PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
RSS

KS-4. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 22.01.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 4/2014 z dnia 22.01.2014 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Prenumerata Świata Radio dla nowych członków PZK.
W uzgodnieniu z właścicielem wydawnictwa AVT informuję, że każdy nowo wstępujący do PZK krótkofalowiec otrzyma gratis półroczną prenumeratę miesięcznika krótkofalowców i radioamatorów jakim jest "Świat Radio". Wkładką do niego jest "Krótkofalowiec Polski". Warunkiem otrzymania bezpłatnej prenumeraty jest napisanie kilkunastu zdań o sobie ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowania krótkofalarstwem oraz przesłanie zdjęcia w celu publikacji w Krótkofalowcu Polskim. Potrzebne jest także potwierdzenie wpłaty składki członkowskiej wraz z wpisowym. Należy również podać dane niezbędne do wysyłki czasopisma.
Powyższe informacje proszę przesłać na adres: sp2jmr@pzk.org.pl
Promocja obowiązuje do odwołania.
(SP2JMR)

2. Skrócony spis treści Świata Radio 2/2014
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców; Zawody
TEST: Hilberling PT-8000A
PREZENTACJA: Nowe cyfrowe radiotelefony DMR
ŁĄCZNOŚĆ: Rewolucyjny system MOTOSMRT, Pomiary szerokopasmowych systemów bezprzewodowych
Kształtowanie zasięgów łączności
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Ćwierć wieku poza krajem
HOBBY: Transceiver EGV-40;Przyrządy pomiarowe w.cz.
DYPLOMY: Pipeline Award
DIGEST: Układy nadawczo-odbiorcze
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

3. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 2/2014
•    Aktualności organizacyjne
•    85 lat Krótkofalowca Polskiego
•    80 lat SPDX Contestu
•    ARISS
•    YOTA- SN0YOTA wyróżniona
•    Balon SEBA-6 nad Syberią
•    Aktualności EMCOM

4. Odwołane posiedzenie prezydium

W godzinach wieczornych w dniu wczorajszym (21.01.2013) po wcześniejszych konsultacjach z Przewodniczącym GKR oraz pozostałymi członkami prezydium Jerzy Jakubowski SP7CBG prezes PZK zmienił termin zapowiadanego na dzisiaj Posiedzenia Prezydium ZG PZK. Najbliższe posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się we środę 12 lutego 2014 o godz.12.00 w siedzibie sekretariatu ZG PZK w Bydgoszczy. (SP2JMR)

5. Koleżeńskie podziękowanie
Kolega Jacek Szwestka SP7MTN z Pabianic, zwraca się z prośbą o nadanie w komunikacie, w jego imieniu, gorących słów podziękowania dla kolegów z macierzystego Łódzkiego OT PZK OT-15 za to co uczynili w stosunku do jego osoby. Podczas  pobytu w siedzibie Łódzkiego OT-15 PZK doszło u kol. Jacka SP7MTN do nagłego i niebezpiecznego dla życia pogorszenia stanu zdrowia, będącego atakiem przewlekłej choroby. Koledzy przebywający w OT-15 nie licząc się z czasem ani kosztami udzielili fachowej i daleko idącej pomocy poszkodowanemu. Od opanowania sytuacji krytycznej i ustabilizowania stanu chorego, do odwiezienia go w bezpieczny sposób do domu odległego o 20 km. Wszystko co zrobili miało znamiona profesjonalnego działania oraz wielkiego serca. Kolega Jacek SP7MTN serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i koleżeństwo, będąc już - jak dodaje z humorem – „po naprawie”.
Na podstawie listu SP7MTN
przekazał Jerzy SP3SLU

