PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-47. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21.11.2012
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg
 

KOMUNIKAT NR 47/2012 z dnia 21.11.2012 r.

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21. listopada 2012.
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualne informacje:

1. Gratulacje dla Prezesa PSL
. Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK wystosował list gratulacyjny do Pana Janusza Piechocińskiego nowego Prezesa PSL. Pismo będzie dostępne na portalu PZK.
Pan Prezes Janusz Piechociński w ostatnich trzech kadencjach Sejmu RP jako Poseł wspierał rozwój krótkofalarstwa w SP m.in. skutecznie utrudniając rozpowszechnianie się PLC jako źródła Internetu.

2. Forum PZK. Prezydium PZK poszukuje dwóch osób, które podejmą się funkcji moderatorów forum dyskusyjnego PZK. Osoby te powinny orientować się dobrze, na czym polegać będzie ich praca i posiadać umiejętności niezbędne do jej wykonywania. Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 21 grudnia 2012 roku. Jeżeli nie uda się znaleźć kandydatów na dwóch moderatorów w tym terminie, to forum dyskusyjne PZK zostanie zamknięte.

Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK

3. Polski Callbook. Na podstawie uzgodnień przeprowadzonych drogą elektroniczną i otrzymanej deklaracji, do czasu posiedzenia Prezydium PZK, powołuję Kolegę Grzegorza Krakowiaka SP1THJ na p.o. QTH Managera PZK.

Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK

4. ŁOŚ i możliwości budowy bazy sportowo szkoleniowej PZK

W dniu 29 października 2012 otrzymaliśmy pismo z Urzędu Gminy Rudniki (data sporządzenia 20.08.2012) informujące nas o tym, że działka objęta umową użyczenia z maja 2010 r. nie może być przeznaczona pod budowę obiektu trwałego. Działka ta jest przeznaczona Uchwałą Rady Gminy Rudniki z 17.04.2010 jako część terenu przewidzianego pod budowę zespołów elektrowni wiatrowych.
O wpływie pisma zostali natychmiast powiadomieni członkowie prezydium ZG PZK oraz GKR.
W czasie od maja do września 2012 trwała ożywiona korespondencja dotycząca uzyskania pozwolenia na budowę z Gminą Rudniki oraz zgody na celową zbiórkę publiczną z MSW.
Po uzyskaniu informacji telefonicznej o niewykonalności naszego zamiaru prowadzenia inwestycji w gminie Rudniki sprawa z MSW została anulowana pomimo zaawansowania i szczegółowych uzgodnień.
PZK nie poniosło w związku z tym żadnych kosztów rzeczowych poza licznymi telefonami, opłatami pocztowymi oraz kilkunastu godzinami pracy sekretariatu ZG PZK czyli mojej.
Ponadto w czerwcu 2012 odbyło się w sprawie możliwej inwestycji spotkanie w Urzędzie Gminy Rudniki, w którym uczestniczyli Pan Andrzej Pyziak Wójt Gminy Rudniki oraz Piotr SP2JMR wieceprezes PZK.

Piotr SP2JMR

Pismo z Urzędu Gminy zostało upublicznione na portalu PZK przez osobę do tego nieuprawnioną. Wymiana korespondencji w sprawie budowy Ośrodka dotyczyła Urzędu i Prezydium PZK i z punktu widzenia interesów PZK nie powinna być ujawniana przynajmniej do definitywnego zakończenia sprawy. Fakt ujawnienia korespondencji spowodował, że wszystkie podjęte działania i rozmowy, nie mają dalszego sensu. Pomimo wszystko, do czasu, kiedy nie zaczną powstawać na tej ziemi obiekty energetyczne (prawdopodobnie będzie to miało miejsce w latach 2014 - 2020 – projekt z dofinansowaniem unijnym), nasza impreza i ewentualny wakacyjny pobyt na tym terenie nie są zagrożone. Istnieje również szansa, na dogadanie się w sprawie użyczenia tego terenu z późniejszym użytkownikiem, ale tylko w celu organizowania ŁOS-ia. Przypominam jednocześnie, że umowa dotyczyła użyczenia a nie dzierżawy, a to stanowi sporą różnicę w ewentualnych prawach dla użytkownika.
 
