PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-7. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 12.02.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg
 

KOMUNIKAT NR 7/2014 z dnia 12.02.2014 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Prenumerata Świata Radio dla nowych członków PZK
W uzgodnieniu z właścicielem wydawnictwa AVT informuję, że każdy nowo wstępujący do PZK krótkofalowiec otrzyma gratis półroczną prenumeratę miesięcznika krótkofalowców i radioamatorów jakim jest "Świat Radio". Wkładką do niego jest "Krótkofalowiec Polski". Warunkiem otrzymania bezpłatnej prenumeraty jest napisanie kilkunastu zdań o sobie ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowania krótkofalarstwem oraz przesłanie zdjęcia w celu publikacji w Krótkofalowcu Polskim. Potrzebne jest także potwierdzenie wpłaty składki członkowskiej wraz z wpisowym. Należy również podać dane niezbędne do wysyłki czasopisma.
Powyższe informacje proszę przesłać na adres: sp2jmr@pzk.org.pl
Promocja obowiązuje do odwołania.
(SP2JMR)

2. Posiedzenie prezydium ZG PZK 12.02.2014
W chwili emisji komunikatu trwa posiedzenie prezydium. Poniżej niektóre uchwały już podjęte:

Prezydium podjęło uchwałę o ogłoszeniu zamiaru nadania Złotej Odznaki Honorowej Kol. Adamowi Gawrońskiemu      SP3EA
      Stanisławowi Podkowie        SP6BGF
      Krzysztofowi Bieniewskiemu SP6DVP

Prezydium powołało na funkcję IARU MS Managera Kol. Jana Szostaka SP9BRP.

Więcej informacji w następnym komunikacie.
(SP2JMR)

3. Ubezpieczenie członków PZK 2014

W wyniku wieloletniej współpracy PZK z brookerem ubezpieczeniowym MAXIMA FIDES w tym roku Polski Związek Krótkofalowców wynegocjował korzystniejsze warunki ubezpieczenia członka PZK.

Obecnie PZK (członkowie Związku) jest ubezpieczone w Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Vienna Insurance Group, Oddział w Łodzi.
Okres ubezpieczenia: 01-02-2014 do 31-01-2015.
Suma ubezpieczenia "Radio Casco" wzrosła do 1500 zł, a suma ubezpieczenie OC członka wzrosła do 6000 zł.

Dokumenty - polisa ubezpieczeniowa PZK w Compensa, druki zgłoszenia szkody znajdują się w dziale DOWNLOAD - "dokumenty ogólne".

Warunki Polisy PZK negocjował i polisę w imieniu PZK podpisał w dniu 30.01.2014 r. Piotr Skrzypczak SP2JMR.

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK

4. KKRRiT 2014
 W imieniu Komitetu Programowego i organizatorów Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT 2014) serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji, która odbędzie się w dniach od 11 do 13 czerwca 2014 r., w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Już od kilku dni mogą Państwo rejestrować się w systemie elektronicznej rejestracji uczestników. Dziękujemy tym wszystkim, którzy to uczynili.
Szybkimi krokami zbliża się termin przesyłania pełnych tekstów referatów – 5 marca 2014 r. Jeszcze raz zachęcamy do zgłaszania ciekawych propozycji – zakres tematyczny naszej konferencji jest bardzo szeroki. Przypominamy, że referaty pozytywnie ocenione przez 3 recenzentów zostaną przedstawione na KKRRiT 2014 i opublikowane w Przeglądzie Telekomunikacyjnym.
Otrzymaliśmy pierwsze zgłoszenia wystawców, oczekujemy na dalsze. Do udziału w wystawie towarzyszącej KKRRiT 2014 zapraszamy wszystkie firmy działające w obszarze tematycznym konferencji: producentów, importerów, operatorów, dostawców usług i treści, firmy wydawnicze i szkoleniowe. Wstęp na wystawę (w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej) będzie wolny.
Korzystając z okazji prosimy o szerokie rozpowszechnienie w swoim środowisku informacji o KKRRiT 2014 i zachęcanie do zgłaszania referatów.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków i kosztów uczestnictwa w KKRRiT 2014 oraz wskazówki dla autorów referatów znajdują się pod adresem http://kkrrit.ire.pw.edu.pl.
Z poważaniem
Józef Modelski – przewodniczący Komitetu Programowego KKRRiT 2014
Jacek Cichocki – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego KKRRiT 2014

