PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-27. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 3.07.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.png
 KOMUNIKAT NR 27/2013  z dnia 03.07.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Sprawozdanie PZK - DPP MPiPS
Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej uprzejmie informuje, że sprawozdanie finansowe oraz merytoryczne z działalności Państwa organizacji za rok 2012 zostało zamieszczone w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego dnia 2013-06-26 09:23:52.
Zgodnie z przepisami ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ostatecznym dniem na terminowe wypełnienie obowiązku sprawozdawczego, polegającego na zamieszczeniu sprawozdań w ww. bazie, jest 15 lipca roku następującego po roku, za który składane są sprawozdania.

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012 wraz ze zaktualizowanymi rachunkami bankowymi (na 25 kwietnia 2013 r.)
Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012 wraz ze zaktualizowanymi rachunkami bankowymi (zgłoszonymi przez Naczelników Urzędów Skarbowych do dnia 25 kwietnia 2013 r.).
Pliki do pobrania: Wykaz OPP uprawnionych do 1% podatku za 2012 r. (xls) 
Wykaz OPP uprawnionych do 1% podatku za 2012 r. (pdf)
Wykaz OPP uprawnionych do 1% podatku za 2012 r. (ods)

2. UKE. Dodatkowy egzamin. Pani  Prezes UKE wyraziła zgodę na przeprowadzenie dodatkowej sesji egzaminacyjnej w dniu 7.09.2013 roku o godz. 10.00 w Rumi przy ul. Włókienniczej 14A, na terenie Pomorskiego Oddziału Terenowego PZK.
Info. Dariusz SP2HQY Prezes POT

3. HF450NS - 450 lat Nowej Soli
Nowosolski Klub Krótkofalowców SP3KEY pragnąc aktywnie uczestniczyć w obchodach 450-lecia powstania Nowej Soli uruchomił radiostację pracującą pod okolicznościowym znakiem wywoławczym HF450NS.

Stacja będzie pracowała w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r. na wszystkich pasmach amatorskich nadając komunikat "Stacja okolicznościowa pracuje z okazji 450-lecia powstania Nowej Soli".
Informacje o projekcie są dostępne na stronie internetowej klubu SP3KEY.com

Informacje o powstaniu miasta i obchodach są dostępne pod adresem www.450lat.nowasol.pl

Finałem projektu będzie wysłanie kart potwierdzających łączność z naszą radiostacją okolicznościową.

!73 Krzysztof SQ3JPD

 
Karta QSL HF450NS - awers

4. SP2KMH w Dniach Tczewa 2013 - Bulwar nad Wisłą
W dniach 22 i 23 czerwca, jak co roku wzięliśmy udział jako Tczewski Klub Krótkofalowców SP2KMH w obchodzonych corocznie Dniach Tczewa. Nasze stanowisko znajdowało się na Bulwarze Nadwiślańskim, w dwóch namiotach przygotowanych dla nas przez miasto - organizatora imprezy.

Montaż anten zajął nam cztery godziny, z czego prawie połowę złożenie z najdrobniejszych detali anteny GP7DX. Główny maszt z tą wyczynową anteną  (w zawodach używana na pasma 7,14, 21 i 28 MHz) miał ponad 16 metrów wysokości (w tym 6 metrów kratownicy) i  stawiany był przez nas jako całość. To wysokość czteropiętrowego budynku. Nawet kawki go polubiły, i przesiadywały namiętnie na górnych przeciwwagach.  I jeśli przyjąć, że podobnie jak pstrągi potrafią wykrywać niebezpieczne w środowisku zagrożenia, to można uznać, Panie Ministrze od Ochrony Środowiska, nasze promieniowanie za obojętne dla organizmów żywych :-)

 
Na ogólnym widoku widać nasze konstrukcje antenowe.

