PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-5. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 29.01.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 KOMUNIKAT NR 5/2014 z dnia 29.01.2014 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Prenumerata Świata Radio dla nowych członków PZK.
W uzgodnieniu z właścicielem wydawnictwa AVT informuję, że każdy nowo wstępujący do PZK krótkofalowiec otrzyma gratis półroczną prenumeratę miesięcznika krótkofalowców i radioamatorów jakim jest "Świat Radio". Wkładką do niego jest "Krótkofalowiec Polski". Warunkiem otrzymania bezpłatnej prenumeraty jest napisanie kilkunastu zdań o sobie ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowania krótkofalarstwem oraz przesłanie zdjęcia w celu publikacji w Krótkofalowcu Polskim. Potrzebne jest także potwierdzenie wpłaty składki członkowskiej wraz z wpisowym. Należy również podać dane niezbędne do wysyłki czasopisma.
Powyższe informacje proszę przesłać na adres: sp2jmr@pzk.org.pl.
Promocja obowiązuje do odwołania.
(SP2JMR)

2. Statystyka PZK

 staty

3. 80 Lat LABRE

Brazylijski Związek Krótkofalowców /Liga de Amadores Brasileiros de Radio Emissao/ obchodzi swoje 80-lecie.
Związek założony został 2 lutego 1934 r. przez grupę 43 radioamatorów –krótkofalowców. Obecnie w Brazylii jest około 35 tysięcy krótkofalowców na 48 tysięcy wydanych zezwoleń różnych kategorii. Na przykład około 20 tysięcy krótkofalowców posiada zezwolenia kat. C /początkujący/, którzy pracują głównie w paśmie 2 metrowym, ale mogą również pracować fonią na 10 metrach lub telegrafią w paśmie 40 metrowym. Ale czynią to sporadycznie. Krótkofalowcy skupieni są w kilku Związkach, ale LABRE jest największym Związkiem skupiającym około 6,500 członków. Uznawanym jest przez władze państwowe /Ministerstwo Telekomunikacji/ jako reprezentant krótkofalowców brazylijskich na forum międzynarodowym, w tym w IARU i ITU.
Dla upamiętnienia tej rocznicy czynnych będzie w eterze 27 stacji okolicznościowych o prefiksach „ZZ80” i dwu literowych sufiksach z 27 stanów i dystryktów Brazylii. np. ze stolicy Brasilia będzie pracować stacja ZZ80DF.
Łączności będą potwierdzane specjalnymi okolicznościowymi QSL-kami. Natomiast QSO przeprowadzane od 03.00 UTC 1 lutego br. do 02.59 UTC 3 lutego br. będzie potwierdzane specjalnymi /pięknymi /pamiątkowymi dyplomami. Dyplomy i QSL będą przesyłane obligatoryjnie za pośrednictwem biur QSL bez potrzeby wysyłania swoich QSL. Jednocześnie LABRE informuje, że stacje które przeprowadzą QSO z 27 poszczególnymi stacjami okolicznościowymi, automatycznie otrzymają dyplom WAB/ Worked All Brazil / bez potrzeby przesyłania zgłoszenia. Dokładniejsze informacje można uzyskać na stronie www.labre.org.br
Informacje przekazali: Orlando PT2OP oficer łącznikowy LABRE w IARU-2 oraz ITU, oraz Ed PS7DXLABRE -Webmaster.
Opracował SP8TK

4. SP Contest Maraton 2013.
Końcowe wyniki współzawodnictwa w zawodach krajowych SP Contest Maraton 2013. Współzawodnictwo prowadzone jest pod patronatem wiceprezesa ds. sportowych PZK, Zbyszka SP2JNK.
Po dokonaniu drobnych korekt w końcowych wynikach wstępnych, czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyli:
SO CW
1. SP1AEN
2. SP7LIE
3. SP4AWE
SO CW/SSB
1. SP4JCP
2. SQ9E
3. SP7FGA
SO SSB
1. SP7SEW
2. SQ8MXS
3. SQ9PCA
SO/MO QRP CW/SSB
1. SQ2DYF
2. SP5XVR
3. SQ9ORQ
MO CW
1. SP9PSB
2. SP4KCF
3. SP7PKI
MO CW/SSB
1. SP4KSY
2. SP9ZHR
3. SP3KWA
MO SSB
1. SP3PJY
2. SP4KHM
3. SP9KUP
Oddziały terenowe PZK
1. Olsztyński OT-21
2. Białostocki OT-17
3. Staropolski OT-51

