| 550 lat Mikołaja Kopernika | | | | | | | |
| Szukaj znaku | | | W bazie OSEC (3324 członków/członkiń PZK):
|
| | | | |
| Użytkowników online | | | Gości online: 5
Użytkowników online: 0
|
| | | | |
|
| KS-10. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 6.03.2013 | | |  Opcje newsa | 
KOMUNIKAT NR 10/2013 z dnia 6.03.2013 r.
Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto aktualności:
1. Konferencja w Senacie RP Jak już uprzednio wielokrotnie informowaliśmy, 12 marca w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się, zorganizowana przez Pana Senatora Grzegorza Czeleja Przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatu RP, konferencja pt. "Amatorska Służba Radiokomunikacyjna to nie tylko hobby". Konferencja jest przeznaczona dla przedstawicieli urzędów centralnych, administracji oraz instytucji, które w swej działalności stykają się z krótkofalowcami. Prelegentami na konferencji są krótkofalowcy, w większości członkowie PZK. Wśród uczestników znajdzie się spora grupa krótkofalowców reprezentujących całe nasze środowisko, a także zaproszeni goście reprezentujący Region 1 IARU. Celem konferencji jest uświadomienie jej uczestnikom, nie będącym krótkofalowcami, znaczenia Służby Radiokomunikacyjnej Amatorskiej dla społeczeństwa. Prelegenci w swych prezentacjach pokażą wiele istotnych elementów naszej działalności od historii, poprzez łączność bezpieczeństwa aż po działalność PG APRS. Konferencja w całości będzie nagrywana, tak więc będzie można zapoznać się z jej przebiegiem. Uczestnikom życzymy pomyślnych obrad. (Prezydium ZG PZK)
2. OKÓLNIK NR 01 / 2013 do Zarządów Oddziałów PZK W związku z ujawnionymi przypadkami niewłaściwego pozyskiwania różnego typu sprzętu radiowego z MSWiA oraz późniejszego MSW przez Oddziały Terenowe PZK informuję, że Oddziały Terenowe PZK posiadające osobowość prawną, mogą we własnym zakresie pozyskiwać sprzęt radiowy z MSW, MON i innych instytucji, ale w każdym takim przypadku winny niezwłocznie poinformować o tym fakcie Prezydium ZG PZK. Każdy pozyskany sprzęt posiada określoną wartość i powinien być uwzględniony w księgach prowadzonych przez Księgową PZK jako przychód i odpowiednio zaksięgowany. Oddziały Terenowe PZK, nie posiadające osobowości prawnej, nie mają takiego prawa, ale mogą ubiegać się o sprzęt po uprzednim uzyskaniu pełnomocnictwa Prezydium ZG PZK. Po otrzymaniu sprzętu Oddziały te winny niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Prezydium, aby dokonać stosowanych wpisów we właściwych księgach prowadzonych w sekretariacie ZG PZK. Wydaje się chyba sprawą oczywistą, że Prezesi Oddziałów Terenowych PZK mają świadomość, iż Polski Związek Krótkofalowców posiada status organizacji pożytku publicznego i z mocy przepisów ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie ustawodawca nałożył szereg obowiązków na podmioty posiadające taki status. Jednym z podstawowych obowiązków w tym zakresie jest pełna przejrzystość finansów i gospodarki materiałowej PZK, sprowadzająca się do rozliczenia każdej złotówki otrzymanej z darowizny i posiadania pełnej dokumentacji w tym zakresie. Mając powyższe na uwadze, polecam, aby bezwzględnie stosować się powyższego zalecenia i do powszechnie obowiązujących norm prawnych, regulujących te sprawy. Podpisał: Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców 3. XXXII spotkanie integracyjne " Ognisko na Bemowie 2013 " 9 marca 2013 r. (sobota) Serdecznie zapraszamy członków macierzystego Warszawskiego OT PZK (OT25) oraz sąsiadów - członków Praskiego OT PZK (OT37) i Wirtualnego OT PZK (OT73) wraz z Rodzinami na XXXII spotkanie integracyjne Okręgu SP5 "Ognisko w Lasku na Warszawskim Bemowie" w pobliżu ul. Kutrzeby, które odbędzie się w dniu 9 marca 2013 r. (sobota). Porządek Ogniska: 10.00 - rozpoczęcie Ogniska, przemówienie Prezesa WOT PZK. 10.10 - przemówienia zaproszonych Gości. 