PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Lista wysyłkowa - komunikaty sekretariatu ZG PZK
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKWitajcie
W okresie ostatnich 4 lat środowe komunikaty sekretariatu ZG PZK były wysyłane do odbiorców za pomocą klasycznego sposobu wysyłania "personalnego" listu elektronicznego (email) na adresy odbiorców z lokalnej książki adresowej komputera. Do 2010 roku komunikaty wysyłał ówczesny prezes Piotr SP2JMR, od 2010 roku do chwili obecnej administrator portalu PZK.
Wadą tego rozwiązania są: ujawnianie w treści każdego maile'a wszystkich adresów odbiorców, co również implikuje na słabszych komputerach znaczne spowolnienie odczytu listu, logistyczne trudności zdefiniowania precyzyjnie listy adresowej odbiorców i trudności z przenoszeniem zawartości folderu adresowego programu pocztowego na inne komputery.

Od dnia 30.01.2013 r. (KS-5) komunikaty są wysyłane za pośrednictwem predefiniowanej listy dystrybucyjnej założonej na serwerze poczty elektronicznej PZK.
Lista dystrybucyjna ma tą zaletę, że jest niezależna od czynników typu awarii lokalnej sprzętu lub oprogramowania i może być w przypadku nieobecności administratora sterowana przez dowolną upoważnioną osobę odpowiedzialną za wysyłkę komunikatów.

Jeżeli jakieś osoby mają życzenie otrzymywania środowego komunikatu sekretariatu ZG PZK pocztą elektroniczną, to proszę o podanie adresu poczty elektronicznej email na adres administrtora portalu PZK: admin(o)pzk.org.pl. Na ten sam adres administratora należy również zgłaszać wszelkie poprawki adresów email i reklamacje.

Komunikaty są standardowo wysyłane w postaci dwóch załączanych do poczty plików: pdf (Adobe) i doc (Word). Pdf jest nieedytowalny, plik doc edytowalny. Komunikaty można (i należy) wykorzystywać dla informowania członków OT PZK za pośrednictwem lokalnych oddziałowych stron www.

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,337,550 Unikalnych wizyt