Zwycięzcy otrzymują tzw. deski i dyplomy, za miejsca drugie i trzecie - dyplomy. Sponsorem nagród jest PZK. Kompletne wyniki zamieszczone są na portalu PZK, w zakładce WSPÓŁZAWODNICTWA.
Zapraszamy do udziału we współzawodnictwie SPCM 2014.
Komisja współzawodnictwa: SP1MGM, SQ9E, SP9GFI
informację przekazał Kazik sp9gfi
 
5. Lutowe MK eQTC
W lutowym eQTC przygotowano sporą porcję wiadomości dla czynnych w eterze krótkofalowców. Najwięcej stron poświęcono wyczynowym zagadnieniom radiowego hobby. W zbliżającym się miesiącu pasma amatorskie wypełnią zapewne radiostacje QRV w ramach XXII Olimpiady Zimowej w Sochi. Będzie ich aż 161! Część z nich jest już QRV i mają na swoim koncie ponad 1 mln QSOs. Dla krótkofalowców z Rosji to doskonała okazja do wydania kilku cennych pamiątkowych dyplomów. Zadbali oni o wygodę potencjalnych zdobywców, poprzez stworzenie automatycznego systemu zgłoszeniowego, który wykonywać będzie całą "biurokrację". Oprócz więc wrażeń z relacji sportowych, nadawcy będą mieli okazję do zdobycia wielu dyplomów. Ich regulaminy i obrazy graficzne przedstawione zostały w lutowym wydaniu eQTC (www.qtc.suchcz.eu). Dla wyczynowców są jeszcze regulaminy innych dyplomów i współzawodnictw. Na przykład jednym z nich będzie zdobywanie pamiątkowego dyplomu ustanowionego z okazji jubileuszu 80-lecia LABRE - Brazylijskiego Związku Krótkofalowców. Informacji sportowych w lutowym wydaniu eQTC jest bardzo dużo, co zapewne zadowoli wszystkich - nawet wybrednych - radiooperatorów. I na koniec ciekawostka: Wyspa Amsterdam przez 10 lat należała do Polaka. O tym wszystkim w najbliższym wydaniu eQTC. W numerze także: RKG PGA-TEST 2013, RKG PGA-DIGI 2013, Polskie stacje RAEM nagrodzone, Sylwester 2013, 3.5 mln QSOs w bazie WWFF, SPFF koordynator na straży regulaminów, PGA 1000 Award przyznany, Automatyczny system zgłoszeniowy w WWFF, Ponad 3.500 dyplomów SPFF Hunter Award, Specjalne eCertyfikaty PGA, 3Z0WOSP grała w Warszawie, AX 3 razy w roku, FT5ZM ruszyła, Kalendarz Zawodów HF i VHF, Regulaminy Zawodów HF i VHF, DA0HQ najlepsza w IARU HF Championship 2013, Najbardziej poszukiwane, Andamany w marcu, D8A z Jang Bogo na Antarktydzie, AGCW Friendship Activity, Olympic Winter Games 2014 Awards, Olympic Games Sochi 2014 Awards, Olympic Winter Sport Award, Olympic Marathon, 80 Lat LABRE Award, Dobra robota, CQ DX Marathon 2014 dla SO i MO, Band Plan dla 7MHz i 10MHz, Hi Signals Leniwego Papcia, poszukiwane adresy, CQDX.
Sylwester SP2FAP
 