6. ARISS podsumowanie ostatnich wydarzeń raz jeszcze.
W dniu 8 stycznia 2014 roku w ramach zaplanowanego połączenia radiowego z ISS dobyła się gala. Organizatorzy (SP3POW) szkolnego kontaktu ARISS od około dwóch lat dokonywali systematycznego informowania poprzez media o przygotowaniach do łączności. Galę rozpoczęła prezentacja Pawła SQ3POS, który przedstawił sprawozdanie z realizacji programu edukacyjnego ARISS. Dzięki temu zgromadzeni mogli m.in. zobaczyć na czym polega uprawianie naszego hobby, w jaki sposób młodzież objęta programem ARISS korzystała z możliwości jakie daje radioamatorstwo. W dalszej części gali przed kontaktem ARISS, poza wystąpieniami nie związanymi bezpośrednio z radioamatorstwem wystąpili Sławek SQ3OOK z klubu SP3POW oraz Armand SP3QFE Mentor ARISS Europa. Korzystając z pełnej sali przed łącznością wygłosili prezentacje na temat radioamatorstwa w przestrzeni kosmicznej oraz krótkofalarstwa.
Dobry i rzetelnie przygotowywany PR Zespołu Szkól Technicznych i SP3POW w Ostrowie Wielkopolskim spowodował, iż media systematycznie informowały o tym wydarzeniu, a ich przedstawiciele sami oczekiwali w napięciu na rozwój wydarzeń. Pojawiły się w Internecie liczne artykuły, a także wypowiedzi internautów. Oto przykładowe komentarze z pośród wielu:
Internauta o pseudonimie bubu 07.01.2014 o godzinie 13:21 napisał komentarz: "Sztucznie napompowane medialnie wydarzenie. Wiem że nie każdy może, że zgody, że NASA itp. itd. No i co z tego, że uda im się połączyć (jeśli oczywiście się uda?) W dobie dzisiejszego postępu technologicznego to żadna atrakcja, gdyby to było 60 lat temu to tak, ale dzisiaj.. Trochę śmieszni są ci krótkofalowcy ze swoimi drucianymi antenkami w dobie 4G i innych GSM-ów.
Takie hipsterstwo: D" (http://wlkp24.info/aktualnosci/5701,krotkofalowcy-potwierdzili-gotowosc.html)
A parę minut później dodał (07.01.2014 14:42): "łączyć się z kosmosem to potrafili już ruscy jak psa wystrzelili w kosmos, a radyjka na kryształkach to dziadek 100 lat temu budował. Bieganie krótkofalowców z antenkami po lesie w dresach było fajne w latach 70 tych XX wieku. Dzisiaj są inne cyfrowe technologie, a nie szumofony w paśmie 2m których używa radio taxi."
Wypowiedzi w podobnym stylu o naszym hobby można znaleźć więcej. Armand tak to wspomina: "Miałem przygotować krótką prelekcję o ARISS – co to jest i w jakim wydarzeniu zgromadzeni ludzie mają uczestniczyć, tak jak to wynikało z programu imprezy. Dzień przed łącznością poczytałem, co ludzie napisali o łączności SP3POW z ISS i krótkofalowcach. Sens komentarzy pod artykułami zapamiętałem, że jesteśmy pajęczarzami, którzy nikomu nie są potrzebni i słuchają czegoś w szumach.... Ze Sławkiem SQ3OOK doszliśmy do wniosku, że zgromadzeni w czasie gali ludzie i media a szczególnie oglądający to zdalnie, niewiele będą wiedzieli o naszym hobby i należy im to podać jak na tacy. W nocy modyfikowałem swoją prezentację, a około drugiej lub trzeciej nad ranem konsultowałem telefonicznie wyniki ze Sławkiem SQ3OOK. Ostatecznie wystąpienie uzupełniłem o dodatkowe informacje: postanowiłem wyjaśnić, czym jest krótkofalarstwo, kiedy można pracować na pasmach radioamatorskich i do czego służą kluby krótkofalarskie, z naciskiem że mogą tam pracować ludzie chcący poznać nasze hobby, nie posiadający własnego pozwolenia radiowego."
Generalnie w prezentacji była mowa o tym, jak ważna jest łączność radiowa (głos, dźwięk, obrazy, przekaz video na żywo, telemetria i inne dane), w tym dla misji kosmicznych. Ponadto prezentacja pozwalała zrozumieć, że krótkofalarstwo, a raczej ogólnie rzecz traktując radioamatorstwo, to 26 różnych pasm radiowych, że to nie jest CB radio, czy PMR. Przede wszystkim celem prezentacji było pokazanie, że nasze hobby to nie tylko łączność głosowa w szumie, ale jest to również: telemetria i transfer danych, cyfrowe łączności głosowe, transmisja obrazów statycznych i ruchomych w tym wysokorozdzielcza cyfrowa telewizja amatorska.
Doskonale zorganizowana przez członków Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW przy znakomitej współpracy z nauczycielami i pracownikami szkoły impreza i łączność z ISS oraz wystąpienia Pawła Sławka i Armanda zaowocowały natychmiast w spontanicznych wypowiedziach zarejestrowanych przez redaktorów telewizyjnych tuż po łączności. W wywiadach z uczniami można było usłyszeć:
" - interesowałeś się wcześniej krótkofalarstwem?
- nie, ale zachęciła mnie ta cała organizacja do zainteresowania się tym całym krótkofalarstwem"
I inna wypowiedz innego ucznia:
" to jest bardzo ekscytujące usłyszeć głos astronauty (....) myślę, że to mi się podobało i chyba się tym zainteresuję" - to tylko fragment..... z kolejnego reportażu. Reportaże te można obejrzeć na stronie internetowej Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców SP3POW (http://sp3pow.pl/news.php).

