PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 15
Użytkowników online: 0
RSS

KS-42. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 17.10.2012
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg
 

KOMUNIKAT NR 42/2012 z dnia 17.10.2012

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualności.

1.  Porozumienie Fundacja Copernicus Project - PZK
W dniu wczorajszym tj. 16.10.2012 w sekretariacie ZG PZK odbyło się parafowanie porozumienia pomiędzy Fundacją Copernicus Project i PZK. Ze strony Fundacji porozumienie podpisał Maciej Jakimiec SP2SGF Prezes C.P. Ze strony PZK porozumienie podpisze Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK.
Fundacja Copernicus Project jest znana większości krótkofalowców SP przede wszystkim ze startów balonów z przemiennikiem SR0FLY. Od samego początku swego powstania jeszcze jako stowarzyszenie zwykłe Copernicus Project ściśle współpracuje z PZK. W tym roku współpraca ta ma jeszcze ciekawszy wymiar, a mianowicie balon wraz z kapsułą stanowił jedną z głównych atrakcji ogólnopolskiego spotkania krótkofalowców ŁOŚ 2012. Również i w 2013 roku przewidujemy start balonu w ramach ŁOŚ 2013.
To kolejny podmiot zrzeszający krótkofalowców, z którym PZK posiada stosowne porozumienie o współpracy i wzajemnej reprezentacji.

2. Skrócony spis treści Świata Radio 11/2012
AKTUALNOŚCI: wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, zawody
TEST: odbiornik SDR dla każdego
PREZENTACJA: antenowe zestawy edukacyjne, testery systemów DMR
ŁĄCZNOŚĆ: MSPO 2012 cz. 1
RADIO RETRO: odbiornik KW-M
ŚWIAT KF/UKF: z życia klubów i oddziałów PZK
WYWIAD: Bydgoskie Spotkania Mikrofalowe
HOBBY: transwerter 70 MHz OZ2M
DIGEST: lampowe urządzenia radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: porady, listy
RYNEK I GIEŁDA

3. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 11/2012
Informacje o działalności PZK w kontaktach z władzami centralnymi.
Informacje prezydium ZG PZK
Reportaż ze spotkania "Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2012"
Zjazd SPDXC
Unikatowy materiał z "Nocy Naukowców"

4. "Setka" z SP9YFF
Zapraszamy w terminie od 19 - 21 października 2012 do nawiązania QSO ze stacją SP9YFF/7.
Będzie to jubileuszowa setna aktywność Radioklubu z kolejnego obszaru SPFF - dodatkowo "new one".
Każde QSO zostanie potwierdzone certyfikatem, który zostanie wydany bezpłatnie i przesłany korespondentom droga elektroniczną wg adresu e-mail na qrz.com.
Aktywność powiązana jest ze spotkaniem integracyjnym członków i sympatyków SRG SP9YFF.
Do tej pory SRG SP9YFF aktywował 99 unikalnych obszarów SPFF , 3 obserwatoria astronomiczne (WAO) oraz jeden obiekt w programie WZOO.

Strona internetowa związana z tą aktywnością dostępna jest z linku strony www.sp9yff.pl
VY73/44 SRG SP9YFF Team
Info: sp9upk :)

5. SP9FKQ Honor Roll. Z największą przyjemnością informuję, że Józef SP9FKQ jako trzeci w Polsce zdobył DXCC Honor Roll - Digital ze stanem 331 aktualnych podmiotów.
Ogółem Józef posiada zweryfikowane połączenia z 334 podmiotami z listy DXCC. Aktualnych posiadaczy HR Digital jest tylko 119 na świecie, w tym aż 3 Polaków.
Tym większy jest sukces Józka SP9FKQ.
 
