PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3421 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-51. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 19.12.2012
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 

KOMUNIKAT NR 51/2012 z dnia 19.12.2012 r.

 Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów w tym 51. i zarazem ostatnim w tym roku komunikacie sekretariatu ZG PZK. Poniżej najnowsze informacje:

Koleżanki i Koledzy
Coraz mniej dni pozostaje nam do końca 2012 roku. To był rok wielu zmian w naszym krótkofalarskim środowisku, a przede wszystkim w naszej organizacji. Niektóre są wprawdzie jeszcze mało widoczne, ale mam nadzieję, że spełnią w końcu oczekiwania większości członków PZK. Zgodnie z pewnymi założeniami nie powinny one przebiegać drogą rewolucji, lecz drogą ewolucji. Rozumiem, że wielu z nas może być innego zdania i ja to szanuję, ale znane polskie przysłowie mówi, że „co nagle – to po diable”.
Co udało się osiągnąć. Jeżeli uważnie śledzicie bieżące wydarzenia, to wiecie, że jako PZK braliśmy udział w pracach sejmowej podkomisji infrastruktury, podczas których przedstawiliśmy, a później broniliśmy swego stanowiska w sprawie przygotowanych zmian w ustawie Prawo telekomunikacyjne. Robiliśmy to wspólnie z przedstawicielami innych organizacji, skupiających w swoich szeregach krótkofalowców. Nasze wspólne działanie zostało zauważone, a jego dalsza kontynuacja zaowocowała nawiązaniem kontaktów z Senatem RP. Pomimo różniących nas często zdań i opinii, nie mogę w tym przypadku pominąć roli Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Radioamatorskich, którego członkowie dosłownie „wychodzili” zaplanowaną na 12 marca 2013 roku konferencję zorganizowaną przez Senat RP pod hasłem „ Amatorska Służba Radiokomunikacyjna – to nie tylko hobby”. Patronat nad konferencją objął Pan Marszałek Bogdan Borusewicz, a ma ona na celu pokazanie roli jaką odgrywa krótkofalarstwo i ludzie związani z uprawianiem tego hobby w naszym społeczeństwie. Oczywiście i Polski Związek Krótkofalowców dostał do realizacji swoją działkę. Nasi organizacyjni Koledzy będą referentami wielu tematów poruszanych podczas konferencji, prowadziliśmy również rozmowy z przedstawicielami IARU na tematy związane z możliwością ich uczestnictwa w tej konferencji. Ale jakie będą skutki tej konferencji, to pokaże najbliższa przyszłość.
W sprawach organizacyjnych PZK dokonaliśmy dość istotnych zmian w zakresie „sprawowania władzy”. Nastąpiły nowe podziały obowiązków i wynikające z nich uprawnienia dla członków Prezydium. Ten system powoli rozkręca się, ale już można zauważyć pozytywne skutki jego działania. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko już działa w sposób zadawalający. Staramy się systematycznie rozwiązywać powstałe problemy – udało się, szczególnie w ostatnich dniach, dokonać wielu zmian związanych z działalnością Managerów PZK poprzez powołanie nowych ludzi, którzy wyrazili chęć współpracy z Prezydium. Ale jest jeszcze wiele do zrobienia i postaramy się aby założony cel osiągnąć.
Z przykrością muszę stwierdzić, że spada nam wielkość finansów pochodzących z 1% odpisów od podatków, chociaż przekazuje je na nasze konto coraz większa ilość osób. Z wielką przyjemnością podpisywałem ponad 670 listów z podziękowaniami przeznaczonymi dla naszych darczyńców, którym tą drogą jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich członków naszego związku.

Koleżanki i Koledzy !

Za pięć dni czekają nas Święta Bożego Narodzenia, za dwanaście dni Nowy Rok 2013. Z tej okazji wszystkim krótkofalowcom polskim, bez względu na ich przynależność organizacyjną, naszym krótkofalowcom polonusom oraz wszystkim naszym krótkofalarskim przyjaciołom w kraju i poza jego granicami, składam w imieniu własnym, Prezydium i Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców, a także Głównej Komisji Rewizyjnej PZK życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku. Niech spełnią się marzenia i nadzieje, które niosą ze sobą te najbliższe dni.

Jerzy Jakubowski SP7CBG

Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców


1. Po posiedzeniu Prezydium ZG PZK 12.12.12
W prezydium uczestniczyli: Jerzy SP7CBG, Jan SP2JLR, Bogdan SP3IQ, Tadeusz SP9HQJ, Zbyszek SP2JNK, Piotr SP2JMR oraz Henryk SP9FHZ Przewodniczący GKR.
Najważniejsze sprawy oraz uchwały podjęte podczas posiedzenia.

Omówiono bieżącą i przyszłoroczną sytuację finansową PZK. Skarbnik zwrócił uwagę na mniejsze o 69 tys. złotych wpływy w roku 2012, co uniemożliwiło pełną realizację wszystkich zaplanowanych zadań. Projekt budżetu PZK na rok 2013 zostanie wstępnie opracowany w styczniu 2013. W dniu posiedzenia prezydium przedstawienie projektu było nie możliwe, ze względu na trwające negocjacje z "EmiTelem" i nieznajomością kosztów, jakie PZK poniesie z budżetu centralnego na utrzymanie naszych urządzeń na obiektach naszego strategicznego sponsora.

