PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-10. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 7.03.2012
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z 7 marca 2012
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualne informacje.

1. Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca 2012. Wszystkim naszym Koleżankom zajmującym się krótkofalarstwem czyli YL, a także żonom XYL oraz przyjaciółkom krótkofalowców składamy z okazji Ich Święta najserdeczniejsze życzenia zdrowia i sukcesów. Żonom i przyjaciółkom krótkofalowców życzymy także cierpliwości i zrozumienia dla nas.
Prezydium ZG PZK

2. Współpraca PZK i MON. Po dwuletniej przerwie, dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu wniosków PZK w wyniku konkursu na organizację przedsięwzięć o charakterze obronnym otrzyma z MON wsparcie finansowe na organizację obozu oraz Otwartych Mistrzostw PZK Amatorskiej Radiolokacji Sportowej. Obóz odbędzie się w Poroninie  w dniach 22 lipca do 11 sierpnia 2012 . Będzie to tak jak i poprzednie obozem szkoleniowo-sportowym PZK.  Szczegóły w następnym komunikacie. Opracowanie wniosków do MON jest bardzo zbliżone do wniosków w innych konkursach np. w ramach programów finansowanych przez ogólnie rozumiane tzw. „fundusze unijne”.
Podziękowanie za współpracę w przygotowaniu obydwu wniosków kieruję do Zbyszka Mądrzyńskiego SP2JNK członka ZG PZK z Toruńskiego OT PZK.

3. Komunikat Redakcji RBI na 07.03.2012r.
Przypominam, że Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego w dalszym ciągu istnieje i cały czas działa legalnie na falach krótkich i na Portalu Internetowym.
Od wielu lat Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego współpracowała i dalej współpracuje z Redakcją Miesięcznika Świat Radio. Nasza współpraca zaczęła się 10 lat temu. W roku 2002 Redaktor Naczelny RBI Jerzy Kucharski SP5BLD  spotkał się, w ówczesnej siedzibie AVT, z Redaktorem Naczelnym Świata Radio Andrzejem Janeczkiem SP5AHT. Ustalono wtedy zasady współpracy naszych Redakcji.
Na początku 2012 r. obie Redakcje, po wzajemnych rozmowach i konsultacjach, potwierdziły dotychczasowe relacje i wykazały chęć dalszej współpracy. Obie Redakcje wymieniły się linkami internetowymi i uzgodniły nowe formy wspólnej działalności. Podczas Walnego Zebrania WOT rozmawiałem na ten temat z członkiem OT25 Kolegą Andrzejem SP5AHT, który potwierdził ponownie chęć podjęcia dalszej współpracy redakcyjnej..
Sprawami radiokomunikacji w Świecie Radio zajmuje się, między innymi, również kolega Wojciech Chabinka /Internetowy Świat Radiooperatora/, administrator Portalu Świat Radio www.swiatradio.com.pl, który nawiązał z nami kontakt i zapewnił Redakcję RBI o chęci dalszej wspólnej działalności w zakresie przekazywania informacji dotyczących radiokomunikacji, w tym również  radiokomunikacji amatorskiej: cyfrowej, internetowej, radiowej i telewizyjnej.  Od tego momentu Radiowego Biuletynu Informacyjnego można już posłuchać, nie tylko na Portalu RBI www.rbi.ampr.org, ale również na Portalu Znanego Miesięcznika Świat Radio www.swiatradio.com.pl.  Przy linku do RBI. Należy tylko kliknąć na polecenie: „Wysłuchaj najnowszego Radiowego Biuletynu Informacyjnego”. Od marca b.r. na Portalu ŚR są również zamieszczane, automatycznie, najnowsze informacje znajdujące się, jako news na stronie Radiowego Biuletynu Informacyjnego
Jak widać, pomimo ataków na RBI, ze strony niektórych ludzi, Radiowy Biuletyn Informacyjny wciąż rozszerza swoją działalność. I to nie tylko na falach krótkich, ale również w Internecie. Natomiast informuję słuchaczy, że na falach krótkich chcemy wkrótce uaktywnić, do nadawania komunikatów RBI, przyznaną nam, historyczną częstotliwość 7090 kHz na której komunikat kiedyś, a właściwie od 1958 r., był przez wiele lat nadawany emisją AM a później SSB.
A teraz informuję słuchaczy, że w dniu 04.03.2012 r. ukazał się kolejny Radiowy Biuletyn Informacyjny w którym słuchacze mogą posłuchać reportażu radiowego  poświęconego Walnemu Zebraniu Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK. Zebranie odbyło się 25.02.2012 r . w siedzibie ZG LOK przy ul. Chocimskiej 14 w Warszawie. Zainteresowani tematem wysłuchali zapisu dźwiękowego z  najciekawszych części zebrania. Cyfrowy zapis dźwiękowy wykonała Redakcja RBI. Niestety na 283 członków WOT OT25  przybyły na zebranie tylko 34 osoby. Dzięki reportażowi, Ci nieobecni członkowie WOT oraz inni krótkofalowcy polscy będą mogli posłuchać co działo na zebraniu w dniu  25.02.2012 r. 
Zapraszam do wysłuchania najbliższego programu. Pełny zapis dźwiękowy, przekazany Zarządowi OT25 przez Redakcję RBI, ma się ukazać, w najbliższym czasie, na Portalu Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK.
Tradycyjnie, na falach krótkich komunikat RBI został nadany premierowo w dniu 4 marca 2012 r. o godzinie 10.30 na QRG 3700 kHz. Powtórka komunikatu w dniu 11.03.2012 r. 
Na stronie internetowej www.rbi.ampr.org  tego programu RBI można już słuchać od 4.03.2012 r.
                                           
