PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 1
RSS

KS-43. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 22.10.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 KOMUNIKAT NR 43/2014 z dnia 22.10.2014 r.

Witam serdecznie odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. 70. lecie powstania Ligi Obrony Kraju.
W dniu 17 października br. w Warszawie miała miejsce centralna uroczystość związana z obchodami 70 rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju, na którą został zaproszony również Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców – Jerzy Jakubowski SP7CBG. Spotkanie otworzyło odśpiewanie hymnu państwowego, a następnie głos zabrał Prezes LOK Pan płk Grzegorz Jarząbek, witając zgromadzonych na sali członków organizacji oraz imiennie, zaproszonych gości.  Następnie  w bardzo ciekawy sposób, bo wierszem, zaprezentowana  została historia działalności LOK w okresie siedemdziesięciolecia istnienia. Historia pisana wierszem przyjęta została przez uczestników uroczystości burzą oklasków.
W kolejności zostały wręczone odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie wojskowe. Wśród wielu odznaczonych znalazłem  się również ja, Prezes PZK, któremu Medal 70-lecia LOK przypiął do klapy marynarki Prezes LOK. Chwilę później głos kolejno zabierali zaproszeni goście. Skorzystałem z okazji, aby podziękować za otrzymane odznaczenie i w imieniu Polskiego Związku Krótkofalowców wręczyłem Panu płk Jarząbkowi puchar dedykowany Zarządowi i członkom LOK. Również  Dyrektorowi  ZOW LOK w Lublinie Pani Dyrektor Annie Malinowskiej wręczyłem Medal im. Braci Odyńców i załączony do niego grawerton przyznany przez Prezydium naszej organizacji na wniosek Zarządu Oddziału Lubelskiego PZK. Wręczenie medalu Pani Malinowskiej spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem obecnych i długo niemilknącymi oklaskami. Niestety druga osoba, której przyznano Medal, Prezes ZOW LOK w Lublinie  Pan Dąbrowski był na uroczystości nieobecny. Uhonorowani Medalami wnieśli bardzo duży wkład do budowania korzystnych dla obu stron, wręcz modelowych warunków wzajemnej współpracy.  Przy okazji wyjaśniłem w krótkich słowach genezę powstania i cel nadawania Medalu.
Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na poczęstunek, podczas którego miałem okazję wymienić z wieloma działaczami LOK, w tym również z Prezesem LOK, oraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi inne organizacje, uwagi dotyczące działalności PZK i możliwości rozwinięcia wzajemnej współpracy.
Miło mi również poinformować, że odznaczenia w postaci Medali 70-lecia LOK, podczas lokalnych obchodów rocznicowych otrzymali Koledzy z Oddziału Lubelskiego PZK – Jurek Miśkiewicz SP8TK  i Jurek Kowalski SP8HPW.
Jeszcze raz tą drogą, bardzo dziękuję Panu płk Grzegorzowi Jarząbkowi za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej uroczystości.

Na podstawie relacji Prezesa PZK Jerzego Jakubowskiego z centralnej uroczystości związanej z obchodami 70 rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju.

2. V Forum Organizacji Pozarządowych w Krakowie.
    W dniach 17 – 19 października br. w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie odbyło się V Ogólnopolskie Forum Organizacji Pozarządowych Działających Na Rzecz Obronności, w którym uczestniczyło ponad 130 przedstawicieli tych organizacji z całego kraju. W drugim dniu spotkania wziął udział podsekretarz stanu MON Pan Maciej Jankowski odpowiadając na wiele pytań i wyróżniając okolicznościowymi grawertonami najbardziej zasłużone dla MON organizacje pozarządowe.
    W trakcie spotkania jego uczestnicy wymieniali się doświadczeniami z zakresu współpracy z MON, natomiast przedstawiciele Departamentu Wychowania i Promocji Obronności oraz Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS przedstawili informacje w sprawie zasad ubiegania się i rozliczania z dotacji celowych na zadania MON ogłaszane w ramach otwartych konkursów ofert, planowania współpracy z jednostkami wojskowymi, podpisywania porozumień oraz pozyskiwania zbędnego mienia ruchomego do realizacji celów statutowych związanych z obronnością. W czasie spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych prezentowali swoje osiągnięcia w zakresie prowadzonej działalności na rzecz obronności kraju, jak też przedstawiali problemy, z jakimi napotykają się w czasie realizacji zadań zleconych przez MON i sygnalizowali potrzebę uproszczenia procedur związanych z korzystania wycofywanego mienia wojskowego. Spotkania tego typu powtarzane będą corocznie.
     W spotkaniu tym nie zabrakło przedstawicieli środowiska krótkofalowców. Fundację Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Radioamatorskich reprezentował jej prezes Witold Zakrzewski SP5UHW, natomiast PZK Tadeusz Pamięta SP9HQJ – sekretarz generalny PZK.

