PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-47. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 20.11.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.png

 KOMUNIKAT NR 47 z dnia 20.11.2014 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. SN0HQ. QST.
 Pragnę poinformować, że zakończyliśmy akcję "Worked All SN0HQ Stations 2013".  Zgodnie z regulaminem
 www.sn0hq.org.pl/index.php/worked-all-sn0hq-stations
wszystkie nagrody dla wyróżnionych krótkofalowców zostały wysłane w tym tygodniu do środy 13. listopada.
W tym roku nadeszła rekordowa ilość zgłoszeń logów. Po weryfikacji aż 79. operatorom zostały przyznane wyróżnienia.
Wśród wyróżnionych znajdują się krótkofalowcy, którzy wspierają SN0HQ od wielu lat a także nowi koledzy, którzy przystąpili do zawodów po raz pierwszy.
Jest nam niezmiernie miło, że poszerzyło się grono operatorów których mogliśmy wpisać do logu SN0HQ.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli łącznościami dodając punkty do finalnego wyniku SN0HQ w IARU Contest w tym roku.
Pamiętamy również o stacjach, które w ramach swoich możliwości nawiązały QSO w najwyższej możliwej ilości.
Tym krótkofalowcom życzymy możliwości rozbudowy swojego potencjału nadawczego, by osiągnęli poziom potwierdzenia 12 QSO już w roku 2014.
Raz jeszcze wszystkim wspierającym pracę SN0HQ w IARU Contest 2013 składamy serdeczne podziękowania. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej pracy w zawodach IARU w roku przyszłym.

- de zespół SN0HQ   <<Niech Moc Będzie z Nami!>>

P.S. Gwoli formalności chciałbym zaznaczyć, że sponsorem całej akcji wyróżnień okolicznościowymi koszulkami  "Worked All SN0HQ 2013" jest PZK.
        Wykonawcą białych koszulek z okolicznościowym nadrukiem była firma TAMPOL (oferta wybrana przez Prezydium ZG PZK). Ekspedycją nagród zajęli się kol. Piotr SP2JMR i Ryszard SP2WXV. Weryfikacja logów była przeprowadzona przy wsparciu kol. Marka SP7DQR - QSL Managera SH0HQ.
        Dziękuję wszystkim korespondentom e-maili za cierpliwość w trakcie trwania prac nad weryfikacją logów.

- de koszulkowy księgowy ekipy SN0HQ Bogdan SP5WA

2. Polskie wyprawy i aktywności
Polska wyprawa na ST. Vincent J88HL. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Wyprawę słychać przez całą dobę na wszystkich pasmach i emisjach (CW, SSB, RTTY). Pracują do 1 grudnia 2013.

W tej chwili w logu wyprawy jest już 27 tys. QSO. Link do strony wyprawy: http://j88hl.dxing.pl  oraz link do logu wyprawy: https://secure.clublog.org/charts/?c=J88HL#r

 
Zespół ekspedycyjny, od lewej: Roman SP9FOW, Jurek SP3GEM, Jan SP3CYY, Włodek SP6EQZ (szef wyprawy), Janusz SP6IXF, Bogdan SP2EBG, Wojtek SP9PT.

 
I polski akcent na St. Vincent, anteny J88HL.

XR0ZR. Z dziennikarskiego (i nie tylko) obowiązku informujemy, że jednym z uczestników wyprawy na Juan Fernandez Isl. XR0ZR (poprzedni prefix tego podmiotu DXCC: CE0Z) jest Leszek SP3DOI. To wyprawa zorganizowana przez zespół włoskich nadawców. Leszek jest z nimi od lat zaprzyjaźniony. Dziś jest ostatni dzień ich pracy.
Link do strony ekspedycji: http://www.juanfernandez2013.com/

VP2V/SP3IPB. Kolega Tadeusz SP3IPB płynie jachtem na Karaiby i będzie nadawał z British Virgin Islands (VP2V). Lokalizacja: wyspa Anegade. Używany znak VP2V/SP3IPB. Praca przez kilka dni (20 - 26.11.2013) w stylu wakacyjnym. Tadeusz z VP2V (NA-106) pracował poprzednio na przełomie 10/11.2008 roku.
Zabierany sprzęt to Kenwood TS-50 i anteny drutowe i GP podpierane tyczkami. Wyspa jest płaska, 2 m. n.p.m.
* Wg. informacji z ostatniej chwili (19.11.2013, 17:28) Tadeusz płynie w kierunku VP2V będzie nadawał dziś (20.11.2013) z Anegady pod znakiem VP2V/SP3IB. Oraz w dniach: 25 - 26.11.2013 z Virgin Gorda Saba Rock.
Powodzenia w łowach!

