PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

IV Konkurs Generalski
Opcje newsa
Konkursy radiowe SPW sobotę, 4 stycznia rozpoczyna się czwarta edycja Konkursu Generalskiego, trwającego na pasmach 80-40-20-15 m do przyszłej niedzieli 12 stycznia, którego organizatorem jest Szkolny Klub Krótkofalowców SP3PGR wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu. Klubowa stacja radiowa będzie w tym okresie pracować pod okolicznościowym znakiem SN0GKR. Konkurs, jako cykliczna impreza towarzyszy szkolnym obchodom Dnia Patrona Gimnazjum nr 1 w Poznaniu, między innymi w celu uczczenia pamięci wielkiego patrioty, powstańca wielkopolskiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, generała Wojska Polskiego II RP, dowódcy Okręgu Korpusu Nr VII z siedzibą w Poznaniu, działacza i społecznika w jednej osobie - gen. broni Kazimierza Raszewskiego. Tradycją kolejnych edycji konkursu stało się upamiętnienie konkretnych wydarzeń z bogatej biografii jego patrona. Obecna edycja, w nawiązaniu do trwających obchodów 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 związana jest z przypadającymi w roku 2014 trzema 95. rocznicami, po pierwsze wyznaczenia ppłk. Kazimierza Raszewskiego na stanowisko dowódcy 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich (16.02.1919), po drugie wyznaczenia go na stanowisko szefa Wydziału Wojskowego Komisariatu Naczelnej Rady Ludowej (21.03.1919) oraz po trzecie uzyskania awansu do stopnia generała podporucznika Sił Zbrojnych b. zaboru pruskiego zwanych Armią Wielkopolską (04.04.1919).

Pan minister Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego będący przedstawicielem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa objął to przedsięwzięcie już po raz kolejny swoim honorowym patronatem.

Oprócz rywalizacji uczestników o miano zwycięzcy i nagrody w jednej z sześciu grup klasyfikacyjnych, w tym jako jedyna impreza w kraju grupy krótkofalowców ściśle związanych obecnie lub w przeszłości z Siłami Zbrojnymi RP lub innego kraju (żołnierze zawodowi i pracownicy cywilni wojska, emeryci i renciści wojskowi) uczestnicy konkursu mogą również ubiegać się o jedną z trzech, w zależności od ilości uzyskanych punktów wersji okolicznościowego dyplomu.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród Laureatom zaplanowane jest na dzień 27 stycznia 2014 roku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w tym konkursie.

Info: Jacek Behrendt SQ3OPM

Regulamin konkursu jest do pobrania pod adresem:
 http://g1poznan.edu.pl/Download/KG_2014_PL.pdf

a bezpośredni link do strony organizatora to:
 http://www.e-zsopoznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80&Itemid=27
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,243,407 Unikalnych wizyt