5. ŁOŚ 2014. OD PAŹDZIERNIKA TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO ŁOŚ 2014

Najnowsze informacje od organizatorów:
1. Zmieniona została firma cateringowa
2. Zamówiliśmy okolicznościowe gadżety dla uczestników ŁOŚ-a 2014
3. Już w pierwszych dniach stycznia zostały dokonane pierwsze rezerwacje w pobliskich pensjonatach na czas Łosia.
4. Mocno poszerzona została oferta logistyczna dla uczestników spotkania - zwiększona liczba toalet itp.
Nastąpią też zmiany w sposobie prowadzenia imprezy poprzez zapowiedzi poszczególnych punktów programu, poprawiono także oświetlenia terenu.
Organizatorzy

6. "Co Każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien"

Sekretariat ZG PZK oferuje materiał szkoleniowy pt. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Książka zawiera aktualne informacje dotyczące służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jest to kolejne 7 już wydanie tego podręcznika opracowanego przez Wojciecha Drwala SP9W.
Książkę zawierającą 170 stron aktualności można otrzymać wpłacając na konto ZG PZK 25 zł, podając jako cel wpłaty: "cele statutowe - Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Opłata zawiera koszty przesyłki listem poleconym.
(SP2JMR)

7. Konkurs PUK
W załączeniu przekazuję regulamin konkursu na PUK -czyli "Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie". W imieniu organizatorów o Prezydium ZG PZK zapraszam wszystkich konstruktorów naszych urządzeń do udziału w nim. Szczegóły załączniku.
Informację przekazał Waldek 3Z6AEF

8. Egzaminy na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej

Informujemy, że w dniu 7 czerwca 2014 r. (sobota) na terenie siedziby Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów”, Głobikowa 81c, zostanie przeprowadzona dodatkowa sesja egzaminacyjna na świadectwa operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.
Egzamin odbędzie się w ramach IV Galicyjskiego Spotkania Krótkofalowców - GŁOBIKOWA 2014.
Pozdrawiam, Hubert Hajduk SQ9AOL

9. Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK (OT01)

Zjazd odbędzie się w dniu 9 marca 2014 r. (niedziela) w Klubie Oficerskim przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu. Pierwszy termin godz. 09.30, drugi godz.10.00.
Waldemar 3Z6AEF prezes DOT

10. Węże i drabiny
"Snake And Ladders" (po polsku "Węże i drabiny") to niezwykle ciekawe współzawodnictwo adresowane nie tylko do entuzjastów emisji telegraficznej (CW), ale także do .. miłośników gier planszowych. Zabawa jaką zaproponował EuCW Club rozpocznie się 1 kwietnia br., chociaż nie ma w tym terminie żadnego podtekstu primaaprilisowego. Przetłumaczony na język polski regulamin będzie wkrótce opublikowany w najbliższym, tj. marcowym wydaniu MK eQTC. Proponowana zabawa radiooperatorska ma charakter wyczynowy i będzie świetną okazją do comiesięcznych spotkań europejskich CW-OPs. (sp2fap)

