PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Gorzowskie Spotkania krótkofalowców - II edycja
Opcje newsa
Z kraju

Gorzowskie Spotkania krótkofalowców - II edycja

12 maja 2012 r. w sobotę odbyła się druga edycja Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców. Tegoroczna impreza została włączona w obchody dziesięciolecia gorzowskiego Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnego "Słowianka". Patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp.

gsk

W sumie w imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Na liście obecności odnotowaliśmy 77 krótkofalowców, którzy przybyli do nas z rodzinami oraz grono sympatyków radioamatorstwa. Goście zjechali się z różnych stron począwszy od województwa Zachodniopomorskiego, poprzez Lubuskie, Wielkopolskie, aż po stolicę Dolnego Śląska. Przyjechali także koledzy z Niemiec.
W programie drugiej edycji GSK pojawiło się wiele nowości. Odbyły się trzy prelekcje: pierwsza na temat działalności DARC (organizacji zrzeszającej krótkofalowców w Niemczech), którą poprowadził Michael Hahn, DL7UGN (z tłumaczem), kolejna na temat "Wyłączenia emisji analogowej programów telewizyjnych na obszarze woj. Lubuskiego" - poprowadził Michał Półtorak SP3MP - Dyrektor Delegatury UKE oraz relacja z Sint Maarten, polskiej DXpedycji PJ7PT, którą przedstawił uczestnik wyprawy Czesław Dubicki, SP3HLM. W trakcie Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców odbywały się m.in. pokazy urządzeń zbudowanych w technologii SDR, pokazy systemu APRS będącego amatorskim systemem pozycjonowania stacji i praktyczne łączności z wykorzystaniem systemu EchoLink, obejmującym swoim zasięgiem wszystkie kontynenty.
Ciekawym elementem Spotkań była giełda oraz stoiska oferujące asortyment tematycznie związany z elektroniką i radioamatorstwem, w tym stoisko wydawnicze firmy AVT z czasopismami i książkami. Dodatkową atrakcją była prezentacja fabrycznych transceiverów, którym można było przyjrzeć się z bardzo bliska, dotknąć i porozmawiać z właścicielami. Podobnie jak w roku ubiegłym można było zapoznać się z technologią telewizyjnej transmisji satelitarnej i dowiedzieć się jak zbudowany jest wóz satelitarny Telewizji Polskiej.
Niewątpliwie największym hitem okazała się miniLoteria, czyli loteria fantowa, która do ostatnich chwil trzymała wszystkich w napięciu podczas oczekiwania na ewentualną wygraną. Dzięki hojności sponsorów udało się rozlosować wiele nagród, które wywoływały uśmiechy na twarzach szczęśliwców.
W czasie spotkań pracowały stacje KF i UKF pod okolicznościowym znakiem SN10SLO.

Link do materiału video:

http://www.youtube.com/watch?v=arSycPnadLU

Info: Mieczysław SP3CMX
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,431,532 Unikalnych wizyt