PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-46. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 16.11.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.gif
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 16 listopada 2011 r.

1. SP3PKC "Lambda"- wzór godny naśladowania.
Znakomity przykład działalności popularyzującej krótkofalarstwo stanowi link do audycji w lokalnej telewizji z Ich inauguracyjnej pracy z młodzieżą, ale nie tylko
http://www.tvrelax.pl/s/index.php/informacje/wiadomosci/3176-zaszczepiaja-pasja-do-krotkich-fal

Jak pisze do nas Robert SP3SLD Prezes SP3PKC, radioklub SP3PKC od blisko 5 lat pracuje głównie z okazji różnych imprez odbywających się w naszym powiecie. Dzięki takiej aktywności nie mamy żadnych pytań w stylu: czy krótkofalarstwo nie przeszkadza w odbiorze TV lub jest szkodliwe dla zdrowia?
Często organizatorzy różnych imprez pamiętają o nas, na zasadach mediów.
Ponad 60 aktywności stacji klubowej daje wynik ponad 1 aktywność na miesiąc.
Pracujemy czasem też i zimą np. wigilia na rynku oraz w imprezach organizowanych przez Urząd Miasta Śrem.
Dzięki naszej pracy, dostaliśmy zaproszenie, do stworzenia kółka krótkofalarskiego dla dzieci w Szkole Podstawowej (Link mówi o tym).
Chętnie się wymienię informacjami jak do tego doszliśmy.
Zapraszam na stronę klubu www.sp3pkc.pl. Pod zakładką karty QSL są te, które organizatorzy zasponsorowali, a jest ich ponad 40 wzorów.
Zarząd klubu zwrócił się do prezydium ZG o wsparcie dla młodzieży kształcącej się i pracującej w klubie. Z całą pewnością taka pomoc zostanie udzielona.
SP3SLD & SP2JMR

2. Walne Zebrania.
OT23 organizuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w dniu 3 grudnia br. o godz.10.00 w Ujściu przy ul. Czarnkowskiej 32. Walne zebranie wybierze delegatów na najbliższy XXI KZD.

OT16. Coroczne spotkanie OT 16 czyli Żuławskiego OT PZK zostało zaplanowane na sobotę 10 grudnia 2011 roku, początek o godz. 10:00 w ZSP nr 4 w Malborku ul. Narutowicza 14 (siedziba 16 ŻOT PZK). Ze względu na potrzebę wyboru delegata na najbliższy Krajowy Zjazd  PZK, a także wybór reprezentanta Oddziału do składu ZG PZK, spotkanie będzie w randze Walnego Zebrania Sprawozdawczego członków  Żuławskiego OT PZK i w przypadku niskiej frekwencji odbędzie się w tzw. drugim terminie tego samego dnia i w tym samym miejscu (hi) o godzinie 10:15.

3. Spotkanie seniorów w Siemianowicach.  Śląski OT PZK (OT06) organizuje w dniu 27 listopada w Domu Kultury Chemik przy ul. Niepodległości 51 w Siemianowicach (siedziba OT06 oraz Klubu SP9KJM) spotkanie seniorów krótkofalarstwa z regionu Górnego Śląska i okolic. Początek spotkania godzina 10.00. Przebieg spotkania będzie relacjonowany w RBI. Od organizatorów otrzymałem także zaproszenie do udziału w nim. Serdecznie dziękuję, postaram się w nim uczestniczyć. (SP2JMR)

4. Aktywne kluby w Zachodniopomorskim OT PZK (OT14).
W numerze 21 Myśliborskich Wieści ukazały się informacje o spotkaniach krótkofalowców z klubu SP1PNW z władzami miasta Dębna oraz dyrektorem jednej ze szkół. Tematem spotkania były m.in. możliwości wykorzystania wiedzy krótkofalarskiej w prowadzeniu zajęć po za lekcyjnych.
W tym samym czasopiśmie jest także informacja o uruchomieniu klubu SP1PMY, o którym już pisaliśmy, konkretnie o uruchomieniu stacji nadawczej. Kolegom z OT 14 gratulujemy aktywności i dziękujemy z publikacje na nasz temat w prasie.

5. Ratownictwo Górnicze 2011.
W imieniu Klubu SP9KDU z Tarnowskich Gór chciałbym zaprosić do udziału w zawodach w dniu 17 listopada. Regulamin zawodów znajduje się na portalu PZK w dziale zawody. 
Pozdrawiam i zapraszam do udziału w zawodach
Za Klub SP9KDU
Robert SQ9FMU

6. PGA. W nowym 2012 roku kontynuowany będzie program operatorski realizowany przez Zespół PGA. Obejmie kilkanaście zawodów krajowych rozgrywanych na 80m.
Nowe regulaminy uwzględnią zgłaszane przez uczestników propozycje zmierzające do kolejnego podwyższenia poprzeczki jakościowej i nadaniu zawodom wyższej rangi. I tak, najważniejsze zmiany to:
- Wprowadzenie nowej grupy klasyfikacyjnej Assisted dającej uczestnikom
możliwość korzystania ze skimmera i clustera.
- Wprowadzenie dla stacji QRP obowiązku łamania swojego znaku wywoławczego przez skrót "QRP".
- Skrócenie czasu przyjmowania logów do 36 godzin.
- W odniesieniu do PGA-DIGI pozostawienie emisji RTTY i BPSK63, a rezygnacja
z PSK31.
73s, Zespół PGA
sp2fap sp5kp sp8wqx

7. Publikujemy wyniki Memoriału Tadeusza SP7L.

Zawody odbyły się 28 października 2011Udział wzięło 59 stacji. Nadesłano 56 logów. Log do kontroli: SP5LS.
Brak logów: OK2AIA 14 QSO,SP3KWA 16 OSO,UT1KY  10 QSO.
Logi sprawdzone zostały programem "crosschecker" wersja 1.23 autorstwa Marka SP7DQR, a punkty obliczone zostały przez program "punktator"  autorstwa Wojtka SP2ALT.
Dziękujemy serdecznie za udział wszystkim uczestnikom Memoriału oraz specjalne podziękowania składamy  Wojtkowi SP2ALT za pomoc przy obliczaniu wyników.
Wyniki zawodów zamieszczone są na stronie SP5PPK: http://sn5t.qrz.pl/
Komisja Zawodów
Ewa SP5HEN, Artur SQ5ABF, Wiesław SQ5ABG

SP7UYL s.k.
W dniu wczorajszym (15.11.11) w wyniku wypadku drogowego zmarła Grażyna Przybylska-Kokoszka SP7UYL - żona śp. Tadeusza Kokoszki SP7L. Grażynka choć nie była zbyt często słyszana w eterze, towarzyszyła nam między innymi w wyprawach krótkofalarskich na Ukrainę oraz aktywnie wspierała  wszystkie inicjatywy podejmowane przez środowisko krótkofalarskie. Cześć Jej pamięci.
 
Koleżanki i Koledzy z Praskiego OT PZK, członkowie Lwowskiego Klubu Krótkofalowców i SPARAS
Info: Wiesław SQ5ABG

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,220,921 Unikalnych wizyt