PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3577 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Potwierdzenia QSL i LoTW za QSO przeprowadzone ze stacją 4U1ITU
Opcje newsa
IARU NewsWitam Wszystkich w pełni zimy w jej śnieżnej i mroźnej odsłonie,


z uwagi na dochodzące do mnie różnego rodzaju wątpliwości dotyczące zasad obrotu kartami QSL za łączności przeprowadzone ze stacją 4U1ITU (Międzynarodowy Klub Krótkofalowców (IARC) umiejscowiony w siedzibie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) w Genewie), poniżej przekazuję informację, którą w odpowiedzi na odnośne zapytanie przesłał Kol. Attila Matas, OM1AM - Manager Stacji 4U1ITU.

Osoby odpowiedzialne za aktywność stacji w eterze czują się w pełni zobowiązane zapewnić społeczności krótkofalarskiej potwierdzenia QSL za łączności ze stacją siedziby głównej ITU.

Dzięki ich doskonałej współpracy z Biurem QSL USKA (Szwajcarski Związek Krótkofalowców - przyp. mój), stosowaną dotychczas praktyką jest automatyczne potwierdzanie za pośrednictwem Biura wszystkich łączności zalogowanych w ramach wydarzeń specjalnych (Światowe Konferencje Radiokomunikacyjne, okresy funkcjonowania grupy studyjnej ITU-R itp.). Ze strony stacji potwierdzane są także wszystkie przesłane bezpośrednio prośby o karty QSL.

Co roku wspierana jest obsługa wszelkich wpływających kart QSL ("inicjujących"), które są przyjmowane na stoisku Szwajcarskiej Fundacji DX-owej (ang. Swiss DX Foundation - przyp. mój) we Friedrichshafen.

Logi w ramach systemu LoTW są regularnie aktualizowane właściwie natychmiast po każdej aktywności.

Dla ogólnej informacji podaje się również, że niedawno postanowiono udoskonalić mechanizm wyszukiwania w ramach logu i zaimportowano wszystkie dostępne dzienniki elektroniczne do serwisu ClubLog (www.clublog.org), a za pośrednictwem tego serwisu stworzona jest również możliwość ubiegania się o bezpłatną kartę QSL za pośrednictwem Biura QSL.

Poniżej podany jest adres internetowy do kompleksowych informacji nt. obsługi QSL stacji 4U1ITU oraz 4U1WRC.

http://life.itu.int/radioclub/4u1qsl.htm

Osoby odpowiedzialne za działalność stacji są gotowe do pomocy w przypadku każdej otrzymanej prośby o kartę QSL.

[Na podstawie spostrzeżeń Kol. Zygmunta Szumskiego, SP5ELA - Administratora portalu PZK oraz moich własnych, zamieszczam tłumaczenie najważniejszych komunikatów opublikowanych na stronie, do której adres podano powyżej.

Na podstawie decyzji Biura IARC, od dnia 01.01.2014 wszystkie prośby o karty QSL poprzez Biuro rozpatrywane są WYŁĄCZNIE za pośrednictwem serwisu ClubLog.

Karty QSL bezpośrednio drogą pocztową (ang. direct, przyp. tłum.) - z załączeniem zaadresowanej zwrotnej koperty ze znaczkiem - wysyłka na poniższy adres:

IARC
P.O. Box 6
CH-1211 Geneva 20
Switzerland

Karty przez Biuro QSL - są one z przyjemnością przyjmowane przez Biuro.
Z powodu ograniczonych możliwości rozpatrywania próśb o karty QSL poprzez Biuro, karty zwrotne będą wysyłane wyłącznie po nadesłaniu prośby poprzez serwis ClubLog.

Log elektroniczny zamieszczony w serwisie ClubLog zawiera wszystkie QSOs stacji 4U1ITU oraz 4U1WRC, zgodnie z następującym porządkiem:
- QSOs "kontestowe" od dnia 28.11.1993,
- QSOs "niekontestowe" od dnia 01.01.2003.

Przed wysłaniem prośby o kartę QSL stacji 4U1ITU lub 4U1WRC, potwierdź, czy Twoje QSO figuruje w bazie danych serwisu ClubLog.

Za wszystkie "niekontestowe" QSOs stacji 4U1ITU, 4U2ITU oraz 4U0ITU sprzed 01.01.2003 - uprasza się o kartę QSL bezpośrednio drogą pocztową.

Wszystkie QSOs stacji 4U1ITU oraz 4U1WRC są regularnie aktualizowane w Logbook of the World (LotW)].


Najlepsze 73,

Paweł Zakrzewski

SP7TEV
Oficer Łącznikowy IARU - PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,015,924 Unikalnych wizyt