PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-6. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 8.02.2012
Opcje newsa
Komunikaty PZKImages: pzk.gif
Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 8 lutego 2012.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A to aktualne informacje:

1. XXIV Zjazd SPOTC PZK.
Zarząd Klubu Seniorów PZK (SPOTC) oraz organizator Grzegorz SP3CSD zapraszają do udziału w kolejnym XXIV Zjeździe Klubu Seniorów PZK, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2012 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego MAZOWSZE w miejscowości Soczewka koło Płocka na skraju Gostyńsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Wszelkie informacje o Zjeździe na stronie www.sp0otc.qrz.pl lub u organizatora e-mail: sp3csd@o2.pl, telefon 604 245 357
Więcej informacji na stronie Internetowej ośrodka www.mazowsze.plocman.pl
Grzegorz SP3CSD.

2. AK70. Z radością donosimy, że zaproponowana przez Inspektorat Łączności Chorągwi Stołecznej ZHP akcja dyplomowa "Armia Krajowa 70 lat temu" wystartuje zgodnie z planem 14 lutego. Na początek "zagrają" trzy stacje - dwie z Warszawy (3Z0AK oraz 3Z45HBW) oraz HF70TWARDY z Ustrzyk Dolnych (stacja Wojtka, SP8MI). W dalszej perspektywie włączą się stacje innych klubów, nie tylko harcerskich oraz indywidualne. W ramach akcji będzie można zdobyć dwa dyplomy, których regulaminy na dziś najłatwiej ściągnąć ze strony klubu SP5ZIP. Podjęliśmy starania o budowę specjalnej strony akcji, ale to jeszcze chwilę potrwa.
Udało się nam uzyskać patronat honorowy p. Bogdana BORUSEWICZA, marszałka Senatu RP. Patronat honorowy objął także Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
Zaczęliśmy kampanię o patronat medialny - jak dotąd o akcji (i szerzej o krótkofalarstwie) napisał Biuletyn ŚZŻAK (numer styczniowy 2012) oraz periodyk harcerski "CZUWAJ" (numer z lutego). Był list otwarty w MK QTC (styczeń) i będzie co nieco w Świecie Radio z lutego. Wystąpiliśmy też do kilku rozgłośni radiowych - wszystko w ramach pomysłu na dobry wizerunek całego krótkofalarstwa polskiego.
Akcja ma poparcie zarówno Prezydium ZG PZK, jak i organizacji wchodzących w skład OPOR-u.
Do usłyszenia w eterze w "Walentynkowy" wieczór.

 Marek, SP5UAR

3. Uczniowie z „Energetyka" rozmawiali z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.
W sobotę 4 lutego, w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu
miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie połączyli się za pomocą telemostu z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS). Było to drugie takie połączenie w naszym kraju.
Dotychczas w Polsce za pomocą telemostu łączyło się z kosmosem tylko Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Kontakt uczniów z ISS był możliwy dzięki telemostowi, który zapewniła stacja z Kalifornii W6SRJ i według scenariusza, który został zaakceptowany przez ARISS. Stacja kosmiczna używała znaku NA1SS.
więcej informacji na http://www.arisspolska.info

4. ARISS c.d. We wtorek 7 lutego odbyło się spotkanie techniczne Grupy
ARISS Polska. Natomiast w chwili, gdy nadajemy nasz komunikat tj.
w środę 8 lutego odbywa się drugie spotkanie w kawiarence w Ośrodku DGW na Wale Miedzeszyńskim 381 (tam gdzie siedziba OT37) rozpoczęło ono się o godzinie 18:00.
W spotkaniu uczestniczą: Krystian Górski SQ2KL koordynator dwóch bezpośrednich kontaktów ARISS z Polski (Gdynia i Gdańsk), Jacek Gowin SQ5RJG - koordynator szkolnego kontaktu ARISS z Żuromina, Armand Budzianowski SP3QFE - koordynator ARISS w Polsce i Mentor ARISS Europa.
Środowe spotkanie w Praskim OT-37 (http://www.potpzk.org.pl/ ) ma charakter otwarty, zaproszono gości zainteresowanych wdrożeniem tego eksperymentu edukacyjnego w swoich lokalnych szkołach, a także zainteresowanych samym programem. W programie prelekcje i pokazy kontaktów ARISS w Polsce.
Armand SP3QFE

5. EmCom. Jak informuje Jim Linton VK3PC, Przewodniczący Regionu 3 IARU, trzęsienie ziemi na Filipinach o sile 6,8 st. w skal Richtera wyzwoliło osuwiska, które niestety pochłonęły do tej pory kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. W dalszym ciągu wielu ludzi jest uwięzionych pod gruzami zniszczonych domów.

