PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-15. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 10.04.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 

KOMUNIKAT NR 15/2013  z dnia 10.04.2013 r.
(poprawiony)

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A  oto informacje.

1. Sprzęt z MON i MSW.
Polski Związek Krótkofalowców w październiku 2012 r. wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Obrony Narodowej o przekazanie sprzętu demobilowego ( radiostacje R140, samochody typu Honker, maszty antenowe, agregaty prądotwórcze, zestawy naprawcze, itp.) dla potrzeb naszego stowarzyszenia. Wzór wniosku i procedura otrzymania sprzętu są powszechnie znane i można się z nimi zapoznać na stronie www.wojskopolskie.pl
Zwykle decyzje w tej kwestii są podejmowane pod koniec roku kalendarzowego, w którym wniosek został złożony. W związku  z tym na początku br. zwróciłem się drogą telefoniczną do pracowników MON z zapytaniem o losy naszego wniosku.
Z informacji otrzymanych tą drogą dowiedziałem się, że nasz wniosek nie został rozpatrywany z powodu kilku wystąpień w ramach informacji publicznej o podanie ilości i dat otrzymanego przez PZK sprzętu, a przy okazji sugerowali także nieprawidłowości przy wykorzystaniu pozyskanego sprzętu przez PZK.
W tym stanie rzeczy kierownictwo resortu wstrzymało się z dalszymi decyzjami odnośnie naszego wniosku. Sprzęt, który mogliśmy otrzymać w dniu 3 stycznia 2013 przejęła Agencja Mienia Wojskowego.

W kwestii sprzętu pozyskanego z jednostek podległych MSW przez osoby prywatne i inne podmioty, a opisanego w informacji publicznej jako sprzęt przekazany PZK informuję, że sekretariat ZG PZK, ani nikt z osób upoważnionych (wpisanych do KRS) nie występował o taki sprzęt, ani też go nie pobierał. Wyjątek stanowi sprzęt z KWP w Szczecinie oraz w Gorzowie Wlkp. Wszystkie pozostałe akcje pozyskania sprzętu podjęte przez Oddziały Terenowe PZK, kluby czy osoby prywatne, nie były uzgadniane z Prezydium PZK i na jego odbiór nie zostały wystawione odpowiednie upoważnienia. Różnice w ilościach sprzętu pozyskanego a zaewidencjonowanego lub brak jakiejkolwiek ewidencji tego sprzętu, będą musiały być wyjaśnione przez pobierające ten sprzęt osoby. Prezydium dysponuje na dzień dzisiejszy praktycznie wszystkimi dokumentami umożliwiającymi identyfikację osób pobierających  sprzęt z demobilu, a ostateczne decyzje w tej sprawie podejmie podczas posiedzenia w dniu 22 kwietnia br.
Beztroska, jaką wykazały się niektóre jednostki organizacyjne PZK działa na szkodę całego naszego stowarzyszenia i należy liczyć się z faktem, że w przyszłości już żadnego sprzętu z MSW nikt z nas nie otrzyma. Najprawdopodobniej będzie on po prostu złomowany.
Piotr SP2JMR.

Przepraszam Arkadiusza Korusa SP6OUJ za mylne użycie jego danych w wersji pierwszej komunikatu z dnia 10.04.13.
Piotr SP2JMR

2. Biuletyn Informacji Publicznej
W związku z dyskusjami prowadzonymi przez kilka dociekliwych oraz „życzliwych” naszemu stowarzyszeniu osób odnośnie BIP informuję co następuje:
Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) Polski Związek Krótkofalowców nie spełnia warunków ustawy, wobec czego nie jest zobowiązany udzielać informacji publicznej.
         Zgodnie z art. 23 ust. 2a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) organizacja pożytku publicznego podaje sprawozdania do publicznej wiadomości w tym poprzez zamieszczenie na swojej stronie internetowej.
Tym niemniej wykazując dobrą wolę i szanując członków PZK możemy udzielać odpowiedzi na skierowane do nas zapytania w zakresie zgodnym ze Statutem PZK, ustawą o rachunkowości, ustawą prawo o stowarzyszeniach, ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  oraz z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, a także z Ordynacją podatkową.
Piotr SP2JMR

3. Posiedzenie prezydium ZG PZK.
W dniu 22 kwietnia br. Odbędzie się najbliższe i za razem ostatnie przed posiedzeniem ZG PZK posiedzenie prezydium ZG PZK. Posiedzenie ZG PZK jak już informowaliśmy, odbędzie się 11 maja br. W Warszawie.
Prezydium będzie obradowało w pomieszczeniach sekretariatu ZG PZK w Bydgoszczy początek godz. 13.00.
Piotr SP2JMR

4. Regulamin Obrotu QSL

Aktualna poprawiona wersja (wersje) Regulaminu Obsługi QSL Członków PZK od wczoraj znajduje się na Sewerze PZK w dziale Regulaminy PZK. Wejście przez zakładkę „download” u dołu lewej kolumny strony PZK.

