PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-51. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21.12.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21 grudnia 2011.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A o to informacje:

1. Akcja Dyplomowa PZK z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Z okazji Piłkarskich Mistrzostw Europy organizowanych przez UEFA w czerwcu 2012 roku, Polski Związek Krótkofalowców we współpracy z UARL organizuje Akcję Dyplomową, która ma na celu promocję sportu piłkarskiego i radiowej łączności amatorskiej. Patronat Honorowy naszej Akcji Dyplomowej objęła narodowa federacja polskiego współgospodarza Mistrzostw Europy 2012 - Polski Związek Piłki Nożnej.
Wszystkie stacje indywidualne i klubowe, które będą pracowały okolicznościowo z okazji Mistrzostw Europy 2012 r. i zgłoszą akces do Akcji Dyplomowej organizowanej przez PZK, będą mogły używać logotypów PZPN i PZK na swoich kartach QSL, po spełnieniu prostych warunków (zainteresowanych proszę o kontakt na adres poczty elektronicznej podany poniżej).
Chcę podkreślić, iż zgodnie z informacją Krajowego Koordynatora ds. Własności Intelektualnej PL.2012 Sp. z o. o. i stanowiskiem UEFA, symbolikę Turnieju (znaki graficzne, nazwa „EURO 2012”, itd. ...) mogą wykorzystywać jedynie Oficjalni Sponsorzy / Partnerzy Turnieju oraz, w określony sposób, media. Symbolikę Miast Gospodarzy mogą wykorzystywać jedynie poszczególne podmioty, wskazane przez UEFA.
Mam również obowiązek poinformować, że polskie Biuro Dyrektora Turnieju UEFA w pełni aprobuje każdy sposób promowania Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012, w tym również Akcję Dyplomową PZK/UARL z tej okazji.
Szersza informacja na temat Akcji Dyplomowej PZK z okazji ME 2012 ukaże się w miesięcznikach QTC i „Świat Radio” (oficjalnych sponsorów medialnych Akcji Dyplomowej PZK) po rozpatrzeniu przez UKE wniosków i uzyskaniu pozwoleń radiowych dla oficjalnych stacji okolicznościowych PZK, pracujących z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 r., co nastąpi na początku roku 2012.
 
73!
Waldemar Sznajder, 3Z6AEF
Koordynator Akcji Dyplomowej PZK z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012
[Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK]
mail: 3z6aef(na)pzk.org.pl
tel. kom. 501-101-618
tel. stacjonarny (71)3912658

2. Działalność gospodarcza PZK raz jeszcze. 
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości podjęcia działalności gospodarczej informuję, że prezydium ZG PZK rozważa możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.
Celem tej działalności byłoby "per saldo" pozyskanie dodatkowych dochodów na działalność statutową Związku.
Prezydium poszukuje osoby mającej doświadczenia w prowadzeniu takiej działalności, która opracowałaby Biznes Plan (BP) na tą okoliczność i po akceptacji przez ZG propozycji zajęła by się fizycznie realizacją tego przedsięwzięcia. Biznes plan powinien obejmować wszelkie elementy i być zbliżonym do typowych biznes planów składanych do banku.
Wszelkie informacje techniczne oraz merytoryczne niezbędne do przygotowania opracowania poda sekretariat ZG lub prezes PZK.
Prezydium nie wyklucza, że osoba prowadząca tego typu działalność otrzymywałby wynagrodzenie np. na zasadzie succes fee (wynagrodzenia za sukces).
Prezydium spodziewa się, że osoba przygotowująca biznes plan zaproponuje również bezpieczne źródła finansowania przedsięwzięcia.
Prezydium czeka na informacje do końca stycznia 2012 r.
Zgodnie ze Statutem PZK uchwałę o podjęciu działalności gospodarczej podejmie ZG po odpowiedniej rekomendacji przez prezydium ZG PZK.

