PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

KS-13. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 26.03.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 

KOMUNIKAT NR 13/2014 z dnia 26.03.2014 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. SP-DX Contest 2014
Już za 10 dni kolejny SP-DX Contest. To już 5-6 kwietnia br. odbędą się te najstarsze zawody tego typu. W tym roku rozpoczynamy IX dziesięciolecie SP-DX Contestu. O historii tych zawodów "flagowych" dla wszystkich polskich krótkofalowców pisaliśmy dość obszernie w "Krótkofalowcu Polskim" nr 2/2014, a także w komunikatach.
W 2013 roku udział w zawodach wzięły 2373 stacje z 94 krajów (podmiotów DXCC). Naszych stacji startowało 945. To rekordowe wyniki. Tegoroczne zawody także nie zahaczają o Święta, a więc kto wie być może w tym roku przekroczymy liczbę 1000 stacji z SP. Nie muszę nikogo przekonywać o znaczeniu naszej aktywności dla zagranicznych uczestników tych zawodów.
Teraz pozostaje zaapelować do wszystkich krótkofalowców mających dostęp do radiostacji o udział w naszych narodowych zawodach. O zrobienie choćby kilkudziesięciu QSO's. Nasza aktywność będzie świadczyć najlepiej o kondycji polskiego krótkofalarstwa, które się rozwija i przyciąga do swych szeregów nie tylko młodych ludzi, ale i coraz częściej tych, którzy niegdyś zajmowali się naszym wspaniałym hobby, a teraz do niego po latach do nas wracają.
Do usłyszenia!

Zbyszek SP2JNK z-ca prezesa PZK ds. sportowych

2. Prenumerata Świata Radio dla nowych członków PZK.

W uzgodnieniu z właścicielem wydawnictwa AVT informuję, że każdy nowo wstępujący do PZK krótkofalowiec otrzyma gratis półroczną prenumeratę miesięcznika krótkofalowców i radioamatorów jakim jest "Świat Radio". Wkładką do niego jest "Krótkofalowiec Polski". Warunkiem otrzymania bezpłatnej prenumeraty jest napisanie kilkunastu zdań o sobie ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowania krótkofalarstwem oraz przesłanie zdjęcia w celu publikacji w Krótkofalowcu Polskim. Potrzebne jest także potwierdzenie wpłaty składki członkowskiej wraz z wpisowym. Należy również podać dane niezbędne do wysyłki czasopisma.
Powyższe informacje proszę przesłać na adres: sp2jmr@pzk.org.pl
Promocja obowiązuje do odwołania.
(SP2JMR)

3. "Boat Lifts On The Air" czyli windy do łodzi w eterze.
Jakiś czas temu na stronie PZK oraz w KS PZK ukazała się informacja na temat organizowanej we wrześniu akcji "Boat Lifts On The Air" http://pzk.org.pl/news.php?readmore=3026.
Ponieważ zawsze jestem za promocją regionu Żuław i okolic, zgłosiłem swój akces do tej akcji. Zygi SP5ELA skontaktował mnie z organizatorem akcji Steve G7DZX. Cały czas ustalane są szczegółowe zasady oraz tworzona jest na potrzeby akcji strona internetowa. Na dzień dzisiejszy zgłoszone zostały następujące obiekty:

Anderton Lift (Cheshire, Anglia)
Falkirk Wheel (Centralna Szkocja)
Rothensee Lift (okolice Magdeburga, Niemcy)
Henrichenburg Lift (okolice Dortmundu, Niemcy)
Scharnebeck Lift (okolice Luneburg, Niemcy)
Broekerhaven Lift (okolice Amsterdamu, Holandia)
Elblag Ship Lift (okolice Elbląga, Polska)