Armandowi SP3QFE należą się wyrazy najwyższego uznania, za właściwą, szybką i adekwatną do sytuacji reakcję na informacje docierające do organizatorów kontaktu ARISS tuż przed nim. Chcielibyśmy, by wszyscy, którym zależy na rozwoju służby radiokomunikacyjnej amatorskiej reagowali w taki sam lub podobny sposób jak Armand. W czasach „komórek” i globalnego Internetu znaczna część społeczeństwa ma mglistą świadomość na temat krótkofalarstwa, jego możliwości i przydatności także w sytuacjach zagrożenia życia. Większość ludzi nawet nie zastanawia się nad tym, kto zostanie gdy te wszystkie tak powszechnie dostępne udogodnienia zawiodą? Odpowiedź jest jedna: zostaną krótkofalowcy zawsze gotowi do przekazywania wiadomości i niesienia pomocy.
Dziękuję też jeszcze raz koleżankom i kolegom z klubu SP3POW za doskonałą pracę, na rzecz krótkofalarstwa, gdyż bez Was nie byłoby takiego pięknego sukcesu radioamatorskiego w środowiskach nie związanych w naszym hobby. Moje gratulacje!
Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

7. SP25KUP - 25 lat Klubu SP9KUP

W dniu 16 lutego 2014 roku przypada 25-lecie działalności Andrychowskiego Klubu Łączności "Delta" SP9KUP. Z tej okazji w dniach od 01-02-2014 do 31-07-2014 będzie pracowała stacja SP25KUP.
Członkowie klubu SP9KUP przez sześć miesięcy będą korzystali ze znaku SP25KUP (zamiast SP9KUP) na pasmach KF, UKF: 2m i 70cm, emisjami: SSB, CW i FM. Operatorzy stacji: SP9SDR Staszek, SQ9OKY Mariusz, SQ9MUX Paweł, SQ9KWY Andrzej, SP9REG Piotrek.
Karty QSL proszę przesyłać przez biuro PZK - OT 31 jako SP25KUP via SP9KUP.
Zwrotne, okolicznościowe karty QSL będziemy wysyłać systematycznie.
Serdecznie zapraszamy do łączności.
Vy 73! Mariusz SQ9OKY Prezes Klubu SP9KUP

8. Klub Łączności PZK SP9PBH
Z wielką przyjemnością informujemy, że od 11 grudnia 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej nadaje Integracyjny Klub Łączności PZK.
W każdy wtorek i każdą środę pomiędzy godz. 18:00 a 20:00 słychać nas w paśmie 80m a już nie długo będziemy również słyszani w paśmie 2m.
Zapraszamy do łączności.
Info: SP9UNQ