Cała ta historia uczy nas, że niestety, ale sami sobie strzelamy często "w kolano". Chęć "pokazania się wśród kolegów", zaimponowania (?) otoczeniu, sprawia, że do głosu dochodzi nasza głupota - myślę, że za to sformułowanie nikt nie poda mnie do Sądu. Zaczynamy działać przeciwko sobie, a inni Koledzy doświadczeni w takich spawach, po prostu sobie odpuszczają. Wiele spraw, które można by z pozytywnym skutkiem dla PZK załatwić niestety przepada. I nad takim postępowaniem należy się zastanowić.
 
Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK

5. OPP dla PZK
Zestawienie środków przysługujących do wykorzystania przez poszczególne OT jak co roku będzie przedmiotem publikacji po 30 listopada br. W chwili obecnej trwają uzgodnienia i korekty kwot znajdujących się na zestawieniu zbiorczym otrzymanym z US 1 w Warszawie.

6. Polska ekspedycja do Mauretanii (Islamska Republika Mauretanii) 5T0SP
W okresie 24.11. – 10.12.2012 będzie pracowała polska ekspedycja z Mauretanii.
Skład ekspedycji: SP2EBG, SP3CYY, SP3GEM, SP6EQZ, SP6FXY, SP6IXF, 5T0JL.
To doświadczona ekipa operatorska, która w przeszłości brała już udział w innych ekspedycjach. Kierownikiem wyprawy jest Włodek SP6EQZ.
4 listopada odbyło się drugie spotkanie zespołu ekspedycyjnego 5T0SP.
Spotkanie odbyło się w gościnie u Janusza SP6IXF. Dyskutowano na temat wielu istotnych spraw związanych z wyprawą: anteny, transceivery, akcesoria i nad bardzo ważną sprawą jak rozdzielić bagaż pomiędzy członków wyprawy.
W końcowej fazie spotkania brał udział Przemek SP7VC, który zawitał do SP6IXF-a w powrotnej drodze z rajdu po Europie.
Sponsorami wyprawy są: PZK, OT-73, SP DX Club, Team PJ7PT, SPID Antena Rotators, Nippon Dx Assosiation, UK Six Metre Group.
Na dzień dzisiejszy (21.11.2012) 26 polskich krótkofalowców znajduje się na liście indywidualnych sponsorów wyprawy, w tym 13 członków OT-73. Jest wielu sponsorów, którzy nie życzyli sobie ujawniania ich znaków. Ekipa składa wielkie podziękowania za wszystkie wpłaty wspierające przedsięwzięcie. (Lista sponsorów na stronie WWW wyprawy).
Adres internetowy strony wyprawy: http://5t0sp.dxing.pl/

Dzięki dodatkowym staraniom udzielone zostało pozwolenie na pracę również w paśmie 6m.
Ekipa wylatuje w najbliższą sobotę rano o 7.10 z Berlina aby po przesiadce w Paryżu około godz. 16.00 wylądować na lotnisku stolicy kraju Nouakchott.

Wczoraj okazało się, iż tym samym samolotem będzie powracał do kraju, po długotrwałym leczeniu w Paryżu, Prezydent Mauretanii, który będzie entuzjastycznie witany przez kilkuset tysięczne tłumy rodaków. (Według relacji Jeana 5T0JL czegoś takiego w życiu jeszcze nie widzieliśmy)
Utrudni to bardzo przylot i dojazd do miejsca zakwaterowania. Wszyscy członkowie ekipy 5T0SP przeszli pomyślnie weryfikację służb bezpieczeństwa o braku zagrożenia dla prezydenta.

Prawdopodobnie późnym wieczorem zostanie uruchomiona co najmniej jedna stacja, a w ciągu niedzieli pozostałe 3 (w tym jedna wyłącznie w paśmie 6 m z uruchomionym non stop Baconem).
Dodatkowo z innej lokalizacji pracował będzie pod znakiem wyprawy jej siódmy członek Jean 5T0JL.
Jest duże prawdopodobieństwo, iż wszystkie QSOs będą wprowadzane on-line do logu wyprawy na stronie Club Logu.