W SP akcja ma być prowadzona z pochylni zlokalizowanych na jedynym w swoim rodzaju Kanale Elbląskim zwanym również Kanałem Ostródzkim-Elbląskim (lub odwrotnie HI!).
Ponieważ w ciągu Kanału Elbląskiego jest pięć pochylni chciałbym zaprosić kolegów z miejscowości położonych wzdłuż Kanału do udziału w tym wydarzeniu i pracy z tych lokalizacji. Wstępny termin akcji 14 września w paśmie 40 i 20m dowolną emisją (CW, SSB, DIGI).
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy sp4eoo(at)wp.pl
Pozdrawiam
Sławek sp4eoo

4. "Radiozlot" klubu SP9PKS.
Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprasza krótkofalowców, CB-stów oraz sympatyków radia na "Radiozlot" na Sośniej Górze, który odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Opierając się na doświadczeniach z Pikniku Eterowego w Koniakowie oraz aktywnościach wśród szkolnej młodzieży od paru lat organizujemy na terenie Ogrodu, zwanego potocznie Sośnią Górą, radiowe gry terenowe, których celem jest zainteresowanie uczestników radiem i krótkofalarstwem.
Aby motywować nasze radiowe środowisko w tym roku Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprasza na Radiozlot do Mikołowa, na Sośnią Górę:

1. Termin: 27 kwietnia 2014 r (niedziela), godz. 11.00 -17.00.
2. Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie (potocznie nazwa: Sośnia Góra), ul. Sosnowa 5, Mikołów GPS: 50.181962N, 18.829702E www: www.sibg.org.pl
3. Program Radiozlotu:
• Radiowa gra terenowa „ I ty możesz zostać krótkofalowcem” – uczestnicy rozwiązują krzyżówkę odwiedzając stanowiska, które przedstawiają aspekty krótkofalarskiego hobby ( łączność foniczna, karty QSL, telegrafia, mody cyfrowe, łowy na lisa, montownia ). Hasło będące rozwiązaniem krzyżówki umożliwi uczestnikowi otrzymanie certyfikatu oraz upominku. Na wszystkich uczestników czekają cenne nagrody wyłonione w dwóch losowaniach o 13.30 oraz 16.30.
• Spotkanie sympatyków „ QRP, SOTA oraz technologii mobilnych” poprowadzą fani tytułowych aktywności – Mariusz SP9AMH oraz Kuba SQ9SHR. Spotkanie rozpocznie się o godz.12.00 w sali multimedialnej.
• Spotkanie sympatyków starych radioodbiorników „ Radio retro” poprowadzą miłośnicy oldschool’owych konstrukcji – Piotr SP9GZP i Grzegorz SO9AHG. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w sali multimedialnej. Tam też czynna będzie historyczna wystawa.
• Biblioteka radioamatora – w czasie Radiozlotu czynna będzie tematyczna biblioteka. Można będzie skorzystać z jej zasobów.
• W czasie Radiozlotu czynna będzie radiostacja klubowa na pasmach KF.
• Wśród krótkofalowców oraz CB-stów, którzy nas odwiedzą i zarejestrują się rozlosowane będą cenne nagrody o godzinie 15.00.
• Przewidziano również możliwość prezentacji tematycznych proponowanych przez uczestników – ZAPRASZAMY do dzielenia się wiedzą, doświadczeniami i spostrzeżeniami.
4. Wyżywienie: na terenie Ogrodu znajduje się bar oraz działał będzie catering.
5. Małe dzieci znajdą wspaniały plac zabaw. Odwiedzający mają do dyspozycji wieżę widokową, mnóstwo alejek spacerowych wśród wielu gatunków roślin, a także ofertę handlową związaną w obchodzonym w tym czasie Dniem Ziemi.
6. Prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w Radiozlocie na adres: sp9pks@poczta.onet.pl. Pozwoli nam to dobrze przygotować się na przyjęcie Szanownych Gości.
Serdecznie zapraszamy Krótkofalowców, CB-stów, sympatyków radia
oraz tych, którzy być może pierwszy raz zetkną się z krótkofalarstwem.
Dołożymy starań, aby to spotkanie przerodziło się w ciekawe hobby.
SP9PKS team (www.sp9psk.pl)