9. Karty QSL za aktywację SP5PBE/5 powiat Lipsko.
Informacja dla “łowców” powiatów, gmin i obszarów SPFF. Ideą akcji (40 godzin) było aktywowanie powiatu Lipsko LQ i gminy Solec n/Wisłą (LQ06) na telegrafii. 65% QSO przeprowadzono na CW.
Wszystkie karty QSL (razem 1100 szt.) w tym dla stacji polskich obsługiwanych przez CB QSL PZK za aktywację powiatu Lipsko oraz SPFF-804 (New one) zostały wysłane przez biuro QSL PZK.
Karty powinny aktualnie do Was docierać. Oryginalny News dotyczący tej akcji: http://pzk.org.pl/news.php?readmore=2869
Pozdrawiamy i do następnej akcji
Zygi SP5ELA, Marcin SP5IOU

10. Gratulacje dla Jurka SP8TK.
 Członkostwo Honorowe LKK.
Drogi Jurku.
Mam zaszczyt poinformować Cię, że na mój wniosek Rada Lwowskiego Klubu Krótkofalowców nadała Ci członkostwo honorowe w LKK.
Z całego serca gratuluję!
Wojtek SP8MI - członek Rady LKK #007/H

11. Dyplom LKK.
Załącznikiem do komunikatu jest regulamin Dyplomu wydawanego przez Lwowski Klub Krótkofalowców.
Załączamy go by zachęcić polskich krótkofalowców do jego zdobywania. Wszak LKK to kolebka naszego krótkofalarstwa.
(SP2JMR)

12. Jubileusz 35. lat działalności Radioklubu SP5KVW przy Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce.
Kulminacyjnym akcentem obchodów 35. lecia Radioklubu SP5KVW będzie spotkanie, które odbędzie się w dniu 2 lutego br. o godz. 16.00w siedzibie Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Jana Kazimierza 1 w Ostrołęce.
Obecnie jeden z najaktywniejszych klubów krótkofalarskich PZK niegdyś nazywał się "Radioklub Baza SP5KVW" i był organizatorem cyklicznych spotkań krótkofalowców odbywających się na jego terenie 2 razy w roku. Niekiedy uczestniczyło w nich nawet ok. 1000 osób.
Otrzymaliśmy zaproszenie na tą uroczystość. Dziękujemy, postaramy się nie zawieść.
(SP2JMR)

Ogłoszenie wyników akcji SN640OKA

Po przeprowadzeniu weryfikacji zgłoszeń komisja dyplomowa zakwalifikowała 55 stacji spośród 58 otrzymanych aplikacji na 126 znaków uprawnionych do wystąpienia o dyplom i klasyfikację w części DUKAT.
Wśród 55 stacji jest 5 stacji nasłuchowych oraz 50 stacji licencjonowanych nadawców. W tym 2 nasłuchowców z DL oraz 3 nasłuchowców z SP 8 operatorów spoza SP i 42 operatorów z naszego kraju. Do udziału w części „DUKAT” przystąpiło 9 operatorów, wszystkie stacje spełniły wymogi regulaminu
dl1hrn, dl1mdu, es2tt, ly4e, ly5o, ok2qx, s51ap, us7ww, sp1pmy, sp2bzk, sp2gk, sp3eie, sp3kwm, sp4msq, sp5bwo, sp5cgn, sp5dl, sp5glk, sp8goy, sp9mrp, sp9ojm, sp9xcj, sq1prb, sq1snu, sq1tap,sq2ahl, sq3byq, sq3kkr, sq3knq, sq3lvc, sq3odx, sq4iop, sq5alr, sq5bb, sq5pgk, sq5suk, sq7koy, sq7rjh, sp9-28038, sp1-007ZSG, sp5igw, sq5irh, sp5oxy, sp5rmt, sp5xhj, sp5xsd
de0wrl, de1kdc, sp7-003024, sp1fqn, sp4jlt, sp7mfu, sq5mrh, sq8jls, sq9nos
Kolor żółty – zgłoszenie dyplom + „dukat” Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do kolejnych akcji 
       Informacja autoryzowana przez prezesa klubu SP5MXZ – W.Z. Przesłana przez sekretarza klubu SP5XET – M.T.