 
5t0sp meeting
Zdjęcie ze spotkania członków wyprawy do Mauretanii 5T0SP w dniu 4.11.2012 r.

Pomoc Jeana 5T0JL w uzyskaniu licencji, organizacji zakwaterowania i sprawach logistycznych jest nieoceniona. Ekipa jest mu niezmiernie wdzięczna.

Na podstawie informacji uzyskanych od SP6EQZ opracował SP5ELA

7. EmCom w UKE
W dniu 22 listopada br. w ramach szkolenia obronnego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej przeprowadzone zostaną zajęcia dla pracowników UKE pod nazwą:
 "Działania i współdziałania krajowej służby radiokomunikacyjnej amatorskiej w stanach gotowości obronnej państwa i sytuacjach kryzysowych na terenie RP" [prowadzący: Tomasz Ciepielowski SP5CCC]

Info. Tomasz SP5NVX

8. EmCom
Uprzejmie proszę o informację dotyczącą wstępnej deklaracji udziału poszczególnych amatorskich sieci ratunkowych, OT PZK oraz klubów w planowanych na styczeń/luty 2013 ćwiczeniach łączności kryzysowej "ŚNIEŻYCA 2013". Powyższe informacje będą pomocne przy opracowaniu szczegółowego programu ćwiczeń.
 
Podstawowymi elementami ćwiczeń będą równoległe:
1. Ćwiczenia lokalne UKF, koordynowane przez poszczególne stacje sztabowe amatorskich sieci ratunkowych, OT PZK oraz klubów.
2. Wymiana informacji na KF pomiędzy stacjami sztabowymi poszczególnych amatorskich sieci ratunkowych, OT PZK oraz klubów, oparta na wcześniej ustalonym scenariuszu, zakładającym różne zdarzenia kryzysowe w poszczególnych częściach kraju.

Wstępne informacje o udziale proszę przesłać możliwie szybko. Z przyjemnością też przyjmowane będą propozycje oraz pomysły dotyczące przebiegu ćwiczeń. Jednak do przedłożenia wstępnego ich scenariusza potrzebna jest wstępna wiedza na temat ilości uczestniczących stacji sztabowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy!
 Na dzień 15.11.2012 r. wstępną deklarację udziału w ćwiczeniach "ŚNIEŻYCA 2013" zgłosiły:

1. Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa
2. Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
3. Sieć Pomorskiego OT PZK
4. Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności - Częstochowa
5. HKŁ "Wilda" SP3ZAC - Poznań
6. Mazowiecka Amatorska Siec Ratunkowa

Z pozdrowieniami,
Rafał Wolanowski SQ6IYR
Koordynator Łączności Kryzysowej PZK

9. Nowa grupa łączności ratunkowej

W planach jest utworzenie grupy Ratunkowo Łącznościowej na bazie OSR w okolicach Kwidzyna.
Zapraszam osoby z okolic (ale i nie tylko okolic) które mają zapędy ratownicze no i oczywiście radiowe - oraz chęć działań w terenie do kontaktu ze mną na adres prywatny.

Leszek Kowalski SP9MLI

10. Skrócony spis treści Świata Radio 12/2012

AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Tecsun PL-660 w praktyce
ŁĄCZNOŚĆ: O sygnałach bez całek
RADIO RETRO: Odbiornik National SW-3
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Jaka jest przyszłość PZK
HOBBY: Konkurs PUK rozstrzygnięty, Transceiver Kacper
DIGEST: Nietypowe rozwiązania radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA
 
11. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 12/2012
Refleksje Prezesa PZK
Relacja ze spotkań podczas Ham Festu 2012 część 1
Turecki projekt w ramach EmCom
Silent Key's

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

news: ikona_pdf.gif Link do działu download "komunikaty"


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,221,200 Unikalnych wizyt