PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

KS-46. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 14.11.2012
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg
 
KOMUNIKAT NR 46/2012 z dnia 14.11.2012

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualności.

1. List otwarty Prezesa PZK
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
W ostatnim czasie nasiliły się prośby ze strony Zarządów Oddziałów, Klubów jak i indywidualnych członków naszej organizacji o wystąpienie do Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie przydziału sprzętu łączności pochodzącego z tzw. demobilu. Prezydium PZK w odpowiednim czasie występuje o przydziały takiego sprzętu i czasami nawet udaje się go pozyskać. Zasadniczo takie wystąpienie to najprostsza sprawa.
Komplikacje zaczynają się w chwili, kiedy MON podstawia nam sprzęt do odbioru, albowiem nie wszyscy, którzy wcześniej wystąpili o jego przydział zdają sobie sprawę, że jego odbiór niesie za sobą koszt od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przekazany decyzją MON oczekiwany przez nas sprzęt, a najczęściej są to samochody, na których zainstalowane są radiostacje, jest niemobilny i trzeba odebrać go z miejsca podstawienia używając do tego celu przyczepy niskopodłogowej. Ale to nie koniec kłopotów.
Taki sprzęt, jeżeli ma być aktywnie wykorzystywany trzeba zarejestrować, a później co rok dokonać przeglądów, konserwować, opłacić ubezpieczenie, zapłacić za paliwo itp. Te koszty musi w całości ponosić dysponent sprzętu, nie ma co liczyć na jakiekolwiek dopłaty z budżetu centralnego PZK. Dlatego istotną rzeczą jest, aby przed jakimkolwiek wystąpieniem do Prezydium w sprawie sprzętu, dokładnie przemyśleć sprawę w jaki sposób i z jakich środków finansować jego eksploatację lub dalsze wykorzystanie.

Jest jeszcze jedna sprawa – sprawa dofinansowania z budżetu centralnego akcji i zakupów sprzętu przez jednostki organizacyjne PZK bądź też zorganizowane grupy członków PZK. Do Skarbnika PZK, do mojej i Prezydium wiadomości, wpływa sporo wniosków o dofinansowanie imprez, konkursów, zawodów, które są organizowane przez Oddziały bądź Kluby i te wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności. Jest rzeczą zrozumiałą, że podstawę finansowania takich imprez stanowią środki własne ze składek czy odpisów 1 procentowych lub otrzymane od sponsorów, a środki z budżetu centralnego są jedynie uzupełnieniem brakujących finansów. Oczywiście są również możliwości dofinansowania zakupów sprzętu, ale i w tym przypadku występujący o dofinansowanie musi we własnym zakresie dysponować odpowiednią wielkością środków finansowych. Nie może występować taka sytuacja, kiedy o dotację na zakup sprzętu występuje Klub, bez wiedzy i konsultacji z macierzystym Oddziałem i w dodatku przedstawia Prezydium tzw. pobożną listę życzeń opiewających na dofinansowanie w wysokości kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Żeby spełnić takie marzenia PZK powinno dysponować wówczas budżetem o wielkości wielu milionów złotych.
Wszystkich, którzy teraz i w przyszłości chcą otrzymywać dotacje, czy też uzyskać pozyskany z MON czy też innych instytucji sprzęt, proszę o przemyślane podejmowanie decyzji.

Jednocześnie proszę wszystkich Prezesów Zarządów Oddziałów o bieżącą kontrolę środków finansowych powstałych z 1 % odpisu podatkowego i nie przekraczanie ich limitów. Prezydium nie będzie płaciło faktur w przypadku jego przekroczenia.

Jerzy Jakubowski SP7CBG
Prezes PZK


2. SP2JNK - Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju
Zbigniew Mądrzyński SP2JNK zastępca Prezesa PZK ds. Sportu odznaczony został przez Ministra Obrony Narodowej Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju za całokształt działalności w sportach obronnych. Zbyszek od wielu lat bardzo intensywnie działa w organizacji i rozliczaniu zawodów krótkofalarskich, a także w amatorskiej radiolokacji sportowej oraz w HST.
Serdecznie gratulujemy.
Za prezydium SP2JMR

3. SP9KDA i zarządzanie kryzysowe

W ramach bardzo dobrych relacji i znakomitej współpracy ze Starostwem Powiatowym członkowie klubu SP9KDA z Olesna zamontowali antenę UKF na budynku, w którym siedzibę ma Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ratownictwa i Zdrowia Starostwa Powiatowego. Do tego czasu żeby nawiązać łączność w sprawach kryzysowych trzeba było przejść do oddalonego o kilka ulic Centrum Zarządzania Kryzysowego, obecnie jest możliwość prowadzenia rozmów bezpośrednio z biura Wydziału, co może okazać się bardzo istotnym dla sprawności całego systemu. Sprawdzono łączność ze wszystkimi gminami powiatu Oleskiego i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Wszyscy potwierdzili dobrą słyszalność, a krótkofalowcy swoją fachowość w dziedzinie radiokomunikacji. Wszystkim klubom w SP polecamy tego typu działania, a Olesno i SP9KDA niech stanowią wzór do naśladownictwa. (SP2JMR)

4. Monitoring IARU MS - Komunikat
Rosyjscy taksówkarze znowu pracują w paśmie 21 MHz.
Ostatni Biuletyn IARU MS informuje o nielegalnej pracy taksówkarzy na terenie Moskwy na częstotliwości 21404,2 kHz FM przez cały dzień i codziennie. Jest prośba ze strony IARU MS o używanie tej częstotliwości przez krótkofalowców możliwie przez cały czas i bez przerw. Informację podał DK2OM.
P.o. KF Manager PZK
Marek SP3AMO

5. XV Zjazd Techniczny UKF

W związku z zapytaniami w sprawie kosztu Zjazdu, podaję koszty pobytu 3-dniowego, stan na 30.10.2012r.
Dzieci do 15 lat - 240zł
Osoby towarzyszące - 290zł
Krótkofalowcy - 300zł
W koszcie hotel, wyżywienie, ognisko, zdjęcie, znaczek zjazdowy....
Ww. koszt nie powinien ulec zmianie w 2013 r. Aktualny koszt Zjazdu i konto, na które należy wpłacać środki za udział w Zjeździe, organizator zjazdu poda do 31 marca 2013 r.
Staszek SP6MLK

SP3BHI s.k.
Z przykrością informuję, że w dniu 10.11.2012 r. niespodziewanie odszedł od nas Kolega Ignacy - SP3BHI.
Wspaniały Przyjaciel i Kolega. Wieloletni członek PZK oraz OT 27.
Pozostanie w naszej pamięci.
Pogrzeb odbył się 13.11.2012 na cmentarzu komunalnym w Jarocinie.
Krzysztof SP3FYX

SP7ZX s.k.
W dniu dzisiejszym tj. 14.11.12 po ciężkiej chorobie odszedł od nas do "krainy wiecznych DX-ów" Wojciech Moraczewski SP7ZX. Aktywny krótkofalowiec, głównie telegrafista i do niedawna także aktywny społecznie, członek PZK w OT24, członek Klubu Seniorów PZK czyli SPOTC. Wraz z Nim skończył się pewien ważny rozdział skierniewickiego krótkofalarstwa.
Cześć Jego pamięci.
Piotr SP2JMR

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

news: ikona_pdf.gif Link do działu download - komunikaty 2012
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,487,956 Unikalnych wizyt