SP4DRL S.K. Zarząd Oddziału Terenowego PZK w Białymstoku ze smutkiem informuje, że po długiej chorobie w dniu 12 stycznia 2014 roku o godz. 9.00 odszedł od nas w wieku 76 lat jeden z nestorów krótkofalarstwa na Podlasiu – CZESŁAW SAKOWICZPrezes oddziału PZK w Białymstoku na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Dla nas młodych wówczas krótkofalowców serdeczny przyjaciel i cierpliwy nauczyciel tajemniczej wiedzy o krótkofalarstwie. Za swoje zasługi dla Polskiego Związku Krótkofalowców został odznaczony w 1992 roku Odznaką Honorową PZK.
Od wielu lat nękany chorobą nie był aktywny na pasmach ale zawsze interesował się tym co się dzieje w oddziale i w naszym lokalnym środowisku krótkofalarskim.
Takim pogodnym i przyjaznym człowiekiem pozostaje w naszej pamięci.
Czesław spoczął w dniu 14 stycznia 2014 roku na cmentarzu Św. Rocha w Białymstoku. Niech spoczywa w pokoju.

Rodzinie i wszystkim bliskim Czesława SP4DRL składamy wyrazy współczucia.
Za zarząd OT PZK Prezes OT-17 Tadeusz SP4GFG

SP6QKR S.K. Ze smutkiem zawiadamiam, że zmarł nasz Kolega krótkofalowiec, członek klubu SP6KYU Wiesiek Konieczny SP6QKR. Pogrzeb odbył się na cmentarzu w Ziębicach w sobotę 18 stycznia.

Robert 3Z6AET

SQ2KAM S.K.
W dniu 18 stycznia 2014 do krainy wiecznych dx-ów odszedł Arkadiusz Broda SQ2KAM, nasz serdeczny Kolega, krótkofalowiec, członek ON PZK w Pile.
Cześć Jego Pamięci! Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 22 stycznia w kościele w Boniewie.

Zarząd ON PZK w Pile

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Sekretariat ZG PZK


TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol. Armandowi SP3QFE, Andrzejowi SP5AHT, Mariuszowi SQ9OKY, Zbyszkowi SP9UNQ, Marcinowi SP5IOU, Zygmuntowi SP5ELA, Wojtkowi SP8MI, Małgorzacie SP5XET, Tadeuszowi SP4GFG, Robertowi 3Z6AEF, Zarządowi OT23.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.
--------------------------------------------------------------------------------------

Załącznik

REGULAMIN DYPLOMU W-LKK-M
"Worked with Members of Lviv Shortwave Club"

