanowi SP2GTJ, Zbyszkowi SP8AUP, Markowi SP5LS, Markowi SP3AMO, Krzysztofowi SP2UUU.


Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA.Załącznik:

Polski Związek Krótkofalowców
  Wykaz Okręgowych QSL Managerów

L.p.    Okręg    Imię i nazwisko    Znak    Adres wysyłki kart QSL    E-mail    Telefon
1.    1    Władysław Wdowczyk    SP1AEN    Os. 35-lecia 7/14 77-310 Debrzno  sp1aen(o)wp.pl    693080436
2.    2    Jan Dąbrowski    SP2JLR    ul. Legionów 52/3 87-100 Toruń    sp2jlr(o)pzk.org.pl    604523819
3.    3    Adam Gawroński    SP3EA    P.O. BOX 3 64-970 Piła 4    sp3ea(o)wp.pl    660475354
4.    4    Tadeusz Breś    SP4GFG    P.O. BOX 73   15-959 Białystok 2    sp4gfg(o)wp.pl    698081975
5.    5    Jerzy Szawarski    SP5SSB    Warszawski OT PZK P.O. BOX 636 00-950 Warszawa 1    sp5ssb(o)wp.pl    697691351
6.    6    Stanisław Podkowa    SP6BGF    ul. Niepodległości 198/1 58-303 Wałbrzych    sp6bgf(o)wp.pl    74-8425535
7.    7    Jerzy Śleżnik    SP7CVW    P.O. BOX 221  25-953 Kielce 12    sp7cvw(o)wp.pl    502020472
8.    8    Aleksander Karamon    SP8ASP    P.O. BOX 48   38-200 Jasło     ---    13-4463827
9.    9    Grzegorz Gowin    SP9BZM    ul. Piaskowa 7 41-945 Piekary Śląskie     ---    ---

Info: SP2JLR
Aktualizacja: Administrator portalu PZK SP5ELA, 10.12.2014

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,332,754 Unikalnych wizyt