PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-47. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 23.11.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.gif

Komunikat sekretariatu ZG PZK z 23 listopada 2011.


Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualności.

1. Gratulacje dla Ministrów w Rządzie RP. Informuję, że w związku  inauguracją nowego składu Rady Ministrów RP w dniu 21 listopada zostały z sekretariatu ZG PZK wystosowane listy gratulacyjne do następujących ministrów w Rządzie RP, a mianowicie do Pani Krystyny Szumilas Ministra Edukacji Narodowej, Pana Michała Boni Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz do Pana Marcina Korolec Ministra Środowiska.

2. Spotkanie w UKE. W dniu 9 grudnia w Delegaturze UKE we Wrocławiu odbędzie się spotkanie w sprawie zasad koordynacji stacji bezobsługowych. Gospodarzem spotkania jest dr inż. Wiktor Sęga Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.
3. XXI KZD. Najbliższy Krajowy Zjazd Delegatów PZK odbędzie się zgodnie ze Statutem PZK w dniach 19-20 maja 2012 r. Pomimo ogłoszenia w dniu 3 września 2011 podczas posiedzenia ZG PZK konkursu na organizację Zjazdu zainteresowanie tym tematem jest znikome. Sprawa jest nadal otwarta.

4. SP3PKC w ofensywie. W dniu dzisiejszym o godz.15.00 odbędzie się (odbyło się) uroczyste  podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, a Klubem Krótkofalowców SP3PKC – LAMBDA. Ze strony PZK osobą podpisującą będzie Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK.
Zadaniem jest nawiązywanie i pomoc w działaniach na rzecz szerzenia idei krótkofalarstwa wśród młodzieży, jako jednego z elementów nawiązywania i przekazywania informacji oraz powołania Szkolnego Koła Krótkofalowców przy Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.
Osoby podpisujące list, będą wzajemnie wspierać się wiedzą, sprzętem oraz posiadaną bazą w celu realizacji założonych zadań.
Celem współpracy jest:
 szerzenie wśród młodzieży idei krótkofalarstwa
 możliwość realizacji zainteresowań i wiedzy
 zapoznanie się ze sprzętem oraz jego budową i obsługą
 poznawanie teorii i praktycznych umiejętności w zakresie radia elektroniki, języków obcych
 nawiązanie łączności radiowej przy pomocy sprzętu krótkofalarskiego z ludźmi rożnych narodowości oraz międzynarodowymi stacjami kosmicznymi
 branie udziału przez młodzież w zawodach radioamatorskich
 uczestniczenie w edukacyjnej telekonferencji młodzieży z astronautą przebywającym w przestrzeni kosmicznej
 zajęcia z zakresu łączności kryzysowej.

5. Walne Zebranie OT22. Zarząd Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK (OT22) w Koszalinie informuje, że na dzień 04 grudnia 2011r. godz. 10:00 w pierwszym terminie i 10:15 w drugim terminie, zwołane zostało Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Terenowego PZK (OT 22).
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OT22 odbędzie się
w Koszalinie, w świetlicy Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Na Skarpie”
ul. Na Skarpie 17.
Uczestnicy zebrania wybiorą:
1.    Nowych członków Zarządu Oddziału,
2.    Nowych członków OKR,
3.    Delegata OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów PZK.
Rajmund SP1RKB

6. Po Walnym Zebraniu OT 18. W dniu 20.11.2011r.odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OT-18 w Rzeszowie w trakcie którego, wybrano nowy Zarząd Oddziału, Komisję Rewizyjną oraz Delegata na KZD.
Zarząd OT-18 PZK w Rzeszowie
5 osobowy 
Bogdan SP8BRE Prezes
Łukasz SP8TJU Sekretarz
Mariusz SQ8OGK Skarbnik
Andrzej SP8BRQ Członek Zarządu
Adam SQ8JLU   Członek Zarządu 
Zygmunt SQ8LSC z-ca Członka Zarządu 
Oddziałowa Komisja Rewizyjna
Janusz SP8RHQ Przewodniczący
Jan SP8FHK Członek Komisji
Tomasz SQ8MHI Członek Komisji 
Leszek SP8IRZ  z-a członka Komisji Rewizyjnej     
Delegat na Krajowy Zjazd Delegatów
Łukasz SP8TJU 
Z-ca Delegata na Krajowy Zjazd Delegatów
Mariusz SQ8OGK
 
Bogdan SP8BRE
Prezes OT-18 w Rzeszowie.

Nowo wybranym członkom władz Rzeszowskiego OT PZK gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszego środowiska

7. WASR w akcji. W środę (9.11.2011) w Starostwie Powiatowym przedstawiciele Sztabu Ostrowskiego WASR (Paweł SQ3POS, Sławek SQ3OOK i Jarek SP3AYA) uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami oraz Zastępcą Starosty Powiatu Ostrowskiego.

