PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

KS-28. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 9.07.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 
KOMUNIKAT WAKACYJNY NR 28/2014 z dnia 09.07.2014 r.

Witam serdecznie odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Mistrzostwa IARU na falach krótkich już za chwilę (12-13.07.2014, 12:00-12:00).


Wszystkich krótkofalowców SP zapraszamy do wzięcia udziału w tej największej masowej imprezie eterowej na świecie.

Mistrzostwa HF IARU mają za cel uaktywnienie jak największej ilości stacji krótkofalarskich we wszystkich krajach, których reprezentujące je stowarzyszenia należą do Międzynarodowego Związku Radioamatorskiego czyli IARU. Jak co roku przypominamy, że Mistrzostwa te są jedynymi zawodami, w których stacje pracujące w danym kraju mogą dawać punkty swoim reprezentacjom. To w zasadzie determinuje wynik w punktacji stacji kategorii "HQ", który powinien być adekwatny do ilości czynnych krótkofalowców i ich aktywności. Nie jest tak jednak do końca. Równolegle decydującym czynnikiem jest poziom operatorski, sprzęt oraz zaplecze informatyczne zespołów reprezentujących poszczególne stowarzyszenia. Jak wiemy nasza reprezentacja posługuje się znakiem SN0HQ i potocznie jest nazywana „Zespołem SN0HQ”, wykazuje się też bardzo wysokim poziomem pracy co potwierdzają wyniki plasujące nas w ścisłej czołówce. Dla dodatkowej motywacji Polski Związek Krótkofalowców funduje wszystkim, którzy przeprowadzą 12 QSO's koszulki z napisem "Worked ALL SN0HQ Stations 2014".

Praca w tych zawodach stanowi szczególne wyzwanie dla operatorów stacji HQ i nie kończy się i nie zaczyna na samych zawodach. Aby stacje pracowały sprawnie potrzebne są narady, dyskusje, spotkania, a przede wszystkim ogrom pracy przy sprzęcie oraz spory wysiłek organizacyjny.

W tym roku w Nowej Anglii (USA) odbywa się równolegle olimpiada krótkofalarska czyli WRTC. Niestety bez naszych reprezentantów. Jesteśmy tam jednak obecni ponieważ Wiesław SP4Z jest jednym z sędziów. WRTC stanowią więc dodatkową atrakcję i wyzwanie nie tylko dla zawodników startujących z USA. Warunkiem klasyfikacji w WRTC jest jednak wysłanie na wskazany przez organizatora adres logu w formacie Carrillo w ciągu 6 godzin od ich zakończenia.
Do usłyszenia w eterze!

Prezydium ZG PZK

2. Do braci krótkofalarskiej SP.

Zespół SN0HQ jest przygotowany do udziału w zawodach. 
W dniach 12 - 13 lipca odbędzie się IARU Contest w którym nie zabraknie oficjalnej reprezentacji PZK. Zespół SN0HQ jest przygotowany do udziału w zawodach i zamierza walczyć o miejsce w ścisłej czołówce stacji HQ. Na każdym paśmie i obu emisjach będą czynne stacje z różnych lokalizacji w kraju.
Umożliwi to stacjom w SP w łatwiejszym dowołaniu się do SN0HQ. Nasz zespół bardzo liczy na wsparcie punktowe stacji krajowych.
Koleżanki i koledzy, zróbcie łączności z SN0HQ na każdym dostępnym dla Was paśmie i emisji. Wasz wysiłek przełoży sie na wyższe notowanie naszej reprezentacji wśród reprezentacji organizacji krótkofalarskich z całego świata. Nawiązywanie łączności z własną stacją HQ jest całkowicie zgodne z regulaminem contestu, a duże wsparcie jest odbierane w międzynarodowym środowisku krótkofalarskim z uznaniem.
W imieniu zespołu SN0HQ bardzo serdecznie zapraszam do łączności z SN0HQ.
Zaproszenie kieruję zarówno do operatorów, którzy po raz pierwszy spróbują swoich sił w conteście i zechcą wesprzeć naszą ekipę oraz do tych krótkofalowców, którzy już wielokrotnie wpisali się do logu SN0HQ w latach ubiegłych. Zapewniam, że miejsce w logu SN0HQ znajdzie się dla wszystkich chętnych.
Dla najbardziej wytrwałych krótkofalowców przygotowaliśmy wyróżnienia w formie okolicznościowych koszulek z napisem "Worked All SN0HQ Stations 2014".
Jest to kolejna edycja akcji wyróżnień za nawiązanie 12 QSO z SN0HQ. Stąd też ukłon do operatorów, którzy otrzymali wyróżnienie latach ubiegłych, by zechcieli powtórzyć swój wyczyn ponownie.

