PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

RSØISS nadaje na SSTV
Opcje newsa
ISSDmitry Pashkov UB4UAD poinformował, że w ostatnich dniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej prowadzony jest eksperyment związany z nadawaniem sygnału SSTV.

Sygnał SSTV jest nadawany na częstotliwości 145.800MHz FM, głównie w okresach, kiedy ISS znajduje się nad Moskwą. UB4UAD poinformował, że 31 października stacja RS0ISS wyemituje obrazki związane z życiem i pracą Yurija Gagarina.

Sygnały nadawane przez ISS można odbierać, używając prostego połączenia pozwalającego na przekazanie sygnału audio z odbiornika do karty dźwiękowej komputera oraz wykorzystując jeden z darmowych programów do pracy SSTV (np. MMSSTV dla Windows lub SSTV app dla urządzeń Apple iOS). Szczegóły można znaleźć na stronie AMSAT-UK (http://amsat-uk.org/2011/08/01/1490/ ).

Przy braku możliwości takie połączenia wystarczające do odbioru sygnału SSTV może być zbliżenie mikrofonu (połączonego z kartą dźwiękową komputera) do głośnika odbiornika. Sygnały SSTV nadawane z ISS zwykle są transmitowane w standardzie Martin 1.

Na stronie Fan Clubu ISS (ISS Fan Club - http://www.issfanclub.com/ ) można znaleźć informacje o tym, kiedy ISS znajduje się w zasięgu. Ponadto więcej informacji o eksperymencie SSTV zawiera strona ENERGIA (INTERNATIONAL SPACE STATION EXPERIMENTS AND RESEARCHES - http://www.energia.ru/eng/iss/researches/education-26.html ), gdzie eksperyment ten jest oznaczony symbolem MAI-75. Warto także odwiedzić blog UB4UAD (http://tinyurl.com/ISS-SSTV-2013-09-28 ), aby uzyskać więcej informacji.

Źródło: ARRL News

Informacja: Tomek SP5UAF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,014 Unikalnych wizyt