PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

KS-12. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 20.03.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 12/2013  z dnia 20 marca 2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje.

1. Konferencja w Senacie

Koleżanki i Koledzy
Minął już tydzień od konferencji zorganizowanej przez Senat RP i środowiska krótkofalarskie z całego kraju. Pomimo, że była ona różnie oceniana przez jej uczestników, muszę przyznać iż pozostawiła na prawie wszystkich spore dodatnie wrażenie. Została również zauważona przez władze IARU, których przedstawiciele na czele z Hansem Blondeelem Timmermanem PB2T – przewodniczącym I Regionu IARU, czynnie w niej uczestniczyli. Wszyscy zagraniczni uczestnicy konferencji przesłali do Pana Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz do Pana Senatora Grzegorza Czeleja podziękowania i wyrazy uznania. Podobne podziękowania dla wszystkich organizatorów i uczestników konferencji wraz z życzeniami dalszego rozwoju polskiego krótkofalarstwa zostały przesłane do mnie drogą elektroniczną.
Należy zadać sobie pytanie – czy konferencja przyniosła pożądany skutek – wydaje się, że tak. Zostaliśmy wreszcie zauważeni jako licząca się grupa ludzi, których uprawianie specyficznego hobby nie odcina od reszty społeczeństwa. Pokazaliśmy się jako organizacje współpracujące na co dzień z administracją rządową i samorządową. Pokazaliśmy swój potencjał ludzki i organizacyjny jakim dysponujemy. Czy zostanie on w sposób należny wykorzystany -  czas pokaże. Liczymy, że wreszcie administracja państwowa przestanie traktować nas jak przysłowiowe piąte koło u wozu i zacznie z nami rozmawiać w sposób przynoszący wymierne korzyści obu stronom.
Aby jednak tak stało się, na dzisiaj wszystkie środowiska krótkofalarskie powinny zjednoczyć swoje siły i o własnych sprawach zacząć mówić jednym głosem. Już podczas konferencji w Sejmie, zostały przedstawione założenia do propozycji ustawy dotyczącej ruchu krótkofalarskiego. Wydaje się niezbędnym, aby tę myśl rozwijać i kontynuować nad nią wspólne prace. Czas zmusza nas do podjęcia w najbliższym okresie rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi środowiskami krótkofalarskimi i organizacjami reprezentującymi te środowiska. Rozmowy, moim skromnym zdaniem,  należy podjąć bez żadnych warunków wstępnych – musimy zapomnieć o wzajemnie wyrządzonych sobie krzywdach i wzajemnych urazach osobistych. Wszystko po to aby osiągnąć wspólny cel – ustawę o Amatorskiej Służbie Radiowej. O ewentualnych podjętych w tej sprawie decyzjach, będę informował na stronie PZK i w komunikatach Sekretariatu PZK.
Informuję również, że w dzień poprzedzający konferencję doszło do spotkania w UKE przewodniczącego I Regionu IARU Hansa PB2T, prezesa PZK Jurka SP7CBG, Marka SP5UAR reprezentującego  OPOR i Pawła SP7TEV – oficera łącznikowego IARU z bardzo silną ekipą przedstawicieli UKE, której przewodniczyła Pani wiceprezes Lidia Kozłowska. W tym samym czasie Liza PA2LS jako, że jest również działaczem międzynarodowego skautingu, uczestniczyła w spotkaniu w Głównej Kwaterze ZHP z przedstawicielami polskich harcerzy.  Natomiast po zakończonej konferencji senackiej w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce spotkanie Grega G0DUB i Alberto IK1YLO oraz osób im towarzyszących z Komendantem Głównym PSP. O ustaleniach wynikłych z wszystkich prowadzonych rozmów poinformuję w oddzielnych komunikatach.
Jurek SP7CBG
Prezes PZK

2. 50 lat ARA
Związek Krótkofalowców Algerii "Amateur Radio Algeriens "obchodzi 50 rocznice swojej działalności. Powołany został do życia 23 marca 1963 r. Związek zrzesza 223 nadawców, 1521 nasłuchowców oraz 54 kluby. Obecnym prezesem ARA jest Afif Benlagha 7X2RO. Algeria podzielona jest geograficznie na 48 regiony. W 18 regionach brak jest działalności krótkofalarskiej. Głównie dotyczy to regionów południowych i przygranicznych kraju. Prefiksy wywoławcze przydzielone zostały następująco: 7X2  północno-środkowa część z 11 regionami, 7X3 południowa cześć z 9 regionami, 7X4 północno-zachodnia część z 11 regionami, 7X5 północno-wschodnia część z 17 regionami.  Obecnie z tej okazji stacja główna 7X2ARA  pracuje pod znakiem okolicznościowym 7T50ARA. Życzymy krótkofalowcom algierskim dalszej owocnej działalności na rzecz popularyzacji krótkofalarstwa na terenach nie objętych zasięgiem ARA.
Prezydium ZG PZK na podstawie informacji SP8TK

3. Ognisko Warszawskie – korekta i przeprosiny dla Zygmunta SP5AYY
Informacja o warszawskim ognisku powinna wyglądać tak jak poniżej. Fakt uhonorowania Zygmunta SP5AYY pominąłem ponieważ w chwili pisania komunikatu nr 11 dysponowałem wyłącznie informacjami telefonicznymi o spotkaniu, co często jest powodem błędów. Zygmunta SP5AYY proszę o wybaczenie. Przepraszam także Janusza SP5JXK za przekłamanie.
Poniżej skorygowany i poprawiony tekst.

