PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-51. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 18.12.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 51/2013 z dnia 18.12.2013 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

Drodzy członkowie Polskiego Związku Krótkofalowców oraz czytelnicy i słuchacze naszych komunikatów!

W imieniu prezydium ZG PZK, ZG PZK oraz GKR PZK i swoim własnym z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam, zdrowia, spokoju, harmonii oraz zadowolenia ze spędzonego w gronie rodziny świątecznego czasu, a z okazji  zbliżającego się szybkimi krokami Nowego Roku życzę szampańskiej zabawy w Noc Sylwestrową oraz zdrowia, sukcesów i spełnienia marzeń w 2014 roku.

Jerzy Jakubowski SP7CBG prezes PZK


1. "Coroczne eterowe spotkanie sylwestrowe". 31.12.2013, godz. 20:00.
"Spotkanie eterowe ma na celu zgromadzenie jak największej ilości stacji radioamatorskich na jednej częstotliwości. W czasie QSO podajemy tylko raport i skrót PGA.
Wywołania stacji prowadzącej (SP8WQX) są podawane okręgami, po 10 stacji z każdego okręgu SP oraz dodatkowo 10 stacji zagranicznych lub znaków specjalnych.

Aktywność zapowiadana jest na częstotliwości 3727 +-QRM. od godziny 20.00 do 23.30 (nieprzekraczalnie). Za każde QSO wydany będzie dyplom w formie elektronicznej."
Log on-line: http://pga-zawody.eham.pl/sylwester.php
Pozdrawiam  Marek SP8WQX

2. Raz jeszcze polska ekspedycja na ST. Vincent J88HL. Ekipa J88HL dotarła do kraju po długiej podróży. Podróż powrotna trwała łącznie około 34 godzin. Lecieliśmy z Saint Vincent na Antiqua, następnie St. Marteen, Paryż i Berlin. Po drodze straciliśmy jeden bagaż z transceiverem K3 w środku, zaś w Paryżu, z powodu opóźnienia lotu nie zdążyliśmy na przesiadkę. Na szczęście w kolejnym samolocie lecącym do Berlina były jeszcze wolne miejsca. W czasie wyprawy na ogół pracowały 4 stacje w dzień i 3 stacje w nocy.
Wszystkie posiadały wzmacniacze 500 do 700 W. Oprócz anten kierunkowych na górne pasma mieliśmy zfazowane verticale na 80m i 40m.
 Ze stacjami SP pracowaliśmy na tych pasmach nawet do 10 rano czasu polskiego. Niektóre stacje dowoływały się do nas mocą 10W.
Dodatkowo, nieco po macoszemu traktowana była niezależna stacja na 6m, którą przy pojawieniu się propagacji zawsze ktoś obsługiwał.
Kierownikiem wyprawy był Włodek SP6EQZ, jednakże po przybyciu na wyspę dowództwo objęło kierownictwo techniczne, w osobach Jurka SP3GEM i Janusza SP6IXF. Przydzielało ono operatorom poszczególne pasma i emisje, aby maksymalnie wykorzystać okresy propagacji i osiągnąć zamierzony cel tj. maksymalną ilość QSO, maksymalną ilość krajów i maksymalną ilość unikalnych znaków.
Nie do końca nam się to udało, nie pobiliśmy zeszłorocznego wyniku z 5T0SP w ilości przeprowadzonych łączności (zrobiliśmy w sumie tylko 78 400 QSO), ale póki co jesteśmy najlepsi ze wszystkich tegorocznych ekspedycji w ilości unique calls (27 097) i krajów (189).
Jesteśmy nawet lepsi w tej klasyfikacji niż wspaniałe wyprawy K9W i XR0ZR.
W ciągu 2 dni po przyjeździe zostały wysłane odpowiednie dokumenty do ARRL i uzyskaliśmy certyfikat LOTW.
Karty QSL są w trakcie opracowywania i winny być wydrukowane do końca roku.
W ilości przeprowadzonych łączności SP zajęło 2 miejsce na świecie z 7364 QSO za USA 9947 QSO.
Na podkreślenie zasługuje duża ilość QSO ze stacjami JA (4932), które były dla nas na przeciwległym krańcu świata.
Dziękujemy wszystkim za łączności z nami. Zawsze z przyjemnością pracowaliśmy ze stacjami SP mając wielokrotnie twarze operatorów przed oczyma.