Informację przygotował: Jurek SP5BLD.

4. Po Walnym Zebraniu Dolnośląskiego OT PZK.  Odbyło się ono zgodnie z zapowiedzią w niedzielę 4 marca w Klubie Śląskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Pretficza we Wrocławiu. Dolnośląski OT PZK jest największym z pośród OT, skupia ponad 300 członków. Jest też jednym z najprężniejszych pod względem organizacyjnym, a także jednym z najaktywniejszych OT. Pisząc o stronie organizacyjnej mam na uwadze m.in. wzorowa pracę skarbnika DOT  Wojtka SQ6ADN, który aktywnie działa w OT na różnych funkcjach od ponad 12 lat. W niczym nie umniejsza to faktu, że pozostałe dziedziny działalności DOT są realizowane w sposób godny naśladowania. Pod kierownictwem Roberta 3Z6AET Przy OT działa Dolnośląska Amatorska Sieć  Ratunkowa (DASR), stanowiąca wzorcową formację tego typu w SP. Z pośród członków DOT wywodzą się: EmCom Manager PZK Rafał SQ6IYR oraz QTH Manager Paweł SQ6OXK. Do OT01 należy także Tomasz SP6T Prezes SPDXC obecnie także wzorcowo działający na rzecz zainteresowania młodzieży DX-ingiem. Aktywnych członków DOT jest więcej. Cała ta aktywność jest możliwa dzięki warunkom stwarzanym przez poprzedniego Prezesa OT01 Staszka SP6BCC, ale przede wszystkim obecnego Prezesa OT01 Waldka 3Z6AEF. Koledzy, obserwując Waszą pracę ciśnie się na usta znane porzekadło: „dziękuję za już i proszę o jeszcze”.
Wracając do Walnego Zebrania informuje, że uczestniczyło w nim 81 członków DOT, co jak na duży OT jest niezłym wynikiem. Głównym zadaniem zebrania po za sprawozdaniami z połowy kadencji Zarządu DOT był wybór delegatów na KZD. Zostali nimi: Zbyszek SP6CZ, Tomasz SP6T, Waldek 3Z6AEF oraz Krzysztof SP6JIU. Gratulujemy. (SP2JMR)

5. Ognisko WOT. Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów Krótkofalowców wraz z Rodzinami z Oddziałów Terenowych  PZK - Warszawskiego (OT25), Praskiego (OT37), Wirtualnego (OT52) na XXXI Spotkanie Integracyjne Okręgu SP5 - Ognisko w Lasku Na Bemowie (w tradycyjnym miejscu przy ul. Generała Tadeusza Kutrzeby).
Termin: 10 marca (sobota) godzina 10.00
Orientacyjny program Ogniska:
1) Wystąpienie Prezesa WOT PZK
2) Wystąpienie Przedstawiciela ZG PZK
3) Zdjęcie grupowe
4) Konsumpcja grochówki z wkładką i kiełbasek upieczonych na ognisku
5) zajęcia w podgrupach

Ognisko ma jak zwykle charakter otwarty i mile widziani są także członkowie i sympatycy PZK z po za okręgu piątego.
 Zarząd WOT PZK

6. Walne Zebranie Górnośląskiego OT PZK (OT29). Walne zebranie OT 29 GOT PZK odbędzie sie w dniu 16-03-2012. godz. 17.00 (I termin )  17.30 (II termin) Miejsce Spółdzielczy Dom Kultury Piekary Śląskie ul. Kazimierza Wielkiego 1.
Zarząd GOT