11. Nigel G3TXF w Senegalu

Senegal znany jest z dobrych muzyków (np. Ismael Lo, Cheikh Lo, Orchestra Baobab, Baaba Maal, Akon Thione Seck, Viviane Titi, Papiss Cisse i Pape Diouf), a także griotów - ludzi od tysiącleci przekazujących z pokolenia na pokolenie żywą historię Afryki Zachodniej. W połowie lutego (14-17) odwiedzi ten kraj Nigel, G3TXF doskonały radiotelegrafista. Będzie QRV emisją CW jako 6W/G3TXF na wszystkich pasmach HF. Warto przesłuchiwać pasma bo będzie możliwość stosunkowo łatwego zaliczenia 6W. Więcej o tej aktywności w MK eQTC (www.qtc.suchacz.eu). (sp2fap)    

12. Olimpijskie dyplomy

Minęło pięć dni od ceremonii otwarcia XXII Olimpiady Zimowej w Soczi. Dla krótkofalowców całego świata igrzyska są znakomitą okazją do zdobycia kilkunastu wyczynowych dyplomów. Specjalny program dyplomowy przygotowany został przez krótkofalowców z Soczi i Rosyjskiego Związku Krótkofalowców (SRR). Atrakcją na pasmach HF jest ponad 160 pracujących radiostacji okolicznościowych, które do tej pory przeprowadziły już ponad 1.000.000 QSOs. W lutowym wydaniu MK eQTC opublikowane są wszystkie regulaminy i pokazane obrazki poszczególnych dyplomów. Od jutra, na portalu Serwisu Krótkofalarskiego eQTC (www.qtc.suchacz.eu) zamieszczane będą m.in. informacje operatorskie, w tym obrazki dyplomów w dobrej rozdzielczości. To w ramach zachęty do zdobywania, bo są bardzo ładne i przede wszystkim cenne (chociaż bezpłatne!). (sp2fap)    

13. Narada Klubów Terenowych DOT PZK

 1 lutego b.r. w siedzibie Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK (Wrocław, ul. Pretficza 14-16) odbyło się spotkanie "Narada Klubów Terenowych DOT PZK". Spotkanie było poświęcone określeniu metod współpracy i współdziałania klubów krótkofalarskich Dolnego Śląska dla rozwoju krótkofalarstwa w regionie. W naradzie wzięło udział 14 Kolegów, którzy reprezentowali kluby: SP6PKO, SP6PRT, SP6PSR, SP6PWR, SP6PWS, SP6PWT, SP6PWW, SP6PYP, SP6PZB.
Materiały z narady oraz szczegółowe sprawozdanie  dostępne jest na oddziałowej stronie internetowej DOT PZK w zakładce Download.

Polecamy choćby pobieżne przejrzenie tych dokumentów, a szczególnie końcowych wniosków.  Może będą przydatne Kolegom z innych OT PZK?
Wszelkie uwagi, propozycje i wnioski prosimy kierować do przedstawicieli klubów, obecnych na naradzie lub bezpośrednio do prezesa zarządu DOT PZK, Kol. Waldemara Sznajdera, 3Z6AEF.
* Skrócona notatka ze spotkania ukaże się również w "Świat Radio" (dział "Z życia klubów i oddziałów").
Info: Waldemar 3Z6AEF

S.K. SP5BNW

Krzysztof Jerzy Wyszomirski, krótkofalowiec od 1966 roku, zmarł 6.02.2014 r. W imieniu rodziny oraz krótkofalowców z dawnego klubu SP5KMF zawiadamiamy znajomych radioamatorów o odejściu Krzysztofa SP5BNW.
Uroczystość Pogrzebowa odprawiona zostanie w dniu 13 lutego 2014 roku
o godzinie 10.30 w sali „B” na Cmentarzu Komunalnym Północnym ul. Wóycickiego 14 w Warszawie.

Marcin Wyszomirski (syn)
Koledzy Tomasz SP5GH, Henryk SP5DED

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX

Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Panu Józefowi Modelskiemu, Kol. Hubertowi SQ9AOL, Waldkowi 3Z6AEF, Sylwestrowi SP2FAP, Hubertowi SQ9AOL, Markowi SP9UO, synowi SP5BNW, Tomkowi SP5GH, Henrykowi SP5DED, Zygmuntowi SP5ELA, Piotrowi SP2JMR.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.


