PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-24. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.06.2012
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.06.2012

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualne informacje:

1. Posiedzenie prezydium ZG PZK 12.06.2012.
Początek godz. 14.00. Obecni byli wszyscy członkowie prezydium oraz 3 członków GKR.

a)    Prezydium podjęło uchwałę o rekonstytuowaniu się. Po rekonstytuowaniu skład Prezydium i pełnione w nim funkcje przedstawiają się następująco:

  • -    Jerzy Jakubowski  SP7CBG - Prezes PZK
  • -    Piotr Skrzypczak SP2JMR - Wiceprezes PZK
  • -    Jan Dąbrowski SP2JLR - Wiceprezes PZK
  • -    Tadeusz Pamięta SP9HQJ - Sekretarz PZK, funkcja - Sekretarz Generalny
  • -    Bogdan Machowiak SP3IQ - Skarbnik PZK, zastępca Prezesa ds. finansowych
  • -    Zbigniew Mądrzyński SP2JNK - Członek Prezydium, zastępca Prezesa ds. sportowych
  • -    Jerzy Gomoliszewski SP3SLU Członek Prezydium, zastępca Prezesa ds. młodzieży i szkolenia
b) Ustalono, że przekazywanie spraw sportowych pomiędzy Bogdanem SP3IQ a Zbyszkiem SP2JNK będzie dokonywane sukcesywnie w ciągu roku 2012.

c) Podsumowano XXI KZD PZK stwierdzając, że był przeprowadzony bardzo sprawnie. Niestety wygenerował on spore koszty z tytułu zwrotu środków z tytułu delegacji.

d) Skarbnik PZK Bogdan Machowiak SP3IQ omówił sytuację finansową PZK. Przeprowadzono dyskusję o celowości i przygotowaniach  do przejęcia księgowości przez biuro rachunkowe, oraz kryteriach wyboru odpowiedniego biura. Rozpatrywano różne rozwiązania, postanowiono, że sprawę szczegółowo przedstawi skarbnik PZK na następnym posiedzeniu Prezydium.

e) Prezydium omówiło informacje o bieżących działaniach członków prezydium.

f) Ustalono szczegółowy podział zadań poszczególnych osób w ramach prezydium. Będzie on opublikowany w najbliższym czasie. 

g) W ramach realizacji uchwały XXI KZD prezydium powołało Komisję Statutową PZK w składzie:  Dionizy Studziński SP6IEQ, Zdzisław Chyba SP3GIL, Andrzej Dzierzkowski SP8LBK,  Jan Dąbrowski SP2JLR.

h) Zgodnie z zaleceniem zawartym w uchwale XXI KZD określono definicję klubów  PZK. Przyjęto wykładnię zgodną z rozdziałem VIII Statutu PZK, paragrafy dotyczące klubów terenowych PZK.

i) W końcowej części posiedzenia omówiono pozostałe sprawy wniesione przez członków prezydium.

Posiedzenie zakończyło się po godzinie 18.00
Następne posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się 10 września br.
Protokół z posiedzenia znajduje się na portalu PZK w protokołach z posiedzeń prezydium.

2. Po XXI KZD. W ciągu najbliższych godzin będzie opublikowany protokół z XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZK.
W protokole jest m.in. uchwała z podziękowaniem dla QSL managerów okręgowych PZK, w której pominięto QSL Managera PZK na Ukrainę.

Zbyszek SP8AUP od 12 lat jest społecznym QSL managerem przyjmującym i wysyłającym dalej do OT karty QSL z Ukrainy. Zbyszek wysyła karty na Ukrainę systemem kurierskim bezkosztowym. To jedyna taka działalność w skali PZK.
Działalność Zbyszka SP8AUP prezesa Jarosławskiego OT PZK (OT35) nie ma precedensu. Dzięki Jego pracy jako QSL Managera zaoszczędziliśmy ok. 5000 zł.

