PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-31. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 1.08.2012r.
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
KOMUNIKAT NR  KS-31/2012

Komunikat wakacyjny sekretariatu ZG PZK z dnia 1 sierpnia 2012r.
Witam wszystkich odbiorców naszych wakacyjnych komunikatów. A oto aktualności.

1. Konsultacje społeczne w sprawie wewnętrznej informacji pomocnej  w procesie stwierdzenia nieważności wadliwych decyzji wydanych z rażącym naruszeniem prawa w sprawach dotyczących pozwoleń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.

W dniu 31 sierpnia 2012 do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Polski Związek Krótkofalowców skierował pismo następującej treści:

„Wobec konsultacji społecznych prowadzonych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie wewnętrznej informacji pomocnej w procesie stwierdzenia nieważności wadliwych decyzji wydanych z rażącym naruszeniem prawa w sprawach dotyczących pozwoleń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej w imieniu Polskiego Związku Krótkofalowców stwierdzam:

1.    po dokonaniu analizy sytuacji dotyczącej pozwoleń radiowych klubów naszej organizacji uważamy, że sprawa nieprawidłowości w wydanych pozwoleniach praktycznie nie dotyczy pozwoleń, których Polski Związek Krótkofalowców był wnioskodawcą, albowiem w latach 2010-2011 dokonaliśmy wymiany pozwoleń na aktualne, zgodne z obowiązującymi przepisami.

2.    brakuje nam jednak podstawowych danych, jakimi kryteriami kierował się urząd przy stwierdzeniu istnienia nieprawidłowości a także, jakimi będzie się dalej kierował, nie daje to nam możliwości jasnego określenia czy pozwolenia, jakimi dysponują kluby naszej organizacji mogą być uznane za nieprawidłowe – według nas są one prawidłowe i nie posiadają wad,

3.    oceniając sam dokument „Wewnętrzna informacja pomocna w procesie stwierdzenia nieważności wadliwych decyzji wydanych z rażącym naruszeniem prawa w sprawach dotyczących pozwoleń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej” można uznać, że może on budzić wątpliwości, co do intencji urzędu i sposobu przeprowadzenia procedur usunięcia ewentualnych wad prawnych.

W związku z tym mając na uwadze interes Polskiego Związku Krótkofalowców, ale również innych organizacji radioamatorskich, których celem jest rozwój Służby Radiokomunikacyjnej Amatorskiej, przede wszystkim poprzez działalność klubów radioamatorskich i związanych z nimi stacji, na które uzyskiwane są pozwolenia radiowe, uzasadnionym jest, aby działania Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zakresie wycofywania wadliwie wydanych pozwoleń i zastępowania ich prawidłowo wydanymi pozwoleniami odbywało się w sposób jak najmniej dotkliwy i zabezpieczało interes podmiotów, których pozwolenia będą wymieniane.  Według nas należy uznać, że choć procedura może nie dotyczyć Polskiego Związku Krótkofalowców to jednak nasza organizacja jest zainteresowana tym, aby uniknąć kolejnego pola konfliktu.

Uważamy, że potrzebny jest dokument pozwalający na w miarę płynną wymianę pozwoleń dla stacji klubowych także tych, które nie należą do naszego stowarzyszenia.
Polski Związek Krótkofalowców jest organizacją, która ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, szczególnie w kontaktach z UKE, a zatem dalsza nasza współpraca może być pomocna w tym procesie.”
Jerzy Jakubowski SP7CBG prezes PZK

2. Spotkanie na Kopie Biskupiej.
Serdecznie zapraszamy na imprezę dla krótkofalowców na granicy Polsko-Czeskiej. Kolejny 28 zjazd odbędzie się w tradycyjnym terminie pierwszy weekend sierpnia        (4-5.08.12) na szczycie Biskupiej Kopy JO80RG. Nocleg w namiocie na miejscu albo w schronisku tel. 774397584, cena ze specjalną zniżką dla krótkofalowca 30 zł od osoby, bardzo dobre warunki i wyżywienie.
Można zobaczyć  nowo wybudowaną bazę radiową z domkiem i masztem, spróbować czeskiego specjału z chmielu i jęczmienia oraz specjalnie zamówionej i przygotowanej zupy gulaszówki.
Każdy kto raz odwiedził Kopę przyjeżdża tam co roku bo miejsce to ma swoją magię a widoki z wieży pamięta się przez całe życie.
Ciągle aktualne jest też zaproszenie do wypoczynku w naszej bazie dla wszystkich krótkofalowców z EU i nie tylko, kontakt z SP6MRC.
Do zobaczenia na wysokości 899 m n.p.m. Zespół SP9KDA