Regulamin przyznawania wyróżnień znajduje się na stronie:
http://www.sn0hq.org.pl/index.php/worked-all-sn0hq-stations

Życzę powodzenia i do usłyszenia w zawodach.
Wspólnie wepchnijmy SN0HQ na pudło.
Koszulkowy księgowy zespołu SN0HQ Bogdan, SP5WA

3. IARU HF 2014 i WRTC.
Wiesław SP4Z od 2 tygodni  jest w USA. Za kilka dni rozpocznie się wielka impreza krótkofalarska: zawody WRTC 2014 w Nowej Anglii na przedmieściach Bostonu.
Mapka rozmieszczenia stacji ekip WRTC: http://www.wrtc2014.org/map-of-operating-sites/
Wiesław jest sędzią na WRTC 2014 i jego rola to sędziowanie jednej z 59 drużyn. Strona zawodów WRTC: www.wrtc2014.org. Opisuje ona szczegółowo wszystkie aspekty zawodów WRTC. Dotyczy to wszystkich zakładek po lewej stronie oraz po prawej „New realeses”.  Przygotowania do WRTC są już w fazie końcowej i SP4Z od 8.07 w nich uczestniczy.

Wiesław pisze: pragnę jednak zachęcić i zmobilizować Was i tych których Wy namówicie, aby wziąć udział pośrednio w tej imprezie jako uczestnik zawodów IARU HF Championshiops Contest. Na ich bazie opierają się zawody WRTC 2014.  Niech to będzie udział w pełnym conteście, kilkunastogodzinnym czy kilkugodzinnym nadawaniu. W IARU Contest bierze przecież, jak co roku udział nasza reprezentacja SN0HQ, której też możemy przysporzyć wielu cennych punktów, do czego jako członek zespołu SN0HQ gorąco zachęcam. Zachęca do tego tez Kolega koszulkowy SP5WA zespołu SN0HQ Wiec idziemy razem w parze.

Stacje WRTC będą używać znaków 1x1 czyli K1A, K1B przez N1A, N1B aż do W1Z z wyłączeniem krótkich i długich liter (typu E, J). Będzie można z nimi pracować na SSB i CW na 5 pasmach co łatwo policzyć dać może kilkaset QSO. Najtrudniejsze będzie pasmo 80m ze względów propagacyjnych.

Organizatorzy bardzo zachęcają do tych QSO poprzez nagrody. Nagrody przewidziane są za odpowiednia ilość stacji WRTC w logu jak i losowanie nagród dla każdego uczestnika. Warunek jest jeden aby log przesłać w 6 godzin po zakończeniu zawodów (warto podać w nim dokładny adres). Wg mnie każdy sygnał zawodnicy WRTC będą starać się wychwycić.