5. SN5RCA. Z okazji V-lecia Klubu RAIMEI COMBAT AIKIDO w Rzeszowie 13 kwietnia 2013 r. odbędzie się Seminarium Sztuk Walki prowadzone przez wybitnych mistrzów.
Dla uczczenia tej uroczystości i propagowania sportów obronnych w dniach od 08.04.2013 do 14.04.2013 roku będzie pracowała stacja okolicznościowa SN5RCA.
Łączności na pasmach KF, UKF fonią oraz CW. Łączności w danym dniu można powtarzać innym rodzajem emisji. Dla 3 najbardziej aktywnych stacji dyplom, dla 10 certyfikat.
Komisja w składzie:
SP9IKN Wojciech
SP9ATD Tadeusz
Sensei Rafał 3 dan
Decyzje Komisji są ostateczne.
Karty via SP9PTG oddział 10 w Krakowie.

6. Majowe dni aktywności stacji z Ukrainy 2013

Kierownictwo narodowego programu ,,Ukrainska Flora Fauna" UFF, Miejski Komitet Ochrony Środowiska Naturalnego, Ekologii i Zasobów Naturalnych oraz Obuchowski radioklub "Delta" zaplanowali przeprowadzenie dni aktywności dla aktywatorów i łowców dyplomów programu UFF, GREEN UKRAINE i innych z listy UFF.
Celem dni aktywności są:
-zwiększenie popularności UFF programu,
-aktywacja nowych obszarów programu UFF,
-realizacja programów badawczych UFF, GREEN UKRAINE,
-aktywny wypoczynek z rodzinami i przyjaciółmi na łonie przyrody.

Aktywność odbędzie się w dniach od 01.05.2013 do 12.05.2013 włącznie.
Za udział w dniach aktywności aktywatorom zostaną przyznane specjalne certyfikaty, a łowcy będą mieli okazję do zaliczenia nowych obszarów "Ukraińskiej Flory i Fauny (UFF).

Rada UFF

Na podst. informacji od Pavla UT1KY
Marek SP3GVX

7. PIKNIK KRÓTKOFALOWCÓW „OTMUCHÓW 2013”

     W dniu  04.05.2013 r. od godz. 8.00 do 19.00 odbędzie się  Piknik krótkofalarski - OTMUCHÓW 2013 r.  nad Jeziorem Otmuchowskim, w ośrodku wypoczynkowym "KOTWICA" w Sarnowicach.
Piknik organizuje Klub Krótkofalowców im. Ziemi Nyskiej SP6PNZ w Nysie.
Na w/w piknik zapraszamy wszystkich krótkofalowców, wraz z rodzinami i osobami towarzyszącymi, do aktywnego wypoczynku nad Jeziorem Otmuchowskim w ośrodku turystycznym „KOTWICA”. Ośrodek mieści się na trasie OTMUCHÓW - jezioro w miejscowości Sarnowie za przejazdem kolejowym.
  Na miejscu (w ośrodku) można korzystać z obficie zaopatrzonego bufetu i stołówki. Jest możliwość wynajęcia domku wypoczynkowego, całodobowe wyżywienie itp.
  Ośrodek wypoczynkowy „KOTWICA” posiada swoją stronę internetową, gdzie można obejrzeć slajdy z ośrodka, dojazd do ośrodka oraz zdobyć informację na temat ofert ośrodka: na stronie http://www.kotwica.pl/
       
Pełnej informacji udziela Włodek SQ6LBW. E-mail: sq6lbw@poczta.onet.pl  
 
Na wyżej wymieniony piknik zaprasza            
ZARZĄD KLUBU SP6PNZ

8. Stacja okolicznościowa CR5IARU

W dniu 18 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Krótkofalarstwa - World Amateur Radio Day z okazji 88-tej rocznicy powstania IARU.
Z tej okazji REP - Rede dos Emissores Portugueses wraz z grupą operatorów uruchomiło stację okolicznościową CR5IARU pracującą w dniach 13 - 19 kwietnia 2013 r. na wszystkich pasmach KF i UKF.
Karty QSL wysyłać na CT1REP via biuro lub bezpośrednio.
Vy 73!
Marek SP3AMO, KF Manager PZK

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

articles: Ikonka_PDF_50px.jpg  Link do działu download - komunikaty sekretariatu ZG PZKLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,270,352 Unikalnych wizyt