Szef operacyjnych PARA, Eddie Valdez DU1EV, przekazał informację, że krótkofalowcy są obecnie aktywni w ramach akcji ratunkowej. W rejonach epicentrum trzęsienia ziemi, w DU6 oraz DU7, amatorska łączność ratunkowa jest realizowana gównie w zakresie VHF. Na dotkniętym kataklizmem obszarze awarii uległa infrastruktura telekomunikacyjna i energetyczna. Uszkodzeniu uległo również szereg mostów oraz innych ważnych elementów komunikacyjnych.
Docierają też kolejne informacje dotyczące m.in. częstotliwości wykorzystywanych w ramach akcji ratunkowej na Filipinach, tj. 144.740 MHz oraz 7.095 MHz. Jak przekazuje Eddie DU1EV, centrum dowodzenia akcją zostało uruchomione na pokładzie statku BRP Davao del Norte filipińskiej gwardii poszukiwawczo ratowniczej, która realizuje ruch spedycyjny obszarów dotkniętych klęską żywiołową. W chwili obecnej ratownicy poszukują ocalałych osób po trzęsieniu ziemi o sile 6.7 – 6.8 w skali Richtera. Podawana liczba ofiar na tą chwilę wynosi 43. W razie potrzeby krótkofalowcy są w gotowości do wsparcia łączności w regionach, w których doszło do znacznych zniszczeń infrastruktury telekomunikacyjnej.

Stacjami koordynującymi działania krótkofalowców obecnie są: DU7RJA, DU7DDJ, DW7XKS oraz DW7RDX. Stacja DU1AJ/7 uruchomiła się w celu pełnienia roli ewentualnej stacji przekaźnikowej. Realizuje ona utrzymanie łączności w zakresie HF, VHF oraz za pomocą EchoLink.
W innych obszarach działają stacje DU1RP oraz DU1PA zapewniające łączność w tymczasowych obozach – schroniskach współpracując z lokalnym departamentem obrony NDRRMC.
Trzęsienie ziemi uderzyło tuż przed poniedziałkowym południem czasu lokalnego w gęsto zaludnione wyspy Negros i Cebu.
Pozostałe informacje SP EmCom pod adresem: http://emcom.pzk.org.pl/

Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

6. Ćwiczenia EmCom.
W dniu 3.03.2012 r. odbędą się Regionalne Ćwiczenia Łączności Kryzysowej DASR & WASR "ŚNIEŻYCA 2012". Ćwiczenia organizowane są wspólnie przez Dolnośląską Amatorską Sieć Ratunkową DASR oraz Wielkopolską Amatorską Siecią Ratunkową WASR.
Informacje dotyczące ćwiczeń "ŚNIEŻYCA 2012" znajdują się pod adresami sieci http://dasr.pl oraz http://wasr.pl

Rafał Wolanowski SQ6IYR EmCom Manager PZK

7. Staropolskie dni aktywności.
W dniach 7-20 luty 2012 odbędzie się trzecia edycja Staropolskich Dni Aktywności. W imieniu członków OT-51 serdecznie zapraszam do udziału w imprezie wszystkie stacje nadawcze i nasłuchowe. Regulamin dostępny jest na stronie www.ot51.pl. Jak co roku zapewniamy doskonałą zabawę z możliwością zdobycia Certyfikatu SDA2012 oraz nagród rzeczowych tematycznie związanych z naszym hobby.
Proszę o przekazanie zaproszenia wszystkim członkom oddziału.
73 de Paweł SP7LFT.
__._,_.___

8. Walne zebranie OT PZK Południowej Wielkopolski (OT27). Zarząd OT27 podjął uchwałę, o zwołaniu Walnego Zebrania Sprawozdawczo- Wyborczego w dniu 11 marca 2012 godz. 10:00 pierwszy termin, godz.10.30 drugi termin w Turku w siedzibie klubu SP3KWA.
Zdzisław SP3GIL

9. Walne zebranie OT08. Zarząd Poznańskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OT-08 PZK, które odbędzie się w „Klubie Korona” w Poznaniu na Os. Bolesława Śmiałego paw. 104.
I-szy termin zebrania 26.02.2012 godz. 10:00
II-gi termin zebrania 26.02.2012 godz. 10:30.
Łukasz SQ3NMU
10. Zaproszenie do udziału w zawodach. ZHP oraz klub SP8ZIV przy komendzie hufca ZHP w Jarosławiu zaprasza do udziału w zawodach krótkofalarskich "O Puchar Komendanta Hufca ZHP w Jarosławiu". Termin to 12.02.2012 godziny 06-07 UTC. Regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
Zbyszek SP8AUP.

11. Aktualności na portalu PZK. Na portalu PZK w dziale OPP są podane szczegóły dotyczące przekazywania 1% na PZK jako OPP, stanowią one ułatwienie dla naszych potencjalnych darczyńców.
Na portalu jest także do pobrania najnowszy wyciąg KRS z dnia 2 lutego 2012 r. Jest już w nim informacja o zarejestrowaniu przez Sąd Statutu PZK uchwalonego przez NKZD w dniu 15 października 2011. Również z KRS został wykreślony OT73. Wirtualny Oddział Terenowy PZK ma obecnie numer 52 zgodnie z uchwałą ZG PZK z 3.09.2011r.