Tu jedna uwaga aby wyłapać te stacje (a łatwo to zrobimy poprzez skimmery w przypadku CW czy clustery) będziemy wrzuceni w IARU HF Contest do kategorii Multi op. Ale wiecie dobrze, że w tym przypadku sprawdzane są umiejętności operatorskie zawodników WRTC i radzenie przez nich z polepami i strategia propagacyjna i sprzętem. Na stronie WRTC informacji jest bardzo dużo i trudno jest je wszystkie tutaj opisać. Proszę - kto ma trudności ze zrozumieniem - przełączyć stronę na tłumacza google i wtedy da się zrozumieć.
Dla Was najważniejsza jest informacja o programie dla uczestników:
http://www.wrtc2014.org/competition/participation-awards/

I jeszcze raz podkreślę - aby wziąć udział w tych programach LOG musi dotrzeć w 6 godzin od zakończenia zawodów w niedziele o godzinie 12 UTC. Zaznaczone to jest na czerwono na tej stronie. Logi postaci pliku cabrillo należy przesyłać na adres organizatorów IARU: iaruhf@arrl.org
Będzie możliwość obserwacji na żywo jakie wyniki maja poszczególne stacje.
http://sb.wrtc2014.org/. Już teraz to widać w jakiej formie to będzie - jest umieszczone próbne zestawienie, które będzie wyzerowane przed samym contestem.
Podawane będą tylko znaki 59-ciu stacji (bez operatorów i narodowości, ale to ze zrozumiałych względów) i zestawienia aktualne oraz godzinowe. Te godzinowe pokazują czy zespół poprawia swój wynik czy ma "zadyszkę" i chwilową słabość (to i tak są mistrzowie). Ja niestety nie mogę ujawnić w trakcie zawodów, który team sędziuję. Postaram się jednak Was skrupulatnie „wyłowić” i Wam o tym potem napisać.
Organizatorzy zawodów mają już wiele zgłoszeń ze strony mediów na wywiady z uczestnikami imprezy i zawody te będą bardzo medialnie rozpropagowane. Np. wczoraj był artykuł w prasie kalifornijskiej
http://www.utsandiego.com/news/2014/Jul/06/radiosport-championship-2014/

Jeszcze raz zachęcam Koleżanki i Kolegów do uczestnictwa w IARU HF Contest. Impreza WRTC towarzysząca IARU Contest zdarza się raz na 4 lata. Dobrze, że finał Mundialu jest w niedzielę wieczorem, czyli już po naszych zawodach.
Życzę wielu QSO w IARU HF Contest i wszystkiego co najlepsze.
Wiesław SP4Z

PS. Proszę tez o rozpropagowanie tej wiadomości na Waszych portalach bo często pytacie mnie o zgodę.

*Skrót korespondencji od Wiesława SP4Z opracował Zygi SP5ELA.

4. Puchar Europy HST 2014 – memoriał Alfreda Cwenara SP7HOR, Skierniewice 2-5.07.2014.
W środę w dniu 02.07.2014 do Hotelu "Start" w Skierniewicach już od godzin przedpołudniowych zaczęli przybywać uczestnicy Mistrzostw Pucharu Europy w Szybkiej Telegrafii Sportowej (HST) 2014 - Memoriał Alfreda Cwenara. Wspomniana impreza, zorganizowana przez Polski Związek Krótkofalowców przy współudziale Ligi Obrony Kraju oraz Skierniewickiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej, stanowi pewnego rodzaju hołd złożony jej Patronowi, którym jest Kol. Alfred Cwenar, SP7HOR - wspaniały animator w dziedzinie sportów łączności w Skierniewicach oraz na terenie całej Polski, a także promotor szybkiej telegrafii sportowej i reaktywacji tego sportu w naszym kraju, który doprowadził do uzyskiwania przez naszych zawodników w ramach sportowych imprez różnych szczebli naprawdę doskonałych wyników. Niestety, Alfred odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów w roku 2013...
Dorobek i cała spuścizna sportowo-organizacyjna Alfreda znajdują swoją kontynuację w działaniach Jego licznych przyjaciół i współpracowników z ramienia PZK i LOK, a także Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej (PZRS).

Tak więc w rzeczoną środę na miejscu byli już wszyscy uczestnicy i goście oraz organizatorzy wspomnianych Mistrzostw (reprezentanci Rosji, Białorusi, Serbii, Rumunii, Bułgarii oraz Polski, a także obserwatorzy z Włoch) - ostatni z nich dotarli do Skierniewic krótko przed północą...