73! Włodek SP6EQZ

3. Skrócony spis treści "Świat Radio" 1/2014
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Ten-Tec 539
PREZENTACJA: Mikrofonogłośnik X10DR
ŁĄCZNOŚĆ: Niesforne Słońce
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Sukcesy firmy Lechpol, Lwowski Klub Krótkofalowców
HOBBY: Najprostszy mikroszpieg, RX Fala,
MAS – transceiver MA12
RADIO RETRO: Raszyn, fabryka Radio-Union i ewolucja radia
DIGEST: Interesujące konstrukcje radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady
KALENDARZ ZAWODÓW NA 2014 ROK
SPIS TREŚCI ŚR 2013
RYNEK I GIEŁDA
 
4. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 1/2014
Patriotyczne manewry-reportaż
Informacje po ekspedycji na St Vincent
Radioreaktywacja
SN0YOTA
Walne zebranie Żuławskiego OT PZK
Silent Key’s

5. NKP 2013 - statuetka za CW. Specjalna nagroda (statuetka) za osiągnięcie najlepszego wyniku w zawodach Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego 2013 w kategorii SO-CW ufundowana została przez Sławomira, SP4EOO. Otrzyma ją radiooperator, który swoją pierwszą licencję nadawcy otrzymał w latach 2012-2013. Zainteresowani zawodnicy spełniający to kryterium proszeni są o zgłoszenie w terminie do 20 bm. bezpośrednio do fundatora pod adres: sp4eoo@wp.pl (sp2fap)


6. Dyplomy ze świata. „Pipeline Award”.

Dwóch naszych Kolegów (SP5CTD i SQ5AZB) nadesłało zbieżne informacje na temat dyplomu "Pipeline Award.
Z okazji 50-sięciu lat eksploatacji Rurociągu Naftowego "Przyjaźń" oraz istnienia Klubu DL0PCK ze Schwedt nad Odrą został wydany dyplom. Znak stacji PCK pochodzi od dawnej nazwy rafinerii - Petrolchemisches Kombinat ze znakiem towarowym "PCK". Regulamin przewiduje przyznawanie punktów przez stacje polskie. Informacja pochodzi ze strony http://www.dl0pck.onpw.de/  NEWS na portalu PZK: http://pzk.org.pl/news.php?readmore=2967
Pozdrawiam, Jarek SP5CTD

7. Spotkanie Świąteczno–Noworoczne Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK. W dniu 13 grudnia 2013 roku w Bydgoszczy odbyło się spotkanie Świąteczno-Noworoczne członków Bydgoskiego Oddziału Terenowego PZK.
Spotkanie miało charakter imprezy koleżeńskiej i było doskonałą okazją do integracji środowiska krótkofalowców związanych z OT04. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu członków Oddziału, w tym liczna grupa krótkofalowców seniorów.
Ważnym punktem spotkania było wręczenie członkom OT04 Honorowych Odznak PZK nadanych uchwałą ZG PZK na posiedzeniu w dniu 11 maja 2013 roku. Wręczenia Odznak Honorowych PZK dokonał Wiceprezes PZK Piotr Skrzypczak SP2JMR.
Miłym akcentem spotkania było przekazanie przez Piotra SP2JMR dla OT04 nowoczesnego radiotelefonu ICOM–E2820 ufundowanego przez Zarząd Główny PZK. Urządzenie to będzie na wyposażeniu stacji klubowej SP2PBY, pełniącej funkcję stacji sztabowej Kujawsko-Pomorskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej.
Dziękując władzom Polskiego Związku Krótkofalowców za świąteczny prezent przekazuję tą drogą, w imieniu członków OT04, życzenia świąteczno – noworoczne dla wszystkich krótkofalowców.
Galeria zdjęć ze spotkania znajduje się na stronie internetowej OT04: www.pzk.bydgoszcz.pl
Zbigniew SQ2ETN