 Wydawcą Dyplomu jest Lwowski Klub Krótkofalowców.
 Dyplom wydawany jest za QSO/SWL po dniu 01.01.2007 z członkami rzeczywistymi i honorowymi LKK na różnych pasmach i różnymi emisjami. Każde QSO/SWL zalicza się tylko jeden raz.
Dyplom podstawowy jest przyznawany za uzyskanie 10 punktów za QSO/SWL z członkami LKK. Za każde następne 10 punktów wydawane będą nalepki.
Punktacja: QSO/SWL z członkami rzeczywistymi – 1 punkt, ze stacją klubową LKK UR4WWE i członkami honorowymi – 2 punkty.
 Członkowie zwyczajni LKK: U5WB U5WF U5WK UR4WG UR5WA UR5WAC UR5WAI UR5WAN UR5WBB UR5WBQ UR5WCA UR5WCE UR5WCQ UR5WCR UR5WCW UR5WD UR5WDC UR5WDQ UR5WEO UR5WET UR5WEY UR5WFX UR5WG UR5WGH UR5WGI UR5WH UR5WHD UR5WHKUR5WHQ UR5WHT UR5WHW UR5WHZ UR5WIA UR5WIF UR5WJA UR5WJO UR5WJQ UR5WJS UR5WJV UR5WKB UR5WR UR5WS UR5WU UR5WX US2WU US3WD US5WAF US5WAPUS5WAY US5WCA US5WCP US5WCU US5WDD US5WDK US5WDL US5WDP US5WDSUS5WDX US5WE US5WED US5WEP US5WGR US5WMS US5WR US5WTF US7WA US7WW US0WJ UT1WA UT1WL UT1WPR UT1WW UT3WW UT3WX UT4WT UT5GA UT5GF UT5UBUT7WO UT7WR UT7WV UT7WW UT7WZ UX5CY UX5DH UX5EF UX5EW UX5QSUY1WV UY3WX UY5MA ,UY5XE,UR4WWX
Członkowie Honorowi LKK:
1. G3PTN SK- Zygmunt Howaniec. 2. VA3UA Alex Malikov. 3. SP8NFE- Bogdan Sagan. 4. SP7L - SK - Tadeusz Kokoszka. 5.SP2B Jan Gimiński. 6.SP8AUP Zbigniew Guzowski. 7. SP8MI - Wojciech W. Geło. 8. SP8AQA- Jerzy Gąbka. 9. SQ7DCA - SK - Andrzej Wołcz.10. UR3WDX Yevgenij Pletnev.11. SP8HXU Lesław Gruszkiewicz.12. SP5VJO  Jerzy Ostrowski. 13. SQ8JLA Marek Szczurowski. 14. SQ5ABG Wiesław Paszta. 15. SP5QWJ Sławomir Bugajewski. 16. SQ8JQX  Tadeusz Habil.17. SQ5HAU- Krzysztof  Wieczerzyński.18. RA3CC Valerij Gromom. 19. SP2SGF Maciej Jakimiec. 20. DL6ZFG Rolf Rahne. 21. SP3IQ - Bogdan Machowiak. 22. SQ9CWI- Witold Segeth. 23. VE6JO- SK Vitalij Machacin. 24. UR7UJ Michail Judkovkij. 25. UR3LL - Viktor Kurilenko. 26. SP8IQQ Benedykt Brodowicz. 27. SP8AJC Wilhelm Wrona. 28. SP9JPA Henryk Zwolski. 29. SP4OZ Eugeniusz Pacuk. 30. SP5CCC Tomasz Ciepielowski. 31. SP8NFZ Wiesław Such. 32. SP8HAU Stanisław Kozakiewicz. 33. SQ5MO Małgorzata Ostrowska. 34. SQ7B Andrzej Buras. 35. SP9IQO – Tadeusz Maciejowski. 36. SP6SNL – SK – Zygrfryd Littman. 37. UR5LCV Igor Zeldin. 38. SP5XVY Robert Luśnia. 48. Jerzy Miśkiewicz  SP8TK.
UWAGA:
Członkowie OT-05 kolor niebieski pogrubiony, SK – czarny pogrubiony.
 
Stan na dzień 21.11.2009 r.
Opłata za Dyplom dla stacji z SP wynosi 10,- PLN. Członkowie LKK otrzymują Dyplom bezpłatnie.
Zgłoszenia – wyciągi z logów należy wysyłać na adres Award Managera UY5XE, a dla stacji SP na adres Wojciecha W. Geło - SP8MI http://www.callbook.pzk.org.pl
zaś opłaty na konto: PEKAO SA I/O Ustrzyki Dolne nr 63124023661111000033248291 z adnotacją w treści: „znak np. SP1XXX – Dyplom”.
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Award Managera.
Award Manager:
Georgij Czlijanc - UY5XEP.O. Box 19 Lwow 79000 UKRAINA
tel.: home. +38 032 237 8180mob. +38 066 227 1425
e-mail: uy5xe@rambler.ru, uy5xe@mail.ru oraz uy5xe@ut1wpr.ampr.org
 
 news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu komunikaty 2014

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,351,994 Unikalnych wizyt