Zbyszku, w imieniu ZG PZK i CB QSL serdecznie Tobie dziękuję za ciężką odpowiedzialną pracę społeczną dla PZK i życzę sukcesów we wszystkich dziedzinach życia, które są Twoim udziałem.
Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

3. Puchar Wisły. W dniach 9-10 czerwca 2012 w Zespole Szkół w Gardei (pow. Kwidzyn woj. Pomorskie) odbyła się kolejna edycja zawodów w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej pod nazwą "Puchar Wisły". Głównym organizatorem tej imprezy jest Liga Obrony Kraju przy wsparciu Zarządu Gminy Gardeja oraz PZK i Klubu Radiolokacji Sportowej (KRS). Głównym organizatorem był Zbyszek SP2JNK z-ca prezesa ds. sportowych PZK. Sędzią głównym Alfred SP7HOR z SSRS.
Zawody były znakomicie zorganizowane. Wzięło w nich udział 59 zawodników i stanowiły one kolejne eliminacje do młodzieżowych mistrzostw ARDF R1 IARU, które odbędą się w lipcu na Litwie. W uroczystości podsumowania tych zwodów wzięli udział: Prezes Kujawsko-Pomorskiego LOK, Przedstawiciel ZG LOK, Wójt Gminy Gardeja oraz prezes PZK. Był to doskonały przykład współpracy między organizacyjnej na niwie sportowej. 

4. ŁOŚ-2012. Znaleziono radiotelefon. Jak informują organizatorzy imprezy ŁOŚ 2012 znaleziony w czasie spotkania  radiotelefon ręczny jest do odebrania po podaniu cech charakterystycznych. INFO NA STRONIE ŁOSIA. www.losnapograniczu.strefa.pl

5. Kopa Biskupia. W chwili gdy nadajemy tą informację ekipa klubu SP6KEO z Prudnika oraz z SP9KDA z Olesna przebywa na  szczycie Biskupiej Kopy JO80RG wykonując ostatnie czynności zabezpieczające "DOMEK KRÓTKOFALOWCA" przed trudnymi górskimi warunkami. Podarowane przez Prudnickie nadleśnictwo drewno zostało pocięte na deski, które obecnie są docinane i malowane, a następnie mocowane na ścianach domku wg. systemu kanadyjskiego.
 Zespół SP9KDA

6. Spotkanie Podkarpackiego OT PZK. Spotkanie na górze Liwocz - 2012  ****  Zapraszamy krótkofalowców oraz sympatyków radioamatorstwa wraz rodzinami na spotkanie Liwocz 2012.
Impreza odbędzie się 23 czerwca 2012 w formie pikniku eterowego na świeżym
powietrzu na górze Liwocz  niedaleko Jasła. W tej lokalizacji zainstalowane
są dwa przemienniki SR8V - 145.612,5 (ton 1750 lub CTCSS 103) i SR8JS
438.800 (nośna) oraz DIGI APRS. Zostanie tu uruchomiona radiostacja amatorska, a także przygotowane miejsca na giełdę sprzętu czy też w celu przedstawienia swoich konstrukcji amatorskich.
Rozpoczęcie spotkania przewidujemy o godz. 12.00.
W zeszłym roku nasze wspólne \"biwakowanie\" mogło się odbyć m.in. dzięki ogromnemu wkładowi nieżyjącego już krótkofalowca Mariana Kośmidka SP8TJQ.
Dlatego też w tym miejscu zostanie odprawiona w jego intencji Msza Święta (Kaplica zlokalizowana na górze Liwocz; godz.15.00).
Zapraszamy w imieniu krótkofalowców Podkarpacia - klub SP8KJX i Zarząd Oddziału Terenowego OT05 w Krośnie.
Wszelkie pytania prosimy kierować za pośrednictwem poczty e-mail:
ot5.pzk@gmail.com
http://www.otpzk05.pl
Info: SQ8ERB

7. Zawody Podlaskie 2012  ****  Zapraszam do udziału w \"Podlaskich Zawodach 2012\", które odbędą się 15 czerwca 2012  (piątek) w godz. 17.00 - 19.00 czasu lokalnego w paśmie 80m. Więcej informacji na stronie:
http://www.hamradio.biaman.pl/contest/podlaskie2012.htm
Pozdrawiam, 73!
Gienek  SP4JCQ

