PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3577 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

60 lat krótkofalarstwa na Powiślu i Żuławach
Opcje newsa
Dyplomy SP (wydawane poza PZK)60 lat krótkofalarstwa na Powiślu i Żuławach

W połowie 1954 roku powstał w Malborku, jako jeden z pierwszych na terenie Powiśla i Żuław, krótkofalarski klub łączności SP2KBC przy ówczesnej organizacji paramilitarnej, jaką była Liga Przyjaciół Żołnierza. Klub zrzeszał kilkanaście osób zajmujących się amatorską łącznością radiową, mieszkających na terenie Malborka i okolic. W niedługim odstępie czasu podobne kluby zaczęły powstawać w Tczewie, Elblągu i Kwidzynie, nieco później w Nowym Dworze, Stegnie, Nowym Stawie i in.

Nawiązywanie łączności radiowych praktycznie z całym światem było wówczas zajęciem o wyjątkowej atrakcyjności i przyciągało wiele osób w różnym wieku, zainteresowanych takim rodzajem spędzania wolnego czasu.

Krótkofalowcy zorganizowani w Żuławskim Oddziale Polskiego Związku Krótkofalowców postanowili upamiętnić początki krótkofalarstwa na Powiślu i Żuławach poprzez zorganizowanie obchodów 60-lecia. Akcja przewidziana jest na miesiące wrzesień r11; grudzień br. i polega na nawiązywaniu do końca roku punktowanych łączności z operatorami dwóch stacji okolicznościowych (HF60KMH i HF60KBC), pozostałych stacji klubowych i stacji indywidualnych, zarejestrowanych w OT16. Potwierdzeniem dla korespondentów, członków PZK za łączność ze stacją okolicznościową będą specjalne karty QSL wysyłane normalną drogą przez Centralne Biuro QSL PZK. Dla Kolegów, którzy przeprowadzą łączności zbierając co najmniej 60 punktów (po 15 pkt od dwóch stacji okolicznościowych, 5 pkt od stacji klubowych, po 2 pkt od stacji indywidualnych) przewidziany jest okolicznościowy dyplom r60 Lat Krótkofalarstwa na Powiślu i Żuławachr1;, wydawany w wersji elektronicznej przez Żuławski Oddział Terenowy PZK z siedzibą w Malborku.

Regulamin dyplomu i pozostałe informacje można znaleźć na stronie oddziałowej OT16: www.ot16pzk.org.pl

http://www.ot16pzk.org.pl/ogloszenia-informacje-zarzadu/33-dyplom-60-lat-krotkofalarstwa-na-powislu-i-zulawach */link nieaktywny-8.05.2016, sp5ela/

Zapraszamy wszystkie Koleżanki i wszystkich Kolegów do nawiązywania okazjonalnych łączności, upamiętniających rocznicę 60-lecia amatorskiego ruchu krótkofalarskiego na Powiślu i Żuławach.

Stanisław SQ2EEQ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,016,022 Unikalnych wizyt