PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

KS-22. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 29.05.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg
 

KOMUNIKAT NR 22/2013  z dnia 29.05.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. ŁOŚ 2013. Czyli 7 spotkanie krótkofalowców przeszło już do historii. Pomimo nie najlepszej pogody spotkanie było ogromnym sukcesem. Było obecnych ok. 1000 uczestników. W organizacji kolejnych edycji ŁOŚ-a widać spory postęp. Organizatorzy zadbali o większą ilość stanowisk prelekcyjnych i zajęciowych. Po za namiotem głównym były także inne np. namiot Reaktywacji, w którym Paweł SQ5STS prowadził zajęcia dla najmłodszych przyszłych adeptów krótkofalarstwa.

Jak zwykle ŁOŚ w swojej pierwszej części był znakomitą okazją do podziękowań za działalność na rzecz rozwoju krótkofalarstwa oraz do wręczenia wyróżnień, nagród i dyplomów w zawodach i współzawodnictwach sportowych. I tak próbowaliśmy wręczyć grawertony z podziękowaniem za organizację II Konferencji ARISS 2012 w Pustkowie kol. Jackowi SQ8AQO oraz Hubertowi SQ9AOL pomimo Ich nieobecności. Obecni byli natomiast Mieczysław SP6EZ oraz Tadeusz SP6MRC bardzo zasłużeni dla budowy i eksploatacji bazy krótkofalarskiej na Biskupiej Kopie, którzy otrzymali z rąk Jerzego SP7CBG prezesa PZK nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydium ZG PZK. Nie zapomnieliśmy także o organizatorach kolejnych edycji ŁOŚ-a. Tym razem okolicznościowy grawerton otrzymał Marek SP9UO.

Sportowym akcentem inauguracyjnej części tegorocznego spotkania było wręczenie Nagród Prezesa PZK dla zwycięzców w poszczególnych klasyfikacjach zawodów NKP 2012. Drugi akcent to podsumowanie klasyfikacji TOP ACTIVITY UKF prowadzonej przez Staszka SP6MLK oraz Rafała SQ6IYR i to właśnie On dokonał prezentacji osiągnięć w tym współzawodnictwie.

Po panelu dyskusyjnym na temat łączności kryzysowej prowadzonym przez EmCom Managera PZK Rafała SQ6IYR przyszedł czas na zapowiadane wcześniej prelekcje i pokazy. Pierwszą z nich była arcyciekawa relacja z polskiej wyprawy do Mauretanii 5T0SP, którą prowadzili Janusz SP6IXF oraz Włodek SP6EQZ, a szczyptą humoru ubarwił Jurek SP3GEM. Kto nie widział i nie słyszał niech żałuje. Następna okazja będzie dopiero na Zjeździe SPDXC w Szklarskiej Porębie.

Pozostałe prelekcje miały charakter techniczno – naukowy, a pełny ich opis oraz zdjęcia będą opublikowane w kolejnym 7/2013 numerze miesięcznika „Świat Radio” natomiast część organizacyjna i tzw. ogólna tegorocznego ŁOŚ-a znajdzie się w „Krótkofalowcu Polskim” 7/2013.
Wszystkim organizatorom tegorocznego Spotkania Krótkofalowców na styku trzech województw: Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego w imieniu ZG PZK oraz uczestnikom ŁOŚ-2013 prezydium ZG PZK serdecznie dziękuje.

Zapraszamy do lektury „Świata Radio”, który stanowi wspaniałe miejsce do publikacji wszystkiego co krótkofalowcom może być przydatne i dla nich interesujące. (SP2JMR)

2. Po posiedzeniu prezydium. Zgodnie z informacją w poprzednim komunikacie w trakcie spotkania ŁOŚ 2013 w namiocie klubowym SP9KDA odbyło się posiedzenie prezydium ZG PZK.

Obecni byli prezes PZK Jerzy Jakubowski SP7CBG, skarbnik PZK Bogdan Machowiak SP3iQ, zastępca prezesa PZK Zbigniew Mądrzyński SP2JNK, wiceprezes PZK Piotr Skrzypczak SP2JMR, Rafał SQ6IYR EmCom Manager PZK - gość posiedzenia.