3. Marek Ambroziak SP5IYI na emeryturze.

W dniu wczorajszym swoją pracę na rzecz radiokomunikacyjnej służby amatorskiej w najważniejszym dla nas Urzędzie zakończył Marek Ambroziak SP5IYI. Marek był oczywiście urzędnikiem, ale także wielkim przyjacielem wszystkich krótkofalowców. Dzięki Jego zaangażowaniu, życzliwości oraz doświadczeniu i wiedzy z zakresu  radiokomunikacji i administracji wiele trudnych spraw było załatwianych po naszej myśli i dla dobra środowiska radioamatorskiego. Dotyczyło to zarówno krótkofalowców zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w PZK. Marek SP5IYI w roku 2002 został odznaczony Odznaką Honorową PZK. Prezydium ZG PZK w dniu 12 lipca br. podjęło uchwałę o ogłoszeniu zamiaru nadania Złotej Odznaki Honorowej PZK SP5IYI.
Życzymy Markowi odpoczynku, realizacji wszystkich zamierzeń oraz zadowolenia z aktywnego uprawiania krótkofalarstwa. Mamy też nadzieję na jego dalszą pomoc doradczą w trudnych sprawach na styku urzędy – krótkofalowcy.
Piotr SP2JMR

4. Zmiana w redakcji „Krótkofalowca Polskiego”. W dniu wczorajszym Basia Machowiak SQ3VB poinformowała nas oficjalnie o swojej rezygnacji z funkcji Redaktora Naczelnego „ Krótkofalowca Polskiego”. Sprawa znana nam jest od trzech miesięcy. Numer 9/2012 KP będzie ostatnim numerem KP redagowanym przez Basię.
W imieniu prezydium ZG PZK dziękujemy Basi SQ3VB za ponad 2 letnią pracę społeczną na rzecz PZK i redagowanie naszego statutowego organu prasowego.
Informujemy także, że poszukujemy osoby lub osób chętnych do objęcia tej prestiżowej funkcji oraz pracy w redakcji „Krótkofalowca Polskiego”. (SP2JMR)

5. Obóz sportowo szkoleniowy PZK w sportach obronnych dofinansowany przez MON.
Mija już 10 dzień trwania naszego obozu. W tym czasie, jak już pisaliśmy w sobotniej informacji (publikacja na portalu 30.07.12), troje uczestników z grupy tzw. radiowej zdało egzamin na świadectwo operatora w radiokomunikacyjnej służbie amatorskiej w Gliczarowie podczas XIII Zakopiańskiego Zlotu Krótkofalowców (28-29.07.12), ale nadal dzieci te uczestniczą  w zajęciach doskonaląc swoje umiejętności operatorskie. Dotychczas przeprowadziliśmy już ponad 450 QSO’s na dwóch pasmach 80 i 40 metrów.
W poniedziałek 30 lipca możliwości doskonalenia wiedzy praktycznej z zakresu łączności poszerzyły się. Dojechali do nas Jurek SP3SLU oraz Robert SQ3GOK wraz z radiostacją R140 na Starze 266. Rozstawili anteny i od środy 1 sierpnia zaczęły się zajęcia popularyzatorsko- szkoleniowe na tym sprzęcie. Są one przeznaczone dla wszystkich uczestników obozu. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wnętrze radiostacji pozwala stworzyć szczególną atmosferę „ducha radiokomunikacji”, która silnie oddziałuje na sposób percepcji i wyobraźnię młodych oraz przyszłych krótkofalowców.

Niezależnie od tego w poniedziałek trwał kolejny etap kursu krótkofalarskiego oraz wszystkie zajęcia związane z różnymi etapami treningów i szkolenia dla celów ARS.
We wtorek 31 lipca  nastąpiła przerwa  w zajęciach czyli programowa wycieczka do Krakowa.
Od niedzieli mamy gościa, którym jest Jerzy Kucharski SP5BLD Redaktor Naczelny RBI PZK. Jurek przed przybyciem do nas gromadził materiały w czasie XIII Zakopiańskiego Zlotu Krótkofalowców w Gliczarowie i pozostanie z nami do przyszłego tygodnia. Jego misją jest jak najpełniejsze relacjonowanie i archiwizacja przebiegu obozu.
W czasie obozu na tym samym terenie w dniach 3-5 sierpnia, odbędą się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa ARS PZRS współorganizowane przez Klub Radiolokacji Sportowej (KRS), PZK i UKS „Lis” z Gardei. Głównym organizatorem tych mistrzostw jest Zbyszek SP2JNK organizator naszego obozu.
Również i zmagania ponad 80 zawodników z 5 krajów będą przedmiotem relacjonowania w RBI za sprawą Jurka SP5BLD. Na tym kończę kolejną bieżącą relację z naszego obozu.
Można nas odwiedzić. Jesteśmy w Poroninie przy ul Tatrzańskiej 55 w Pensjonacie „Bukowy Gaj”.
Piotr SP2JMR wiceprezes PZK, instruktor – wolontariusz

