PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

KS-45. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 6.11.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 45/2013 z dnia 6.11.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Polska Wyprawa na J8
W dniach 15.11. do 1.12.2013 r. siedmioosobowa grupa członków PZK będzie aktywna z wyspy St. Vincent jako J88HL.
W skład wyprawy wchodzą SP2EBG, SP3CYY, SP3GEM, SP6EQZ, SP6IXF, SP9FOW oraz SP9PT. Lokalizacja wyprawy - to  hotelik należący do Akademii Rolniczej w zachodniej części wyspy. Planowana jest aktywność cw/ssb/rtty od 160 do 6 m.
Członkowie wyprawy zabierają dużą ilość sprzętu w tym wiele anten tak nadawczo-odbiorczych oraz tylko odbiorczych (na pasma 80 i 160m). Liczą na dużo QSO's ze stacjami polskimi.
Więcej informacji znajduje się na stronie http://j88hl.dxing.pl

Info: Wojtek SP9PT

2. Egzaminy. Inicjatywa PZK.
Podczas spotkań w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (1 i 29.10.br) zaproponowaliśmy dokonanie niewielkich zmian w pytaniach egzaminacyjnych na świadectwo operatorskie w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jako PZK widzimy konieczność dokonania korekty w obecnie obowiązujących pytaniach tak, aby ułatwić możliwość przystąpienia do egzaminów osób niewidomych i niedowidzących, osób starszych oraz młodzieży. Nasza inicjatywa spowodowana jest także potrzebą większej otwartości naszego hobby i stworzenia jak najlepszych warunków rozwoju szeregów ludzi uprawiających krótkofalarstwo. Propozycja korekty dotyczyć będzie części technicznej pytań, tak aby ograniczyć pytania dotyczące np. schematów blokowych urządzeń. Propozycja PZK spotkała się ze zrozumieniem ze strony Urzędu. W najbliższym czasie do UKE zostanie przesłany materiał wyjściowy do ewentualnych zmian w pytaniach.

3. Szkolenie w Starostwie Powiatowym.
W dniach 28 i 29 października odbywało się przeprowadzane cyklicznie szkolenie organizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ratownictwa i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Wśród wielu tematów omawianych na szkoleniu jeden dotyczył naszego hobby - łączności alternatywnej na wypadek klęsk żywiołowych, a prelegentem był jak co roku oda kilku lat Marek SP9UO prezes Oleskiego Klubu SP9KDA. Uczestnicy zapoznani zostali ze stanem posiadania oleskich krótkofalowców oraz mogli obejrzeć dwa załączone, gotowe do pracy „transceivery”. Starosta powiatu własnoręcznie dokonał pozytywnej próby nawiązania łączności z ręcznego radiotelefonu na odległość ponad stu kilometrów za pośrednictwem przemiennika zainstalowanego na szczycie Biskupiej Kopy /najwyższa góra Opolszczyzny/. Uczestnicy, szefowie wszystkich ważniejszych instytucji w powiecie i wójtowie gmin zostali też zapoznani z wynikami odbytych nieco wcześniej ćwiczeń w czasie których za pomocą sieci utworzonej przez krótkofalowców, nawiązano łączność ze wszystkimi gminami powiatu Oleskiego. Szczególnie mocno podkreślona została znakomita współpraca pomiędzy władzami powiatu i krótkofalowcami, która może być wręcz modelową w skali kraju.

4. Powrót Dni Aktywności Rybnickiego OT PZK. Po długim okresie zawieszenia, zapraszamy do udziału w Dniach Aktywności  Krótkofalowców Rybnickiego Okręgu Węglowego które odbędą się 8-10 listopada 2013 od 00 do 24.00 UTC. Regulamin znajduje się na stronie OT31 PZK. Link bezpośredni: http://www.ot31.pzk.org.pl/konkurs.html

Szczególnie zapraszamy stacje polskie oraz polskojęzyczne z poza SP!

W imieniu krótkofalowców ROW i OT31
Prezes OT31 PZK Hubert Marcinek SP9MDY

5. Nowy przemiennik - SR7TM. Dnia 28.09.2013 został uruchomiony nowy przemiennik 70cm SR7TM w Tomaszowie Mazowieckim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do testowania i korzystania z urządzenia.

Podstawowe informacje:
TX: 438,6750 MHz
RX: 431,0750 MHz
QTH: Tomaszów Mazowiecki
QTH lokator: KO01AN
Lokalizacja: 51,548173 N, 20,045956 E
Wysokość n.p.m.: 310 m
Wysokość nad poziomem gruntu: 150 m
Aktywowanie: CTCSS (118.8 Hz)
CTCSS nadajnika: 118.8 Hz
Moc nadajnika: 10,0 W, moc przy pracy na akumulatorze 1W + sygnalizacja o pracy z aku na końcu nadawania w postaci selektV
2 x Motorola GM340
Ant. Diamond X-50
Sterownik VK5DJ
CTCSS pojawia się na wyjściu tylko podczas pracy korespondenta.

Informacja: SQ7OTA

SP1HJK s.k. W dniu 30.10.2013 r. odszedł od nas Marek Krzysztof SP1HJK członek Goleniowskiego Klubu PZK SP1YGL. Pogrzeb odbył się w dniu 31.10.2013 r.
Cześć Jego pamięci!
Janusz SP1TMN

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Wojtkowi SP9PT, Markowi SP9UO, Hubertowi SP9MDY, Rafałowi SQ7OTA. Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu komunikaty KS 2013
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,540,492 Unikalnych wizyt