73 ZYGI SP5ELA

3. Informacje SP9PKS.
Niniejszym informujemy, że w dniu 19.10.2013 roku Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zorganizował kolejną w tym roku akcję naborową wśród uczniów. W dniu tym uczestniczyliśmy w zajęciach programu "NASA - II etap" w Szkole Podstawowej nr 8 w Mikołowie-Paniowach.
W ramach zajęć przeprowadziliśmy prezentację, która poruszała tematy:
krótkofalarstwa, ARISS, oddziaływania fal elektromagnetycznych na organizm ludzki (radiostacje, komórki). Główną atrakcją spotkania była zorganizowana dla uczniów gra edukacyjna, która pozwoliła im: przeprowadzić łączność pod znakiem klubowym, poznać techniki cyfrowe (detekcja sygnału PSK) oraz zbudować akustyczny manipulator telegraficzny. Proponowana gra edukacyjna jest wynikiem naszych autorskich doświadczeń z zeszłorocznych i
tegorocznych klubowych akcji w Śląskim Ogrodzie Botanicznym oraz hipermarkecie Auchan.
Medialny szum wokół naszego ARISS oraz wspomnianych gier edukacyjnych spowodował, że w tym roku udało się zdobyć nowych członków, wyszkolić i przygotować do pomyślnego zdania egzaminu 7 nowicjuszy.
Zapraszamy do naszej galerii a zwłaszcza do obejrzenia zdjęć ze wspomnianej akcji naborowej:

http://www.sp9pks.pl/galeria/2013/2013_10_19/index.php

w imieniu Zarządu Piotr SP9TPZ

4. Lwowski Klub Krótkofalowców.
17 listopada 2013 roku w siedzibie Lwowskiego Klubu Krótkofalowców we Lwowie odbyło się zebranie sprawozdawcze z działalności klubu z miniony rok. Wręczono nagrody za działalność krótkofalarską oraz za wyniki w zawodach organizowanych przez LKK.
Stacja SP0PZK uzyskała 3 miejsce w zawodach o Puchar Lwowa w 2013 roku i została nagrodzona dyplomem i medalem. Nagroda została przekazana na moje ręce przez prezesa klubu aby dostarczyć trofea do kraju.
Ustalono zakres prac na przyszły rok. Zebrania klubu przeniesiono na wrzesień aby na zebrania mogła przyjechać większa ilość honorowych członków LKK i innych krótkofalowców z SP, gdyż wszyscy goście są mile widziani w LKK.
Pozdrowienia
Honorowy członek LKK i członek zarządu LKK Jerzy SP5VJO

5. Zawody “Dzień Kolejarza” odwołane.
Z informacji uzyskanych od organizatora Zawodów "Dzień Kolejarza 2013":
"Z przyczyn losowych zawody Dzień Kolejarza 2013 nie odbędą się".
Zawody wg. "Kalendarza Zawodów PZK" planowane były na dzień 28.11.2013.

Info: Grzegorz SQ9JKD

6. SN18PPM w depresji.
Jeżeli pogoda pozwoli, w dniach 29.11-02.12.2013 planowana jest praca stacji SN18PPM. Miejsce instalacji - miejscowość Raczki Elbląskie (PGA EL01) tj. w najniższym punkcie Polski - depresja 1,8 m. 
Raczki Elbląskie znajdują się na terenie Żuław Wiślanych w pobliżu jeziora Drużno. Na dzień dzisiejszy jest to oficjalnie najniższy naturalny punkt Polski. Według informacji z różnych źródeł trwają obecnie procedury ustalenia nowego najniższego punktu Polski tj. 2,0 m p.p.m w okolicach Marzęcina k/ Elbląga. Tak więc może to ostatnia szansa na QSO z tą lokalizacją.
Przewidziana jest okolicznościowa karta QSL  - SN18PPM  (1,8 Poniżej Poziomu Morza). Łączności ze stacją SN18PPM mogą być zaliczane do dyplomu "MIN-MAX" wydawanego przez Klub Turystyczno-Radiowo-Astronomiczny "Ryjek" SP9KGP.
Więcej informacji o dyplomie: http://www.sp9kgp.org/dyplomy/min-max/

