PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3408 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

YOTA 2014 z białymi nocami Finlandii
Opcje newsa
YOTAYOTA 2014 z białymi nocami Finlandii

Witamy z Finlandii, z międzynarodowego obozu młodzieżowego YOTA (Youngsters on the Air) QTH Virrat, 200km na północ od Helsinek. Minęło już pięć dni pełnych prób ulepszenia światowego krótkofalarstwa rękoma młodzieży... Uczestniczymy w rozmaitych formach warsztatów, projektów, panelach dyskusyjnych i zabawach, jakie organizatorzy przygotowali z myślą o "Młodych w eterze". Reprezentacja PZK : Magda SQ3TGZ, Karol SP8HMZ, Michał SQ2KLZ, Wojtek SQ6PWJ doskonale integruje się i porozumiewa z ekipami pozostałych krajów: Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Litwy, Holandii, Słowacji, Rumunii, Czech i Szwecji.
yota
Nadrzędny cel działań YOTA to integracja, trening i praktyczne ćwiczenia w obszarach szeroko rozumianego krótkofalarstwa, przygotowujące młodych liderów, którzy podejmą się dalszej pracy nad popularyzacją naszego hobby - krótkofalarstwa wśród swoich rówieśników, często patrzących na świat głównie przez pryzmat Internetu. Uczestnicy obozu potrafią już np. przeprowadzić skrócone zawody ARDF dla początkujących, zorganizować "off-air contest" - niezwykle dynamiczną grę terenową z ustną wymianą raportów podobnie jak w zawodach CQWW, zorganizować pracę zespołową przy montażu układów radiowych z tzw. KIT-ów, bądź przy budowie prostych anten. Niezapomniane są podchody terenowe z użyciem radiotelefonów i zagadkami krótkofalarskimi, rozgrywane w białą noc, występującą na tej szerokości geograficznej. Karol SP8HMZ (16 lat) wygłosi w ostatnim dniu YOTA prelekcję na temat utworzonego przez niego portalu społecznościowego krótkofalowców - HamWorld. Jest tam zarejestrowanych już prawie 600 użytkowników.
yota
Od rana do późnych godzin nadaje stacja okolicznościowa OH2YOTA obsługiwana przez zespoły narodowe wg ustalonych grafików. Dzięki wsparciu fińskich krótkofalowców, stacja wyposażona jest w 2 stanowiska KF i 2 UKF, anteny kierunkowe na masztach o wysokości 37m i 20m, zestaw do pracy via satelity i inne urozmaicenia techniczne.
yota
Najbliższe dyżury operatorów SP na radiostacji przypadają 20.07. (niedziela) w godz. 20.00 - 22.00 czasu polskiego i 21.07. (poniedziałek) w godz. 6.00 - 8.00. Postaramy się pracować na 80, 40 i 20m. Mamy nadzieję na liczne łączności z Polską. Miłym akcentem są pochwały krótkofalowców zagranicznych pod adresem ekspedycji DX-owych organizowanych w ostatnim czasie przez Polskę, a także słowa uznania za sposób pracy stacji SN0HQ reprezentujacej PZK w zawodach IARU. Wśród gości oficjalnych jest z nami Hans PB2T, wspierający YOTA z ramienia I Regionu IARU.
yota
Serdecznie pozdrawiamy z Virrat w Finlandii!
SQ3TGZ, SQ2KLZ, SP8HMZ, SQ6PWJ i opiekunowie SP3SLU oraz SQ3KM.

(info: Jerzy SP3SLU)


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,647,553 Unikalnych wizyt