- Omówiono porozumienie MAiC-PZK. W celu realizacji porozumienia prezydium powołało zespól ds. łączności kryzysowej  kierowany przez Koordynatora Łączności Kryzysowej PZK (SP EmCom) - EmCom Managera PZK Rafała Wolanowskiego SQ6IYR. W skład zespołu, mogą wchodzić osoby wyznaczone przez Koordynatora Łączności kryzysowej PZK do realizacji określonych zadań. Aktualny wykaz członków zespołu będzie publikowany na stronie EmCom PZK.

- Prezydium ZG PZK powołało Huberta Anysza SP5RE na funkcję zastępcy Koordynatora Łączności Kryzysowej – EmCom Managera PZK.

- Prezydium na wniosek Zarządu Oddziału Praskiego PZK postanowiło odznaczyć medalem im Braci Odyńców Pana Janusza Kotowskiego Prezydenta Ostrołęki.

- Prezydium na wniosek zarządu klubu SP9KDA postanowiło odznaczyć Medalem im Braci Odyńców Pana Jana Kus Starostę Powiatu Olesno.

- Wyjazd na HamFest Friedrichshafen 2013. Podczas posiedzenia uzgodniono, że głównym organizatorem oraz kierownikiem stoiska PZK będzie Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK.
(SP2JMR)

3. Zawody „Open Contest” 30.05.2013 r.
Przypominamy i zapraszamy zainteresowanych do udziału w krajowych zawodach KF „Open Contest” już jutro, w czwartek 30 maja 2013r. w godzinach 7.00 – 9.00 czasu lokalnego.

Regulamin na stronie internetowej PZK i w majowym „Świat Radio”  http://www.download.pzk.org.pl/public/zawody_2013/%5B61%5Dopen_contest_2012.pdf
(Organizatorzy – Prezydium ZG PZK)

4. Zmiana miejsca egzaminu KOŁOBRZEG  ****  Zmiana miejsca przeprowadzenia egzaminu w dniu 31 maja 2013 r. Aktualny adres to: siedziba Zespołu Szkół Nr 2 w Kołobrzegu ul. ppor. Śliwińskiego 1. Powiadomcie znajomych i
najważniejsze, biorących udział.

Na podstawie: http://www.uke.gov.pl/swiadectwa-w-sluzbie-radiokomunikacyjnej-amatorskiej-4390
Jacek SP1NKF

5. Dni aktywności SP1. W imieniu organizatorów zapraszamy na dni aktywności okręgu SP1 w okresie 03.06.2013 do 07.06.2013. Regulamin stanowi załącznik do dzisiejszego komunikatu.
6. Upominki z okazji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży.
Miło nam zakomunikować, że firma radiokomunikacyjna z Ostrowa Wielkopolskiego  sponsoruje akcję Amateur Radio Kids Day nie tylko na szczeblu lokalnym. Oprócz druku podwójnych kart QSL dla stacji okolicznościowej SN0KDD i wręczenia krótkofalarskiej mapy świata każdemu dziecku, które przeprowadzi łączność pod znakiem tej stacji, firma zdecydowała się wesprzeć drobnymi upominkami uczestników akcji w całym kraju:
- dla klubu, który w dniu 15 czerwca zaprosi do mikrofonu największa ilość dzieci i młodzieży, został ufundowany przełącznik antenowy,
- dziecko, które przeprowadzi tego dnia najwięcej łączności otrzyma okolicznościową czapeczkę i upominek,
- trzy takie czapeczki i inne upominki zostaną rozlosowane wśród wszystkich młodych operatorów Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży, których opiekunowie prześlą zgłoszenia liczby przeprowadzonych QSO i znaki korespondentów, imiennie dla poszczególnych dzieci.
Prosimy o przesyłanie wszystkich informacji na adres klub@sp3pow.pl lub do Jerzego SP3SLU, zastępcy prezesa PZK ds. młodzieży.
Przypominamy, że dyplom dla dzieci za uczestnictwo w Amateur Radio Kids Day jest do pobrania ze strony klubu SP3POW, lub ze strony PZK. Po wydrukowaniu można go wykorzystywać jako trofeum – pamiątkę dla młodych operatorów zaraz po zakończeniu seansu łączności.
Info: Klub SP3POW via Jerzy SP3SLU


Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

Załącznik.