6. Krótkofalarska eGaleria
Wirtualna Galeria eQTC to unikalne zasoby materiałów krótkofalarskich nadsyłanych przez krótkofalowców. W chwili obecnej jest 26 albumów tematycznych takich jak np. Filatelistyka krótkofalarska, dyplomy polskie i zagraniczne, QSL Mega DXpedycji, QSL z Antarktydy i Arktyki, klucze telegraficzne, QSL latarniane, QSL z wysp, plakietki i proporczyki, QSL z wszystkich Krajów świata, kraje skreślone, dawne operatownie, dyplomy Flora & Fauna itp. Materiały przeznaczone do umieszczenia w eGalerii można zamieszczać samodzielnie za pośrednictwem portalu eQTC (www.qtc.suchacz.eu) lub przesłać na adres qtc@post.pl

Sylwester SP2FAP

7. HF4HELP 
W okresie od 18 stycznia do 16 lutego 2014 roku pracuje stacja HF4HELP uruchomiona przez Dominika SQ4JEN.
Więcej informacji na QRZ.com i http://www.sq4jen.tk
Tadeusz SP4GFG Prezes OT-17 Białystok

8. Spotkanie EmCom.
Na ostatni weekend kwietnia (25-27) kwietnia 2014 planowane jest spotkanie szkoleniowe krótkofalowców działających lub chcących działać w sieciach rezerwowej łączności kryzysowej PZK. Spotkanie odbędzie się w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Zapewniamy akomodację (2 noclegi oraz wyżywienie).
W programie prezentacje oraz szkolenie na temat sieci łączności antykryzysowej oraz w zakresie podstaw udzielania pierwszej pomocy.
Zgłoszenia osób chętnych proszę przesyłać na adres Leszka SP9MLI. SP9MLI@gmail.com

9. "Co Każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien"

Sekretariat ZG PZK oferuje materiał szkoleniowy pt. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Książka zawiera aktualne informacje dotyczące służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jest to kolejne 7 już wydanie tego podręcznika opracowanego przez Wojciecha Drwala SP9W.
Książkę zawierającą 170 stron aktualności można otrzymać wpłacając na konto ZG PZK 25 zł, podając jako cel wpłaty: "cele statutowe - Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Opłata zawiera koszty przesyłki książki listem poleconym.
(SP2JMR)
 

SP8TQ S.K.  Ze  smutkiem zawiadamiam, że w dniu 26.01.2014 r. zmarł nasz Kolega krótkofalowiec Bogusław Fajfur \"Bob\" SP8TQ (ex. SP6TQ, 3Z6TQ).
Był jednym z nestorów krótkofalarstwa polskiego, członkiem pierwszego zarządu Opolskiego Oddziału PZK powołanego w 1957 roku, współtwórcą pierwszej klubowej radiostacji na Opolszczyźnie - SP6PAZ, członkiem SP DX Clubu.
W późniejszych latach losy przeniosły go do Przemyśla, gdzie nadal udzielał się swojej pasji, swojemu hobby - krótkofalarstwu.
Zawsze chętnie służył radą i pomocą innym, był miłym i sympatycznym kolegą, takim pozostanie w naszej pamięci!

Jerzy SP8GLG

SP5AVL S.K. Zmarł Janek SP5AVL. Pogrzeb Janka jest w dniu 30.01.2014 r. o godzinie 13:00 w Kościele przy ulicy Orzeszkowej w Grodzisku Mazowieckim. Janek SP5AVL nie był ostatnio członkiem PZK, ale to był starszy, mocno schorowany człowiek i wieloletni krótkofalowiec.

Wanda SP5IWA


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol. Armandowi SP3QFE, Andrzejowi SP5AHT, Kazikowi SP9GFI, Jurkowi SP9TK, Sylwestrowi SP2FAP, Tadeuszowi SP4GFG, Leszkowi SP9MLI, Zygmuntowi SP5ELA, Wandzie SP5IWA, Jerzemu SP8GLG.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikaty sekretariatu 2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,540,941 Unikalnych wizyt