PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Otwarcie 23. Konfer. Gener. 1. Regionu IARU w Albenie w Bułgarii
Opcje newsa
IARU R1 NEWSOtwarcie 23. Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU w Albenie w Bułgarii


Pierwsza Sesja Plenarna 23. Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU została otwarta w niedzielę 21.09.2014 o godz. 10.30 (czasu bułgarskiego - przyp. tłum.) w Sali Wielkiej w hotelu Flamingo Grand Hotel w miejscowości Albena w Bułgarii. Wystąpienie, które przekazała Dr Kristalina Georgieva, unijna Komisarz ds. współpracy międzynarodowej, pomocy humanitarnej i reagowania kryzysowego - odczytał Pan Encho Gospodinov.

"Drodzy uczestnicy konferencji IARU,

Drodzy posłańcy radiowi w czasach niepokojów i nadziei,

Przyjaciele, panie i panowie,

Mam przyjemność i zaszczyt zwrócić się do Państwa Konferencji Generalnej. Czas Państwa zgromadzenia nie może być bardziej znaczący dla świata, w którym żyjemy oraz wyzwań, przed którymi dziś wszyscy stoimy.

Życie milionów ludzi jest poddane wpływowi niepokojących wydarzeń: konfliktów w Afryce i na Bliskim Wschodzie (i niestety, w Europie), klęsk żywiołowych na całym świecie ze wszystkimi nieprzewidywalnymi zjawiskami ze strony matki natury, odpowiedzialności człowieka za zmiany klimatyczne, falom migrantów i uchodźców przenoszących się z jednego miejsca do drugiego, rozmaitych chorób często niosących za sobą katastrofy i konflikty.
W skrócie, jest to świat, który nie przestaje zaskakiwać nas każdego ranka, kiedy otwieramy ekran telewizora lub gazetę.

[...]

Jednak są chwile w życiu, kiedy dobre, stabilne, niezawodne i niezależne narzędzie informacyjne jest jedynym, które można użyć do ratowania życia. I właśnie to jedyne nazywamy po prostu RADIO.

Wyobraźmy sobie poważną klęskę żywiołową, która unieruchamia wszystkie nowoczesne narzędzia informacyjne na obszarze dotkniętym kataklizmem: bez prądu, bez Internetu, bez połączeń telefonicznych i faksów, nawet bez starych dalekopisów. Nie ma ruchu pociągów i statków, nie ma dróg do użytkowania lub funkcjonujących lotnisk. Nic. Wiemy, że wydarzyła się tragedia, wiemy, że wiele osób nie żyje, a nawet jeszcze więcej osób jest na skraju życia, ale są one w potrzasku i bezradne. I nikt nie może im pomóc, kiedy nikt nie wie, co się stało. Ponieważ nie ma informacji.

Na szczęście, jest rozwiązanie "ostatniej szansy": krótkofalowcy - ludzie, którzy są oczyma i uszami świata w czasie, gdy wszystkie inne kanały informacyjne milczą. "Amatorzy" w rzeczywistości nie jest właściwym słowem w tym przypadku: są to profesjonalni emisariusze informacji, którzy wsłuchują się w bicie serca planety i rejestrują emocjonalne wibracje ludzi mogących być w niebezpieczeństwie. Krótko mówiąc, są Państwo ostatnim cudem techniki, który jest niezależnym, niezawodnym kanałem informacyjnym, który może przekazać ważną nowinę z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze - przez każdego, kto wie, jak obsługiwać ten wspaniały instrument, zwany radiem.

Państwa zaletą jest to, że są Państwo niezależni. Dobrze wyszkolony krótkofalowiec, z dobrym wyposażeniem i cały czas naładowanymi akumulatorami może stanowić fantastyczne połączenie między dwiema wioskami, dwoma krajami lub dwoma kontynentami. Zorganizowani w Związku, stanowią Państwo supermocarstwo komunikacyjne w czasie całkowitej "ciemności elektronicznej". Ale najważniejsza część Państwa wyposażenia to Państwa ludzie: waleczne serca mężczyzn i kobiet - słuchających ludzi mogących być w niebezpieczeństwie i mogących potrzebować pomocy, zawodowi ratownicy życia dziwnie zwani amatorami, którzy jednak działają jako wolontariusze - kiedy i gdzie tylko są oni potrzebni.

[...]

Krótko mówiąc, wszystko to, co Państwo robią i co pomaga Państwa społeczeństwom w lepszym organizowaniu się - ma fundamentalne znaczenie. Władze lokalne i krajowe liczą na Państwa, jako ostatni bastion niezawodnego kanału informacyjnego. Państwa umiejętności zawodowe i zadania humanitarne czynią z Państwa coś więcej niż krótkofalowców - są Państwo naprawdę potrzebnymi strażnikami w czasie problemów i mam nadzieję, że zawsze pozostaną Państwo filarem nadziei i odwagi dla wszystkich, którzy są w niebezpieczeństwie.

Dziękuję za szlachetną pracę. Życzę Państwu wielu sukcesów w czasie tej Konferencji."

Kristalina Georgieva


Informacja uzupełniająca (autorzy - wymienieni poniżej): w dniu 21.09.2014 rozpoczęła się w Warnie (Albena) 24. Konferencja Generalna 1. Regionu IARU. Uczestniczą w niej przedstawiciele ponad 40 organizacji zrzeszających krótkofalowców z Europy i Afryki. W Konferencji uczestniczą też przedstawiciele władz 2. i 3. Regionu IARU. W sesji plenarnej, otwierającej obrady Konferencji, głos zabrali przedstawiciele 1. Regionu IARU, Komisji Europejskiej oraz bułgarskich władz telekomunikacyjnych. Wartym zauważenia było wystąpienie, którego przetłumaczone fragmenty zamieszczone są powyżej.

Dokumenty końcowe Konferencji będą poddane pod głosowanie w ostatnich dwóch dniach jej trwania (czwartek i piątek). Wtedy też dokonany zostanie również wybór nowych władz 1. Regionu IARU.

W trakcie pierwszych trzech dni delegaci omawiają dokumenty, które zostały zgłoszone wcześniej pod obrady Konferencji. Na etapie przygotowań do niej, wspomniane dokumenty były konsultowane wśród przedstawicieli krótkofalarskich środowisk specjalistycznych (KF, UKF, ARISS, ARDF, HST).

Polski Związek Krótkofalowców na powyższej Konferencji reprezentują: Tomasz Ciepielowski, SP5CCC oraz Paweł Zakrzewski, SP7TEV.Źródło informacji pierwotnej: http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1336:the-24th-iaru-region-1-general-conference-opened-in-albena-bulgaria&catid=1:latest-news&Itemid=50

Autor informacji: Dennis Green, ZS4BS - Sekretarz Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU
Tłumaczenie (fragmenty): Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,450,987 Unikalnych wizyt