7. Zaproszenie do zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia.
Organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach, które odbędą się w dniu 11 marca 2012 roku (niedziela) od godz.  6.00 do 7.00 czasu UTC – od 7,00 do 8,00 czasu lokalnego. Regulamin w załączeniu do niniejszego komunikatu.
Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik:
Międzyzakładowy Klub Polskiego Związku Krótkofalowców przy Burmistrzu Miasta Jarosławia O r g a n i z u j e
ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE
O „PUCHAR” BURMISTRZA MIASTA JAROSŁAWIA
REGULAMIN
1. Celem  organizowania  Zawodów  jest złożenie hołdu tym, którzy  brali udział w wyzwoleniu Jarosławia w dniu 27 lipca 1944 roku oraz tym, którzy walczyli i polegli na wszystkich frontach II-giej wojny światowej abyśmy mogli żyć i pracować w pokoju.
2. Do udziału w Zawodach zaprasza  się operatorów  radiostacji  indywidualnych i klubowych SP – udział stacji zagranicznych mile widziany.
3. Zawody odbędą się w dniu 11 marca 2012 roku (niedziela) od godz.  6.00 do 7.00 czasu UTC – od 7,00 do 8,00 czasu lokalnego.
4. Pasmo 3,5 MHz – SSB - Moc do 100 W.
5. Punktacja:
a) za nawiązanie łączności ze stacją klubową organizatora  SP 8  PEF        - 20 pkt.
b) za nawiązanie łączności z krótkofalowcem odznaczonym Medalem "Zasłużony dla Rozwoju Krótkofalarstwa na terenie Miasta Jarosławia"                 - 10 pkt.
     c) za nawiązanie łączności ze stacjami posiadającymi "Dyplom Jarosław"  -   5 pkt.
d) za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami indywidualnymi i                                                                                                           klubowymi   -   1
UWAGA : Rozdawanie punktów możliwe tylko w jednej grupie, bez możliwości ich
               łączenia.          
6. Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzycyfrowego numeru łączności np. 59/002, organizator podaje dodatkowo skrót JA np. 59/001/JA, krótkofalowcy posiadający Medal podają dodatkowo skrót MJ np. 59/001/MJ, stacje posiadające Dyplom "Jarosław" podają dodatkowo numer posiadanego dyplomu np. 59/001/126 lub 59/001/A24.
    Stacje, członkowie Klubu SP8PEF oraz stacje z terenu miasta Jarosławia podają ponadto w raporcie punkty do Dyplomu: Jarosław: np. 59/001/JA - 2 pkt .
7. Klasyfikacja.
a)    radiostacje indywidualne  – posiadacze Medalu i dyplomu „JAROSŁAW”
     b)  pozostałe radiostacje indywidualne
     c) radiostacje Klubowe
d) najaktywniejsza radiostacja organizatora
8. Wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.                                            
Nagrody:
  a) za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – „PUCHAR”
  b) za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie -   DYPLOM.
10. Wyniki ogłoszone zostaną w terminie 3-ch miesięcy od zakończenia zawodów i
      podane do wiadomości w środkach przekazu  PZK a Puchary i Dyplomy wręczone
      zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu  lub wysłane bezpośrednio do
      uczestników zawodów.
11. Uczestnicy Zawodów proszeni są o przysłanie w terminie do dnia 20 marca 2012 r. czytelnego  zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać: adres pocztowy grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji wraz z punktacją, datę i czas łączności  raport nadany i odebrany.
12. Zestawienie należy  przesłać na adres: Klub Łączności SP8PEF, 37-500 Jarosław, skr. pocztowa 127 lub pocztą elektroniczną E-mail: ot35@o2.pl.
13.  Decyzje Komisji są ostateczne.
14.  Komisja w składzie:
    Przewodniczący   - SP 8 AUP
    Członkowie:     - SP 8 IE 
                - SP 8 IQQ
Jeśli uczestnik zawodów spełni warunki Dyplomu "Jarosław" - otrzymuje dyplom bez potrzeby wysyłania zgłoszenia. Aby otrzymać dyplom wystarczy dokonać wpłaty na adres klubu w wysokości 10 zł a informację o dokonaniu wpłaty należy dołączyć do  zestawienia z udziału w zawodach.
                                VY - 73!
Regulamin Dyplomu "JAROSŁAW"
I.    Dyplom jest bezterminowy. Łączności zalicza się od 1980-01-01.
II.   Do dyplomu zalicza się łączności lub nasłuchy z jarosławskimi krótkofalowcami
      indywidualnymi , oraz stacjami klubowymi i okolicznościowymi pracującymi z terenu
      miasta Jarosławia.
III. Pasma i emisje dowolne.
IV. Punktacja: QSO na KF - 2 pkt. na UKF - 4 pkt.
V.   Koszt dyplomu 10 zł dla stacji SP i 5 IRC dla EU i DX.
VI. Opłatę za Dyplom należy wnosić na adres Klubu SP 8 PEF
VII Wymagania: Stacje SP - 10 pkt. ; EU – 5 pkt. ; DX – 3 pkt.
VIII. Zgłoszenia potwierdzone przez Klub lub dwóch nadawców oraz wpłatę  należy wysłać na adres: Klub Łączności SP 8 PEF, 37-500 Jarosław, skrytka pocztowa 127 z dopiskiem na kopercie i dowodzie wpłaty "Dyplom Jarosław".

Adresatów niniejszego Regulaminu  prosimy o jego rozpropagowanie.

articles: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu "Komunikaty sekretariatu ZG PZK"
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,227 Unikalnych wizyt