PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-29. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 27.07.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat Elektroniczny sekretariatu ZG PZK z dnia 27 lipca 2011


Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Krótkofalowiec Polski i nie tylko.
W czasie ostatniego Prezydium ZG PZK wskazałem na konieczność zmian w Krótkofalowcy Polskim i na stronie Forum.
Jednym z nowych elementów jest utworzenie galerii polaków pracujących na wszystkich kontynentach poza Polską o nazwie - Nasi na radiowym świecie.
Podjąłem się poprowadzenia tego. Chcę napisać o nich, przedstawić ich sukcesy, problemy, sprzęt, opowiedzieć jak żyją, jakie mają sukcesy, jakie porażki. Chcę im przy Waszej pomocy  umożliwić odwiedzenie  ziemi przodków. Czasami te odwiedziny mogą być w postaci zdjęć, ale liczę, że wielu z nich będzie miało szansę przyjechać do nas. Mam pomysł na uzyskanie na to wsparcia finansowego.
 Szczególnie szukam Polaków w Rosji, Kazachstanie, Ukrainie, Białorusi, Ameryce Południowej i na Dalekim Wschodzie.
Wielu z nich znam z moich łączności, wielu ze spotkań w czasie moich światowych podróży, ale niestety wielu nie znam lub nie mam do nich możliwości dotarcia. Zwracam się, więc do wszystkich, którzy mają zwłaszcza dane teleadresowe (adres mailowy lub telefon) o podanie tych informacji do mnie na adres: sp9mro@pzk.org.pl
Będę sukcesywnie o nich pisał i ustaliłem, że powstanie zakładka na Portalu PZK  „Polacy na świecie”. Ciekawsze opowieści zamieścimy w Krótkofalowcu Polskim. Będę starał się zapraszać ich na różne nasze ważne spotkania w Polsce.

Drugą zakładkę niemniej ważną będzie „Nasi przyjaciele” – o krótkofalowcach na świecie, którzy nie są polakami, ale którzy są nam są życzliwi, są naszymi przyjaciółmi.
Tu też bardzo proszę o pomoc. Liczę też na nasze Koleżanki i kolegów uczestników wypraw po świecie.
Osoby, które chciałyby mi w tym pomóc serdecznie zapraszam. Poszukuję osób z bardzo dobrym francuskim, hiszpańskim, portugalskim i japońskimi chcących mi pomóc w korespondencji w tych językach. Jak ktoś zna jakiś inny język też bardzo mile zapraszam.
Szukam też osoby na Śląsku (blisko Zabrza) piszącej bezwzrokowo, która będzie te opowiadania spisywać.
V 73’s Witek SP9MRO

2. Po Mistrzostwach HF IARU.
W oczekiwaniu na oficjalny komunikat Kapitana Zespołu SN0HQ Tomka SP6T podaję krótką informację o starcie naszej reprezentacji w Mistrzostwach HF IARU, które odbyły się 9-10 lipca 2011. Obecnie trudno mówić o wynikach. Na to musimy jeszcze trochę poczekać. Natomiast podkreślić należy znakomite przygotowanie zarówno informatyczne jak i techniczne oraz operatorskie zespołu. Niestety z pewnością nie przełoży się to na pierwszą trójkę najlepszych reprezentacji stowarzyszeń krajowych członków IARU. Różne mogą być tego powody od propagacji, która delikatnie mówiąc nie była najlepsza poprzez burzową pogodę aż do zmniejszenia udziału ilościowego stacji polskich. Być może jest to także skutek insynuacji i różnych bzdur wypisywanych na niektórych prywatnych listach i stronach wrogów PZK. Mamy podobno demokrację, a pisać każdy może. Nie zmienia to faktu, że honorem dla każdego krótkofalowca SP powinien być udział w tych prestiżowych zawodach i zrobienie jak największej ilości łączności z naszą reprezentacją.
W imieniu prezydium ZG PZK serdecznie dziękuję wszystkim członkom Zespołu SN0HQ, za godne reprezentowanie Polskiego Związku Krótkofalowców w tegorocznych mistrzostwach.
Dziękuję także wszystkim tym krótkofalowcom, którzy zaliczyli choć jedno QSO z naszą reprezentacją.
Piotr SP2JMR prezes PZK

3. Podziękowania.

Pragnę gorąco podziękować firmie SPID Elektronik z Żyrardowa za wykonanie kapitalnego remontu obrotnicy antenowej będącej własnością PZK. 9. letnia obrotnica funkcjonowała nadal sprawnie, tym niemniej wymagała już remontu. Producent wykonał ten remont bezkosztowo stając się tym samym sponsorem Polskiego Związku Krótkofalowców. W imieniu ZG PZK i operatorów stacji SP0PZK serdecznie dziękuję.
SP2JMR

