PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 13
Użytkowników online: 0
RSS

Kids Day już w najbliższą sobotę!
Opcje newsa
Amateur Radio Kids DayKrótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży już w najbliższą sobotę, 21 czerwca. Taki międzynarodowy, radioamatorski Kids Day, to doskonały sposób na wprowadzenie młodego człowieka w magię krótkofalarstwa! W wielu krajach świata cieszy się ogromną popularnością i jest promowany przez narodowe organizacje radioamatorskie.

Otwórzmy drzwi klubów krótkofalarskich, niech "mali ludzie" zasiądą przed mikrofonami naszych stacji. Będziemy zadziwieni jak szybko dzieci opanują zasady jakie obowiązują w pracy na pasmach i zaczną nawiązywać pierwsze samodzielne łączności.

Krótkofalarski Dzień Dzieci odbywa się w styczniu i czerwcu każdego roku, oferując klubom w kraju i na świecie możliwość promowania radioamatorstwa wśród młodzieży. Każda szkoła do której zwrócilibyśmy się z propozycją zorganizowania takiej aktywności przyklaśnie tej inicjatywie i przystąpi do akcji z największym zaangażowaniem. Podzielmy się radością z uprawiania naszego hobby z własnymi dziećmi i wnukami - lub nawet z dziećmi z sąsiedztwa. Poświęćmy trochę czasu, dla rozpropagowania Amateur Radio wśród młodych ludzi, aby mogli wzbogacać swoje zainteresowania i iść ciekawszą drogą w przyszłość.

Nikt nie narzuca nam odgórnych nakazów jak mamy zorganizować sobie ten dzień. Możemy uczestniczyć w tym tak dużo lub tak mało, jak tylko zechcemy. Pamiętajmy o tym, żeby pracować ponownie z tą samą stacją, jeśli zmieni się młody operator. Bądźmy wyrozumiali, jeśli dzieci popełnią początkowe błędy. Jesteśmy dla nich starszymi nauczycielami, którzy zawsze kulturalnie i z uśmiechem potrafili naprowadzić na właściwe tory.

Więcej informacji na www.kidsday.sp3pow.pl. Jest tam do pobrania bezpłatny dyplom uczestnictwa, który można wypełnić i wydrukować samodzielnie (dostępny również na stronie internetowej PZK).

Zachęcamy wszystkich, aby opublikowali swoje opowiadania i zdjęcia z udziału w Krótkofalarskim Dniu Dzieci i Młodzieży. Prosimy o przysyłanie materiałów na adres klub@sp3pow.pl lub na klubowe forum. Postaramy się, aby najciekawsze zostały umieszczone na portalu PZK, a autorzy otrzymali miłe upominki które zostaną też rozlosowane wśród zgłoszonych uczestników.

Pozdrawiam
Jarek SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,667,906 Unikalnych wizyt