Zapraszam serdecznie. Vy 73
Sławek sp4eoo

SP2US s.k.
W dniu 13 listopada 2013 roku zmarł senior Kujawsko Pomorskiego krótkofalarstwa kol. Tadeusz Krawczyk SP2US,  długoletni członek Bydgoskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców. Jako  oficer    łącznościowiec   Wojska Polskiego, radioamatorstwem i krótkofalarstwem  zajmował  się od początku  służby wojskowej. Od  lat 50 – tych,  pracował  jako oficer  WP,  w LPŻ   a  później  w  LOK, prowadząc szkolenia krótkofalarskie młodego narybku radioamatorskiego.  Długi czas był kierownikiem radiostacji klubowej SP2 KAE, gdzie pod jego okiem młodzi nasłuchowcy zdobywali ostrogi krótkofalarskie. Był członkiem komisji egzaminacyjnej na świadectwo uzdolnienia w LPŻ. Przez kilka kadencji był członkiem Wojewódzkiej Komisji Eterowej, dbającej o przestrzeganie zasad etycznej pracy na pasmach amatorskich. W Zarządzie Wojewódzkim Ligi  Obrony Kraju,    zajmował  się  stroną  techniczną  łączności, prowadząc wojewódzki warsztat łączności  LOK. Był  współorganizatorem  i uczestnikiem ekip klubu SP2KAE startujących w zawodach IARU - Polny dzień UKF. W połowie lat 70-tyvch ubiegłego wieku był współorganizatorem i sygnatariuszem pierwszego w kraju, na szczeblu wojewódzkim, spotkania i zawarcia porozumienia między organizacyjnego LOK-ZHP-PZK koordynującego  działalność krótkofalarską w województwie pod egidą PZK. Był trenerem i kierownikiem ekip wojewódzkich w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej, na zawodach centralnych i międzynarodowych.
Pierwszą licencję   o znaku SP 2 US Tadeusz otrzymuje już w roku 1957.  Początkowo jako działacz LOK   współpracuje,  a  od roku 1962  jako  członek  PZK   realizuje program  stałego rozwoju  krótkofalarskich  klubów łączności w Lidze Obrony Kraju.   Ich  liczba w województwie,  stale wzrastała od 4  w  początkach  lat  50   do 29  pod  koniec lat 70- tych.  Poza aktywną pracą na pasmach  krótkofalarskich, gdzie legitymuje się  posiadaniem  potwierdzeń  łączności z  ponad 250  krajów  świata,  ze wszystkich kontynentów, uczestniczył aktywnie w różnego rodzaju zawodach krótkofalarskich. Był aktywnym i czynnym  sędzią ARS (ARDF), szybkiej telegrafii (HST), oraz członkiem Komisji Egzaminacyjnej Państwowej  Inspekcji  Radiowej na amatorskie  świadectwo  uzdolnienia. Za działalność organizacyjną, sportową i propagandową w Polskim Związku Krótkofalowców, wyróżniony został srebrną i Złotą Honorową Odznaką PZK. Posiada także szereg  odznaczeń państwowych i medali, oraz odznak resortowych, przez szereg lat pełnił społeczną funkcję Oddziałowego QSL managera. Za całokształt działań na rzecz rozwoju Oddziału PZK i ruchu krótkofalarskiego w regionie Kujawsko – Pomorskim wyróżniony został Honorowym Medalem Zarządu Oddziału PZK w Bydgoszczy. Był stałym uczestnikiem różnych zawodów krótkofalarskich.
Był  bardzo  dobrym  telegrafistą, wspaniałym i oddanym Kolegą, służącym zawsze radą i pomocą.

 Cześć jego pamięci.

Pogrzeb odbył się w poniedziałek 18.11.2013r. na cmentarzu Nowo Farnym przy ul.   Artyleryjskiej w Bydgoszczy.

Opracował Bolek SP2ESH

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Bogdanowi SP5WA, Grzegorzowi SQ9JKD, Piotrowi SP9TPZ, Jurkowi SP5VJO, Sławkowi SP4EOO i Zygiemu SP5ELA. Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu komunikaty KS 2013

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,429 Unikalnych wizyt