8. Zawody krótkofalarskie „Poznański Czerwiec 1956”.
W przededniu obchodów ustanowionego przez Sejm RP, przypadającego każdego roku w dniu 28 czerwca święta – Narodowego Dnia Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956, Oddział Poznański (OT-08) PZK podjął się organizacji w najbliższą sobotę 16 czerwca pierwszej edycji ogólnopolskich zawodów krótkofalarskich pn. Poznański Czerwiec 1956. Treść regulaminu tych zawodów przedstawiona jest w załączniku, a także jest udostępniona na stronie www Oddziału Poznańskiego PZK (http://www.oppzk.poznan.pl). W imieniu własnym oraz Zarządu OT-08 PZK zapraszam Koleżanki i Kolegów krótkofalowców, aktywnych zarówno z terenu kraju jak i poza jego granicami do uczestnictwa w tych zawodach.
Prezes OT-08 PZK
Jacek SQ3OPM

9. Relacja ze spotkania w Woli Okrzejskiej 2012.
10 czerwca  odbyło się spotkanie OT-20 w Woli Okrzejskiej, miejscu narodzin noblisty Henryka Sienkiewicza. Nie bez kozery spotkanie zaplanowano akurat w tym miejscu.

Głównym celem spotkania było nie tylko comiesięczne spotkanie OT-20, ale również podsumowanie zawodów QUO VADIS 2012. Rozdano statuetki i rozlosowano nagrody dla uczestników zawodów.
Ze strony „oficjeli” w spotkaniu i wręczaniu nagród udział wzięli:

•    Samorządowiec, zastępca Wójta GMINY Krzywda Pani Barbara Kot
•    Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza Pan Antoni Cybulski
•    Redaktor z Tygodnika Siedleckiego Piotr Giczela
•    Redaktor Katolickiego Radia Podlasie Sławek SP8EPE
•    no i Ewa SP5HEN redaktor Polskiego Radia

Pogoda dopisała. Na spotkaniu pojawiło się wiele Koleżanek i Kolegów. O XYL-kach, które okazują cierpliwość dla swoich połówek nie wspomnę.
30 osób plus osoby w postaci zaproszonych gości i przedstawicieli władz gminy Krzywda. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób.

Był tradycyjny łukowski bigos i ognisko i zdjęcie pamiątkowe. O reszcie nie wspomnę, bo każdy wie o co chodzi. Słowem wspaniałe spotkanie. Niech żałują Ci, którzy sobie odmówili z błachych i nieuzasadnionych powodów tej przyjemności.

Na portalu OT-20 (RAL) utworzono galerię zdjęć, aby zachęcić kolegów i koleżanki oraz sympatyków radioamatorstwa do przybycia za rok na kolejne podsumowanie.

Link do galerii:
https://picasaweb.google.com/bofh.leox/SN0HSWolaOkrzejska2012?authuser=0&feat=directlink

Artykuł na portalu Tygodnika Siedleckiego:
http://www.tygodniksiedlecki.com/t16785-krtkofalowcy.nadaj.z.muzeum.sienkiewicza.htm

Na podstawie materiałów SP5KP i SP8WQX
Opracował SP5ELA

* SP5ELA na zaproszenie Krzysztofa SP5KP był również uczestnikiem tego spotkania. Atmosfera była wspaniała, miejsce w parku przy Muzeum Henryka Sienkiewicza doskonałe. Przy okazji tej imprezy odbyło się spotkanie robocze administratorów: SP5ELA, SP8WQX, SQ8MXS. Podjęto wspólne ustalenia. Ale o tym w osobnym NEWS-ie.

10. Zawody zamkowe stają się coraz popularniejsze.
Poniżej wyniki ostatniej edycji Zawodów Zamkowych 2012. 
W zawodach sklasyfikowano: w grupie I  25 stacji, w grupie II 81 stacji i w grupie III tylko 2 stacje nasłuchowe.

Oto 3 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach:
Grupa I - stacje pracujące z zamków:
1.     HF6LOS
2.     SP6TRX/7
3.     SQ7PAB
Grupa II - stacje pozostałe:
1.     SP5XVR
2.     SP4KHM
3.     SQ9CWO
Grupa III - stacje SWL
1. SP4-2101K
2. SP4-208
GRATULUJEMY!

Pełny komunikat klasyfikacyjny na stronie http://zamkisp.pl
Info: SP2ALT. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,271,904 Unikalnych wizyt