PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

KS-38. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21.09.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 21 września 2011.
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. EmCom.
Przypominamy, że w sobotę 24 września 2011 r. w godzinach od 15:00 do 16:45 UTC odbędzie się druga edycja tegorocznych Ogólnopolskich Ćwiczeń Łączności Kryzysowej SP EmCom 2011. Ćwiczenia będą odbywały się w paśmie 80m a ich koordynatorami będą trzy stacje - stacja organizatora SP0PZK/6, stacja północna SP2KDS oraz stacja południowa SP8KKM. Ponadto równolegle z wrześniowymi ćwiczeniami SP EmCom przewidziane jest uruchomienie poszczególnych regionalnych sieci łączności kryzysowej, jednak to czy dana sieć będzie aktywna zależy wyłącznie od jej kierownictwa.

W związku z powyższym apeluję do wszystkich regionalnych sieci łączności kryzysowej o mobilizację w dniu 24.09.2011 i uruchomienie sieci, na zasadach określonych w regulaminie SP EmCom.

Bezpośredni link do Regulaminu SP EmCom 24.09.2011

Na dzień dzisiejszy swoją gotowość w ramach SP EmCom 24.09.2011 zadeklarowały następujące regionalne sieci łączności kryzysowej:

- Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa WASR
- Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa DASR
- Podkarpackie Amatorskie Centrum Łączności Ratunkowej
- Sieć Pomorskiego Oddziału Terenowego
- ROSA OT-21 PZK
- Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności OSR

Dodatkowo przypominamy, że funkcjonuje Grupa Dyskusyjna SP EmCom przeznaczona dla wszystkich krótkofalowców interesujących się tematyką łączności kryzysowej. Moderatorami grupy są Leszek SQ9MLI oraz Rafał SQ6IYR. Aby dołączyć do grupy i brać udział w wymianie korespondencji należy drogą mailową wysłać swój akces do Leszka SQ9MLI na adres ratownictwo@gmail.com (wraz z kopią na sq6iyr@pzk.org.pl) oraz wskazać preferowany adres e-mail na który mają przychodzić wiadomości. Po dodaniu do grupy każdy użytkownik zostanie o tym poinformowany mailem zwrotnym.
Pozostałe informacje SP EmCom pod adresem: http://emcom.pzk.org.pl/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KRÓTKOFALOWCÓW DO UDZIAŁU W ĆWICZENIACH!

Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

2. SP1PWU i DLFF.
Członkowie Klubu PZK "44 Wyspy" w Świnoujściu w dniu 25.09.2011 planują pracę z terenu Wyspy RUGIA: IOTA EU-057 oraz obszaru Flora-Fauna DLFF-007.
Rozpoczęcie zaplanowaliśmy na godzinę 9.00 naszego lokalnego czasu.
Praca odbędzie spod własnych znaków. 
DL/SQ1KSA, Andrzej
DL/SP1ST, Krzysztof
DL/SP1WSX, Tomek
DL/SQ1SDR, Zygmunt 
Pasmo: 80m, 40m, 20m
Przewidywany czas pracy: 5-6h 
Jedynym warunkiem pracy naszego klubu będzie dobra pogoda (oby nie padało) a propagacja będzie dla nas na pewno :-)
Wszelkie dalsze informacje będą na naszej klubowej stronie internetowej: www.sp1pwu.pl 
 Wszystkie  QSO  będą  potwierdzone  kartą QSL.
Janusz  SP1TMN 

3. Fałszywe informacje.
Jak donosi na swojej stronie www pewien znany z błyskawicznych, zwykle błędnych  informacji „działacz” - w konsultacjach społecznych na temat projektu nowelizacji Ustawy PT, PZK popełniło plagiat kopiując stanowisko UKE w niektórych kwestiach. No cóż, widocznie nie może pomieścić się w jego głowie, że w słusznych sprawach zdarzają się zbieżne opinie lub też wypracowane we wcześniejszych konsultacjach. Niestety natura ludzka jest ułomna, co nieraz skutkuje zanikiem zdolności rozumienia spraw ważnych, a czasem nawet oczywistych.

4. PGA – Digi- TEST.
Informujemy, że na stronie PGA są już wyniki zawodów PGA-DIGI-TEST rozegranych 17 września br. Sposób prezentowania wyników zawodów PGA jest jak dotąd rewelacyjny. Wyniki są publikowane w terminie 2-3 dni.

5. Podsumowanie zawodów w Praskim OT PZK.
Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom spotkania na Wale Miedzeszyńskim w sobotę 17 września, a okazją  było podsumowanie zawodów „Nocnych  Marków ”, „Zamkowych” i „Syrenki” .
Wśród zaproszonych gości byli obecni Marszałek Województwa Mazowieckiego Marcin Kierwiński, burmistrz Dzielnicy Praga Południe Jarosław Karcz, radni dzielnicy Pragi Południe -  Bożena Manarczyk SQ5BT i Ryszard Kalkhoff. Z krótkofalowców przybyli między innymi  krótkofalowcy z SP2 - Wojtek SP2ALT  i Piotr SP2LQP,  z SP4 -  Karol  SP4GIW, koledzy z OT 51, OT 25, sympatycy oraz Koleżanki i Koledzy z Praskiego OT wraz z Rodzinami.

