PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-43. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 26.10.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 26 października 2011.
Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej najnowsze informacje:

1. Telegraficzny skrót z Mistrzostw Świata IARU HST 19–23.10. 2011.
9-te Mistrzostwa Świata IARU w telegrafii szybkiej HST przeszły do historii. Reprezentacja Polski zdobyła w Bielefeld drużynowo 6 miejsce na 20 krajów przystępujących do konkurencji. Pełna kolejność miejsc w klasyfikacji drużynowej to:
1. Białoruś 2. Rosja 3. Ukraina 4. Rumunia 5. Bułgaria 6. Polska 7. Niemcy 8. Szwajcaria 9. Mongolia 10. USA 11. Ukraina 12. Serbia 13. Bośnia i Hercegowina 14. Włochy 15. Japonia 16. Francja 17. Mołdawia 18. Finlandia 19. Albania 20. Chorwacja.

Ponadto zawodnicy SP uzyskali szereg dyplomów za zajęcie miejsc od 5 do 6 w Mistrzostwach Świata HST w swoich kategoriach:
Seweryn Ciszewski SP1-2203, młodzik startujący w HST po raz pierwszy:
Dyplomy za 5 miejsce w odbiorze, 6 miejsce w nadawaniu, 6 miejsce w RUFZ.
Paulina Twardzińska SQ7MZD licealistka ze Skierniewic:
Dyplomy za 5 miejsce w odbiorze, 5 miejsce w nadawaniu, 5 miejsce w MorseRunner, 5 miejsce w RUFZ.
Irena Siorek SP7QL:
Dyplomy za 5 miejsce w nadawaniu, 6miejsce w odbiorze, 6 miejsce w MorseRunner, 6 miejsce w RUFZ.
Jerzy Gomoliszewski SP3SLU:
Dyplom za 6 miejsce w nadawaniu.
Marek Kluz SP8BVN:
Dyplomy za 6 miejsce w nadawaniu, 6 miejsce w MorseRunner, 6 miejsce w odbiorze.
Alfred Cwenar SP7HOR:
Dyplom za 6 miejsce w Morse Runner.

Zawody zostały zorganizowane przez kolegów z DARC na wysokim poziomie i przebiegły bez jakichkolwiek usterek. Potwierdzili to w słowach uznania zawodnicy jak i międzynarodowe jury oraz goście specjalni. Mistrzostwa wizytowali m.in. Hans Blondeel Timmerman PB2T prezydent I regionu IARU, Panayot Danev LZ1US członek Komitetu Wykonawczego I regionu IARU. Przyjacielem i niezawodnym opiekunem polskiej reprezentacji okazał się Andrzej DK1YPA z Bielefeld. Andrzej poświęcił naszej ekipie mnóstwo czasu i wysiłku, ułatwiając załatwienie wszelkich spraw, organizując wypoczynek i spotkania w lokalnym środowisku krótkofalowców. VY TNX !
Podczas mistrzostw HST w Bielefeld padły nowe telegraficzne rekordy świata:
Anna Sadukova RA4FVL Morserunner - 4686 punktów.
Teodora Getzova LZ2CW w RUFZ - 180103 punktów.
Stanislav Haureylenka EW8GS w RUFZ - 216946 punktów.
Pod adresem www.hst2011.de funkcjonuje strona internetowa całkowicie poświęcona tegorocznym zawodom HST. Kolejne mistrzostwa (I region IARU) odbędą się w roku 2012 w Szwajcarii.

Informację przekazał Jerzy Gomoliszewski SP3SLU
Obszerna relacja ukaże się w KP 12/2011r.

2. Polski Mentor w ARISS. Z wielką radością informujemy, że Polska ma swojego Mentora w ARISS-Europa. Organizacja ARISS powierzyła tę funkcję Armandowi Budzianowskiemu SP3QFE. Szkoły wszystkie kwestie dotyczące realizacji szkolnego kontaktu ARISS po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku, czyli sprawy techniczne, wybór orbit, daty łączności, sprawozdania i dokumentów wymagane do wykonania kontaktu itp. ustalają z przyznanym szkole Mentorowi ARISS. Jest to wielce prawdopodobne, że teraz szkoły z Polski będą przydzielane polakowi. Dotąd funkcję tę dla polskich łączności ARISS sprawował Peter Kofler IN3GHZ, lub Gaston Bertels ON4WF. Kontakt z Mentorem w języku polskim na pewno ułatwi wiele spraw organizacyjnych, tym bardziej, że projektem ARISS interesuje się coraz więcej polskich szkół.
Mentor jest członkiem ARISS, który nadzoruje przygotowania i przebieg łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, a także prowadzi nadzór nad dokumentacją związaną z przeprowadzeniem łączności i przygotowaniem sprawozdania po jej zakończeniu.
Dr Armand Budzianowski SP3QFE jest koordynatorem ARISS z ramienia PZK, oraz szefem Grypy ARISS POLSKA, głównym organizatorem Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS. Dzięki jego staraniom i inicjatywie powstała Grupa ARISS POLSKA.
Koledze Armandowi składamy serdeczne gratulacje i cieszymy się razem z nim z objęcia tak zaszczytnej funkcji i reprezentowanie spraw polskich na forum międzynarodowym w ARISS.
Oficjalną listę władz ARISS - Europe można zobaczyć na stronie:
http://ariss-eu.org/staff.htm

