PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3736 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
RSS

KS-51. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 19.12.2012
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 

KOMUNIKAT NR 51/2012 z dnia 19.12.2012 r.

 Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów w tym 51. i zarazem ostatnim w tym roku komunikacie sekretariatu ZG PZK. Poniżej najnowsze informacje:

Koleżanki i Koledzy
Coraz mniej dni pozostaje nam do końca 2012 roku. To był rok wielu zmian w naszym krótkofalarskim środowisku, a przede wszystkim w naszej organizacji. Niektóre są wprawdzie jeszcze mało widoczne, ale mam nadzieję, że spełnią w końcu oczekiwania większości członków PZK. Zgodnie z pewnymi założeniami nie powinny one przebiegać drogą rewolucji, lecz drogą ewolucji. Rozumiem, że wielu z nas może być innego zdania i ja to szanuję, ale znane polskie przysłowie mówi, że „co nagle – to po diable”.
Co udało się osiągnąć. Jeżeli uważnie śledzicie bieżące wydarzenia, to wiecie, że jako PZK braliśmy udział w pracach sejmowej podkomisji infrastruktury, podczas których przedstawiliśmy, a później broniliśmy swego stanowiska w sprawie przygotowanych zmian w ustawie Prawo telekomunikacyjne. Robiliśmy to wspólnie z przedstawicielami innych organizacji, skupiających w swoich szeregach krótkofalowców. Nasze wspólne działanie zostało zauważone, a jego dalsza kontynuacja zaowocowała nawiązaniem kontaktów z Senatem RP. Pomimo różniących nas często zdań i opinii, nie mogę w tym przypadku pominąć roli Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Radioamatorskich, którego członkowie dosłownie „wychodzili” zaplanowaną na 12 marca 2013 roku konferencję zorganizowaną przez Senat RP pod hasłem „ Amatorska Służba Radiokomunikacyjna – to nie tylko hobby”. Patronat nad konferencją objął Pan Marszałek Bogdan Borusewicz, a ma ona na celu pokazanie roli jaką odgrywa krótkofalarstwo i ludzie związani z uprawianiem tego hobby w naszym społeczeństwie. Oczywiście i Polski Związek Krótkofalowców dostał do realizacji swoją działkę. Nasi organizacyjni Koledzy będą referentami wielu tematów poruszanych podczas konferencji, prowadziliśmy również rozmowy z przedstawicielami IARU na tematy związane z możliwością ich uczestnictwa w tej konferencji. Ale jakie będą skutki tej konferencji, to pokaże najbliższa przyszłość.
W sprawach organizacyjnych PZK dokonaliśmy dość istotnych zmian w zakresie „sprawowania władzy”. Nastąpiły nowe podziały obowiązków i wynikające z nich uprawnienia dla członków Prezydium. Ten system powoli rozkręca się, ale już można zauważyć pozytywne skutki jego działania. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko już działa w sposób zadawalający. Staramy się systematycznie rozwiązywać powstałe problemy – udało się, szczególnie w ostatnich dniach, dokonać wielu zmian związanych z działalnością Managerów PZK poprzez powołanie nowych ludzi, którzy wyrazili chęć współpracy z Prezydium. Ale jest jeszcze wiele do zrobienia i postaramy się aby założony cel osiągnąć.
Z przykrością muszę stwierdzić, że spada nam wielkość finansów pochodzących z 1% odpisów od podatków, chociaż przekazuje je na nasze konto coraz większa ilość osób. Z wielką przyjemnością podpisywałem ponad 670 listów z podziękowaniami przeznaczonymi dla naszych darczyńców, którym tą drogą jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich członków naszego związku.

Koleżanki i Koledzy !

Za pięć dni czekają nas Święta Bożego Narodzenia, za dwanaście dni Nowy Rok 2013. Z tej okazji wszystkim krótkofalowcom polskim, bez względu na ich przynależność organizacyjną, naszym krótkofalowcom polonusom oraz wszystkim naszym krótkofalarskim przyjaciołom w kraju i poza jego granicami, składam w imieniu własnym, Prezydium i Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców, a także Głównej Komisji Rewizyjnej PZK życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku. Niech spełnią się marzenia i nadzieje, które niosą ze sobą te najbliższe dni.

Jerzy Jakubowski SP7CBG

Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców


1. Po posiedzeniu Prezydium ZG PZK 12.12.12
W prezydium uczestniczyli: Jerzy SP7CBG, Jan SP2JLR, Bogdan SP3IQ, Tadeusz SP9HQJ, Zbyszek SP2JNK, Piotr SP2JMR oraz Henryk SP9FHZ Przewodniczący GKR.
Najważniejsze sprawy oraz uchwały podjęte podczas posiedzenia.

Omówiono bieżącą i przyszłoroczną sytuację finansową PZK. Skarbnik zwrócił uwagę na mniejsze o 69 tys. złotych wpływy w roku 2012, co uniemożliwiło pełną realizację wszystkich zaplanowanych zadań. Projekt budżetu PZK na rok 2013 zostanie wstępnie opracowany w styczniu 2013. W dniu posiedzenia prezydium przedstawienie projektu było nie możliwe, ze względu na trwające negocjacje z "EmiTelem" i nieznajomością kosztów, jakie PZK poniesie z budżetu centralnego na utrzymanie naszych urządzeń na obiektach naszego strategicznego sponsora.