Serdecznie gratuluję. Leszek SP6CIK

6. Informacje ARISS.
W Środę, 19 września 2012 o 9:13 czasu w Polsce, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (skrót: ZST) w Kole, Polska ustanowili kontakt ARISS z astronautą Akihiko Hoshide, KE5DNI będącym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK ang. ISS). Astronauta Aki Hoshide używał znaku wywoławczego MSK: OR4ISS. Był to bezpośredni kontakt radiowy przeprowadzony przez stacje radioamatorską SP3PGZ, zlokalizowaną w szkole.
Koło jest 650-letnim, małym miastem położonym w centralnej Polsce. Zespól Szkol Technicznych (ZST) w Kole jest nowoczesną dynamiczną i stale rozwijającą się szkołą z ponad 60 letnią tradycją oraz wykwalifikowaną kadrą. Jest to jedna z największych szkół w tym regionie. Obecnie naucza ponad tysiąc uczniów w wieku pomiędzy 16 a 20 lat.
Kolski Klub Krótkofalowców SP3PGZ rozpoczął swoją działalność w 1976 i od tego czasu pozostaje aktywny na wielu pasmach radiowych. Głównymi celami klubu są promocja krótkofalarstwa jako hobby dla młodych ludzi, współpraca w organizowaniu lokalnych imprez oraz udział w zawodach. Teraz członkowie klubu wykonali szkolny kontakt ARISS.
Kontakt miał miejsce w Centrum Informacji w szkole, gdzie było obecnych ok. 30 gości oraz pracowników mediów uczestniczących w wydarzeniu ARISS. Przed kontaktem, gospodarz wydarzenia dr Armand Budzianowski i uczniowie Konrad Kustosik i Mateusz Karulak zaprezentowali gościom i mediom szczegóły dotyczące ARISS oraz przygotowań uczniów do kontaktu przy wykorzystaniu radiokomunikacji amatorskiej z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.
Połączenie pomiędzy stacjami OR4ISS i SP3PGZ nastąpiło dokładnie o godzinie 9:13 czasu lokalnego. Grzegorz Walichnowski SP3CSD, operator radiostacji w czasie kontaktu, wymienił pozdrowienia powitalne z astronautą Akihiko Hoshide KE5DNI. Używając radiostacji VHF w Module Serwisowym MSK, Aki odpowiedział 18 pytań zadanych przez uczniów. Na zakończenie kontaktu, uczniowie dedykowali to wydarzenie pamięci tych wszystkich dzielnych mężczyzn i kobiet, takich jak Jurij Gagarin, Neil Armstrong i Sally Ride i dla wszystkich członków załogi MSK, którzy starają się i wypełnią ludzkie marzenia o podboju wszechświata.
Wydarzenie to zostało zrelacjonowane przez kilka stacji telewizyjnych i inne media. Na dwie minuty przerwano program telewizyjny na antenie TVN24, a początek łączności był transmitowany na żywo w ogólnoświatowej polskojęzycznej telewizji TVN24.
Odpowiedzi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na 145.800 MHz FM były głośne i wyraźne. Sygnał radiowy ze szkoły do MSK był retransmitowany na 438.800 MHz FM, na lokalnym przemienniku radioamatorskim położonym w lokatorze JO92hf.
Link do dźwięku: http://ariss.pzk.org.pl/SP/EU208/audio
Link do filmu: http://ariss.pzk.org.pl/SP/EU208/movie
Link do mediów: http://ariss.pzk.org.pl/SP/EU208/links
Na stronie http://pzk.org.pl, opublikowany jest przetłumaczony na język polski Biuletyn Nowości ARISS.
Gratulacje dla uczniów i pracowników ZST oraz zespołu klubu należącego do 27OT PZK: SP3PGZ, a dla Armanda SP3QFE, bez którego nic w ramach ARISS w SP nic się nie dzieje, przede wszystkim.
Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

7. II Ogólnopolska Konferencja ARISS
Przypominamy o zbliżającej się w najbliższy weekend 20 X 2012 roku konferencji ARISS. Jest to doskonałe miejsce, gdzie będzie można spotkać osoby zaangażowane w realizację projektu wykonania telekonferencji zrealizowanej za pomocą radiokomunikacji amatorskiej z poruszającą się po orbicie okołoziemskiej Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Informacje na temat konferencji są dostępne na stronie http://ariss.pzk.org.pl. Jednocześnie przypominamy iż na konferencji będą przyjmowane przez koordynatora propozycje na miejsce i organizatorów III Konferencji ARISS w weekend 19 X 2013 roku.
Koordynator ARISS Polska
Armand Budzianowski, SP3QFE 


SP3MFC S.K.
Z żalem zawiadamiamy iż w dniu 16.10.2012 po ciężkiej chorobie odszedł nasz Kolega Kazimierz Janucik SP3MFC. Wychowawca wielu pokoleń krótkofalowców, organizator wielu spotkań krótkofalarskich, wieloletni Prezes Klubu SP3KLZ, instruktor harcerski, działacz PZK i LOK. Odznaczony OH PZK. Na podstawie uchwały prezydium ZG PZK ogłoszono o zamiarze nadania śp. Kazimierzowi SP3MFC Złotej Odznaki Honorowej PZK.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 19-10-2012r. o godz.11:00 w Kościele Garnizonowym w Pile przy ulicy Podchorążych 17, pogrzeb o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Motylewskiej

Cześć Jego Pamięci!
Michał SP3VBF Prezes ON PZK

SP3BLG S.K.
Dzisiejszej nocy (16.10.2012) przestał nadawać SP3BLG Jan Dąbrowski z Międzyrzecza woj lubuskie. Członek SP DX Clubu z numerem 130.
Cześć Jego pamięci!

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 18 października o godz. 11.15 na cmentarzu w Świebodzinie woj. lubuskie
Publikacja: SP5ELA na podstawie listu Joanny Korba

Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,709,909 Unikalnych wizyt