Łącznie jest nas wszystkich 54 osoby, a główny nadzór nad całością realizacji przedsięwzięcia sprawują Koledzy: Zbigniew Mądrzyński SP2JNK - Wiceprezes Zarządu Głównego PZK ds. Sportowych, Jan Kulhawik - Prezes Organizacji Powiatowej LOK w Skierniewicach, Adam Mucha SP2-26-376 - twórca oprogramowania do HST, Marek Kubisiak SP2-26-377 - Prezes Skierniewickiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej, Marek Kluz SP8BVN - przedstawiciel PZK w ramach Grupy Roboczej ds. HST 1. Regionu IARU, Marian Marciniewicz SP8LZC - Wiceprzewodniczący Komisji Łączności Zarządu Głównego LOK, a także Koleżanka Ilona i Kolega Grzegorz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w im. W. Rzymowskiego w Skierniewicach. Głównym Sędzią Mistrzostw oraz Przewodniczącym Jury jest Kol. Oliver Tabakovski Z32TO - Przewodniczący GR HST 1. Regionu IARU. W realizacji imprezy bierze także udział Kol. Jerzy Kucharski SP5BLD - Redaktor Radiowego Biuletynu Informacyjnego, oraz piszący te słowa Paweł Zakrzewski SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK.

W czwartek w dniu 03.07.2014 miało miejsce uroczyste otwarcie Mistrzostw (na rozpoczęcie zgromadzeni wysłuchali hymnu Unii Europejskiej), a głos - spośród wymienionych powyżej osób - zabrali Koledzy Jan, Zbigniew oraz Oliver. W trakcie ceremonii otwarcia miała miejsce uroczystość odznaczenia Odznakami Honorowymi PZK, a otrzymali je Koledzy Andrzej Maros SP7HQ i Stefan Zasowski SP7ER. Gościem specjalnym był również Kol. Włodzimierz Stachowicz SP7NWM - Prezes OT-24 PZK w Skierniewicach. O godzinie 10.00 rozpoczęła się treningowa sesja przygotowawcza, a potem już konkurencje w ramach poszczególnych kategorii. Spośród polskich uczestników, jak do tej pory, najlepsze wyniki uzyskali Koledzy: Marek SP8BVN (srebro i brąz), Tadeusz SP1RKR (trzy brązy) oraz Seweryn SP1-22037 (trzy srebra). Konkurencje, możliwe do przeprowadzenia w tym dniu, zakończyły się ok. godz. 20.00, a ich zakończenie przewidziano na dzień następny, w połączeniu z uroczystym wręczeniem w godzinach wieczornych medali oraz dyplomów dla zwycięzców. Warto przy okazji wspomnieć, że wśród zawodników dominuje płeć piękna, a największe ich grono stanowią młode zawodniczki z Białorusi oraz Rosji.
Wreszcie  wszystkie konkurencje osiągnęły swój szczęśliwy finał, a było ich naprawdę niemało i wszystkie przebiegały jednocześnie – trwając niekiedy aż do godzin wieczornych…!
W ostatni dzień Mistrzostw w sobotę 5.07.14, w pierwszej części dnia, większość zagranicznych uczestników imprezy wzięła udział w zorganizowanej wycieczce do Warszawy. W ramach spędzonych w naszej stolicy „krótkich” kilku godzin nasi goście mieli okazję podziwiać przepiękne wnętrza Zamku Królewskiego, a także Plac Zamkowy i przylegające do niego części Starego Miasta. Wszyscy wrócili do Skierniewic bardzo zadowoleni, bo zrekonstruowane historyczne centrum Warszawy zrobiło na nich rzeczywiście ogromne wrażenie, którego długo nie zapomną…

