PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

KS-31. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 10.08.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg
Komunikat elektroniczny sekretariatu ZG PZK z 10 sierpnia 2011.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. XXII. Konferencja Generalna 1. Regionu IARU Sun City 2011 w Republice Południowej Afryki.
Wspomniana Konferencja odbędzie się w dniach 12-19.08.2011, czyli rozpocznie się w bieżącym, a zakończy w przyszłym tygodniu.
Kompletny program Konferencji (z podziałem na posiedzenia plenarne oraz obrady poszczególnych grup i gremiów roboczych, wraz z przedsięwzięciami dodatkowymi – będzie to m. in. Konferencja GAERC, dotycząca amatorskiej łączności kryzysowej). Wszystkie dokumenty będące przedmiotem obrad przedstawicieli stowarzyszeń krótkofalarskich 1. Regionu IARU, a także różne informacje uzupełniające (aktualizowane na bieżąco) – są dostępne pod podanym poniżej adresem internetowym: http://www.iaru2011.org.za /

Ze strony Polskiego Związku Krótkofalowców na ręce Kol. Joerga Jaehriga, DJ3HW – Oficera Łącznikowego DARC-PZK w zeszłym tygodniu przekazana została pełna wersja instrukcji stanowiskowej, zgodnie z którą Delegacja Niemieckiego Związku Krótkofalowców będzie głosować jako pełnomocnik PZK w ramach poszczególnych zagadnień poddanych pod obrady Konferencji (ang. voting by proxy). Zgodnie z otrzymanymi z DARC informacjami, stanowisko PZK jest prawie we wszystkich kwestiach zgodne ze stanowiskiem strony niemieckiej.
Jednocześnie należy sprostować opublikowaną niedawno na stronie internetowej jednego z krótkofalowców indywidualnych odnośną informację, bowiem nieuczestniczenie delegacji PZK (choćby w jednoosobowym składzie) w 22. Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU Sun City 2011 w RPA nie ma jakiekolwiek związku z powstałym z przyczyn obiektywnych opóźnieniem ze strony Polskiego Związku Krótkofalowców w opłacie składki członkowskiej do IARU za rok 2011. Składka ta została opłacona w dniu 8 sierpnia 2011.
Jako Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców chciałbym tą drogą bardzo serdecznie podziękować za wielki wkład pracy i ogromne zaangażowanie całemu Zespołowi, który brał udział w merytorycznym opracowaniu powyższej instrukcji stanowiskowej na Konferencję Sun City 2011 – w skład którego wchodzą następujące osoby (Koleżanka i Koledzy): Krzysztof Słomczyński SP5HS, Tomasz Niewodniczański SP6T, Piotr Szołkowski SP5QAT, Rafał Wolanowski SQ6IYR, Donata Gierczycka-Zbrożek SP5HNK, Alfred Cwenar SP7HOR, Krzysztof Jaroszewicz SQ2ICY, Armand Budzianowski SP3QFE, Władysław Grabowiecki SP3SUZ, Paweł Zakrzewski SP7TEV.
Tytułem uzupełnienia należy jeszcze wspomnieć, że odnośny dokument został przed jego ostatecznym przekazaniem do DARC zatwierdzony z ramienia strony polskiej przez cały skład Prezydium Zarządu Głównego PZK, a całość materiału pod względem językowym i redakcyjnym przygotował w wersji docelowej Kol. Paweł Zakrzewski, SP7TEV – Oficer Łącznikowy IARU - PZK.
Jeszcze raz Wszystkim jak najszczerzej dziękuję za tak rzetelne i w pełni profesjonalne reprezentowanie Polskiego Związku Krótkofalowców na arenie międzynarodowej! 
Piotr Skrzypczak, SP2JMR – Prezes PZK

2. Po posiedzeniach GKR i prezydium ZG PZK. W dniu 9 sierpnia odbyły się równolegle dwa posiedzenia. GKR od godzin porannych do ok. 18.00 oraz prezydium ZG PZK od godz.14.20 do 18.30. GKR dokonała także kontroli księgowości. Protokół został wnikliwie przeanalizowany przez prezydium ZG PZK.
Posiedzenie prezydium podjęło uchwałę o zwołaniu Posiedzenia ZG PZK w dniu 3 września br. w CPK Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2.
Prezydium ZG PZK przygotowało wniosek o zwołanie XX NKZD na 15 października br.
Protokóły niebawem pojawią się na portalu PZK.

