PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

Lekcja krótkofalarska
Opcje newsa
Z krajuOstrowski Klub Krótkofalowców SP3POW zaprasza do kolejnej akcji będącej kontynuacją naszych przygotowań do kontaktu uczniów ostrowskich szkól ze stacją kosmiczną ISS.

28 stycznia przeprowadzamy następną lekcję krótkofalarstwa. Tym razem będziemy gościć w Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, jednej ze szkół uczestniczących w naszym programie ARISS.

Tak jak poprzednio zaczniemy ok. godziny 8:00 bardzo krótkim wprowadzeniem o krótkofalarstwie i zasadach łączności. Następnie dzieci spróbują swoich sił lokalnie na paśmie 2 m, aby później jak najszybciej wykorzystać słabnącą propagację na falach krótkich. Jeśli okoliczności pozwolą, rozwiniemy lekcję o zagadnienia teoretyczne które pozwolą uczniom na lepsze zrozumienie zagadnień z którymi zetknęli się w części praktycznej zajęć.

Przypominamy, że w tak krótkim czasie naszym celem nie jest zrobienie z uczestników doświadczonych krótkofalowców. Raczej zabawa i zarażenie bakcylem naszego hobby, oraz pokazanie innego spojrzenia na spędzanie wolnego czasu. Czas na szersze potraktowanie tematów krótkofalarskich przyjdzie, kiedy spotkamy się z tymi młodymi ludźmi na kolejnej lekcji z cyklu, oraz podczas zajęć w klubie.

Zapraszamy wszystkich kolegów do aktywnego uczestnictwa w łącznościach, oraz pobłażliwego potraktowania nieuniknionych błędów spowodowanych stresem pierwszego wyjścia w eter młodych rozmówców.
Info: SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,457,462 Unikalnych wizyt