Opracował: sekretarz generalny PZK Tadeusz Pamięta SP9HQJ
Zdjęcia: MON

3. Pakiety startowe dla nowych członków Dolnośląskiego OT PZK.
DOT PZK-OT01 od pewnego czasu nowym członkom PZK wręcza pakiety startowe.
Poniżej informacja zaczerpnięta ze strony internetowej DOT: www.ot01.pzk.org.pl.
Miło nam poinformować, że wysłaliśmy kolejne Pakiety Startowe do nowo wstępujących członków DOT PZK, tym razem członków nadzwyczajnych (nasłuchowców). W szeregi naszej organizacji wstąpili: Mariusz SP6-01-413 z Polkowic, Paweł SP6-01-414 z Wałbrzycha, Agnieszka SP6-01-415 z Legnicy oraz Marcin SP6-01-416 z Wrocławia. Serdecznie witamy i życzymy dużo ciekawych nasłuchów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy potrzebnej do egzaminu na licencję nadawcy!
W ramach Pakietu Startowego nowi nasłuchowcy DOT PZK, oprócz licencji SWL i znaczka organizacyjnego PZK w kolorze zielonym otrzymują: list gratulacyjny i informację o PZK, kilkadziesiąt uniwersalnych kart QSL nasłuchowca DOT PZK, dziennik łączności, promocyjny numer miesięcznika Świat Radio wraz z informacją o prenumeracie, naklejki PZK i DASR, materiały reklamowe firm elektronicznych i drukarni kart QSL oraz inne gadżety, w zależności od hojności sponsorów.
Warto dodać, że na mocy Uchwały Walnego Zebrania DOT PZK z marca 2014, nasłuchowcy są zwolnieni ze składki oddziałowej DOT PZK.
Info: Michał SQ6IYV

4. Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze LKK.
Dnia 19.10.2014 r. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze LKK. Obecni: 68 członków.

1.      Radzie LKK udzielono absolutorium za okres sprawozdawczy.
2.      Zatwierdzono sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
3.      Wybrano skład nowej Rady LKK:
-          Przewodniczący: Iwan Doskocz - UR5WD
-          Skarbnik: Weronika Staszkiw - UR5WKA
-          Sekretarz: Roman Terlecki - UY3WX
-          Członek Rady: Władimir Szwydkij - UR5WMM
-          Członek Rady: Andrej Staszkiw - UT3WX    
-          Członek Rady: Wiktor Serebryakow - US5WCP
-          Członek Rady: Jurij Michajłow - US5WAY
-          Członek Rady:  Walery Iwańczuk - US0WJ
-          Członek Rady: Aleksander Korżow - UW1WU
-          Członek Rady: Grygorij Bełyk - US5WFO
-          Członek Rady: Wojciech Geło – SP8MI
-          Członek Rady: Jerzy Ostrowski – SP5VJO
-          Członek Rady: Zbigniew Guzowski – SP8AUP
 
4.      Przyjęto stanowisko w sprawie apelu Lwowskiego Okręgowego Oddziału UARL - LKK skierowanego do Rady UARL, Oddziałów Okręgowych i wszystkich zainteresowanych radioamatorów.
5.      Przyjęto nowych członków LKK.
6.      Wybrano Delegatów na grudniową konferencję Rady UARL w Kijowie.
7.      Wyrażono uznanie i podziękowania za pomoc dla poszkodowanego Kolegi Sergeja Towstika UR7EX.
8.      Przyjęto stanowisko w sprawie aktywizacji pracy LKK. Protokół z zebrania będzie opublikowany w terminie późniejszym.
 
Tłumaczenie: Wojciech W. Geło SP8MI – Członek Rady LKK

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje:
Wojtkowi SP8MI, Michałowi SQ6IYV, Jurkowi SP7CBG.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygi SP5ELA.

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,284,553 Unikalnych wizyt