Po południu, punktualnie o godz. 16.00 rozpoczęła się uroczystość oficjalnego podsumowania Mistrzostw. Całość ceremonii prowadzili Koledzy Jan Kulhawik oraz Oliver Tabakovski, na język angielski wszystko tłumaczył niżej podpisany, a całość rejestrował dźwiękowo i wizualnie nieoceniony Kol Jurek SP5BLD. Medale (łącznie ok. 150, a może nawet więcej – z uwagi na ilość kategorii w poszczególnych konkurencjach) oraz okolicznościowe dyplomy wręczali m. in. Pani Lucyna Cwenar, Pan Henryk Kobyłecki – Dyrektor Szkoły będącej tak wspaniałym gospodarzem goszczącym uczestników i organizatorów całości imprezy, Pan Leszek Trębski – Prezydent Miasta Skierniewic oraz inne ważne osoby. Na zakończenie specjalne podziękowania wygłosili przedstawiciele dwóch zespołów: Białorusi i Rosji, które to zespoły okazały się absolutnymi liderami w kontekście wyników uzyskanych zarówno indywidualnie jak i drużynowo (zbiorcze wyniki dostępne są w osobnym zestawieniu, które znajdzie się niebawem na portalu PZK). Specjalne podziękowania należą się Kol. Markowi SP8BVN, który doskonale przetłumaczył odnośne podziękowania z języka rosyjskiego na język polski. Warto także wspomnieć, że przy wręczaniu niektórych z medali odtwarzany był każdorazowo hymn kraju, z którego pochodził dany zespól lub zawodnicy indywidualni. Całość uroczystości trwała ponad półtorej godziny, a w pełni oficjalnego i definitywnego zamknięcia Mistrzostw Pucharu Europy w Szybkiej Telegrafii Sportowej 2014 dokonał w swoim końcowym wystąpieniu wspomniany już Prezydent Miasta Skierniewic.

Wieczorem, w reprezentacyjnej sali miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji OSiR w Skierniewicach odbył się pożegnalny bankiet, a tuż po nim miała miejsce bardzo udana zabawa taneczna, którą – w myśl wcześniejszych uzgodnień – trzeba było niestety zakończyć już ok. godz. 22.00.
Niejako zupełnie niespodziewanie nadeszła niedziela – dzień wyjazdu. Co prawda pożegnaniom nie było końca, ale cóż w takiej chwili można począć – do spotkania przy najbliższej okazji!!!
Opracowanie: Paweł, SP7TEV

Link do reportażu filmowego - autor: Jerzy SP5BLD
https://www.youtube.com/watch?v=3S9AE6G7y6g&feature=youtu.be

PS. Wyniki zawodów oraz komunikat oficjalny są w formie elektronicznej w sekretariacie ZG PZK i na życzenie będą wysłane zainteresowanym. Ich publikacja zajmie niestety nieco czasu ze względu na znaczną objętość plików (ponad 20 Mb). SP2JMR


5. Kruszwickie Spotkanie Krótkofalowców.

W dniach 4-6 lipca w ośrodku Żeglarskim Popiel przy ul Żeglarskiej 1 w Kruszwicy odbyło się 6. spotkanie zainicjowane przez klub SP2KCW, a obejmujące członków Bydgoskiego OT PZK oraz wszystkich krótkofalowców zainteresowanych wspólnym spędzeniem czasu, wymianą doświadczeń oraz pracą na radiostacji z grodu nad jeziorem Gopło.
W tym roku spotkanie miało charakter uroczysty, a to z powodu odznaczenia 3. naszych Kolegów: Jurka SP2BZR, Janka SP2X (ex SP2EXN) oraz Andrzeja SP2CA (ex SP2FHS) złotymi Odznakami Honorowymi PZK. Odznaczenia w imieniu ZG PZK dokonał piszący te słowa Piotr SP2JMR wiceprezes PZK.
Spotkanie otworzył i wstępne słowo wygłosił Roman SP2GTJ prezes klubu SP2KCW z Inowrocławia.
Po otwarciu i odznaczeniach przyszedł czas na prezentacje. Było ich dwie: Zbyszka SP2IU o wyparach zamkowych oraz Przemka SP7VC o wyprawie krótkofalarskiej wokół Skandynawii. Obie były bardzo ciekawe. Ponadto można było obejrzeć wystawki sprzętu demobilowego oraz współczesnego firmy Kenwood.
Pewną atrakcją spotkania był rejs statkiem "Rusałka" po jeziorze Gopło.
W sumie w spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób wśród nich byli członkowie OT04, OT27, OT26 oraz OT15 w osobie jego prezesa Przemka SP7VC. Pogoda dopisała, organizatorzy zapraszają za rok w pierwszy weekend lipca.
Piotr SP2JMR