6. Informacje Redakcji RBI z Podhala na dzień 30.07.2012r.
W dniach 28 i 29.07.2012r. odbył się w Gliczarowie Górnym kolejny, tym razem XIII Zlot Krótkofalowców. Spotkanie to zorganizowali między innymi: Bożena SP9MAT, Ks. Szczepan  SP9VRJ, Andrzej SP9MAX oraz Wojciech SP9IKN.
W dniu 28.07.2012r. podczas trwania pierwszego dnia Zlotu, Koleżanka Bożena SP9MAT Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców OT PZK w Krakowie oficjalnie otworzyła spotkanie o godzinie 10:00. Później odbył się, zapowiadany wcześniej, egzamin na świadectwo radiooperatora.
Od godziny 15:00 miały miejsce prezentacje.
Na wstępie prezentację MSK OT PZK przedstawił Piotr SP9BWJ.
Działania Krakowskiej Grupy Ekspedycji Radiowych omówił Tomek SP9ITP.
Później Rafał SQ9MCI pokazał slajdy z wyprawy na Islandię.
Wyniki Zawodów QRP o Memoriał Janusz Twardzickiego SP9DT za 2012 r. przedstawił Kolega Arkadiusz SP9FWQ.
Wyniki zawodów SPYL Contest 2012r. omówiła Bożena SP9MAT.
Sprawy techniczne D-STAR przedstawił słuchaczom Krzysztof SP9SVH.
Od godziny 17:00 do wieczora trwało wspólne grilowanie.
Następnego dnia 29.07.2012r. po Mszy Świętej o godzinie 12:30 wykonano wspólne zdjęcie.
Na zakończenie Zlotu w Gliczarowie Górnym dla zgromadzonych gości wystąpiła kapela góralska.
O godzinie 14:00 nastąpiło oficjalne zakończenie spotkania.
W XIII Zlocie Krótkofalowców uczestniczyło prawie sto osób.
W dniach od 15 do 31 lipca 2012r. pracowała stacja okolicznościowa SN0GG.
Reportaż radiowy z XIII Zlotu  Krótkofalowców  w Gliczarowie Górnym ukaże się w programie RBI.
Aktualnie, od 30.07.2012r. Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego przebywa na Obozie Krótkofalarskim w Poroninie i przygotowuje tam nowy reportaż na temat obozu. Ten reportaż ukaże się również w jednym z następnych programach RBI.
                                                      Informacja: Jerzy Kucharski SP5BLD

7. Podziękowanie dla Grzegorza SP3V

Redakcja portalu PZK dziękuje Koledze Grzegorzowi SP3V za wkład pracy w podnoszeniu jakości publikowanych dokumentów, w tym również komunikatów sekretariatu ZG PZK.
Zygmunt Szumski SP5ELA

SP6SNL S.K.
Wprawdzie Zygfryd Littman SP6SNL nie był od pewnego czasu członkiem PZK - jednak w ocenie wielu z nas był postacią zasługującą na wielki szacunek z racji wielkiego zaangażowania w tzw. sprawy społeczne. Był życzliwy, koleżeński i etyczny. Od kilku lat spotykaliśmy się w nieformalnej Grupie "722" utworzonej przez Tadeusza SP7L - SK, którą tworzą członkowie Lwowskiego Klubu Krótkofalowców (LKK), Klubu Polskich Radioamatorów - Lotników (SPARAS) i inni sympatycy sportów lotniczych... i nie tylko. Zyga był jednym z aktywnych uczestników spotkań Grupy "722". Dzielnie patronowała Mu Wanda SP6TTW ("pierwszy operator stacji rodzinnej” - tak Ją określał Zyga).
Odszedł do krainy wiecznych DX. Spoczywaj w pokoju!
Szczere wyrazy współczucia dla Pani Wandy - Wandzika!
Wojciech SP8MI - member of LKK #007/H  &  SPARAS #002

Jerzy Baluk SP5LM S.K.
W dniu 28 lipca 2012r. po krótkiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas Jurek SP5LM, ur. 1945r., zamieszkujący w miejscowości Konopki, Jurek był lekarzem. Specjalizował się w chirurgii. Pracował m.in. w Poliklinice MSW w Ciechanowie jako lek. med. specjalista rehabilitacji w chorobach narządu ruchu.
Od roku 1980 członek SP DX Clubu z aktualnym stanem potwierdzeń 331/340. Wieloletni członek PZK, do roku 2008 członek WOT PZK, potem OT-20 i od roku 2011 członek Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK.
Wspaniały Kolega i Kompan. Dx-man pracujący telegrafia i fonią.
Cześć Jego pamięci!
Pogrzeb odbędzie się w środę 1.08.2012 o godz. 12:00 w Stupsku, powiat Mława. Kościół parafialny pod wezwaniem św. Wojciecha w Stupsku.
Osobiście wyrażam wyrazy współczucia dla żony Jurka i brata Andrzeja SP8FNA.
Zygmunt Szumski SP5ELA
Prezes Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK
* Dziękuję za informacje Kolegom SQ5ABG i SQ5ABF


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR & Jerzy SP3SLU

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,253,753 Unikalnych wizyt