Regulamin "Dni Aktywności SP1 - 2013"
Współzawodnictwo stacji okręgu pierwszego polega na nawiązaniu jak największej ilości łączności w dniach aktywności (QSO nie tylko z SP) przez stacje pracujące z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.
Organizatorzy:  ZOT PZK i Wojskowy Klub Krótkofalowców SP1PBW.
Termin:  03.06.2013 godz. 00:00 GMT - 07.06.2013 godz. 23:59 GMT.
Pasma:  zgodnie z warunkami licencji.
Emisje:  zgodnie z warunkami licencji.
Kategorie:
A - stacje indywidualne pracujące z terenu Województwa Zachodniopomorskiego (z okręgu SP1) na KF;
B - stacje klubowe i okolicznościowe pracujące z terenu Województwa Zachodniopomorskiego
 (z okręgu SP1) na KF;
C - stacje UKF (144MHz i wyżej) pracujące z terenu Województwa Zachodniopomorskiego
(z okręgu SP1).
Punktacja:
- KF każde QSO - 1 pkt;
- UKF każdy  1 km odległości od korespondenta - 1 pkt.
Logi: komputerowe wydruki lub kopie dzienników z deklaracją o przeprowadzeniu łączności zgodnie z warunkami licencji należy przesyłać na adres:
Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK
skrytka pocztowa 599
70-952 SZCZECIN-2
z dopiskiem na kopercie "Dni aktywności SP1 - 2013"
Elektroniczne wersje logów w formacie Cabrillo należy przesyłać na adres:
- sp1pbw@wp.pl   za łączności na KF;                              
- sp1tmn@interia.pl  za łączności na UKF.
Termin nadsyłania dzienników upływa w dniu 30 czerwca 2013r. (zmiana terminu).
Stacje pracujące na UKF zobowiązane są do zamieszczenia w logu WW lokatora własnego
i swoich korespondentów. Wszystkie stacje pracujące z okręgu SP1 (województwa zachodniopomorskiego) uczestniczące we współzawodnictwie (obowiązuje przysłanie wyciągu
z logu) otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie stacje w kategoriach A, B i C otrzymają dodatkowo puchary. Współzawodnictwo prowadzone jest tylko dla stacji pracujących z terenu Województwa  Zachodniopomorskiego (SP1). Pozostałe stacje (w tym stacje zagraniczne) otrzymają dyplomy pamiątkowe pod warunkiem przeprowadzenia łączności  w dniach aktywności z minimum 10 stacjami pracującymi z terenu Województwa Zachodniopomorskiego. Obowiązuje wyciąg  z dziennika przesłany na adres organizatorów (częściowa weryfikacja nastąpi na podstawie logów stacji SP1). Decyzja komisji współzawodnictwa jest ostateczna. Współzawodnictwo zostanie rozliczone do dnia 30 września 2013r. Wyniki będą opublikowane
w periodykach krótkofalarskich oraz na stronie ZOT PZK i stronie współzawodnictwa  http://www.sp1pbw.pl/ActivitySP1/index.html.
Puchary i dyplomy zostaną rozesłane do uczestników poprzez Oddziały Terenowe PZK najpóźniej do 31.12.2013r. Krótkofalowcy nie będący członkami PZK oraz stacje zagraniczne proszeni są
o przesłanie wraz z wyciągiem z logu odpowiedniej ilości znaczków pocztowych (o nominale 5 zł lub 2 IRC) na przesłanie dyplomów na adres indywidualny. Istnieje możliwość przesłania dyplomu
w wersji elektronicznej (pdf) na podany adres e-mailowy (dyplom bezpłatny). Więcej informacji na stronie: http://www.sp1pbw.pl/ActivitySP1/index.html

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu KS - 2013


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,636,402 Unikalnych wizyt