PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-40. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 5.10.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 5 października 2011 r.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje.

1. Posiedzenie GKR PZK. W dniu dzisiejszym od godz. 10.00 do chwili obecnej trwa posiedzenie i kontrola GKR PZK. GKR obraduje w pełnym składzie, obecni są trzej członkowie prezydium ZG PZK (SP2JLR, SP9HQJ, SP2JMR) oraz Pani księgowa. Rozpatrywane są wnioski i pisma wniesione do GKR od członków PZK oraz bieżące sprawy dotyczące głównie spraw finansowych organizacyjnych i osobowych PZK. Protokół wraz z załącznikami będzie opublikowany na portalu PZK do końca tygodnia.

2. SPDXC, po Zjeździe. Organizatorzy tegorocznego Zjazdu SPDXC postanowili co nieco zmienić. Zadbali o to by w zjeździe uczestniczyły panie. W rezultacie pojawiło sie ich aż 24 co na 114 zakwaterowanych uczestników ogółem stanowi niezły początek. W efekcie, do późnej nocy tańczono i bawiono się nie tylko przy stolikach. Dodatkowo organizatorzy zorganizowali konkurs nadawania alfabetem Morse’a lewą nogą, a fakt uczestnictwa w konkursie potwierdzali dyplomem QLF. Zespół muzyczny do północy zabawiał uczestników uroczystej kolacji, proponując zamianę pozycji siedzącej na tańczącą, co przy siedzącym charakterze pracy krótkofalowca jest bardzo wskazane.
W części merytorycznej zjazdu wygłoszono kilka interesujących referatów technicznych oraz relacji z wypraw DX-owych. Dla wielu niesłychanie ważne też było podsumowanie zawodów SPDX Contest 2011 oraz Intercontestu za lata: 2009 i 2010.
Była też oczywiście giełda, oraz prezentacje sprzętu. Tu na szczególna uwagę zasługuje analizator anten MAX 6 opracowany i produkowany przez Jarka SP3SWJ, który bije na głowę niektóre podobne urządzenia zagraniczne.
Organizatorzy Zjazdu z wiceprezesem SPDXC Andrzejem SQ1EIX na czele spisali się na medal.
Obrady Zjazdu były nagrywane przez Jurka SP5BLD, Redaktora Naczelnego RBI PZK. Relację dźwiękową można będzie niedługo usłyszeć w kolejnym wydaniu RBI.
Tomasz SP6T & Piotr SP2JMR

3. SP0PZK - I miejsce w kat SO 80 m CW. W tegorocznym SPDX Conteście stacja ZG PZK SP0PZK zajęła I miejsce w swojej kategorii. Operatorem stacji był Adam SP5JTF jeden z najlepszych telegrafistów SP i wspaniały taktyk „contestowy”. Kategoria, w której wystartował została obrana dopiero po kilku godzinach zawodów po dokładnej analizie propagacji. Jako kierownik stacji SP0PZK Adamowi składam serdeczne podziękowania i gratulacje. (SP2JMR)

4. Konferencja ARISS. To już za 10 dni w dniach 14-16 br. w Miejskim Domu Kultury w Kole ul. Słowackiego 5 zorganizowana jest Ogólnopolska konferencja.
Jako organizatorzy stawiamy sobie za cel, aby przekazać w sobotę 15 X 2011 uczestnikom konferencji:
•    co należy mieć, aby móc we własnej szkole zorganizować amatorską telekonferencję dla uczniów z astronautą przebywającym w kosmosie na MSK. Taka "telekonferencja" ma nazwę szkolnego kontaktu ARISS, jest dostępna dla każdej szkoły i trzeba mieć głównie chęci i zainteresowanie tematem (wersja minimum),

•    jak wypełnić wniosek aplikacyjny o szkolny kontakt ARISS,
•    gdzie uzyskać wsparcie w organizacji szkolnego kontaktu ARISS,
•    co to jest organizacja ARISS i co to jest Grupa ARISS Polska,
•    jak wygląda "życie" wokół Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK),
•    przedstawić inne ciekawe programy i projekty edukacyjne dla szkół dzieci i młodzieży.

