PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-7. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 15.02.2012
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 15.02.2012

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej najnowsze informacje:

1. XXI KZD. Zarząd Główny PZK w dniu 27 stycznia 2012 roku podjął uchwałę o zwołaniu najbliższego KZD na dzień 19 maja 2012 r. w Łowiczu  w ośrodku konferencyjnym Zacisze.
Dla pełnej informacji podam, że w Zjeździe wezmą udział delegaci wybrani przez Walne Zebrania Oddziałów Terenowych PZK w proporcji 1 delegat na 100 członków PZK. Szczegóły określa ordynacja wyborcza uchwalona w dniu 3 września 2011 przez ZG PZK. Stroną organizacyjną XXI KZD zajmuje się zespół z klubu SP3KWA pod kierownictwem Jerzego SP3SLU.

Przypominam, że zgodnie z Ordynacją Wyborczą uchwaloną przez ZG PZK w dniu 3 września 2011 r. w Warszawie Oddziały powiadamiają Sekretariat ZG PZK o terminie i miejscu Walnego Zebrania Członków Oddziałów Terenowych, podczas którego zamierzają dokonać wyboru Delegatów i Zastępców Delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów PZK – co najmniej na 14 dni przed planowanym terminem zebrania – elektronicznie na adres Prezesa PZK, Sekretarza PZK lub listownie - na adres Sekretariatu ZG PZK.

Zarządy Oddziałów Terenowych przesyłają do Sekretariatu ZG PZK dokumenty Walnego Zebrania Członków Oddziału w terminie dwóch tygodni po zakończeniu Walnego Zebrania, nie później jednak niż do 60 dni przed terminem Krajowego Zjazdu Delegatów PZK.

Braki w dokumentacji Walnego Zebrania członków Oddziału Terenowego, nie przesłanie jej w wyznaczonym terminie - skutkuje pozbawieniem danego Oddziału Terenowego mandatów dla wybranych Delegatów na Krajowy Zjazd  Delegatów PZK.

2. Ubezpieczenia członków PZK. Członkowie PZK w dalszym ciągu są ubezpieczeni w UNIQA S.A. Dotyczy to zarówno ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jak i ubezpieczenia sprzętu krótkofalarskiego. Aktualne polisy znajdują się na portalu PZK w zakładce "Ubezpieczenia członków PZK".
Zwracam uwagę, że takie ubezpieczenie zawierane indywidualnie kosztuje przynajmniej 200-300 zł rocznie. Tu członkowie mają je w ramach składek. Dodatkowo każdy członek PZK Może się doubezpieczyć na preferencyjnych zasadach.
Fakt ubezpieczenia członków PZK od odpowiedzialności cywilnej z tytułu eksploatacji naszych urządzeń i anten jest istotnym elementem w egzekwowaniu naszego prawa do posiadania anten krótkofalarskich.

3. SPOTC. Nastąpiła zmiana terminu kolejnego zjazdu Klubu Seniorów PZK.
Zjazd odbędzie się o tydzień później w dniach 31 sierpień - 2 wrzesień 2012.
zapraszam do udziału. Informacje na temat zjazdu jak zwykle na stronie:
www.sp0otc.qrz.pl
 
Grzegorz SP3CSD

4. Spotkanie w Willi Fitznera. W dniu 8 lutego br w Siemianowicach Śl., odbyło się spotkanie promujące krótkofalarstwo. Zebrani bardzo przychylnie i ciepło odnieśli się do tego spotkania, które wg ich oceny wypadło profesjonalnie i na najwyższym poziomie. To nie jest moja ocena, ale zebranych. Mieliśmy okazję przybliżyć problematykę naszego hobby, a przy okazji wspomnieć o naszych problemach, np. o problemie antenowym, pomiarach anten czy ochronie środowiska. Tego typu spotkania w innych miastach są jak najbardziej wskazane, co potwierdzili sami zebrani sygnalizując, że niewiele wiedzą na temat naszego hobby. Była to również doskonała okazja, aby obalić wszelkie mity o szkodliwości promieniowania naszych anten.
Spotkanie zorganizowali członkowie Śląskiego OT PZK oraz klubu SP9KJM pod kierownictwem Tadeusza SP9HQJ i Eugeniusza SP9IIA. Relacja ze spotkania w Krótkofalowcu Polskim nr 4.2012.

5. Walne zebranie OT21. Zarząd Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców działając w oparciu o Statut i Uchwałę Zarządu z dnia 02.02.2012r. zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Olsztyńskiego Oddziału PZK na dzień 11.03.2012r. na godzinę 10:30. W przypadku niedostatecznej frekwencji w podanym terminie, zebranie w drugim terminie odbędzie się tego samego dnia i w tym samym miejscu o godzinie 11:00. 
         Walne Zebranie Oddziału odbędzie się w Sali Konferencyjnej mieszczącej się na parterze budynku szkoły Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej 37A. (dojazd autobusami 1, 6, 11 i 27).

Prezes OT21-Andrzej SP4KA

6. Walne zebranie OT15. Zarząd Łódzkiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców, zgodnie z § 35 pkt 4b, Statutu Polskiego Związku Krótkofalowców zwołuje na dzień 10 marca 2012 roku (sobota) Walne Zebranie Oddziału. początek zebrania - godz. 10.00 w pierwszym terminie i godz. 10.30 w drugim terminie. Zebranie odbędzie się w Sali Domu Kultury "ZARZEWIE" w Łodzi przy ul. Wandurskiego 4.