Przybyłych gości przywitał prezes POT PZK Maciek SQ5NAE, a następnie w imieniu prezesa PZK - Wiesław SQ5ABG. Swoje wystąpienie mieli też zaproszeni goście. Marszalek Kierwiński zapewnił wszystkich obecnych, że nadal będzie wspierał nasze dążenia do unormowania spraw związanych z MOŚ oraz zapewnił o organizacji spotkania w szczeblu ministerialnym.  Burmistrz Karcz w krótkich słowach zapewnił o dalszej kontynuacji współpracy między władzami dzielnicy a Praskim OT oraz podziękował za tak wspaniałe promowanie naszej dzielnicy w zawodach. Marszałkowi Kierwińskiemu oraz burmistrzowi dzielnicy  zostały wręczone pamiątkowe statuetki „ Za wspierania inicjatyw krótkofalarskich”. – To bardzo mnie zobowiązuje – powiedział marszałek Kierwniński i możecie liczyć na moją pomoc w waszych krótkofalarskich sprawach – dodał Kierwniński, który miał jeszcze okazję zobaczyć jak wygląda  wyjazdowy „polowy szek”  oraz stacjonarna stacja klubu SP5PPK.

W części podsumowującej odczytano protokoły wyników zawodów oraz wręczono lampę „ Nocnych Marków”  oraz puchary za zawody Zamkowe i statuetki za zawody Syrenki. Teraz przystąpiono do losowania dodatkowych nagród wśród uczestników którzy wzięli udział co najmniej w dwóch edycja zawodów. Takich na liście było 25 uczestników. Niespodzianką Rady Sponsorów, której od 4 lat przewodzi Jurek SQ5JD było to, że nagrody, a były to w tym roku stacje lutownicze, otrzymali wszyscy spełniający regulamin nagród Rady Sponsorów. Natomiast dodatkowo rozlosowano 5 egzemplarzy książki „Cień Błyskawicy”  z dedykacją autora, ufundowanych przez Ewę  SP5HEN i Wiesława SQ5ABG.
Po części oficjalnej przystąpiono  do tradycyjnego grillowania oraz rozmów w tzw. podgrupach.

Chciałbym ta drogą serdecznie podziękować wszystkim za przybycie na nasze spotkanie, które jest świetna okazja do integracji naszego środowiska oraz możliwością zaprezentowania naszego dorobku i osiągnięć dla tych co z krótkofalarstwem na co  dzień maja mało do czynienia.
Wiesław SQ5ABG

6. Konferencja uzgodnieniowa w Ministerstwie Infrastruktury.
 W dniu 16 września br. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się spotkanie poświęcone analizie uwag zgłoszonych do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo Telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw, w ramach konsultacji społecznych. W spotkaniu uczestniczyły następujące organizacje:
1.    Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji,
2.    Polska Izba Komunikacji Elektronicznej,
3.    Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej,
4.    Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji,
5.    Krajowa Izba Gospodarcza,
6.    Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej,
7.    PKP Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.,
8.    PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,
9.    Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń,
10.    Polski Związek Krótkofalowców,
11.    Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Radioamatorskich,
12.    Internet Society Poland,
13.    Fundacja Panaptzkon,
14.    Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska,
15.    Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej,
16.    Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych LEWIATAN
Polski Związek Krótkofalowców reprezentowali Andrzej SP8LBK i Jan SP2JLR.
Do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo Telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw, w ramach konsultacji społecznych zgłoszono 461 uwag. Zgłoszone uwagi są dostępne na stronie Ministerstwa Infrastruktury.
 
Przedstawiciele Departamentu Telekomunikacji przedstawili i krótko skomentowali zgłoszone uwagi, które uznali za zasadne. Wśród nich nie było niestety naszych uwag. Prowadząca spotkanie poprosiła o uzasadnienie zgłoszonych uwag, przyjętych jako zasadne. Dyskusja toczyła się głównie wokół następujących zagadnień:
- formy zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych
- rezerwacja częstotliwości dla dostawców usług telekomunikacyjnych
- definicja dostępu
    Nowa wersja rozbieżności przedstawiona jest na stronie Ministerstwa Infrastruktury pod adresem:
http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_telekomunikacja_2010/proj_ustawy_o_zmianie_ustawy_prawo_telekom_oraz_niektor_innych_ustaw/px_15_09_2011_r__tabela_projekt_konsult_po_spotkaniu_na_bip.pdf
W najbliższych dniach zostanie opracowane i przesłane do Ministerstwa Infrastruktury kolejne pismo ze stanowiskiem naszego Związku, z doprecyzowanymi uwagami do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo Telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Info Janek SP2JLR

7. Ogólnopolska Konferencja Uczestników Programu ARISS.
Ogólnopolska Konferencja Uczestników Programu ARISS  ****  W imieniu Głównego Organizatora - Koordynatora ARISS w Polsce i organizacji współpracujących, zapraszam do udziału w I - Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników Programu ARISS.

Do udziału w konferencji zapraszamy krótkofalowców, szkoły, nauczycieli, dyrektorów oraz i inne osoby zainteresowane amatorskim kontaktem z astronauta na stacji kosmicznej w ramach ARISS

Informacje o konferencji i rejestracja

Info: SQ9AOL

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR i Bogdan SP3IQ.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,270,341 Unikalnych wizyt