PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-45. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 9.11.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z 9 listopada 2011 (KS-45/2011)

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej najnowsze informacje.

1. EmCom. W wyniku ubiegłotygodniowej powodzi w Ligurii i Toskanii (region północno-zachodnich Włoch) zginęło 10 osób. Krótkofalowcy z grupy RNRE zostali poproszeni przez władze o pomoc w zakresie zapewnienia dodatkowego kanału komunikacji radiowej na obszarach dotkniętych powodzią, w okresie od piątku 4 listopada do co najmniej poniedziałku 7 listopada.

Częstotliwości HF, które mogą być stosowane we Włoszech w ramach akcji ratunkowej to 3.643, 3.760MHz oraz 7.045-7.060 MHz. Krótkofalowcy proszeni są o to aby w najbliższym czasie starać się nie zajmować wymienionych częstotliwości.
 
Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

2. Ważne dla organizatorów zawodów krajowych.
Przypominamy, że ostateczny termin wysyłania zgłoszeń do Kalendarza Zawodów PZK na rok 2012, upływa z dniem 15 listopada 2011. Już w ubiegłym roku, termin zgłaszania regulaminów zawodów został ustalony decyzją Prezydium ZG PZK na termin nieco wcześniejszy, to jest na dzień 15 listopada. Celem przesunięcia tego terminu, było wyeliminowania perturbacji w publikacji Kalendarza PZK w miesięczniku Świat Radio w numerze grudniowym.
Ponadto wzorem lat ubiegłych w Kalendarzu Zawodów PZK jest aktywna kolumna w której publikowane są wyniki zawodów. W kolumnie tej w wierszu odpowiadającej pozycji danych zawodów, po umieszczeniu wyników zawodów, będzie widoczna data dostarczenia wyników oraz odnośnik (link) do oryginalnego dokumentu PDF zawierającego wyniki.
Tym sposobem dla każdej pozycji Kalendarza Zawodów PZK są do pobrania (wyświetlenia na ekranie) oryginalne wyniki zawodów dostarczone przez organizatorów. Dla koleżanek i kolegów, którzy będą analizować regulamin zawodów oraz wyniki zawodów będzie to dużym ułatwieniem, pod warunkiem że takowe wyniki zawodów będą wysłane do PZK. Publikować będziemy tylko te wyniki, które zostaną przesłane nam bezpośrednio przez organizatora.
Niestety niewielu organizatorów decyduje się na przesyłanie wyników do PZK celem publikacji i umieszczenia na portalu PZK w odpowiedniej pozycji "wyniki" w Kalendarzu Zawodów PZK.
Regulaminy należy przesyłać na adres zawody@pzk.org.pl do wiadomości sp3iq@pzk.org.pl
Bogdan SP3IQ

3. Stacje bezobsługowe.

Informuję, że Pan dr Wiktor Sęga Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości Urzędu Komunikacji Elektronicznej wystąpił do Polskiego Związku Krótkofalowców z prośbą o informację odnośnie przepisów i norm dotyczących zasad koordynacji stacji bezobsługowych przyjętych przez IARU (którego PZK jest członkiem) oraz określenie zasad współpracy w sprawie realizacji powyższego zadania, wynikającego z § 1 „Porozumienia o współpracy Urzędu z PZK” zawartego w dniu 10 maja 2005 r.
Jednocześnie przypominam, że zgodnie z zarządzeniem  Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Nr 32 z dnia 13 października 2011 r. wprowadzono w życie „Wytyczne do procesu wydawania pozwoleń w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej”. Zgodnie z § 15 wytycznych, koordynacja pracy stacji bezobsługowych, polegająca na doborze częstotliwości dla poszczególnych stacji w celu ich wzajemnej niezakłóconej pracy  dokonywana będzie przez Departament Zarządzania Zasobami Częstotliwości. 
W związku z tym w pierwszych dniach grudnia b.r. zaplanowane jest spotkanie konsultacyjne, w którym wezmą udział przedstawiciele UKE oraz kompetentne osoby z PZK oraz PK UKF.

4. Krótkofalarstwo? Ależ to bardzo proste!
W  2012  roku  redakcja MK QTC wraz z Polskim Związkiem Krótkofalowców
będzie    organizatorem   ogólnopolskiej   akcji   mającej   na   celu popularyzację   krótkofalarstwa.  Celem  planowanego  projektu  będzie przedstawienie  w  popularny  sposób  najważniejszych aspektów naszego radiowego  hobby.  Środkami  do  realizacji  będą  pokazowe  łączności prowadzone  przez  krótkofalowców,  a  przedstawiające krótkofalarstwo jako  przykład  wszechstronnego  zainteresowania  dla  wszystkich grup wiekowych.  Narzędziem pomocniczym będą lokalne i ogólnopolskie media, za  pośrednictwem  których  możliwe  stanie  się  dotarcie  do  bardzo szerokiego  grona  ludzi.  Przewidziane jest także wykorzystanie kilku
prezentacji  multimedialnych,  które  służyć  będą grupom realizującym projekt. W chwili obecnej tworzony jest specjalistyczny zespół złożony z  doświadczonych  krótkofalowców.  Jego  zadaniem  będzie opracowanie szczegółowe  planu zamierzeń,  a  następnie  aktywna pomoc metodyczna udzielana  zainteresowanym  środowiskom.  Chętnych  do  pracy  w takim zespole  prosimy  o  kontakt  z  redakcją  MK  QTC  pisząc  na  adres: qtc@post.pl

W prezentacjach multimedianych obrazujących amatorskie radio zamierzamy pokazać i omówić w popularny sposób takie zagadnienia jak:
- Contesting
- DX-ing
- Awards
- QRP
- EME
- MS
- DIGI
- Historia
- Wyprawy terenowe (zamkowe, powiatowe, gminne, WFF itp.).
- ARISS
- Satelity
- APRS
- Emergency communication
- HST
- ARS

Piotr SP2JMR & Sylwester SP2FAP

5. Krótkofalowiec Polski. Z pewnością czytelnicy Świata Radio i KP zauważyli zmniejszenie objętości naszego periodyku. W związku z tym informuję, że jest to zgodne z umową zawartą pomiędzy AVT, a PZK. Powrót do 4. stronnicowego KP jest podyktowany względami edytorskimi wydawnictwa oraz ogólnym zmniejszeniem objętości "Świata Radio".

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr Skrzypczak SP2JMR
prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,243,131 Unikalnych wizyt