PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Grudniowy program okolicznościowo-dyplomowy YOTA 2013
Opcje newsa
IARU R1 NEWSGRUDNIOWY PROGRAM OKOLICZNOŚCIOWY YOTA 2013

WPROWADZENIE:

Po sukcesie letnich imprez YOTA (Youngsters On The Air / Młodzież w Eterze) zdecydowaliśmy, że nadszedł czas na nieco więcej działania! Przez cały grudzień kilka krajów będzie aktywnych z "YOTA" jako sufiksem znaku wywoławczego. Ideą całości jest to, aby przełamać lody wśród niektórych młodych ludzi i wziąć mikrofon w dłoń. Jak widać na przestrzeni lat, grupa YOTA grupa szybko się powiększa, a co tydzień coraz więcej młodzieży występuję z chęcią uczestnictwa w działaniach tejże grupy. Uczyńmy zatem wszyscy program YOTA popularnym w ramach naszego hobby i pomagajmy tym młodym "wsiąść do krótkofalarskiego pociągu"!...

[Od autora opracowania: oczywiście niech będzie to "pociąg o najwyższym standardzie", a nie "pociąg byle jaki" - jak to ma miejsce w piosence Maryli Rodowicz pt. "Remedium"...!].

KIEDY:

Od dnia 1 grudnia 2013 r., godz.00:00 do dnia 31 grudnia 2013 r., godz. 23:59

UŻYWANE ZNAKI WYWOŁAWCZE:

Każdy kraj może wykorzystać maksymalnie dwa znaki z sufiksem "YOTA". Zainteresowani proszeni są o przesłanie zgłoszenia z informacją dotyczącą planowanej aktywności w eterze - pod oba następujące adresy poczty elektronicznej (do Kol. Jerzego Gomoliszewskiego, SP3SLU - Zastępcy Prezesa Polskiego Związku Krótkofalowców ds. Młodzieży i Szkolenia oraz do autora niniejszej informacji):

sp3slu@wp.pl
sp7tev@wp.pl

Zgłoszone i zatwierdzone znaki aktywnych w ramach programu stacji zostaną umieszczone na wykazie publikowanym na stronie internetowej oraz w biuletynach.

PASMA/EMISJE:

Dozwolone są wszystkie pasma/emisje. NIE SĄ to żadne zawody, ale swego rodzaju "okrzyk" w stronę krótkofalarskiej społeczności. Postaraj się, aby w grudniu uaktywnić w eterze jak najwięcej ludzi młodych. W wielu krajach młodzież bez licencji może wyjść w eter jako tzw. drugi operator. [Przyp. autora opracowania: w Polsce rozwiązaniem w tym przypadku jest skorzystanie ze znaków radiostacji klubowych]. Wielu z tych młodych już teraz można usłyszeć na pasmach i dlatego chcemy, aby grudzień był dla tych osób miesiącem specjalnym.

QSL & QRZ.COM:

W ramach programu został zaprojektowany jednolity wzór kart QSL, które będą rozesłane do wszystkich korespondentów za pośrednictwem biura. Stacjom aktywnym w ramach przedsięwzięcia zostanie również dostarczony jednolity tekst na własną stronę w serwisie QRZ, można to będzie uzupełnić własnymi informacjami (wszelkie szczegóły zostaną uzgodnione po dokonaniu zgłoszenia).

DYPLOMY:

Przewidziane są dyplomy dla krótkofalowców, którzy przeprowadzą łączności ze stacjami YOTA. Dyplom będzie wydawany w klasie "brązowej", "srebrnej", "złotej" i "platynowej".
Sam dyplom będzie czymś specjalnym w porównaniu do tych wszystkich rzeczy o nudnym wyglądzie, które zwykle dostajesz... :=)

INFORMACJE O DYPLOMIE ORAZ JEGO REGULAMIN - PONIŻEJ.

ŁĄCZNOŚCI UMÓWIONE (SKEDY):

Zaaranżowane będzie cotygodniowe takie spotkanie.

KOORDYNATORZY:

Lisa Leenders, PA2LS - Koordynator 1. Regionu IARU ds. Młodzieży
Tommy Degrande, ON2TD - Koordynator Belgijskiego Związku Krótkofalowców (UBA) ds. Młodzieży
Bjoern Dettmaring, ON9CFG - KF DX Manager Belgijskiego Związku Krótkofalowców (UBA)DYPLOM YOTA GRUDZIEŃ 2013 (YOTA AWARD DECEMBER 2013)

Dyplom dostępny jest dla każdego nadawcy i nasłuchowca (SWL).

KATEGORIE DYPLOMU:

BRĄZOWA: łączności z 5 stacjami YOTA
SREBRNA: łączności z 7 stacjami YOTA
ZŁOTA: łączności z 10 stacjami YOTA
PLATYNOWA: łączności ze wszystkimi stacjami YOTA opublikowanymi na podanej stronie internetowej: www.ham-yota.com.

OPŁATA: brak jakichkolwiek kosztów. Dyplomy zostaną rozesłane elektronicznie, aby zmniejszyć nakład pracy i zaoszczędzić finansowo.

ZGŁOSZENIA: zalicza się tylko łączności przeprowadzone w grudniu 2013 r. Każda stacja liczy się tylko jeden raz. Dozwolone są wszystkie pasma i emisje. Logi ze zgłoszeniami, zawierające właściwe łączności, należy przesyłać na adres: on9cfg@uba.be. Wszystkie dzienniki zostaną opublikowane w serwisie Club Log.

WYSYŁKA: rozpoczęcie nastąpi w dniu 1 stycznia 2014 r. Dyplomy będą spersonalizowane i zostaną rozesłane jako pliki w formacie pdf. Jeśli jednak chciałbyś dobrej jakości wydruk - po prostu wyślij otrzymany plik do lokalnego punktu fotograficzno-poligraficznego!Źródło informacji zbiorczej: DECEMBER YOTA MONTH 2013 Bulletin (dystrybucja wewnętrzną drogą organizacyjną)

Autor informacji zbiorczej: Tommy Degrande, ON2TD - Koordynator Belgijskiego Związku Krótkofalowców (UBA) ds. Młodzieży

Opracowanie i tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,450,968 Unikalnych wizyt