Na pasmo 3.5 MHz powiesiliśmy wykonaną na miejscu antenę typu delta o długości ok. 81 metrów, która pomimo niskiego zawieszenia (4-5 m nad ziemią) zaskakująco dobrze stroiła i świetnie nam służyła. Oprócz tego postawiliśmy maszt dla 5 el Yagi na 50 MHz i zmontowany od zera Big-Star na 2 metry. Używaliśmy transceiverów na co dzień stanowiących własność członków klubu - głównym radiem używanym w odbywających się w tym czasie hiszpańskich zawodach było YAESU FT 1000MP, jako rezerwowe ICOM 756 PRO, do technik cyfrowych używaliśmy YAESU FT 450 i ICOM 746, w odwodzie stał KENWOOD TS2000. Nad Wisłą, gdzie rozwinęliśmy stanowisko, zaskoczył nas minimalny poziom zakłóceń, na niskich pasmach S-metry pokazywały okolice zera.

W namiocie odwiedził nas prezydent miasta (dwukrotnie), wicestarosta, naczelnik wydz. kryzysowego starostwa powiatowego, koledzy krótkofalowcy z miasta i okolic, sporo młodzieży i wielu dorosłych mieszkańców. Przeprowadziliśmy dziesiątki rozmów  wyjaśniając zainteresowanym tajniki naszego wybitnie technicznego hobby. Na dużym ekranie z projektora rzutowana była budząca duże zaciekawienie aktualna sytuacja propagacyjna w Europie i na świecie (z witryny www.dxmaps), oraz cyfrowe obrazy z pasma. W sobotę i w niedzielę wzięliśmy udział w krótkich zawodach krajowych - Andrychowskich (zorganizowanych z okazji Dni Andrychowa) i Poznańskich - dla upamiętnienia Poznańskiego Czerwca 56. Uruchomiliśmy cieszące się wyjątkowym zainteresowaniem wśród młodzieży dobrze technicznie wyposażone stanowisko do pracy emisjami cyfrowymi - na dużym ekranie obserwowaliśmy pracę w zawodach UKRAINIAN DIGI, odbywających się w tym samym czasie, jak i hiszpańskie \"King of Spain\". Duża w tym zasługa Zdzisława, SP2NBC - nasz kolega w latach siedemdziesiątych jako jeden z pierwszych polskich krótkofalowców uruchamiał pracę emisjami cyfrowymi (w tym SSTV). Oprócz głównych zajęć znalazł się czas na rolki, spacery po bulwarze, oglądanie pokazów, występów itp. Ale też na rozmowy o naszym hobby, wymianę doświadczeń, naukę pracy nowymi emisjami. Na zapleczu wieczorem grill, dobre piwo, odrobina whisky dla smakoszy, wygodne foteliki. Jako krótki przerywnik, bo wieczorem ucichło otoczenie i zaczęliśmy coś słyszeć w słuchawkach, hi...

Z dotychczasowych edycji Dni Tczewa, w których bierzemy udział od kilku lat, te uważamy za najbardziej udane.

73, de Stan SQ2EEQ

5. Odwołanie Zawodów Grunwaldzkich 2013 organizowanych przez klub SP5PMT.
Klub SP5PMT odwołuje tegoroczne Zawody Grunwaldzkie, które miały się odbyć w dniu 13.07.2013. Przyczyną  jest przejęcie zawodów przez Chorągiew Olsztyńską ZHP, która ma przekazać zawody do klubu harcerskiego.

Info: Wiesław SQ5ABG

6. SN0HQ. Start w IARU HF 2013
Zespół SN0HQ jest w trakcie przygotowań do startu w tegorocznych zawodach IARU HF. Termin zawodów:
13-14.07.2013, 12:00 -12:00 UTC (Drugi weekend lipca).
Odbyły się dwukrotnie ćwiczenia w dniach: 18.06 i 2.07.2013 w trakcie których sprawdzano sieciowanie stacji, działanie serwera logowania Writeloga, działanie komunikatora Zespołu (mIRC). Symulowano przypadki awarii sieci i serwera, istotne z powodu możliwego zagrożenia burzami w okresie letnim. Dalsze ćwiczenia niebawem.
Przypominamy, że każda łączność ze stacją polską daje Zespołowi SN0HQ 1 pkt, a każdy punkt jest cenny. Do usłyszenia w zawodach!

Zespól SN0HQ

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK, Zygmunt SP5ELA administrator portalu PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu download - komunikaty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,557,549 Unikalnych wizyt