8. Głosuj na polskie ekspedycje.
Na stronie DXWord.net opublikowano ankietę, której celem jest wybranie DXpedycji roku 2013. Przy głosowaniu należy podać swój adres email. Po zagłosowaniu na podany adres przyjdzie adres (link), w który należy kliknąć, aby potwierdzić oddanie głosu (to ma za zadanie ochronę przed "fałszowaniem" głosów). W ankiecie można oddać głos na dwie wyprawy jednocześnie.
Wśród nominowanych jest też polska DXpedycja J88HL.
http://dx-world.net/dxpedition-of-the-year-2013/
Tomek
SP5UAF

9. Zjazd SPDX Clubu 2014. Na stronie SPDXC ukazał się komunikat zjazdowy
http://www.spdxc.org/index.php/spdxc-pliki/viewdownload/41/278
Poniżej przedstawiam jego treść:
Zjazd Stowarzyszenia SPDXC 2014
Jest nam miło poinformować, że Zjazd Stowarzyszenia SPDXC w 2014 roku odbędzie się w miejscowości Sianożęty w dniach 19.09.2014 - 21.09. 2014 roku. Nadmorski Raj to gościnny ośrodek wczasowy położony w Sianożętach, zaledwie 5 km od Kołobrzegu, niedaleko Ustronia Morskiego. Nasi Goście mają do dyspozycji bezpośrednie zejście na plażę, szeroki wachlarz atrakcji, schludne pokoje z łazienkami i własnymi balkonami, dostęp do telewizji satelitarnej. Mamy nadzieję, że piękne położenie, ze
wspaniałymi atrakcjami turystycznymi wokoło oraz korzystny wrześniowy termin sprawią, że będzie to Zjazd, który zgromadzi wielu uczestników: członków i sympatyków SP DX Clubu.
Ośrodek jest do naszej dyspozycji od poniedziałku 15.09, do niedzieli 21.09 2014 roku.
Po raz drugi w historii nasze spotkanie będzie posiadało elementy czynnego wypoczynku, są planowane dwie duże wycieczki dla rodzin, jak i indywidualnych uczestników.
Info: Andrzej SQ1EIX - organizator

10. I Sympozjum Integracyjne Radiokomunikacja UKF.
W załączniku do niniejszego komunikatu znajdują się aktualne materiały informacyjne
dotyczące I Sympozjum Integracyjnego Radiokomunikacja Amatorska UKF - Gajów 2014.
Wstępne rezerwacje noclegów w Domu Na Wzgórzu, prosimy ostatecznie potwierdzić do dnia: 31 marca 2014 r.
Termin wpłat: 30 kwietnia 2014 r. Termin zgłoszeń udziału w Sympozjum dla pozostałych uczestników nie korzystających z 3-dniowego pobytu do dnia: 31 maja 2014r. /pobyt w sobotę 21.06.2014 r, korzystanie z pola namiotowego i karawaningowego, korzystanie z parkingu/ Aktualność materiałów informacyjnych prosimy sprawdzać na stronie Forum Radiokomunikacja Amatorska UKF:
http://ra-ukf.iq24.pl/default.asp
Zgłoszenia: sp6mlk@wp.pl
73! Staszek SP6MLK

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Sekretariat ZG PZK


TNX, TNX, TNX

Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje
Kol. Andrzejowi SP5AHT,  Zbyszkowi SQ2ETN, Jarkowi SP5CTD, Sylwestrowi SP2FAP, Staszkowi SP6MLK, Tomkowi SP5UAF, Włodkowi SP6EQX,Markowi SP8WQX. Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu download - komunikaty 2013


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,887 Unikalnych wizyt