3. Spotkanie krótkofalowców na Biskupiej Kopie 6-7 sierpnia 2011. Korzystając z odrobiny wolnego czasu uczestniczyłem w XXVII spotkaniu krótkofalowców na Biskupiej Kopie. Było ono dość szczególne bo po raz pierwszy zobaczyliśmy nowy domek bazy krótkofalarskiej postawiony staraniem kolegów krótkofalowców zamieszkujących w rejonie. Lista budowniczych jest umieszczona wewnątrz obiektu i z pewnością będzie opublikowana.
Tadeusz Pardela SP6MRC, główny organizator, budowniczy oraz duch opiekuńczy całego przedsięwzięcia powiedział po części oficjalnej tylko jedno: „spełniło się moje drugie wielkie marzenie. Mamy nowy domek” . Domek jest solidny i zapewni miłośnikom zawodów UKF oraz DX-ów na UKF dobre warunki. Tuż obok stoi maszt kratownicowy wyższy o 2 m od pobliskiej wieży widokowej, a na nim anteny obrotowe na 2 m.
Domek został w sobotę ok. godz.12.30 poświęcony.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 krótkofalowców z Czech i z Polski niekiedy wraz z rodzinami. Pogoda dopisała. Tegoroczne spotkanie było przygotowane i prowadzone przez Arka SP6OUJ prezesa S.K.P.O.
Korzystając z obecności jako prezes największego stowarzyszenia zrzeszającego krótkofalowców w imieniu ZG PZK podziękowałem budowniczym za ich trud i wkład pracy w rozwój bazy polskiego krótkofalarstwa.
Więcej na temat spotkania oraz fotoreportaż w „Krótkofalowcu Polskim” nr 10/2011. (SP2JMR)

4. LZ Open SES. Zaproszenie do zawodów Emergency.
Serdecznie zapraszamy do udziału w LZ Open SES (Simulated Emergency Situation) Contest 2011. Zawody mają na celu poprawę umiejętności krótkofalowców pod kątem samodzielnego działania w przypadku zagrożenia życia lub zdarzenia kryzysowego, w czasie gdy zawiodą komercyjne środki łączności.
Zawody odbywają się co roku w każdą pierwszą sobotę września. W tym roku jest to 3.09.2011 r. od 08.00 do 12.00 UTC w paśmie 20m. Każdy uczestnik dla organizatorów jest bardzo ważny.
Dziękujemy za wsparcie - do usłyszenia w LZ Open SES Contest 2011!

Szczegóły zawodów znajdują się pod adresem: http://lzopen.com/lzopenfield20/index.htm

Info: Organizatorzy
Rafał Wolanowski SQ6IYR
EmCom Manager PZK

5. 50 MHz z HA. W dniach 15-18 sierpnia 2011 z Budapesztu będą nadawać radioamatorzy z wieży telewizyjnej, której nadajnik w kanale I zostaje wyłączony. Zapowiedziana jest aktywność mocą 1 kW i wszystkimi dostępnymi emisjami w paśmie 50 MHz. Pasmo to jest dostępne na Węgrzech od kilku lat, ale właśnie ze względu na transmisje telewizyjne aktywność w rejonie Budapesztu była ograniczona.
Henryk, SM0JHF

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpgKomunikat w wersji pdf

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,285,840 Unikalnych wizyt