Spotkanie to miało na celu zapoznanie mediów (a za ich pomocą słuchaczy) z działalnością Wielkopolskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Po krótkiej prezentacji koledzy z Ostrowa Wielkopolskiego odpowiadali na zadawane przez dziennikarzy pytania.
Relację z tego spotkania emitowaną w Radiu Eska można odsłuchać tutaj.
Rafał SQ6IYR EmCom Manager PZK
SP EmCom - Łączność Kryzysowa PZK

8. Skrócony spis treści Świata Radio 12/2011.
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Wielopasmowe anteny HF
TEST: Analizator USB-SA44B
PREZENTACJA: Radiotelefony DMR, Teddy ASC
ŁĄCZNOŚĆ: MSPO 2011 (cz. 2), Transmisja danych w D-STAR
ŚWIAT KF/UKF:  Z życia klubów i oddziałów PZK
RADIO RETRO: Radiostacja SPR WYWIAD: eNka - radio -sklep, Nie lubię się chwalić (SP2NJI)
HOBBY: Analizator antenowy SQ7JHM
DIGEST: Ciekawe układy radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
 
9. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 12/2011
SP1KRF- reportaż
Informacja po XX NKZD PZK
HST- po IX Mistrzostwach R1 IARU
Ekspansja ZOT PZK czyli OT14- Cd.
San Beskido 2011 -reportaż.

10. Zapisane dla potomnych. 10 lat po "powodzi stulecia" krótkofalowiec z Opola Krzysztof Bieniewski SP6DVP użyczył Radiu Opole kasety z oryginalnym zapisem pracy krótkofalowców w czasie akcji ratunkowej. 17 listopada 2010 10:58, 10 lat po "powodzi stulecia" krótkofalowiec z Opola Krzysztof Bieniewski użyczył Radiu Opole kasety z oryginalnym zapisem pracy krótkofalowców w czasie akcji ratunkowej. Dzięki temu powstał reportaż Mariana Staszyńskiego "ZAPISANE DLA POTOMNYCH".
Głosy z tamtego czasu z niezwykłą siłą przypominają dramatyczne chwile, uzmysławiają, że wartością bezcenną jest pomoc okazywana bliźniemu. I jeszcze to, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrzebny jest uśmiech. Pobierz materiał
Marian Staszyński - autor reportażu: http://www.radio.opole.pl/studio_reportazu/zapisane-dla-potomnych.html
Info. Krzysztof SP6DVP

11. Żeglarstwo morskie i krótkofalarstwo-życiowe pasje Janusza SP9YI. 16 listopada 2011 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie miało miejsce fascynujące spotkanie z wybitnym żeglarzem i znanym krótkofalowcem kapitanem Januszem Słowińskim SP9YI oraz Andrzejem Kucharczykiem - redaktorem, dziennikarzem,  wydawcą, współautorem książek.
 
Goście opowiadali o swoich żeglarskich przygodach na jachcie Bona Terra oraz podróżach po Ameryce Południowej. Podczas prezentacji licznych zdjęć oraz dwóch filmów, wzbogaconych piękną narracją i muzyką, uczestnicy (krótkofalowcy, żeglarze, nauczyciele, młodzież i dzieci) mieli możliwość  poznać historię budowy jachtu, jego wyposażenie oraz posłuchać wesołe  wypowiedzi członków załogi o sobie. Następnie przenieśliśmy się w niezwykły świat Atlantyku, Falklandów-Malwinów, Ziemi Ognistej, Przylądka Horn, Ziemi Ognistej, Georgii, Szetlandów Płd. (z polską bazą naukową im. H. Arctowskiego, w której Janusz SP9YI pracował jako radiooperator HF0APAS)... i Antarktydy. Opowieściom towarzyszyły refleksje dotyczące znaczenia zgranego zespołu jachtowego, osobowości, charakteru każdego członka załogi, siły wspólnych marzeń i realnych trudów żeglowania miesiącami po morzach i oceanach.
Osobnym fragmentem spotkania były wspomnienia z podróży po Argentynie wzbogacone widokami Buenos Aires, Mar del Plata, Andów, Pampy, lodowców... i muzyką argentyńskiego tanga. Zdjęcia zachwycały pięknem natury tamtejszych niezwykłych i często zupełnie dziewiczych zakątków, a bardzo ciekawa i barwna narracja prowadzona przez obu Gości sprawiły, że spotkanie z planowanych dwóch godzin przedłużyło się do czterech.  Końcowa relacja z wręcz nieprawdopodobnych zdarzeń - kilku godzin akcji ratowania kapitana Janusza Słowińskiego z tonącej w potężnym sztormie Bona Terry - wysłuchana była w zupełnej ciszy. Wspominając te dramatyczne chwile, bohater wydarzeń snuł refleksje dotyczące ogromu sił natury i ludzkiego pragnienia przeżycia. Oficjalna część spotkania zakończyła się gromkimi oklaskami wyrażającymi podziękowanie za wspaniałą, momentami  trzymającą w napięciu podróżniczą gawędę. Potem było wiele żeglarskich i krótkofalarskich pytań oraz możliwość otrzymania bogato ilustrowanej książki „Ostatni rejs Bona Terry” z pamiątkowym wpisem Gości.
 
Książkę można nabyć pisząc na adres redaktora Andrzeja Kucharczyka ak@pajpress.com.pl
Piotr Ożarski SP8MRD
Tym żeglarsko- krótkofalarskim akcentem kończymy nasz komunikat.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do komunikatu w wersji pdf

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,271,764 Unikalnych wizyt