Odwołania i powołania

- Podjęto uchwałę o przyjęciu rezygnacji Grzegorza Siemaka SP3V z funkcji Award Managera PZK. Ustalono, że należy ogłosić konkurs na tę funkcję.
- Odwołano Bogdana Rzedzickiego SP7DRV z funkcji KF Managera i powołano na tę funkcję Marka Kulińskiego SP3AMO.
- Odwołano Pawła Bogubowicza SQ6OXK z funkcji QTH Managera PZK powołując na tę funkcję Grzegorza Krakowiaka SP1THJ.
- W związku z rezygnacją Donaty Gierczyckiej – Zbrożek SP5NHK z funkcji przedstawiciela PZK w Grupie Roboczej R1 IARU ds. Szybkiej Telegrafii (HST), prezydium przyjęło rezygnację powołując jednocześnie na tę funkcję Marka Kluza SP8BVN.
Odznaczenia
Prezydium, w drodze uchwały, nadało Medal im. Braci Odyńców Panu Marcinowi Krawczykowi, Dyrektorowi Delegatury UKE w Rzeszowie – Medal Nr 6.
Prezydium, w drodze uchwały, nadało Medal im. Braci Odyńców Zarządowi przedsiębiorstwa „Emitel” S.A. – Medal Nr 7.

Prezydium, w drodze uchwały, podjęło decyzję o podaniu do publicznej wiadomości o zamiarze nadania Złotej Odznaki Honorowej PZK następującym osobom:
1.    Tadeusz Pamięta – SP9HQJ
2.    Jerzy Napierała – SP9AJT
3.    Józef Gawłowski – SP9CAT
4.    Jerzy Szkudlarz – SP3DJS
5.    Leon Kossobudzki – SP5AFL

Pozostałe sprawy wniesione przez członków prezydium

- Postanowiono poddać pod głosowanie elektroniczne ZG PZK zmiany w Regulaminie Obrotu Kart QSL
- Prezydium zatwierdziło Kalendarz Zawodów na rok 2013
- Omówiono sprawę funkcjonowania Forum Dyskusyjnego na portalu PZK
- Prezes przedstawił nasze działania w parlamencie RP
- Omówiono sprawę jak najszybszej likwidacji OT49
- Omówiono sprawy związane z pokontrolnymi działaniami US Warszawa Praga oraz prezydium ZG PZK w relacjach z Zarządem Praskiego OT PZK (OT37)

Protokół z posiedzenia zostanie w ciągu najbliższych dni opublikowany na portalu PZK w dziale "Download" - protokoły z posiedzeń prezydium.

2. Skrócony spis treści Świata Radio 1/2013

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, zawody, Kalendarz Zawodów Krajowych 2013
TEST: Nowości firmy Elecraft (P3)
PREZENTACJA: President Randy II
ANTENY: Antena screwdriver SP5VR, quiz antenowy
ŁĄCZNOŚĆ: Pomiary WFS i jego znaczenie (cz. 1), podręcznik dla radiooperatorów (recenzja)
RADIO RETRO: Radiostacja SCR-536
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Mój świat radio, Radio Reaktywacja
HOBBY: Płyta główna TRX OMEGA
DIGEST: Układy nadawczo-odbiorcze UKF
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady
RYNEK I GIEŁDA
SPIS TREŚCI ŚR 2012
 
3. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 1/2013

List otwarty Prezesa PZK
Ważne wydarzenia z Żuromina
Bezpieczne karty QSL
Hamfest Friedrichschafen 2012 cz.2
Silent Key's

4. ARISS Polska, podziękowania i życzenia
Koordynator ARISS w Polsce, oraz członkowie Grupa ARISS Polska i ZG PZK serdecznie gratulują tym, którzy w ostatnim czasie wykonali dla uczniów w radioamatorskim paśmie 2m kontakt ARISS z astronautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót MSK lub angielski ISS). Na dzień dzisiejszy dzieci i młodzież z Polski mogła uczestniczyć w 11 kontaktach ARISS (Radiokomunikacja Amatorska na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). Dziękujemy również tym wszystkim którzy w ostatnim roku wykazali chęć zorganizowania u siebie szkolnego kontaktu ARISS. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy czynnie działali jako wolontariusze na rzecz PZK i radiokomunikacji amatorskiej na pokładzie ISS: tłumaczom, wykładowcom, organizatorom imprez oraz wszystkim tym którzy się przyczyniają swoimi działaniami na rzecz ARISS.
Dziękując za owocną współpracę, zapraszamy do dalszej działalności i składamy najszczersze życzenia od serca z okazji Nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życząc wszystkim odpoczynku, stabilizacji i rodzinnej
atmosfery.

Życzenia składają:
ZG PZK,
Koordynator ARISS PZK Armand SP3QFE,
Grupa ARISS Polska przy Stowarzyszeniu Radioamatorów i Krótkofalowców Delta

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

news: ikona_pdf.gif Link do działu download - komunikaty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ













PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

45,902,446 Unikalnych wizyt