3. Obozy szkoleniowe PZK. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość zorganizowania obozów szkoleniowych PZK. Prezydium ZG PZK poszukuje kierowników obozów. Zadania to:
- opracowanie dokumentów wstępnych obozu
- prowadzenie obozu w tym nadzór nad pracą personelu
- rozliczenie obozu.
Kandydaci proszeni są o zgłaszanie się do Piotra Skrzypczaka SP2JMR prezesa PZK - sp2jmr@pzk.org.pl.
W sekretariacie ZG PZK są dostępne materiały wzorcowe i przykładowe ułatwiające opracowanie dokumentacji ofertowej oraz rozliczenie obozu.

4. SP3PKC ofensywa ciąg dalszy.

Młodzież ze szkolnego koła krótkofalowców przy Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie pracuje na radiostacji klubowej z okazji zbliżającego się kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od dzisiaj tj. 21 grudnia, a swoje łączności potwierdzać będzie specjalnymi kartami QSL.
Karty wydrukowano z okazji WOŚP, z którą to akcją również utożsamiają się członkowie koła. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem medialnym
lokalnej TV RELAX, której logo znajduje się na karcie QSL
info: Robert SP3SLD

5. Zachodniopomorski OT PZK (OT14) po Walnym Zebraniu.
Miło mi poinformować, że w dniu 17.12.2011 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze ZOT PZK. W zebraniu uczestniczyło 51 koleżanek i kolegów upoważnionych do głosowania.

W trakcie zebrania wyróżniono następujących członków oraz kluby ZOT.
Honorowe odznaki PZK otrzymali:
SP1HNH - Kazimierz ze Stargardu Szczecińskiego
SP1DPA - Waldek ze Szczecina
SP1MVG - Krzysztof ze Szczecina

Grawertony ZG PZK za pracę społeczną na rzecz ZOT otrzymali:
SP1QY - Artur nasz QSL manager.
SP1EGN – Rober długoletni przewodniczący komisji zawodów Dni Morza

Podziękowania za aktywną pracę na rzecz ZOT w postaci ceramicznego loga ZOT PZK otrzymali:
SP1KRF - Barlinecki Klub Krótkofalowców
SP1PNW - Klub Krótkofalowców z Dębna
SP1PWP - Klub Krótkofalowców w Trzebieży
SP1PBW - Wojskowy Klub Krótkofalowców w Szczecinie
SP1KZE - Klub Krótkofalowców PZK w Chojnie
SP3HTF - Rafał z klubu SP3YPR animator działań klubowych.

Podziękowanie w postaci książki „Lwowski Klub Krótkofalowców” otrzymali:
 Stefan SP1JJY za propagowanie krótkofalarstwa w powiecie Myśliborskim
 Waldemar SP1WSY za wsparcie techniczne ZOT
 Jerzy SP1MWF – współtwórca klubu SP1KZE
 Dorota SP1DOT za pracę w komisji zawodów Dni Morza
 Adrian Dębicz SP1XNA za pracę w zarządzie ZOT i wsparcie techniczne
 Anna SP1RWR za organizacje spotkań w Lipianach

Członkowie Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK w głosowaniu tajnym wybrali skład nowego Zarządu ZOT PZK oraz Komisji rewizyjnej.
SP1TMN - Janusz Tylkowski - Prezes
SP1WSR - Andrzej Łaczmański - W-ce prezes
SP1FFC - Wojciech Wodecki - Skarbnik
SP3MGM - Krzysztof Mruk – Członek
SQ1SDX - Robert Grzelak - Sekretarz
W skład komisji rewizyjnej wchodzą:
SP1LON - Piotr Kijowski- przewodniczący
SP1CGT - Andrzej Bujalski- członek
SP1MVG - Krzysztof Janczarek- członek

Oraz delegatów na Zjazd Krajowy PZK
Janusz SP1TMN , Jurek SP1JPQ

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym koleżankom i kolegom za udział w Walnym Zebraniu oraz gorąco dziękujemy Robertowi SP1EGN za pomoc w organizacji i przygotowaniu sali.
Robert SQ1SDX

6. Skrócony spis treści Świata Radio 1/2012:
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Optymalna wysokość anteny HF
TEST: W poszukiwaniu anteny idealnej
RADIOKOMUNIKACJA: Tunery antenowe HF
ŁĄCZNOŚĆ: Terminy egzaminów UKE, Procesory DSP dla praktyków
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
RADIO RETRO: Radiostacja RSB-5
WYWIAD: PROFKOM – Profesjonalna Aparatura Radiokomunikacyjna, Co dalej z SP9KMQ?
HOBBY: Analizator NA01
DIGEST: Różnorodne rozwiązania radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
KALENDARZZAWODÓW 2012
SPIS TREŚCI ŚR 2011
RYNEK I GIEŁDA
 
7. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 1/2012
Na Nowy Rok 2012- SP2JMR
I Spotkanie Nestorów Śląskiego OT -SP9HQJ
Walne zebrania OY
SP3PKC w ofensywie
S. Key's

8. EmCom. W dniu 14.12.2011, w Komendzie Hufca ZHP we Wrocławiu, odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Hufca ZHP, Zarządu DOT PZK oraz DASR i EmCom PZK. W czasie spotkania omówiono plany współpracy PZK i ZHP na Dolnym Śląsku, w zakresie wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych i promocyjnych w roku 2012. Przedstawione zostały możliwości wszystkich stron oraz zostały przyjęte punkty do szczegółowego określenia planu współpracy. Dalsze szczegóły - wkrótce!
info: 3Z6AEF

9. SR3M. Kaliski klub SP3PKA w ramach sieci WASR uruchomił lokalny przemiennik SR3M pracujący na częstotliwości 145,750. Będzie on pomagał utrzymać łączność na terenie miasta Kalisza, zwłaszcza urządzeniom przenośnym.
Praca SR3M jest na razie w fazie prób. Należy wspomnieć, że patronem strategicznym jest firma RUNOTEX, dzięki której możemy cieszyć się rozwojem sieci w mieście Kaliszu.
W najbliższych tygodniach Sztab Kaliski planuje sprawdzić funkcjonalność przemiennika podczas lokalnych ćwiczeń łączności kryzysowej.
 
Mariusz SQ3NVW - Koordynator WASR
SP EmCom - Łączność Kryzysowa PZK--

10. Komunikat Redakcji RBI PZK z dnia 21.12.2011 r.

Ostatnio poinformowano mnie, że znany, podobno krótkofalowiec, inaczej myślący i robiący, spragniony szybkiego ogłoszenia zasad działania nowego Regulaminu Portalu i nowego Forum PZK, nie członek PZK, zarzucił na swojej stronie internetowej  Redakcji Polskiego Radiowego Biuletynu Informacyjnego, że RBI jest TUBĄ PROPAGANDOWĄ  Polskiego Związku Krótkofalowców i że RBI nie ma koncesji na prowadzenie swojej działalności radiowej...
Cytuję ”jakim jest niemające koncesji na prowadzenia działalności nadawania audycji Radiowy Biuletyn Radiowy”. Koniec cytatu. Pomijając, że pisze się poprawnie nie mające, a nie tak jak napisał ten najmądrzejszy w gminie człowiek, to faktem jest to, że kolejnych wywodów tego erudyty nikt nie zrozumie.
Pomijając jednak formę tej wypowiedzi i jej bezsensowną treść, zostałem jednak zmuszony do polemiki ze słowami, tego podobno zawsze nieomylnego człowieka. Niestety ten, nazywany przez innych "towarzysz", nie pierwszy i nie ostatni raz,  mija się z prawdą.
Dla wyjaśnienia słów tego człowieka, który od lat wprowadza zamęt, jestem zmuszony ponownie poinformować słuchaczy, że RBI, na podstawie Uchwały ZG PZK, jest uznany za oficjalny organ informacyjny Polskiego Związku Krótkofalowców. Redakcja RBI, poza licencją SP5PRW, otrzymała, zezwolenie PIR, PAR, URTiP a teraz UKE na emisję programu informacyjnego na falach krótkich. Zresztą robi to, od ponad pół wieku, zgodnie z Regulaminem Radiokomunikacyjnym. Do takiej działalności nie potrzebna jest koncesja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ten człowiek o tym wie, ale pisze głupoty i wszystkich wprowadza w błąd informując i pisząc na swojej stronce, że RBI jest nadawany nielegalnie. Jego stronę i jej zawartość i wartość poznało niestety wielu krótkofalowców.
Niektórzy nawet o tym i o nim piszą. Piszą, nawet na jego własnej stronie, co o nim sądzą.
Zgodnie z Regulaminem Radiokomunikacyjnym Radiowy Biuletyn Informacyjny działa legalnie od ponad 53. lat i nikomu do tej pory to nie przeszkadzało. Przeszkadza tylko  jednemu, wybranemu, najmądrzejszemu człowiekowi, który czuje się niedowartościowany i za wszelką cenę chce zaistnieć w rzeczywistości radiowej, krótkofalarskiej i internetowej.
Zastanawiam się teraz, po tej jego  wypowiedzi: TUBĄ PROPAGANDOWĄ  jakiego narodu, organizacji czy stowarzyszenia jest ten człowiek, któremu wszystko przeszkadza i jakie ma w tym ukryte cele. 
Są narody, stowarzyszenia i ludziska którzy uważają, że zawsze mają rację.
Do tych nieomylnych zalicza się chyba właśnie ten człowiek. Przynajmniej tak się czuje, że jest alfą i omegą wiedzy i pępkiem świata.
Nie piszę o nim - polski krótkofalowiec bo na to określenie trzeba zasłużyć. A czym się zasłużył ten człowiek? Chyba złotymi myślami na swojej stronie i na niektórych forach. Chyba od lat ma problemy z samym sobą. Niech dalej czeka na uznanie. Ale na czyje uznanie………………….??? 