Odwołania i powołania

- Podjęto uchwałę o przyjęciu rezygnacji Grzegorza Siemaka SP3V z funkcji Award Managera PZK. Ustalono, że należy ogłosić konkurs na tę funkcję.
- Odwołano Bogdana Rzedzickiego SP7DRV z funkcji KF Managera i powołano na tę funkcję Marka Kulińskiego SP3AMO.
- Odwołano Pawła Bogubowicza SQ6OXK z funkcji QTH Managera PZK powołując na tę funkcję Grzegorza Krakowiaka SP1THJ.
- W związku z rezygnacją Donaty Gierczyckiej – Zbrożek SP5NHK z funkcji przedstawiciela PZK w Grupie Roboczej R1 IARU ds. Szybkiej Telegrafii (HST), prezydium przyjęło rezygnację powołując jednocześnie na tę funkcję Marka Kluza SP8BVN.
Odznaczenia
Prezydium, w drodze uchwały, nadało Medal im. Braci Odyńców Panu Marcinowi Krawczykowi, Dyrektorowi Delegatury UKE w Rzeszowie – Medal Nr 6.
Prezydium, w drodze uchwały, nadało Medal im. Braci Odyńców Zarządowi przedsiębiorstwa „Emitel” S.A. – Medal Nr 7.

Prezydium, w drodze uchwały, podjęło decyzję o podaniu do publicznej wiadomości o zamiarze nadania Złotej Odznaki Honorowej PZK następującym osobom:
1.    Tadeusz Pamięta – SP9HQJ
2.    Jerzy Napierała – SP9AJT
3.    Józef Gawłowski – SP9CAT
4.    Jerzy Szkudlarz – SP3DJS
5.    Leon Kossobudzki – SP5AFL

Pozostałe sprawy wniesione przez członków prezydium

- Postanowiono poddać pod głosowanie elektroniczne ZG PZK zmiany w Regulaminie Obrotu Kart QSL
- Prezydium zatwierdziło Kalendarz Zawodów na rok 2013
- Omówiono sprawę funkcjonowania Forum Dyskusyjnego na portalu PZK
- Prezes przedstawił nasze działania w parlamencie RP
- Omówiono sprawę jak najszybszej likwidacji OT49
- Omówiono sprawy związane z pokontrolnymi działaniami US Warszawa Praga oraz prezydium ZG PZK w relacjach z Zarządem Praskiego OT PZK (OT37)

Protokół z posiedzenia zostanie w ciągu najbliższych dni opublikowany na portalu PZK w dziale "Download" - protokoły z posiedzeń prezydium.

2. Skrócony spis treści Świata Radio 1/2013

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, zawody, Kalendarz Zawodów Krajowych 2013
TEST: Nowości firmy Elecraft (P3)
PREZENTACJA: President Randy II
ANTENY: Antena screwdriver SP5VR, quiz antenowy
ŁĄCZNOŚĆ: Pomiary WFS i jego znaczenie (cz. 1), podręcznik dla radiooperatorów (recenzja)
RADIO RETRO: Radiostacja SCR-536
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Mój świat radio, Radio Reaktywacja
HOBBY: Płyta główna TRX OMEGA
DIGEST: Układy nadawczo-odbiorcze UKF
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady
RYNEK I GIEŁDA
SPIS TREŚCI ŚR 2012
 
3. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 1/2013

List otwarty Prezesa PZK
Ważne wydarzenia z Żuromina
Bezpieczne karty QSL
Hamfest Friedrichschafen 2012 cz.2
Silent Key's

4. ARISS Polska, podziękowania i życzenia
Koordynator ARISS w Polsce, oraz członkowie Grupa ARISS Polska i ZG PZK serdecznie gratulują tym, którzy w ostatnim czasie wykonali dla uczniów w radioamatorskim paśmie 2m kontakt ARISS z astronautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (skrót MSK lub angielski ISS). Na dzień dzisiejszy dzieci i młodzież z Polski mogła uczestniczyć w 11 kontaktach ARISS (Radiokomunikacja Amatorska na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). Dziękujemy również tym wszystkim którzy w ostatnim roku wykazali chęć zorganizowania u siebie szkolnego kontaktu ARISS. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy czynnie działali jako wolontariusze na rzecz PZK i radiokomunikacji amatorskiej na pokładzie ISS: tłumaczom, wykładowcom, organizatorom imprez oraz wszystkim tym którzy się przyczyniają swoimi działaniami na rzecz ARISS.
Dziękując za owocną współpracę, zapraszamy do dalszej działalności i składamy najszczersze życzenia od serca z okazji Nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życząc wszystkim odpoczynku, stabilizacji i rodzinnej
atmosfery.

Życzenia składają:
ZG PZK,
Koordynator ARISS PZK Armand SP3QFE,
Grupa ARISS Polska przy Stowarzyszeniu Radioamatorów i Krótkofalowców Delta

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

news: ikona_pdf.gif Link do działu download - komunikaty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,323,437 Unikalnych wizyt