PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Radioreaktywacja - program edukacyjny dla najmłodszych
Opcje newsa
RadioreaktywacjaKoleżanki i Koledzy z Oddziałów Terenowych PZK, klubów oraz niezrzeszeni. Pragnę zwrócić Waszą uwagę na misję, której podjął się zespół ludzi dobrej woli działający pod hasłem RadioReaktywacja. Grupa ta dobrowolnie realizuje program edukacyjny propagujący kulturę techniczną i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Twórcy programu tak mówią o swoim dziele: „Reaktywacja jest służbą środowiska radioamatorów mającą na celu przekazanie młodszym pokoleniom swojej pasji i fascynacji radiotechniką.

Reaktywacja jest ogólnopolskim darmowym programem lekcyjnym skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów. Reaktywacja w założeniu ma być również ruchem aktywizującym środowisko krótkofalowców w Polsce do działania na rzecz współpracy z nowymi pokoleniami.”
Obszernie program RadioReaktywacji przedstawiony jest na stronie internetowej www.reaktywacja.org.pl. Poświęcono mu też artykuł w numerze 9/2012 miesięcznika Świat Radio.

Koledzy i Koleżanki Krótkofalowcy. W imieniu Polskiego Związku Krótkofalowców serdecznie proszę o gruntowne zapoznanie się z ofertą programu RadioReaktywacja. Jego znamienną cechą jest otwartość.

Każde środowisko krótkofalarskie w Polsce może skorzystać z pomysłów, doświadczeń, konspektów i zorganizować na swoim terenie lekcje otwarte dla dzieci, przybliżające w sposób przystępny tematykę od podstaw elektromagnetyzmu do czystego krótkofalarstwa. Koledzy z RadioReaktywacji pokazują jak to robić i czekają na wolontariuszy w terenie.

Polski Związek Krótkofalowców jest stroną wspierającą misję i poszukuje środowisk (oddziałów terenowych, klubów, osób) zainteresowanych współpracą w przeprowadzaniu lekcji otwartych według programu RadioReaktywacja. Cele nasze są zbieżne, sprowadzają się do znalezienia skutecznych sposobów na dotarcie z krótkofalarstwem do młodych pokoleń. W przeciwnym razie grozi nam stały wzrost średniej wiekowej HAMs…

Pokrewne  ruchy i inicjatywy w SP to między innymi akcje szkoleniowe Klubu SP6PZG i Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej w Świdnicy,  program szkoleniowy SQ5ABG i SP5HEN „Profilaktyka a krótkofalarstwo” i inne.
Wolontariuszom, twórcom i realizatorom programów gratulujemy i życzymy sukcesów ! Liczymy na szerokie wsparcie w terenie.

W imieniu ZG PZK VY 73!
Jerzy Gomoliszewski SP3SLU
Zastępca Prezesa PZK ds. młodzieży i szkolenia

* List  otwarty Zespołu Radioreaktywacja

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,224,389 Unikalnych wizyt