6. Stacja okolicznościowa HF2014OH.

Sufiks "OH" to skrót od Odyseja Historyczna. Jest to znak okolicznościowy z okazji 5 Odysei Historycznej Kutno-Leszczynek.
Stacja będzie aktywna w dniach od 17.07. do 20.07.2014 r. i będzie nadawać właśnie z tej imprezy.  Stacja będzie aktywna na pasmach 80m, 40m i 2m w pasmach 80 i 40 m z emisją SSB, a na 2m z emisja FM.
Za łączność ze stacja okolicznościową, są  specjalne karty QSL. Można także uzyskać dyplom w tym celu trzeba zebrać 5 punktów. Ze stacja HF2014OH 3 pkt. oraz po 2 pkt. ze stacjami z Kutna, czyli SQ7OBG, SQ7OTH, SQ7NHN oraz tylko na 2m ze stacja SP7FOI. Ze stacją HF2014OH łączność można powtarzać każdego dnia i za każdy dzień dostaje sie dodatkowe 3 pkt. Minimalna wymagana liczba pkt. by uzyskać dyplom to 5. Dyplom jest płatny - 10zł. Dyplom jest tylko w wersji papierowej. Dane do wpłaty będą dostępne na qrz.com pod znakiem SQ7WU Adrian Dobrowolski oraz pod znakiem HF2014OH. Organizatorem akcji dyplomowej i znaku okolicznościowego jest Adrian Dobrowolski SQ7WU. QSL via SQ7WU (OT-15).
www.wideostudioadi.pl
SQ7WU Adrian Dobrowolski

7. SR8LHN oraz SR8SHN - mikrofalowe radiolatarnie w Białej Podlaski.

Koleżanki i Koledzy. W imieniu PK-UKF miło mi poinformować, że w dniu dzisiejszym został zakończony projekt budowy mikrofalowych radiolatarni w Białej Podlaskiej (KO12NA). W dniu dzisiejszym Andrzej SP8XXN uruchomił drugą radiolatarnię SR8SHN w paśmie 13cm. Radiolatarnia pracuje na częstotliwości 2320.984MHz mocą 4W z antena typu Big Wheel.
Jest do druga radiolatarnia w paśmie 13cm w SP!
Przypomnijmy, że od 15 maja w paśmie 23cm pracuje radiolatarnia SR8LHN.
Na częstotliwości 1296.984MHz nadaje mocą 3W z anteną typu Big Whell.
Konstruktorem obydwu radiolatarni jest Andrzej SP8XXN a opiekunem Irek SP8NTX.
Obie radiolatarnie powstały z inicjatywy i przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia PK-UKF w ramach Programy Wspierania Radiolatarni.
Raporty słyszalności mile widziane via DX-Cluster.
Tomek SP5XMU

8. XXVI Zjazd OTC PZK.
 Zapraszam do udziału w kolejnym XXVI  Zjeździe Old Timer Klubu PZK, który odbędzie się w dniach 22 - 24 sierpnia w Pensjonacie Dąb Polski koło Włocławka. Zjazdy OTC mają już swoją wieloletnią  tradycję. Są to zjazdy odmienne od innych, na które przyjeżdżamy w towarzystwie naszych pań, aby wspólnie biesiadować i bawić się w towarzystwie przyjaciół. Do udziału w zjeździe zapraszamy wszystkich krótkofalowców i sympatyków radia. Gwarantujemy poznanie ciekawych ludzi oraz miłe spędzenie czasu. Koszt uczestnictwa 270 zł od osoby obejmuje noclegi, pełne wyżywienie oraz udział we wspólnej zabawie. 
Więcej na stronie WWW.sp0otc.qrz.pl  lub u organizatora kol. Grzegorza SP3CSD sp3csd@o2.pl
Info: Grzegorz SP3CSD