Vy, 73 Hubert SQ9AOL (3Z0ISS)
krotkofalowcy.org
sq9aol@krotkofalowcy.org

3. Ekspedycje dx-owe z udziałem “naszych”.  W ostatnim okresie odnotowujemy niezwykłą aktywność polskich ekspedycji dx-owych. Są to:

H40KJ. Jacek SP5DRH  po raz kolejny nadawał z Pacyfiku, tym razem z Temotu Province (8.10 – 21.10.2011) używając znaku H40KJ. Jacek jest fanem i zarazem “specjalistą” od pasma 160m. Jego wyprawy dają możliwość zrobienia krajów z Pacyfiku na top-bandzie całemu światu. W tym samym czasie (kiedy kończył SP5DRH) ruszyły dwie inne ekspedycje.

3XY1D Guinea pod wodzą Sigiego DL7DF  (18.10 – 1.11.2011) z udziałem dwóch polaków Jana SP3CYY i Leszka SP3DOI.

PJ5 czyli kolejna już wyprawa na Karaiby Włodka SP6EQZ i Janusza SP6IXF (18.10 – 3.11.2011).
Używane odpowiednio znaki: PJ5/SP6EQZ i PJ5/SP6IXF.
Obaj nadawali już z tego miejsca w roku 2010, a lokalizacja to wyspa St. Eustatius liczona jako odrębne DXCC entity.
W czasie CQ WW DX Contestu (fonia) Janusz będzie używał znaku PJ5/SO6X.
Info: SP5ELA

4. Zjazd OT 18.
Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy OT-18 w Rzeszowie odbędzie się w niedzielę 20 listopada 2011. Pierwszy termin godz. 9:45, drugi termin godz. 10:00
Miejsce to: II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Ks. Jałowego w Rzeszowie
Informację przekazał z upoważnienia Zarządu OT-18
Bogdan Kochmański SP8BRE skarbnik

5. SP1KRF W EUROPEJSKIM CENTRUM SPOTKAN W BARLINKU.

W dniu 22 września 2011r. otworzono w Barlinku Europejskie Centrum Spotkań wspólny projekt współpracy transgranicznej krajów Meklemburgi, Pomorza Przedniego/ Brandenburgii Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie). Projekt po stronie polskiej obejmował modernizację bazy Barlineckiego Ośrodka Kultury, w którym miał swoją siedzibę Klub SP1KRF.
Istniała obawa, że klub nie wróci na swoje miejsce. Dzięki dobrej współpracy działaczy Klubu SP1KRF z władzami miasta i dużym zaangażowaniu się w tą sprawę Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK Klub nie zaprzestał pracy na okres remontu po którym wrócił na swoje miejsce do nowego pomieszczenia.
W dniu 22 października 2011r. odbyło się uroczyste spotkanie w nowych pomieszczeniach klubu.
A okazją do tego było zajęcie przez klub SP1KRF po raz kolejny I miejsca w „Dniach Aktywności SP1-2011” w kategorii klubów, jak i zajęcie pierwszego miejsca w kategorii indywidualnej KF i UKF przez członków tego klubu.
Uroczystość wręczenia pucharów i dyplomów zwycięzcom „Dni Aktywności SP1-2011” odbyła się w nowo oddanej sali konferencyjnej.
Zwycięzcą w kategorii KF został Maciej SQ1KTR 17. letni członek klubu, który w kwietniu 2011r. zdał egzamin na świadectwo operatorskie, a w czerwcu wystartował w Dniach Aktywności SP-1 i w zawodach Dni Morza 2011. Maciej SQ1KTR bierze czynny udział w życiu klubu. Poznałem Go, kiedy wraz ze Stanisławem SP1IVL pracowałem w ćwiczeniach Specom 14.05.2011.
Stacja Klubowa SP1KRF była stacją sztabową okręgu 1. Maciej dzielnie nas wspierał ewidencjonując meldunki od stacji z terenu.
Zwycięzcą w kategorii UKF została Agnieszka SQ1VAA, która na co dzień jest aktywna na pasmach, co również udowodniła zajmując II miejsce w kategorii KF w „Dniach Aktywności SP1-2011”.
W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz oraz Pani Brygida Liśkiewicz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury jak również koledzy krótkofalowcy z sąsiednich klubów SP1KZO z Lipian, SP1PNW z Dębna, SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego. W tak zacnym gronie miałem okazję podziękować Panu Burmistrzowi jak i pani Dyrektor BOK za to, że dotrzymali danej rok temu obietnicy i klub wrócił do BOK.
Dzisiaj KlubSP1KRF wraz z władzami miasta zaprasza wszystkich krótkofalowców do Barlinka, bardzo ładnego miasta na Pomorzu Zachodnim. W Centrum Spotkań gdzie klub się znajduje jest również baza hotelowa o wysokim standardzie gdzie można przenocować, jest okazja do spędzenia krótkofalarskiego urlopu w Barlinku.