5. Zaproszenie na prelekcję "Z radiem przez świat".
W najbliższy czwartek, 27 marca 2014 r. odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu
"Z radiem przez świat" Kolegi Przemka SP7VC. Tym razem Przemek opowiadać będzie o swoich wyprawach na Karaiby.
Pierwsza część prelekcji rozpocznie się o godz. 16.30 i dotyczyć będzie głównie spraw turystyczno - krajoznawczych, natomiast o godzinie 18.00 będzie część związana z uprawianym hobby czyli krótkofalarstwem. Przemek będzie opowiadać i pokazywać zdjęcia z pracy na radiostacji z poszczególnych wysp Karaibów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich krótkofalowców oraz sympatyków
w czwartek 27 marca na godz. 18.00, do Domu Kultury "Zarzewie" w Łodzi przy ul. Wandurskiego 4.
http://sp7vc.pl
http://ot15.pgk.net.pl
Serdecznie zapraszam, Przemek SP7VC

6. Zespół PZK ds. Informatyki.

Reaktywowałem Zespół ds. Informatyki PZK. Część osób, członków Zespołu utraciła członkostwo PZK i wypadła z listy.
Osoby chętne do pracy w takim zespole proszone są o zgłoszenie swojego akcesu na adres administratora PZK: admin(at) pzk.org.pl
W chwili obecnej w Zespole są/pozostali:
SP1THJ, SP5ELA, SP6TGC, SP7DQR, SP8WQX, SQ5BPF, SQ5OUO, SQ8GHY, SQ8MXS.
Dla Zespołu została utworzona lista dyskusyjna na serwerze PZK.
*Nie są na dzień dzisiejszy ściśle określone: zakres i intensywność prac. Reaktywuję ten zespół pod egidą PZK, aby rozwiązać cześć problemów związanych z szeroko rozumiana obsługą systemu informatycznego i portalu PZK, portalów OT PZK. I dla ogólnego rozwoju. Nie ma ograniczeń czasowych i każdy może wnieść coś od siebie, a także może się wypisać z listy i zrezygnować z prac.
Tak naprawdę "prawdziwych" informatyków nie jest zbyt wielu wśród krótkofalowców. Zespół będzie działał w formie listy dyskusyjnej email i ewentualnych wzajemnych kontaktów zdalnych.
Administrator pozostawia sobie prawo odrzucenia kandydata do Zespołu ds. Informatyki PZK.

Administrator portalu PZK
Zygmunt Szumski SP5ELA

7. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien".

Sekretariat ZG PZK oferuje materiał szkoleniowy pt. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Książka zawiera aktualne informacje dotyczące służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jest to kolejne 7 już wydanie tego podręcznika opracowanego przez Wojciecha Drwala SP9W.
Książkę zawierającą 170 stron aktualności można otrzymać wpłacając na konto ZG PZK 25 zł, podając jako cel wpłaty: "cele statutowe - Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Opłata zawiera koszty przesyłki listem poleconym. Zamówienie wraz z kopią przelewu oraz adresem do wysyłki proszę kierować na adres sp2jmr@pzk.org.pl
 (SP2JMR)

SP2JMS S.K.
 Ze smutkiem zawiadamiamy, że po wieloletniej chorobie, w dniu 24 marca 2014r. odszedł do krainy wiecznych DX-ów nasz Kolega, Marian Iwanowski SP2JMS. Marian był wyśmienitym telegrafistą, jednym z założycieli klubu SP2KJF w Brodnicy. Cześć jego pamięci!
Członkowie klubu SP2KJF
Info. Michał SQ2KLZ

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol. Przemkowi SP7VC, Sławkowi SP4EOO, Zygmuntowi SP5ELA, Michałowi SQ2KLZ oraz kolegom z SP9PKS

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.

news: ikona_pdf.gif Link do działu KS 2014

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,710,098 Unikalnych wizyt