PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-44. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 2.11.2011
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk.gif

Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 2 listopada 2011.
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Ważne dla organizatorów zawodów krajowych.

Przypominamy, że ostateczny termin wysyłania zgłoszeń do Kalendarza Zawodów PZK na rok 2012, upływa z dniem 15 listopada 2011. Już w ubiegłym roku, termin zgłaszania regulaminów zawodów został ustalony decyzją Prezydium ZG PZK na termin nieco wcześniejszy wcześniejszy, to jest na dzień 15 listopada. Celem przesunięcia tego terminu, było wyeliminowania perturbacji w publikacji Kalendarza PZK w miesięczniku Świat Radio w numerze grudniowym.
Ponadto wzorem lat ubiegłych w Kalendarzu Zawodów PZK jest aktywna kolumna w której publikowane są wyniki zawodów. W kolumnie tej w wierszu odpowiadającej pozycji danych zawodów, po umieszczeniu wyników zawodów, będzie widoczna data dostarczenia wyników oraz odnośnik (link) do oryginalnego dokumentu PDF zawierającego wyniki.
Tym sposobem dla każdej pozycji Kalendarza Zawodów PZK są do pobrania (wyświetlenia na ekranie) oryginalne wyniki zawodów dostarczone przez organizatorów. Dla koleżanek i kolegów, którzy będą analizować regulamin zawodów oraz wyniki zawodów będzie to dużym ułatwieniem, pod warunkiem że takowe wyniki zawodów będą wysłane do PZK. Publikować będziemy, tylko te wyniki, które zostaną przesłane nam bezpośrednio przez organizatora.
Niestety niewielu organizatorów decyduje się na przesyłanie wyników do PZK celem publikacji i umieszczenia na portalu PZK w odpowiedniej pozycji "wyniki" w Kalendarzu Zawodów PZK.
Regulaminy należy przesyłać na adres zawody@pzk.org.pl do wiadomości sp3iq@pzk.org.pl
Bogdan SP3IQ

2. Ćwiczenia EmCom.
1. Region IARU oraz Polski Związek Krótkofalowców zaprasza do udziału w Międzynarodowych Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej GlobalSET 2011. Ćwiczenia mają na celu przygotowanie krótkofalowców na wypadek wystąpienia zdarzeń kryzysowych o charakterze międzynarodowym, wymagających utrzymania łączności w zorganizowany oraz jednolity sposób. Ćwiczenia GlobalSET 2011 odbędą się 12 listopada 2011 w godzinach od 11:00 do 15:00 czasu lokalnego w okolicach częstotliwości CoA (Center-of-Activity) w zakresach 80, 40, 20, 17 i 15 m (+/-QRM). Emisje SSB, CW oraz cyfrowe.
Regulamin GlobaSET znajduje się pod adresem:
http://emcom.pzk.org.pl/images//globalset_12_nov_2011_pl.pdf

Pozostałe informacje SP EmCom: http://emcom.pzk.org.pl
Info Rafał Wolanowski SQ6IYR EmCom Manager PZK.

3. Dyplom „Maria Skłodowska-Curie”.
Wszystkim zbieraczom dyplomów przypominam, że PZK wydaje okolicznościowy dyplom z okazji 100. rocznicy II Nagrody Nobla zdobytej przez naszego wybitnego naukowca Marię Skłodowską-Curie. Regulamin znajduje się na portalu PZK.

4. Zawody QRP.
Na portalu PZK są już wyniki tegorocznych zawodów SPQRP Contest organizowanych i rozliczanych przez Włodka Salwę SP5DDJ. Puchar prezesa PZK za I miejsce  w kat QRP „Home made” otrzyma Paweł Bożenda SP2OFP. Gratulujemy.
Włodkowi dziękujemy za ogromną aktywność i promowanie pracy QRP oraz własnych konstrukcji.

5. Harmonogram egzaminów UKE.

Przypominamy, że zgłoszenia na rok 2012 do harmonogramu egzaminów na Świadectwo Operatora Urządzeń Radiowych w Służbie Radiokomunikacji Amatorskiej należy wysyłać do dnia 15 listopada 2011. Zgłoszenia należy wysyłać do UKE w Warszawie  na adres:

Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa
lub mailowo na adres uke@uke.gov.pl

lub dla posiadaczy kwalifikowanego podpisu elektronicznego na  Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP. Konsultacji może udzielić Pan Marek Ambroziak, kontakt: M.Ambroziak@uke.gov.pl tel. 22 534-91-80

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73!
Piotr SP2JMR prezes PZK
Bogdan SP3IQ wiceprezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,415,470 Unikalnych wizyt