PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Polak w grupie Mentorów ARISS
Opcje newsa
ARISSZ wielką radością informujemy, że Polska ma swojego Mentora w ARISS-Europa. Organizacja ARISS powierzyła tę funkcję Armandowi Budzianowskiemu SP3QFE. Szkoły wszystkie kwestie dotyczące realizacji szkolnego kontaktu ARISS po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku, czyli sprawy techniczne, wybór orbit, daty łączności, sprawozdania i dokumentów wymagane do wykonania kontaktu itp. ustalają z przyznanym szkole Mentorowi ARISS. Jest to wielce prawdopodobne, że teraz szkoły z Polski będą przydzielane polakowi. Dotąd funkcję tę dla polskich łączności ARISS sprawował Peter Kofler IN3GHZ, lub Gaston Bertels ON4WF. Kontakt z Mentorem w języku polskim na pewno ułatwi wiele spraw organizacyjnych, tym bardziej, że projektem ARISS interesuje się coraz więcej polskich szkół.

Mentor jest członkiem ARISS, który nadzoruje przygotowania i przebieg łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, a także prowadzi nadzór nad dokumentacją związaną z przeprowadzeniem łączności i przygotowaniem sprawozdania po jej zakończeniu.

Dr Armand Budzianowski SP3QFE jest koordynatorem ARISS z ramienia PZK, oraz szefem Grupy ARISS POLSKA, głównym organizatorem Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS. Dzięki jego staraniom i inicjatywie powstała Grupa ARISS POLSKA.

Koledze Armandowi składamy serdeczne gratulacje i cieszymy się razem z nim z objęcia tak zaszczytnej funkcji i reprezentowanie spraw polskich na forum międzynarodowym w ARISS.

Oficjalną listę władz ARISS - Europe można zobaczyć na stronie: http://ariss-eu.org/staff.htm

http://www.arisspolska.info/?p=1448

http://www.krotkofalowcy.org/index.php?option=com_content&view=article&id=266:polska-ma-swojego-mentora-w-ariss&catid=42:news&Itemid=115

Hubert SQ9AOL
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,436,441 Unikalnych wizyt