4. Użytkownicy portalu PZK.

W związku z informacjami o niemożności logowania się na naszym portalu przez niektórych członków PZK informuję za administratorem portalu, że stan taki wynika z braku danych tychże członków w systemie OSEC. W jednym przypadku zostały one nawet przez administratora usunięte na żądanie osoby zainteresowanej. Załatwienie tej sprawy jest możliwe po skontaktowaniu się ze swoim OT PZK i złożeniem Karty informacji członka. Po upewnieniu się o wpisaniu informacji do systemu ewidencji członków PZK OSEC przez OT PZK należy dokonać procedury rejestracji na portalu PZK.
Zasady procedury rejestracji na portalu PZK są opisane w dokumencie znajdującym się w MENU “Faq rejestracja”.
Link do dokumentu: http://pzk.org.pl/news.php?readmore=1444
W przypadku problemów z rejestracją należy kontaktować się z administratorem portalu admin(o)pzk.org.pl.
Od powyższej procedury nie przewiduje się odstępstw ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa systemu informatycznego PZK, które  jest sprawą nadrzędną.
SP2JMR

5. Dar dla Dębickich krótkofalowców. Urząd Gminy w Dębicy zakupił na potrzeby wspomagania łączności ratunkowej 3 anteny na pasmo amatorskie 2m wraz z niezbędnym osprzętem (maszty, uchwyty kominowe, kabel antenowy). Anteny zostaną zamontowane na budynku szkoły w Zawadzie i Gumniskach, gdzie w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych maja siedzibę kryzysowe sztaby terenowe. Trzecia antena zamontowana zostanie na budynku Urzędu Gminy w Dębicy. Całość inwestycji to 1000 zł. które w całości pochodzą z budżetu Gminy. Anteny zostaną zamontowane na obiektach w najbliższych dniach przez krótkofalowców dębickich. Oby się nigdy nie przydały.
Gratulujemy skuteczności działania Dębickim Krótkofalowcom w tym z  SP8KKM.
SQ6IYR&SP2JMR
       
6. Zlot krótkofalowców MSK.
Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców OT 10 PZK w Krakowie organizuje kolejny 12 już zlot krótkofalowców w Gliczarowie Górnym, an który zaprasza swoich członków i sympatyków. Otrzymałem i ja zaproszenie za które serdecznie Koleżance Prezes dziękuję.
Poniżej program XII Zlotu Krótkofalowców w Gliczarowie Górnym, który odbędzie się w dniach 30 – 31 lipca 2011 r.
W dniach od 15 – 31 lipca 2011 r. pracuje stacja okolicznościowa SN 0 GG
30 lipca 2011 r. (sobota)
8.oo - otwarcie biura Zlotu i powitanie uczestników
8.30 - 14.oo giełda sprzętowa, pokazy sprzętu, pokaz pracy
wozu pomiarowego UKE z Krakowa
10.oo - egzamin na świadectwo uzdolnienia
13.30- obiad
15.oo – spotkanie z przedstawicielami UKE w Krakowie
16.oo - prezentacje:
a/ prezentacja MSK OT PZK w Krakowie
b/ prezentacje i referaty wystawców sprzętu.
c/ prezentacja Krakowskiej Grupy Ekspedycji Radiowych
d/ ogłoszenie wyników zawodów QRP o Memoriał Janusza Twardzickiego SP9DT za 2011 r.
e/ ogłoszenie wyników zawodów SP YL Contest za 2011 r.
18.oo - wspólne grillowanie

31 lipca 2011 r. (niedziela)
8.oo - śniadanie
11.oo - msza święta
12.30 - wspólne zdjęcie
- występ kapeli góralskiej
13.oo - obiad
14.oo - oficjalne zakończenie spotkania
Dla uczestników Zlotu przewidziane są obiady. Istnieje możliwość rozbicia namiotu lub postawienia przyczepy. Noclegi w prywatnych kwaterach należy załatwiać we własnym zakresie, na własny koszt.
Informacje dodatkowe można uzyskać telefonicznie: Kol. Wojciech SP9IKN tel. 18 – 201 33 68 Zakopane Ks. Szczepan SP9VRJ gac4@wp.pl lub telefonicznie: 18 – 207 76 10 Gliczarów Górny jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce i istnieją doskonałe warunki pracy na UKF. Organizatorzy przypominają, że opłaty za egzamin w UKE należy dokonać w urzędzie pocztowym lub banku na konto UKE, i przesłać dowód wpłaty wraz z drukiem zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu najpóźniej na 14 dni przed egzaminem do UKE w Warszawie. W Gliczarowie Górnym nie ma możliwości dokonywania wpłaty na konto UKE w dniu egzaminu.
Zarząd MSK

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpgPlik komunikatu w pdf
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,104 Unikalnych wizyt