SP2JPG s.k. W dniu 4 lutego br. opuścił nasze środowisko Wojciech Cwojdziński SP2JPG. Prezes Polskiego Klubu Radiovideografii (PK RVG) członek Bydgoskiego Oddziału PZK, odznaczony Honorową oraz Złotą Honorową Odznaką PZK. Był prezesem PKRVG od początku jego powstania tj. od Pierwszego Ogólnopolskiego Sympozjum SSTV, które odbyło się w Bydgoszczy w dniach 12-13 marca 1983 r. Ś.P. Wojciech był jednym z prekursorów emisji cyfrowych w SP, a SSTV w szczególności. Pierwsze artykuły o jego osiągnięciach w tej dziedzinie były publikowane w prasie lokalnej i ogólnokrajowej już w 1980 roku. Prawie do końca swoich dni ś.p. Wojciech był skarbnicą wiedzy na temat pracy tymi emisjami oraz na temat oprogramowania przydatnego miłośnikom emisji cyfrowych.
Ś.P. Wojciech ma niepodważalne zasługi dla rozwoju polskiego krótkofalarstwa.
Pogrzeb odbędzie się w dniu 10 lutego o godz.11.30 na cmentarzu Ludwikowo w Bydgoszczy.
Cześć Jego Pamięci!

Prezydium ZG PZK


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR

Załącznik.

Z W I Ą Z E K  H A R C E R S T W A  P O L S K I E G O
Klub Łączności SP8ZIV przy Komendzie Hufca
im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu

o r g a n i z u j e
Zawody Krótkofalarskie O „ PUCHAR ” KOMENDANTA HUFCA ZHP

R E G U L A M I N

1.    Celem organizowanych Zawodów jest złożenie hołdu patronce naszego Hufca Czesławie „BAŚCE” Puzon w 90 rocznicę Jej urodzin, oraz okazji XXV – tej rocznicy nadania Jej imienia Komendzie Hufca ZHP w Jarosławiu.
2.    Do wzięcia udziału w Zawodach zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych i klubowych z SP o znakach podstawowych z mocą do 100 Wat – udział stacji zagranicznych mile widziany.
3.    W czasie zawodów dopuszcza się używanie tylko jednego WŁASNEGO znaku wywoławczego – łączności pod znakami kontekstowymi nie będą zaliczane.
4.    Zawody odbędą się w dniu 12 lutego 2011 roku (niedziela) w godz. od 6.00 do 7.00 czasu UTC – od 7,00 do 8,00 czasu lokalnego.
5.    Pasmo 3,5 MHz – Emisja SSB - Moc do 100 W.
6.    Punktacja:
- za nawiązanie łączności ze stacją organizatora SP 8 ZIV         - 10 pkt.
- za nawiązanie łączności za stacjami klubowymi ZHP             - 5 pkt.
- za nawiązanie łączności z krótkofalowcami - członkami klubów harcerskich - 2 pkt.
- za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami klubowymi i indywidualnymi - 1 pkt.
7.    Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzy cyfrowego numeru łączności np. 59/001, stacja organizatora podaje skrót JA np. 59/001/JA, członkowie klubów harcerskich podają dodatkowo znak swojej stacji klubowej np. 59/001/SP 8 ZIV.
8.    Klasyfikacja:
a)    radiostacje indywidualne – członkowie klubów harcerskich
b)    pozostałe radiostacje indywidualne
c)    radiostacje klubowe ZHP
d)    pozostałe radiostacje klubowe
e)    najaktywniejsza radiostacja organizatora

Wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.
9.    Nagrody:
- za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach    - „PUCHAR”
- za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie     - DYPLOM.
10.     Wyniki ogłoszone zostaną w terminie 3-ch miesięcy od zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach przekazu PZK a puchary i dyplomy wręczone zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników zawodów.
11.     Uczestnicy Zawodów proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 20 lutego 2012 roku czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać: adres pocztowy, grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji z wpisaną punktacją, datę i czas łączności raport nadany i odebrany.
12.     Zestawienie z wpisaną punktacją należy przesłać na adres pocztowy:
Klub Łączności SP 8 ZIV 37-500 Jarosław, skr. pocztowa 127 lub pocztą elektroniczną – E-mail :ot35@o2.pl- przyjęcie zgłoszenia drogą elektroniczną zostanie zawsze potwierdzone przez organizatora zawodów.
13.     Decyzje Komisji są ostateczne.
14.     Komisja w składzie:
 Przewodnicząca - pwd. Jagoda Dryś SP 8 AYL Komendantka Hufca
 Członkowie - phm. Zbigniew Guzowski SP 8 AUP, Kierownik Klubu - hm. Mirosław Froń SP 8 TJX Członek Klubu

ADRESATÓW NINIEJSZEGO REGULAMINU PROSIMY O JEGO ROZPROPAGOWANIE

ORGANIZATOR


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,225,551 Unikalnych wizyt