Załącznik

Konkurs PUK-2014
Regulamin

Celem Konkursu PUK-2014 (Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie) jest promocja samodzielnego projektowania i budowy urządzeń elektronicznych, przydatnych w praktyce radioamatora i krótkofalowca oraz propagowanie idei pracy zespołowej, samokształcenia i rozwijania zainteresowań technicznych.
Konkurs jest organizowany przez zespół Zjazdu Technicznego SP, pod patronatem Redakcji miesięczników „Świat Radio” oraz „Elektronika Praktyczna”.
Uczestnikiem Konkursu może być Konstruktor lub Zespół Konstruktorów, zarówno polski, jak i zagraniczny, który zgłosi swój udział do Organizatora w terminie do 31 sierpnia 2014 roku oraz dostarczy działające urządzenie (urządzenia) wraz z pełnym opisem (dokumentacją) na spotkanie Zjazd Techniczny SP 2014, które odbędzie się w dniach 12-14 września 2014 r. w Burzeninie.

Zgłoszenia
Prace mogą być zgłaszane w kategorii głównej (A) oraz w kategoriach dodatkowych (B, C, D):
A - urządzenia odbiorcze (RX), nadawcze (TX) lub nadawczo-odbiorcze (TRX)
B - anteny i urządzenia antenowe (przełączniki, tunery)
C - inne (urządzenia pomiarowe, bloki funkcjonalne, oprogramowanie)
D - dowolne urządzenia odwzorowywane na podstawie istniejących, dostępnych powszechnie opisów

    Można zgłaszać dowolną ilość prac w każdej kategorii. Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej  Zjazdu Technicznego  SP  http://www.zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/ lub bezpośrednio do organizatorów, pocztą elektroniczną. Razem ze zgłoszeniem należy obowiązkowo dostarczyć streszczenie dokumentacji urządzenia (schemat, krótki opis, ew. fotografie). Termin składania zgłoszeń: do 31 sierpnia 2014 r.

 
Prace konkursowe
Urządzenia zgłaszane w kategorii głównej A oraz w kategoriach B i C muszą być oryginalnymi projektami zgłaszającego. Działający model urządzenia wraz z pełną dokumentacją należy dostarczyć Komisji w terminie do 13 września 2014 r. Dokumentacja powinna zawierać: szczegółowy opis urządzenia i jego schemat elektryczny, opis sposobu uruchamiania, schematy montażowe, fotografie. Obowiązkowe jest podanie zestawienia najważniejszych parametrów oraz cech i właściwości technicznych urządzenia.

Ocena prac
Oceny i wyboru najlepszych prac dokona Komisja powołana przez organizatorów Konkursu. Członkowie Komisji nie mogą być uczestnikami Konkursu. Skład Komisji zostanie ogłoszony w czasie otwarcia Zjazdu Technicznego SP 2014.
Prace w kategoriach A, B i C będą oceniane w następujących aspektach:
1.     oryginalność opracowania, poprawność i elegancja rozwiązań konstrukcyjnych
2.     bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań układowych
3.     kompletność i jakość dokumentacji
4.     możliwość i łatwość odwzorowania urządzenia
Prace w otwartej kategorii D będą oceniane jedynie pod względem jakość i estetyki wykonania oraz poprawności działania.

Nagrody
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy. W każdej z kategorii A, B i C zostanie przyznana nagroda główna. W kategorii D wszyscy uczestnicy otrzymają upominki. Komisja Konkursowa może odstąpić od przyznawania nagrody głównej w danej kategorii. Prace będą opublikowane w biuletynie  3. Zjazdu Technicznego SP 2014 oraz na stronie internetowej zjazdu i konkursu PUK-2014. Wybrane prace będą przedstawione na łamach miesięcznika „Świat Radio”.

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu komunikaty KS 2014


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,465,370 Unikalnych wizyt