Info: SP7VS

7. Walne Zebranie OT10 PZK czyli MSK.
Zarząd Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców OT PZK w Krakowie zwołuje na dzień 11 marca 2012 r. (niedziela) zebranie sprawozdawczo – wyborcze, połączone z wyborem delegatów na Zjazd Krajowy PZK, które odbędzie się w siedzibie Oddziału ul. Basztowa 15/17. Pierwszy termin godz. 10.00, drugi termin godz. 10.30.

8. Walne Zebranie Lubelskiego OT PZK (OT20). Odbędzie się w Lublinie w dniu 4 marca 2012 roku (niedziela) w Domu Kultury Kolejarza ul Kunickiego 35 w Lublinie. Pierwszy termin to godz. 10.00, drugi 10.30.

Zarząd OT 20

9. Informacja w sprawie wykorzystania logotypów UEFA, PZPN i PZK na kartach QSL i dyplomach stacji biorących udział w akcji dyplomowej PZK/UARL z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.
Znaki graficzne i słowne organizacji UEFA, spółki EURO2012.PL, PZPN i PZK są prawnie zastrzeżone i chronione w Polsce. Wykorzystanie tych znaków może nastąpić tylko po wyrażeniu pisemnej zgody ich właścicieli.

1. PZK zwrócił się do Koordynatora krajowego ds. własności intelektualnej PL.2012 sp. z o.o. w sprawie możliwości niekomercyjnego wykorzystania niektórych znaków, zastrzeżonych przez UEFA, otrzymując odpowiedź, że zgodnie ze stanowiskiem UEFA symbolikę Turnieju wykorzystywać mogą jedynie oficjalni sponsorzy/partnerzy Turnieju oraz, w określony sposób, media. Symbolikę Miast Gospodarzy mogą wykorzystywać również jedynie poszczególne podmioty.

2. Z biura Dyrektora spółki EURO2012.PL, otrzymaliśmy również informację, że wykorzystanie „EURO 2012” w nazwie organizowanej akcji dyplomowej stoi w sprzeczności z polityką UEFA, gdyż EURO 2012 jest znakiem zastrzeżonym przez Europejską Unię Piłkarską, wobec tego mogłoby
to skutkować odpowiednimi działaniami prawnymi ze strony UEFA. Jednocześnie stwierdzono, że:

„każdy sposób promowania Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012, spotyka się z pełną aprobatą spółki EURO2012.PL”.
3. Polski Związek Piłki Nożnej, obejmując honorowym patronatem akcję dyplomową PZK, udzielił zgody na wykorzystanie swojego logo, prosząc o zaakcentowanie tego faktu, poprzez umieszczanie logotypu PZPN, po zgłoszeniu i zaakceptowaniu przez pracownika Departamentu Spraw Zagranicznych, Marketingu i PR w PZPN.

4. Logo PZK może być wykorzystywane na kartach QSL, oficjalnych drukach, dyplomach, itp. przez organy Związku oraz przez wszystkich członków PZ, zarówno indywidualnych, jak i kluby PZK. Na kartach QSL oficjalnych stacji okolicznościowych, dla których pozwolenia radiowe uzyskało PZK, oraz
na dyplomach wydawanych przez PZK w związku z rozgrywkami piłkarskimi Mistrzostw Europy 2012:
• będzie używane logo PZK, zgodnie ze Statutem PZK
• będzie używane logo PZPN, zgodnie z intencją Patrona Honorowego
• nie będą używane logotypy zastrzeżone, dla których nie uzyskano pozwolenia

Używanie znaków graficznych na kartach QSL stacji indywidualnych i klubowych, które nie są oficjalnymi stacjami okolicznościowymi PZK, jak również wszystkich stacji ukraińskich, które biorą udział w akcji dyplomowej - pozostaje w gestii i do uznania ich właścicieli. Jednocześnie zalecamy przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

Waldemar Sznajder, 3Z6AEF
Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK
Koordynator ds. Akcji Dyplomowej PZK z okazji Piłkarskich Mistrzostw Europy 2012

tel. (71)3912658, 501-101-618
mail: 3z6aef@pzk.org.pl

Odnośniki
– http://www.2012.org.pl/pl/organizacja/wlasnosc-intelektualna.html
– http://www.2012.org.pl/pl/component/content/article/1931.html
– http://www.uprp.pl/
– http://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_towarowy

[informacja przygotowana przez 3Z6AEF, 15 grudnia 2011 r.]


SQ5TT S.K. W dniu 7 lutego br. po wieloletniej ciężkiej chorobie odszedł od nas do
krainy wiecznych DX-ów Grzegorz Szmidt SQ5TT członek SP DX Clubu, członek
WOT PZK. W latach 80 i 90 był bardzo aktywny na falach krótkich i na UKF-ie,
krótkofalarstwo pozwalało łagodniej znosić chorobę. W ostatnich latach
pogarszający się stan zdrowia nie pozwalał na częstą obecność na pasmach,
jednak zawsze z ogromną sympatią Grzesiek wspominał niekończące się rozmowy na UKF-ie z kolegami z Wyszkowa, Pułtuska i okolic Warszawy.

Cześć Jego Pamięci!

Informację przekazała Małżonka Maja SQ5EWG

Prezes Zarządu WOT PZK
Jerzy Szawarski SP5SSB


Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,252,264 Unikalnych wizyt