PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Sid May ET3SID - Prezes EARS - Silent Key
Opcje newsa
IARU R1 NEWSZe smutkiem informuję, że Kol. Sid T. May, ET3SID / AB3OZ / G4CTQ, Prezes Związku Krótkofalowców Etiopii (ang. Ethiopian Amateur Radio Society / EARS) odszedł na zawsze we wtorek 25 września 2012. Kolega Sid, inżynier elektryk, założył w 1993 roku pierwszy w Etiopii klub krótkofalarski. Stacja klubowa ET3AA miała w różnych okresach czasu siedzibę w wielu szkołach podstawowych - ku ogólnemu zadowoleniu, zanim uzyskała najlepszą lokalizację na Uniwersytecie w Addis Abebie, w Instytucie Technologii. Sid przez ponad 15 lat prowadził szkolenia krótkofalarskie dla etiopskich studentów. Sid wiele razy prowadził postępowania egzaminacyjne RSGB / ARRL, doprowadzając tym samym do złożenia egzaminu z wynikiem pozytywnym przez ponad 120 studentów-kursantów.

Sid wniósł również niewymierny wkład w rozwój Instytutu Technologii w Adis Abebie, a zwłaszcza Wydziału Elektrycznego. To on uaktywnił setki ambitnych krótkofalowców oraz inżynierów, którzy zawsze będą inspirowani przez jego pokorę i zmysł koncepcyjny.

Sid spędził, jak zwykle, cały dzień w klubie ET3AA, a wszystko stało się później w nocy, kiedy to wrócił do domu. Sid miał problemy zdrowotne i planował wkrótce ponowny przyjazd do Wielkiej Brytanii, na wizytę u lekarza. Był nauczycielem, mentorem i ojcem dla nas wszystkich w klubie ET3AA. Czujemy się bardzo zasmuceni tą otrzymaną wiadomością i składamy nasze kondolencje Jego rodzinie - wraz z wyrażeniem życzenia, aby Jego dusza spoczywała w pokoju.

Informacja uzupełniająca: ze strony Polskiego Związku Krótkofalowców również zostały wystosowane kondolencje.Adres informacji źródłowej:
http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1052:sid-may-et3sid-silent-key&catid=1:latest-news&Itemid=50

Autor informacji: Hailemelekot Negussie, AB3OX oraz EARS

Publikacja informacji: Dennis Green, ZS4BS - Sekretarz Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,451,304 Unikalnych wizyt