Jest to plan minimum na sobotę 15 X 2011. Zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji. Informacje szczegółowe na stronie PZK w zakładce ARISS po prawej stronie portalu.
Zapraszamy do udziału wszystkich krótkofalowców SP, którzy w sobotę dysponują czasem. Konferencja jest wspaniale zorganizowana, a wezmą w niej udział znani ludzie ze świata polityki oraz oświaty.
Armand SP3QFE & Piotr SP2JMR

5. Komunikat Redakcji RBI PZK na 5.10.2011 r.
Od niedzieli 9.10.2011 r. na stronie Internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org i w programie RBI nadawanym na falach krótkich będzie możliwość wysłuchania następujących tematów:

- RBI od pięciu lat jest nadawany w Internecie,
- Jubileusz SP5BLD - od 35 lat prowadzi społecznie Radiowy Biuletyn Informacyjny
- Reportaż radiowy ze Zjazdu SPDXC,
- Rozmowa z Prezesem Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców Zbigniewem
Kaźmierczakiem SP1F ex SP1EUS,
- Wywiad z Leszkiem Młynarczykiem SP1BKS producentem krótkofalarskich anten
 drutowych.

Redakcja RBI przypomina, że Radiowy Biuletyn Informacyjny jest od 2.10.2011 r. nadawany ponownie zgodnie ze stałym harmonogramem w każdą niedzielę:

- o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM /emisja próbna/,
- o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz+/- QRM /emisja stała/
- oraz o godzinie 22.30 Lw okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/ lubna nowej częstotliwości w okolicy QRG 3750 kHz /emisja próbna/.

Od października 2011 r. programy RBI są nadawane z terenowych QTH.
Redakcja RBI prosi o raporty słyszalności programu nadawanego na falach krótkich. Telefon do Redakcji RBI: +4822 7242380 oraz tel. komórkowy +48 607928029. Poczta mailowa: sp5bld@poczta.onet.pl i sp5bld@wp.pl
Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, serwis informacyjny RBI zawierający bieżące, autoryzowane informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org
W związku z zapytaniami i wątpliwościami Redakcja RBI informuje, że program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej.
Informację przekazał: Jerzy Kucharski SP5BLD.

6. Dyplomy do odbioru. W sekretariacie ZG PZK są do odbioru dyplomy za Mistrzostwa Świata HF IARU 2010 dla stacji SQ3VV, SP9NSV, SP2JGQ, SP9RQH, SP3ASN, SP2DNI, SP7MC oraz za YO DX HF Contest dla SP2DNI, SP9RI.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie koperty A4 (C4) najlepiej z usztywniaczem oraz znaczkiem na list o masie do 100 g. Dla członków PZK dyplomy zostały wysłane poprzez macierzyste Oddziały Terenowe PZK.

7. SR8DE już działa. Z wielką radością informujemy, że dziś w godzinach porannych uruchomiony został przemiennik SR8DE w Dębicy. Na razie pracuje testowo u Kol. Andrzeja SQ8NMA i jest słyszalny na terenie miasta Dębicy. Częstotliwość przemiennika to 439,300 MHz / 431,700 MHz. Przemiennik uruchamiany jest nośną. Przemiennik, jak zapowiadano wcześniej docelowo stanie w Głobikowej z antenami na dachu schroniska. Pierwszymi, którzy przeprowadzili łączność na przemienniku są Andrzej SQ8NMA, Stanisław SP8DAP i Stanisław SP9GMP. Głównym koordynatorem i konstruktorem przemiennika jest Andrzej SQ8NMA, przy nieocenionym wsparciu Kol. Janusza SQ8NMK, któremu w tym miejscu dziękujemy za pomoc w jego uruchomieniu.
Wkład w budowę przemiennika posiada wielu kolegów zrzeszonych w naszym klubie. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że te testy wypadną dobrze i niebawem przemiennik stanie w miejscu przeznaczenia.
Vy, 73 Hubert SQ9AOL (3Z0ISS)

8. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA poinformowało nas, że ma na zbyciu, odpłatnie, używane systemy radiowe 3 i 5 kanałowe Selectcom MX wraz z wyposażeniem, pochodzące ze zlikwidowanych trunkingowych stacji bazowych. Zainstalowane w systemie urządzenia Motoroli pracują w zakresie częstotliwości 420-450 MHz. Zainteresowanych kupnem prosimy o kontakt z Panem Zbigniewem Markiem reprezentującym Biuro Majątku PGNiG tel. 225894303, 723986264.

9. Star 660 z radiostacją. Sekretariat ZG PZK informuje, że może przekazać klubowi lub stowarzyszeniu samochód Star 660 wraz z radiostacją R-140. Samochód i radiostacja są częściowo sprawne. Samochód jest zarejestrowany.
Chętne podmioty mogą w ciągu 7 dni składać zapotrzebowanie wraz z propozycją wykorzystania sprzętu oraz opisem możliwości eksploatacyjnych.
Informacje-oferty należy składać na adres sp2jmr@pzk.org.pl

10. Zaproszenie do udziału maratonie. Jarosławski OT PZK zaprasza do udziału w maratonie z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”. To już za trzy dni 7-8.10.2011.
Regulamin w załączniku do komunikatu

Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik
Z W I Ą Z E K   H A R C E R S T W A   P O L S K I E G O
KLUB  ŁĄCZNOŚCI SP 8 ZIV  PRZY KOMENDZIE HUFCA                  
im. CZESŁAWY „BAŚKI” PUZON W JAROSŁAWIU


WYDZIAŁ EDUKACJI I SPORTU URZĘDU MIASTA JAROSŁAWIA
ORAZ  PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY  W  R Z E S Z O W I E
O R G A N I Z U J Ą
MARATON  KRÓTKOFALARSKI  Z OKAZJI„ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ ”

R E G U L A M I N
1. Celem organizowanego Maratonu jest uczczenie Dnia Edukacji Narodowej,     promocja jarosławskiego harcerstwa oraz działań władz Oświatowych Województwa Podkarpackiego.

2. Do udziału w Maratonie zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych i klubowych z SP o mocy do 100 W. Udział stacji zagranicznych mile widziany.

3. Maraton odbędzie się w dniach od 7 i 8 X 2011 r. w godzinach:   7 X 2011 r. piątek –  od 16,00 do 20,00 czasu lokalnego (14,00-18,00 UTC)
   8 X 2011 r. sobota –   od   7,00 do 11,00 czasu lokalnego (5,00-9,00 UTC)

UWAGA: w dniu 8 X 2011 r. z przerwą od godz. 8:00 do 9:00 czasu lokalnego (6,00 -7,00 UTC)  to jest na czas zawodów:  PGA-TEST- 2011. (Jeśli takie będą się odbywać w tym terminie ?? !!).

4. Pasmo 3,5 MHz   –  Emisja SSB.

5. Punktacja:
  a- za nawiązanie łączności ze stacją organizatora  SP 8 ZIV            -  20 pkt.
  b- za nawiązanie łączności z krótkofalowcem nauczycielem             - 15 pkt.               
  c- za nawiązanie łączności z krótkofalowcami woj. Podkarpackiego  - 10 pkt.
  d- za nawiązanie łączności ze stacjami posiadającymi Dyplom „JAROSŁAW”  -  5 pkt.
  e- za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami biorącymi udział  w maratonie - 1 pkt.
 
 UWAGA: Rozdawanie punktów możliwe tylko w jednej grupie, bez możliwości ich łączenia.

 6. Klasyfikacja:
a-    Radiostacje indywidualne nauczycieli
b-    Radiostacje indywidualne z woj. podkarpackiego
c-    Pozostałe radiostacje indywidualne
d-    Radiostacje klubowe
e-    Najaktywniejsza radiostacja organizatora                                                                         
 
7. Raporty:
Stacje dające punkty w Maratonie podają raport RS oraz:
a-    Stacja organizatora podaje - JA np. 59-JA.
b-    Krótkofalowcy nauczyciele podają – DN np.59- DN .
c-    Krótkofalowcy z woj. Podkarpackiego podają – RZ np.59-RZ.
d-    Stacje posiadające Dyplom „JAROSŁAW” podają  jego numer np.  59-025 lub 59-A 025.
e-    Pozostałe stacje podają – raport oraz numer kolejny łączności w maratonie – np. 59-31.   

8. Wywołanie: Wywołanie w Maratonie Jarosławskim.

9. Nagrody:
a-    za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – PUCHAR
         KURATORA OŚWIATY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
b- za zajęcie od I-go do III miejsca w każdej grupie  - DYPLOM
c- za zajęcie do 10-go miejsca w każdej grupie DYPLOM ZA UDZIAŁ

10.  Wyniki Maratonu ogłoszone zostaną w terminie trzech miesięcy od      zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach       przekazu obowiązujących w PZK a nagrody i dyplomy wręczone zostaną na  planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników Maratonu.

11. Uczestnicy Maratonu proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 15.X.2011 r.czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji datę i czas łączności raport nadany i odebrany.

12. Zestawienia z obliczona punktacją należy przesłać na adres:
Klub Łączności SP8ZIV  37-500 Jarosław, skr. poczt. 127 lub pocztą elektroniczną
 E-mail: ot35@o2.pl

13. Decyzje komisji są ostateczne.

14. Komisja w składzie:
Przewodnicząca -  pwd. Jagoda Dryś  SP8AYL  - Komendantka Hufca           
Członkowie   - phm. Zbigniew Guzowski  SP 8 AUP - Kierownik Klubu                                  
hm. Mirosław Froń  SP 8 TJX – Członek Klubu.                                      
                                                                VY-73! – CZUWAJ !
Adresatów Regulaminu prosimy bardzo o jego dalsze rozpropagowanie.
                                                                                        Organizatorzy !.Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,544 Unikalnych wizyt