Od  niedzieli.18.12.2011 r. na  stronie Internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org  jest możliwość wysłuchania nowego Świątecznego programu na 18 i 25.12.2011r.. Premiera programu na falach krótkich miała miejsce w niedzielę 18.12.2011 o 10.30 czasu lokalnego na częstotliwości 3700 kHz.
W programie, między innymi,  dwa tematy:
- treść wystąpienia Prezesa PZK na Boże Narodzenie 2011 r. i na Nowy Rok 2012,
- felieton historyczny pt.”30 rocznica ogłoszenia w Polsce stanu wojennego oraz przerwanie działalności krótkofalarskiej w tym okresie. 

Redakcja RBI przypomina, że Radiowy Biuletyn Informacyjny jest od października. nadawany, w dalszym ciągu, legalnie zgodnie ze stałym harmonogramem w każdą niedzielę:
- o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM /emisja próbna/,
- o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz  +/- QRM /emisja stała/
- oraz o godzinie 22.30 L  w okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/ lub  na nowej częstotliwości w okolicy QRG 3750 kHz /emisja próbna/.
Od października 2011 r. programy RBI są nadawane z terenowych QTH.
Redakcja RBI prosi o raporty słyszalności programu nadawanego na falach krótkich. Telefon do Redakcji RBI: +4822 7242380 oraz tel. komórkowy +48 607928029. Poczta mailowa: sp5bld@poczta.onet.pl i sp5bld@wp.pl

Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, serwis informacyjny RBI zawierający bieżące, autoryzowane informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org
W związku z zapytaniami i wątpliwościami Redakcja RBI informuje, że program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej.

Wszystkim Krótkofalowcom Polskim Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego życzy zdrowych, radosnych, spokojnych i pogodnych  Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2012.

Informację przekazał: Jerzy Kucharski SP5BLD

11. Komunikaty.
Komunikatu sekretariatu ZG PZK w dniu 28 grudnia nie będzie. Sekretariat w dniach 27-28 grudnia jest nieczynny z powodu urlopu.

Za trzy dni Święta, i zaraz po nich Nowy Rok, a więc czas na życzenia:

Z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku w imieniu prezydium ZG PZK, ZG PZK i GKR PZK życzę Wszystkim członkom PZK i odbiorcom naszych komunikatów Abyście Święta Bożego Narodzenia spędzili w gronie najbliższych, przy Wigilijnym stole, przy zapachu tradycyjnego siana i bajecznie kolorowym świerku, pod którym niech znajdą się wymarzone prezenty. Niech zdrowie, radość, pokój i dostatek Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy Wam i bliskim przez cały Nowy Rok 2012. Niech spełnią się wszystkie życzenia, te głośno wypowiedziane i te skrywane w najgłębszych zakamarkach serca.

Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK


news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikat w wersji pdf

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,232 Unikalnych wizyt