9. DPP MIPS. OPP.
Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej uprzejmie informuje, że sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne z działalności Polskiego Związku Krótkofalowców za rok 2013 zostało zamieszczone w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego dnia 2014-07-04 13:13:15.
Zgodnie z przepisami ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ostatecznym dniem na terminowe wypełnienie obowiązku sprawozdawczego, polegającego na zamieszczeniu sprawozdań w ww. bazie, jest 15 lipca roku następującego po roku, za który składane są sprawozdania. (źródło: portal MAiC)

10. Nagrody po dniach Jarosławia.
Jak już pisałem korespondenci najciekawszych łączności ze stacją SP8PEF w czasie "Dni Jarosławia" otrzymają nagrody książkowe. Przedstawiam w związku z tym listę wyróżnionych łączności.
Wobec otrzymania od fundatorów czyli Burmistrza Miasta i Dyrektora Centrum Kultury większej ilości nagród książkowych zwiększono ilość wyróżniających się stacji -  Nagrody książkowe otrzymują:
Książka - JAROSŁAW I OKOLICE  - UR3PGW; SP2XDW; SP5X; SP5CUK; SP6IEQ; SQ9FMU; SP5FHF.
Książkę - JAROSŁAW  Z LOTU PTAKA - SQ5NWI; SP6CXH; SP6OJG; SP8ONJ; SP9IEK; SP9NLQ; SP3JZM.
Wszystkie nagrody rozesłane zostaną pocztą.
VY-73! Zbyszek SP8AUP prezes OT 35 PZK oraz klubu SP8PEF

11. Komunikaty sekretariatu ZG PZK w okresie lipca i sierpnia.
Jak co roku komunikaty sekretariatu ZG PZK w okresie tzw. wakacyjnym ukazywać się będą nieregularnie i najczęściej wyłącznie w wersji elektronicznej.
Do stałej emisji komunikatów drogą radiową oraz regularnego ich redagowania powrócimy 3. września 2014 r.
Piotr SP2JMR

Jednocześnie przypominam, że za treść publikowanych informacji nie odpowiada redakcja komunikatów czyli sekretariat ZG PZK. Wyjątek stanowią informacje własne podpisane jako Prezydium ZG PZK, sekretariat ZG PZK lub Piotr SP2JMR.
Piotr SP2JMR

SQ9ORG SK
Ze smutkiem zawiadamiamy, iż w dniu 3 lipca 2014 r. odszedł do krainy wiecznych DX-ów nasz serdeczny Kolega Andrzej Bugajski SQ9ORG.
Członek Bocheńskiej Grupy Krótkofalowców CQMBO.pl -  SP9PBB, który zawsze służył dobrą radą zarówno młodszym jak i starszym i doświadczonym krótkofalowcom.
Zawsze opanowany i przyjazny dla innych  był wzorem do naśladowania dla innych użytkowników radia.
Widywaliśmy się na naszych klubowych spotkaniach, wyjazdach związanych naszą pasją, jak i spotykaliśmy na falach eteru. Będzie nam Cię brakowało Andrzeju.

Spoczywaj w spokoju.
Paweł SQ9IAU

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol. Pawłowi SP7TEV, Zbyszkowi SP8AUP, Bogdanowi SP5WA, Grzegorzowi SP3CSD, Tomkowi SP5XMU, Adrianowi SQ7WU, Pawłowi SQ9IAU, Wiesławowi SP4Z.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS-2014

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,333,194 Unikalnych wizyt