10.20 - zdjęcie zbiorowe. 10.30 - konsumpcja grochówki, pieczenie kiełbasek, praca w grupach i podgrupach tematycznych. Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich krótkofalowców oraz sympatyków krótkofalarstwa. Tutaj link do Archiwaliów Ognisk na Bemowie http://ot25.pzk.org.pl/ogniska_bemowskie Info: Prezes WOT (OT25) Jerzy Szawarski SP5SSB
4. SP1PMY informuje Myśliborski Klub Łączności Polskiego Związku Krótkofalowców SP1PMY powiadamia o drobnych zawirowaniach w wydawaniu dyplomu "POWIAT MYŚLIBORSKI". W ostatnim okresie otrzymaliśmy sygnały - reklamacje od kolegów, którzy w ubiegłym roku przesłali zgłoszenie na dyplom na adres klubu, a dyplomu nie otrzymali. Okazało się, że z niewyjaśnionych powodów zgłoszenia do nas nie trafiały. Interweniowaliśmy na poczcie. Zmieniliśmy również adres na który należy przesłać zgłoszenie. Aktualny adres, to: Stefan Jaworski - MKŁ PZK SP1PMY, ul. Tuwima 12, 74-300 Myślibórz. Dyplom jest wysyłany z reguły w ciągu 2 - 3 dni od otrzymani zgłoszenia (zależy od daty złożenia podpisu przez Starostę). Można szybko sprawdzić, czy zgłoszenie dotarło do nas, na stronie klubu www.sp1pmy.qrz.pl w zakładce DYPLOM "POWIAT MYŚLIBORSKI". Kolegów, którzy wysłali w ubiegłym roku zgłoszenie i nie otrzymali dyplomu proszę o kontakt mailowy sp1jjy@gmail.com lub sp1pmy@gmail.com. Vy 73 Stefan Jaworski SP1JJY - prezes Myśliborskiego Klubu Łączności PZK SP1PMY w Myśliborzu. (info SP3SLU)
5. Weekend zawodów krajowych Na najbliższy weekend tj. 9-10 marca organizatorzy zaplanowali wyjątkowo dużo imprez operatorskich w paśmie 80 m. I tak w sobotę, 9 marca br., odbędą się: zawody „SP YL Contest” w godzinach od 7 do 8 oraz zawody „PGA Test” tura 2/2013 w godzinach 8 do 8.59 czasu lokalnego. Natomiast w niedzielę 10 marca br. w godzinach od 7 do 8 czasu lokalnego „Zawody o puchar Burmistrza Miasta Jarosławia”. Miłośnikom pracy w zawodach KF życzymy ciekawych wrażeń i dobrych wyników, a pozostałych Kolegów użytkowników pasma serdecznie prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie regulaminy są dostępne na stronie www.pzk.org.pl w zakładce ZAWODY. (info: SP3SLU)
SP4HCJ s.k. W dniu 22 lutego 2013 roku zmarł Rajmund Kochanowicz SP4HCJ - członek Honorowy OT-17 w Białymstoku. Rajmund od dłuższego czasu ze względu na chorobę nie był aktywny w eterze, ale jego pragnieniem było umrzeć jako członek Polskiego Związku Krótkofalowców. Tak też się stało. Rajmund spoczywaj w pokoju. Wyrazy współczucia wszystkim bliskim Rajmunda od całej społeczności krótkofalarskiej. Panu Jerzemu (zięciowi Rajmunda) dziękuję za przekazanie tej smutnej wiadomości. Tadeusz SP4GFG, Prezes OT-17 Białystok
SP2EXE s.k. 1 marca 2013 r. po długiej chorobie zmarł Jan Król SP2EXE, nasz przyjaciel i kolega, aktywny krótkofalowiec. Pracował również dla naszej oddziałowej społeczności w Zarządzie Pomorskiego OT i Komisji Rewizyjnej OT w poprzednich kadencjach. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 4 marca 2013 na cmentarzu parafialnym przy ul. ks. Roszczynialskiego w Wejherowie. Cześć Jego pamięci! Janku spoczywaj w pokoju. Info: SP2ALT Tyle informacji na dzisiaj. Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK
Link do działu download - komunikaty sekretariatu
| |  |  | |
|
| | | | |
|
| Logowanie | | |
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
|
| | | | |
|