PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

2. Międz. Spotk. Młodzieży na HAM Radio 2013 we Friedrichshafen
Opcje newsa
IARU R1 NEWSW minioną sobotę, 29 czerwca 2013 r. odbyło się 2. Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży, które miało miejsce w trakcie HAM Radio w Friedrichshafen w Niemczech. Były liczne wystąpienia. Holenderski koordynator JOTA-JOTI Remko, PE1MEW podkreślił, że do osiągnięcia sukcesu w ramach przy organizowaniu skautowych (harcerskich - przyp. tłum.) działań krótkofalarskich potrzebne są trzy filary: komunikacja, technika i wspólna praca. Remko podkreślił także, że Internet nie stanowi zagrożenia dla krótkofalarstwa.

Fińska Koordynator SRAL ds. Młodzieży - Mari Nikkila, OH2FPK - przedstawiła imprezy młodzieżowe, takie jak obozy szkoleniowe, obozy łączności oraz młodzieżowe ekspedycje DX-owe. Około 25% uczestników obozów szkoleniowych dla młodzieży pozostaje w ruchu krótkofalarskim jako nadawcy. W chwili obecnej wizyty odbyły się w ponad 46 szkołach, a usłyszało o krótkofalarstwie ponad 1000 dzieci. Mari dobitnie wspomniała o problemach z pozyskiwaniem nowych młodych krótkofalowców i przedstawiła ciekawe rozwiązania tych problemów.

Tommy Degrande, ON2TD - Koordynator UBA ds. Młodzieży - pokazał montaż stosowanych w Belgii elektronicznych zestawów do składania (kity), omówił spotkania JOTA-JOTI oraz imprezę Youngsters on the Air 2012, która odbyła się latem ubiegłego roku w Eeklo.

W formie niespodzianki - Gerrit Herzig, DH8GHH znalazł czas na pokazanie zdjęć z Fichtenfieldday (http://www.o28.sischa.net/fifi). To sobotnio-niedzielna impreza typu "polny dzień" dla młodych krótkofalowców, o programie składającym się z następujących części: montaż układów elektronicznych (kity), aktywność na KF, foxoring, geocaching i inne gry.

Uczestniczący także w zeszłorocznym spotkaniu młodzieży Alexander Banbury, KE7WUD - w tym roku poinformował nas o bieżących postępach w skierowanych do młodzieży działaniach w zakresie łączności kryzysowej. Zagrożenie ma on w swoim domowym QTH - Mercer Island w USA, gdzie głównym wspólnym problemem są powodzie, trzęsienia ziemi i tornada. Jest to również powód, dla którego młodzi ludzie stają się krótkofalowcami, aby pomagać i wspierać, gdy zawiedzie infrastruktura telekomunikacyjna.


Autor informacji: Lisa Leenders, PA2LS - Koordynator 1. Regionu IARU ds. Młodzieży

Adres informacji źródłowej: http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1182:2nd-international-youth-meeting-ham-radio-friedrichshafen&catid=73:youth-general&Itemid=219

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,451,243 Unikalnych wizyt