XXXII Spotkanie integracyjne okręgu SP5
W dniu 9 marca 2013 w lasku na Bemowie odbyło się kolejne spotkanie członków oddziałów terenowych PZK: OT25, OT37 i OT73 oraz sympatyków krótkofalarstwa z województwa mazowieckiego. Spotkanie było m.in. okazją do podziękowania za pracę społeczną na rzecz środowiska Januszowi SP5JXK QSL Managerowi SP5 i OT 25, Zygmuntowi SP5AYY za ogromny wkład pracy w rekonstrukcję radiostacji powstańczych "Błyskawicy" i "Burzy" oraz Zenkowi SP5CNG długoletniemu sekretarzowi WOT. Koledzy Zygmunt SP5AYY i Zenon SP5CNG otrzymali okolicznościowe grawertony z rąk Jurka SP5SSB Prezesa WOT. Janusz SP5JXK jako super - telegrafista otrzymał manipulator do klucza telegraficznego produkcji jednej z najznakomitszych firm w tej dziedzinie.
Na początku spotkania zgromadzonych odwiedził Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK, zaproszony przez Prezesa WOT.
Impreza trwała prawie 5 godzin jak zwykle odbywała się w koleżeńskiej atmosferze, a przez rejon ogniska przewinęło się ponad 150 osób.
Całość była nagrywana przez niezawodnego Jurka SP5BLD Redaktora Naczelnego i realizatora RBI.
(Info. na podstawie relacji Jurka SP5SSB Piotr SP2JMR)

4. Walne Zebranie Staropolskiego OT PZK
Z OT51 otrzymaliśmy takie zaproszenie:
„Mam zaszczyt zaprosić przedstawiciela ZG PZK na zebranie sprawozdawczo – wyborcze Staropolskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców, które odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2013 roku w miejscowości Brody Iłżeckie (na trasie Starachowice – Ostrowiec Świętokrzyski) w ośrodku wypoczynkowym „Przystań”, o godzinie 10:00.

Pozdrawiam! Prezes OT-51 Paweł Szmyd SP7SP”.
Dziękujemy. Prezydium ZG PZK.

5.  Skrócony spis treści Świata Radio 4/2013
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Ten-Tec 1380
PREZENTACJA: Mierniki uniwersalne z oscyloskopem, Wzmacniacze OM Power
ŁĄCZNOŚĆ: Czy mały WFS jest zawsze korzystny
RADIO RETRO: Transceiver UKF AM
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Oferujemy system Nexedge, Działalność CB QSL
HOBBY: Prace konkursowe PUK 2012, Modem cyfrowy UP4DAR
DIGEST: Rynkowe nowości radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA
 
5. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 4/2013
Jubileusz SPDXC
Historia SPDXC cz. 1
WARD 2013 - Rod Stafford, W6ROD
Krótkofalowiec i wolontariusze w TVP
Silent Keys

7. 1. maja w Łagowie. Zaprasza Lubuski OT PZK
Zapraszamy wszystkich miłośników radia i eteru  na  XVIII spotkanie krótkofalowców do Łagowa Lubuskiego  Jak co roku 1-go maja spotkanie uświetni tradycyjna jajecznica z 300 jaj.
Na spotkanie zapraszamy od godziny 800.
Planujemy:
•    przygotowanie i konsumpcję tradycyjnej jajecznicy z 300 jaj. Sponsorem jajecznicy jest PZK Oddział 32 w Zielonej Górze,
•    przygotowanie ogniska,
•    we własnym zakresie pieczenie kiełbasek,
Malownicze okolice Łagowa pozwalają:
•    na odwiedzenie wieży obserwacyjnej p-poż. usytuowanej na wzniesieniu 224 m n.p.m.,
•    wejście na Górę Bukowiec,
•    podziwianie panoramy Łagowa z wieży zamkowej,
•    odwiedzenie rezerwatu „Buczyny Łagowskie”
Jeżeli warunki dopiszą
•    może uda się załatwić to będzie  rybka z grilla (gratis) oraz piwko,
•    jak ktoś coś przywiezie ze sprzętu to przewidujemy uruchomienie małej giełdy.

Zapewniamy miejsce pod namiot lub przyczepę kempingową, podłączenie do zasilania i oczywiście możliwość instalacji anten. Oferujemy pracę z Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość pobytu na terenie  w dniach 1-5 maja – do uzgodnienie z Ryszardem SP3HBF sp3hbf@wp.pl.
Ryszard SP3HBF i członkowie klubu SP3PLD

8. Obóz PZK
Polski Związek Krótkofalowców organizuje kolejny VII Obóz szkoleniowy w sportach obronnych dofinansowany z dotacji MON. Tym razem będzie on tylko 2. tygodniowy i odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2013 r. w Poroninie. Szczegóły oraz zasady rekrutacji uczestników oraz koszty podamy w jednym  z najbliższych komunikatów.
(SP2JNK & SP2JMR)

SP8ONH s.k.

Z przykrością informujmy, że zmarł nasz Kolega Grzegorz Dudek SP8ONH.
Pogrzeb odbył się w dniu 15 marca 2013 o godz. 12:30 w Zamościu.
Grzegorz SP8ONH (znak nasłuchowy SP8-20-062, a dawniej SP-0062-ZA) mieszkał w DPS w Krasnobrodzie.
Do ostatnich swoich dni był aktywny na zamojskim przemienniku.

Cześć Jego pamięci!

Krótkofalowcy Zamojszczyzny

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg  Link do działu download - komunikaty 2013

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,710,673 Unikalnych wizyt