6. TRZECI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW W POWIECIE MYŚLIBORSKIM.
W czasie spotkania w Barlinku, na którym byli obecni koledzy z Myśliborza
przekazałem koledze Stefanowi SP1JJY pozwolenie radiowe na stację klubu.
A wszystkich informuję, że w Myśliborzu powstał – Myśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY.
Inicjatorem powstania klubu jest kolega Stefan SP1JJY, propagator krótkofalarstwa w powiecie Myśliborskim, piszący o nim w lokalnej prasie powiatowej. Klub posiada już lokal w którym będzie zainstalowana stacja klubowa.
Życzę kolegom z Myśliborza szybkiego startu.
Janusz SP1TMN

7. Krótkofalarskie Zaduszki.
Z inicjatywy kolegów Jacka SP1EHI i Adama SP1VDV po raz pierwszy w historii ZOT PZK jest okazja odwiedzenia grobów Kolegów, którzy odeszli do krainy wiecznych DX-ów.
W planie jest odwiedzenie grobów kolegów:
SP1FLO, SP1AIN, SP1XNC, SP1AKH, SP1APN, SP1RWK/SP1RW SP1NG, SP1MWT, SP1AWC, SP1UM, SP1DSU/SO1MN, SP1TMW, SP1BBT, SP1IXG, SP1AII, SP1XNH, SP1AMU oraz symbolicznie przy Ogrodzie Pamięci SP1EYB, którego prochy rozsypane są w ukochanym J. Dąbskim, SP1JSB oraz dla kolegów z Łobza SP1RWX i SP1TC.                       
Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych Krótkofalarskich Zaduszkach, tym bardziej, że cmentarz Centralny w Szczecinie jest trzecim co do wielkości w Europie po Wiedeńskim i Hamburskim, bogatym w drzewostan z całego świata.
Termin - niedziela 30 października 2011r. godz.10.00 przy Bramie Głównej przy mapie cmentarza.
Kolega Jacek SP1EHI czeka również na informacje o naszych zmarłych kolegach, jeśli Koledzy mają coś do  przekazania to proszę o wysłanie tego na adres kolegi:
jziel@zut.edu.pl. 
Janusz SP1TMN

8. Królewskie Źródła V Spotkanie - 05.11.2011
**** Koledzy z Kozienic zapraszają krótkofalowców na V spotkanie, które odbędzie się na terenie
Królewskich Źródeł w Puszczy Kozienickiej.
Tradycyjnie gwarantujemy gorące napoje i kiełbaski oraz ciepło ogniska, a
trunki jak zwykle uczestnicy przywożą we własnym zakresie.
W miejscu spotkania wystawiony został obiekt w systemie APRS nadający drogą
radiową koordynaty o nazwie \"ZRODLA\".
Więcej informacji o spotkaniu i REJESTRACJA pod adresem http://echolink.pl
Info: SQ5LTL

9. Komisje i zespoły. Zespół opracowujący regulaminy Portalu i Forum dyskusyjnego PZK w składzie Roman SP9MRN, Andrzej SP9ENO, Leszek SP6CIK, Bogdan SP3IQ praktycznie zakończył pracę. Teraz pozostaje zatwierdzenie w. wym. regulaminów przez prezydium, co nastąpi w najbliższym czasie oraz wprowadzenie ich w życie.

Powstał zespół ds. stałych kontaktów z MI oraz UKE w skład jego wchodzą Marek SP3AMO, Andrzej SP8LBK, Krzysztof SP5HS, Piotr SP2JMR. Zadaniem zespołu jest m.in. opracowywanie propozycji projektów aktów prawnych dotyczących krótkofalarstwa oraz opiniowanie takowych w ramach konsultacji społecznych.

10. Urlop w sekretariacie.
Informuję, że w dniach 27-28 października b.r. sekretariat ZG PZK będzie nieczynny z powodu urlopu. 31.10. (poniedziałek) sekretariat pracuje od 10.00-16.00.

SP8TJQ S.K .
W dniu 25 października odszedł na wieczną wartę nasz Kolega Marian Kośmidek SP8TJQ.
Pogrzeb odbędzie się 28 października {piątek} godz.14.00  na Cmentarzu Parafialnym w Błażkowej koło Jasła.
 CZEŚĆ JEGO pamięci!                                                                            
 73! Wiesław SP8NFZ  Prezes OT05

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,441,264 Unikalnych wizyt